Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magántanuló a gyermek fórum

Magántanuló a gyermek (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
68. 19ba18c379 (válaszként erre: 67. - Da5acc16b1)
2009. jan. 7. 19:05
több helyen volt hibás a story :)) csak nem volt időm a héthetes törpe mellett mazsolázni :D jó kis esettanulmány lenne ... sajnos :( kár, hogy ilyennel akarja valaki magára felhívni a figyelmet, vagy megosztani a KÖZÖSSÉGET ! :)
67. da5acc16b1 (válaszként erre: 66. - 19ba18c379)
2009. jan. 7. 18:56

Erre én is gondoltam egyébként.


Ott volt hibás a sztori, hogy első osztályban, első iskolai napon megverték a kisfiút az osztálytársak. És a tanárnő ki volt kattanva, hogy a kisfiú kiborította az egész osztályt.

És azt mondta, másnap ne jöjjön a gyerek.


1. Ez életük első iskolai napja volt az elsősöknek, és nekiállnának verekedni?


2. Mi az, hogy kiborította az osztályt? Mintha annyira összeszokott társaság lett volna...szerintem ez kitaláció. Ott idegenek a gyerekek, nem fognak neki egyből klikkesedni egy veréshez így is félnek az ismeretlentől.


3. Egy tanárt kirúgnak, ha ilyet mond, hogy ne hozza egy szülő másnap a gyerekét az iskolába! Kitaláció.


4. De hiszen az első iskolai nap mindig zűrös! Most ezért magániskolába menni? A tanárnő feladata, hogy a bajos gyerekekel is szót értsen, ott bent, nem az anyáé. Ha pedig nem megy a tanárnak, akkor a gyereket kell kisegítőbe vinni, mert nem lehet vele beszélni.


5. A csúnya beszéd: a kislányom sok ilyet hall a rosszfiúktól az oviban, és csak annyit mond rá 4 éves múlt: "nem szabad így beszélni, én tudom, Balázs csúnya kisfiú". És a kislányom Kicsimnek szólít engem már 3 éve. Szerintem az a gyerek aki használja ezeket a szülőktől hallotta, vagy ha az oviban, akkor ha jó a nevelés, akkor sem használja.


6. Találkoztam már kezelhetetlen gyerekkel még osztálytársam volt. A gyerek úgy kezdte az életét, hogy otthonhagyta az anyja pólyában amíg elment férfiakhoz. Kedves alkoholista édesanya sokat mesélt részegen is az ismerősöknek. Vannak ám hazug mberek :(

2009. jan. 7. 18:35

" Ma Magyarországon mintegy 7400 fiatal magántanulóként folytatja tanulmányait. Bár az otthon tanuló diákok kiváltságos körülmények között élő gyermekként élnek képzeletünkben, az ok csak a legritkább esetben a kimagasló teljesítmény, a kivételes családi körülmény vagy a külföldi tartózkodás.


Minden iskolásnak közoktatási törvényben rögzített joga, hogy magántanuló legyen. A döntés azonban nem a diák kezében van, hiszen a magántanulóvá nyilvánítást minden esetben a szülőnek kell kérelmeznie. A kéréssel az iskola igazgatóját kell megkeresni, aki a bejelentést követő három napon belül köteles beszerezni a tanuló lakóhelye szerint illetékes gyermekjóléti szolgálat véleményét arról, hogy hátrányos-e ez a megoldás a tanulónak. "


Na nem 4300 hanem 7400. Elsők között adja ki a google.


Átolvastam a dolgokat csak a Te hozzászólásaidra hagyatkozva, hát a történet számomra abszolút ferdének tűnik.


Elsős a fiatok. Elsőben tájékoztató füzetük van és a tanítók általában végtelen türelemmel vannak a kicsik felé. Beírások elsőben ? Háááát .... rég voltam elsős de ekkorát nem nagyon változik a világ, hogy egy tanár erre utazzon. Másrészt nem kötelező a napközi sem, szóval ez is fura így ...


Az igazgatónál egy csoport várt rátok... milyen iskola ez ? Miért nem volt még a Fókuszban vagy az Aktívban ? Terrorsuli ? Na ne már , hogy összegyűlik a nép mert egy gyerek szülei bemennek és közellenségként kezelik. Én is jártam iskolába és ilyet életemben nem hallottam, tapasztaltam.


Csúnyán beszél a gyerek azt írod. Ti ezt nem vettétek észre eddig ? Egy kisgyerek ha csúnyán beszél otthon is használja, nem csak az iskolában . Márpedig itt akkor alapvető nevelési gondok lehetnek. Ha pszichológushoz jártok családilag, akkor neki segítenie kell(ett volna ). Létezik persze gyerekkori molesztálás, de nem hiszem , hogy nálatok ennyi minden lenne összetetten , apai oldalról ideggyengeség , részedről is valami hasonló lehet, akkor miért csodálkozna az ember , hogy a kisgyerek ilyen ? Ennek a gyereknek ezek alapján speciális iskola kell, mert figyelemhiányosnak is tűnik. Szóval a történet nem kerek így nekem .

Kicsit olyan, mintha kitalált lenne az egész és minden hozzászóláskor csöpögtetnél valami infot, amitől kijön egy horror-story.


Persze lehet, hogy tévedek, de minél többször olvasom amit írsz, annál többször tűnik kitalált történetnek.

2009. jan. 7. 18:22

lányok szerintem nincs értelme ezen vitatkozni ,nyilvános minden fórum és ha androméda belenézett volna a hozzászólók adatlapjába esetleg naplójában ki tudta volna szürni kitől érdemes tanácsot elfogadni...

De mivel nem igy tette csak lebunkózott mindenkit és én erre ugy reagálok :KÖSZÖNÖM SZÉPEN én szeretek magyar bunkó de szeretet teljes jó anyukája lenni a három gyermekemnek.A segitségemet pedig megtartom a lehetőleg rászoruló embereknek.,e azért sajnálom hogy ennek igy kellet végződnie,és szerintem ezzel befejeztem a hozzászólásomat a témához:(

64. da5acc16b1 (válaszként erre: 62. - 41a68f3cab)
2009. jan. 7. 17:40

Erről még nem is hallottam :)

Hála Istennek...

Egy óvónő említette egy szülőin mert változtak a szabályok, hogy tudjuk, hogy mostmár nevelési tanácsadó kötelező, ha ők ajánlják. Nagyon helyes!


Remélem eljut az a szegény gyerek egy neuropszichológushoz.

63. da5acc16b1 (válaszként erre: 60. - Gerna)
2009. jan. 7. 17:37

Társas kapcsolatok nulla. Hát megverték az iskolában, felborzolta az egész osztályt...ha nagyobb lesz, nem fog mindent megbeszélni anyukával, akkor kinek mondja majd el? Hogy fog tudni barátkozni? Ilyenkor jönnek a tényleg durva jövők.

Vagy aranyosz, kisz drága fiú lesz.

Hihetetlen ez a felelőtlenség :(((((((((

Mert ha legalább megoldották volna a problémát...!

62. 41a68f3cab (válaszként erre: 61. - Da5acc16b1)
2009. jan. 7. 17:35
neuropszichológus a lelke!! :) ott minden eldőlhet, az egyetlen ember, aki valójában bármire is felvilágosítást adhat, ő dönti el, hogy autista-e, down-os, vagy logopédusra, vagy magániskolára, esetleg húsevésre lenne-e szüksége - bármilyen gyermekkori problémával oda küldik a gyerekeket és onnan mennek tovább szakorvosokhoz, a végleges eredmény elérésének érdekében, kivizsgálásokra - nem "harapnak", nagyon kedvesek, okosak és játszanak a gyerekekkel annak érdekében, hogy felmérjék a képességeiket és megértsék a problémát, vagy még jobb esetben segítsenek feldolgozni azt
61. da5acc16b1 (válaszként erre: 58. - 41a68f3cab)
2009. jan. 7. 17:30

Amadori!

Az egy normális eset lehet amit leírtál.

Csakhogy itt egy olyan gyerekről van szó aki képtelen koncentrálni, akarni, megoldani, ideggyenge és folyton bőg.

Ezt meg kéne oldani, meg kéne tanítani alkalmazkodni, segítség kéne, mert itt van egy probléma és a szülők félretolták a problémát a magániskolával.

Már eleve baj van a neveléssel ha egy gyerek így viselkedik az iskolában és otthon is. Gondoltam arra, nem-e autista? De nem illett rá minden.


Kedves szülő majd meglátja, hogy a gyereknek milyen jegyei lesznek, és, hogy fog majd problémát megoldani. Kinyírja magát 16 évesen, vagy droghoz nyúl? Már elnézést, rengeteg ilyen volt már. Szembe kellett volna állítani a problémával, egy 6-7 éves gyerek nem hiába tanköteles, mert agyilag és idegileg érett már rá, úgyhogy itt hatalmas probléma van!

60. gerna
2009. jan. 7. 17:30

Itt ajánlom figyelmetekbe a Non-stop szülőkről indított topikomat:



[link]



Napi 24 órában ülni a gyereken? és vajon meddig? alsóban csak, vagy felsőtagozatban is? egy szülő (2) nem elégítheti ki a gyerek minden érzelmi, társas, világot felfedező igényét ebben a korban... később méginkább nem.

59. 19ba18c379 (válaszként erre: 57. - Tücsimücsi)
2009. jan. 7. 17:23
Megütötte a szememet az, h gyerekkorában mit élt át. Nem csodálom, hogy labilis. DE !!! Ezt a labilitást nem kell(ene) a gyerekbe belenevelnie. Pont , hogy az ellenkezőjét kellene megtanítani, hogy igenis tudjon társakat találni.
58. 41a68f3cab (válaszként erre: 26. - Androméda80)
2009. jan. 7. 17:20

Nekem van egy barátnőm, külföldön, ahol a lánya jár nyilvános iskolába + beíratta Mo-on egy általános iskolába is, ahol mint magántanuló évvégén tesz vizsgát. Itt mindenképpen neki kell tanítania magyarra a saját gyerekét. Szerintem nem rossz ötlet!

Volt egy barátnőm régen, aki úgy szintén magántanuló lett középiskolában, mert így tudott edzeni eleget - versenytáncos a mai napig és neki ez szolgálta az érdekeit.

Tehát, ha a körülmények úgy hozzák, szerintem bárki beírathatja a saját gyermekét, mint magántanulót bármelyik iskolába, ahol ezt elfogadják és megértik. Ideig-óráig szolgálhatja a gyerek érdekeit. Egyetértek vele.

A kérdés, hogy idővel nem fog-e ártani a szociális beilleszkedésben a gyermek számára? Nem lesznek-e belőle később gondok? Nem lehetne-e valami más megoldást találni, esetleg másik városban másik iskolát is kipróbálni??

Persze egy gyerek nem kísérleti nyúl, nézzen utána a szülő és amíg nem biztos a dolgában, tartsa otthon a gyerekét. De mivel egy egészséges kisfiúról van szó, aki annyiban különbözik a többiektől, hogy nem húsevő, nincs tolószékhez kötve, ki tud kelni az ágyból, így valószínűleg számára is jobb lenne egy számára megfelelő környezetben más gyerekekkel együtt lenni. :) Amíg ez nincs meg, amíg a probléma nincs megoldva, igenis elfogadható, ha magántanuló. De nem örökre.

57. tücsimücsi (válaszként erre: 56. - 19ba18c379)
2009. jan. 7. 17:14

Én is így gondolom.

Lehet a szülők se tudnak beilleszkedni sehová vagy nem is akarnak.

Ez mondjuk lejön a topic kíró hozzászólásából is, nem hajlandó elfogadni sőt még meghallgatni se mások véleményét. Milyen lehet az életben???

56. 19ba18c379 (válaszként erre: 55. - Tücsimücsi)
2009. jan. 7. 17:11
nekem első olvasatra az a meglátásom, h ezt látta, ezt tanulta és nem tud beilleszkedni mert nem volt előtte a példa. Mindenképpen segítség kellene , mert így csak az a kisgyerek fogja egy egész életre érezni a "nevelés" hatását.
55. tücsimücsi (válaszként erre: 52. - 19ba18c379)
2009. jan. 7. 17:08

Látom alaposan utánanéztél....

Akkor ezek szerint valamilyen iskolába akkor is be kell íratni....


A véleményem ettől függetlenül nem változott, mert nem hiszem, hogy úgy le tudja a szülő adni az anyagot, mint egy tanár.


Végül is úgy cseszi el a gyerek életét ahogy akarja, csak a kisfiút sajnálom....

54. 19ba18c379 (válaszként erre: 53. - Da5acc16b1)
2009. jan. 7. 17:08

ezzel egyetértek maximálisan.

A kiállás csak arra vonatkozott, h taníthatja a szülő.

53. da5acc16b1 (válaszként erre: 52. - 19ba18c379)
2009. jan. 7. 17:07

Szerintem ennek a kisfiúnak csak egy egyszerű nevelési tanácsadó kéne.

Ha egy óvónő vagy tanár javasolja, akkor kötelező igénybe venni. Mostmár így működik.

Vagy elkéne vinni idegsebészhez is, vagy kifejezetten specializálódott pszichiáterhez, aki megállapítaná, hogy nem-e valami egyéb baja van.

52. 19ba18c379 (válaszként erre: 51. - Tücsimücsi)
2009. jan. 7. 16:52

Ki kell állnom mellette :


[link]


Ha a tanuló a szülő döntése alapján lesz magántanuló, felkészítéséről a szülő gondoskodik, illetőleg a tanuló egyénileg készül fel. A tanuló érdemjegyeit és osztályzatait az iskola állapítja meg, illetve dönt minden esetben a tanuló magasabb évfolyamra lépésével kapcsolatos kérdésekben. A tanuló döntése alapján független vizsgabizottság előtt is számot adhat tudásáról, érdemjegyeit ekkor a vizsgabizottság tanárai adják.

51. tücsimücsi (válaszként erre: 46. - Androméda80)
2009. jan. 7. 16:42

Bocsi,de ez nem így működik.

Nem angolt kell tanítanod a gyerekednek, hanem írást-olvasást és számolást.


Egyébként ne haragudj, de ilyen nem létezik, hogy valaki eldönti, hogy a gyereke magántanuló lesz és ő majd tanítja. Ilyen a mesébe nincs, ne hülyíts már minket!!!!

SZAKKÉPZETT PEDAGÓGUSNAK kell foglalkozni vele!!!

Mégis ki előtt tesz a gyerek osztályozó vizsgát? Előtted? Illetve nem is oszt. vizsgát, mivel ilyenkor még nincs osztályzás, csak szöveges értékelés. Mi félévkor egy szöveges értékelő füzetet fogunk kapni, amiben mindent részletesen aláhúznak a tanítónők, hogy milyen tárgyból milyen ütemben halad a gyerek.

Majd Te fogod aláhúzogatni? Vagy hogy??????????


Az biztos, hogy vannak magántanulók, de ők nem 7 évesek!!!!

50. da5acc16b1 (válaszként erre: 49. - Era741211)
2009. jan. 7. 16:34
Köszönöm, én csak így látom :) De remélem nem bántottam meg senkit :)
49. era741211 (válaszként erre: 48. - Da5acc16b1)
2009. jan. 7. 16:29
Ezt nagyon szépen írtad!!!Teljes mértékben osztom minden szavad!!!!
2009. jan. 7. 16:15

Gyerekek, ha leérettségiztek, automatice tanítónők lettetek! Ezennel gratulálok több, mint százezer fórumozónak, hogy olyasvalamik, amikről nem is tudnak ;)


Kedves külföldi másolat! Ugye ezt nem gondoltad komolyan? Ezt vondd vissza mert ennél azért értelmesebb és tájékozottabb vagy, biztosan!

Feljössz ide, 134.240 ember közé, és azt várod, hogy csak azok fognak írni, akik ugyanebben a cipőben járnak?! Na látod, itt látszik, hogy már Te sem vagy képben, milyen a világ, milyen az élet és milyenek az emberek. Ez itt egy nyílt fórum, és nem egy magánvilág. Ez itt a hoxa.hu, és ez így van jól. Örülj neki, hogy volt, aki felédnézett, ha nem tetszik, olvass tovább! JOGA VAN ÍRNI! És nem bántunk, csak tudod, nem fogod fel, hogy az a 4.300 18 éven aluli (ÉS NEM FELTÉTLEN MINDÖSSZE 7 ÉVES!!!) esetleg rengeteg színész, énekes, zenész, vagy egyéb tehetséges gyermek, akiknek esetleg muszáj magántanulni a kevés idő miatt, de nem azért, mert az anyjuk tüftike, kényes és lázadó. És a maradék szám is egyenesen arányos lehet a felelőtlen szülők számával. Reméljük nincs sok ilyen.


Azért szóltunk hozzá a fórumhoz, mert sajnálunk Téged, de legfőképp a kisfiadat.

Ország és világ(!) elé feltártad problémádat, mert ugye a külföld az már nem országunk.

Sajnálunk, mert tudod, nekünk is vannak problémáink oviban, suliban, kinek nem? De mi kiegyensúlyozott kapcsolatban vagyunk a gyermekünkkel, nem kisajátítjuk, hanem a legjobbat adjuk Nekik: az ÉLETRE NEVELJÜK, és nem MAGUNKNAK :)

Sajnáljuk, hogy Te csak irigyelheted ezt Tőlünk.

Ahhoz képest, hogy mi van Veletek, ha belepillantanál a többiek életébe, egyből dobnál minden eszmét, ugyanis MI le tudunk ülni emberhez méltóan beszélgetni egy-egy tanárral, egy-egy óvónővel. Tudod, megtanította nekünk az Édesanyánk és az Édesapánk, hogy kell kezelni a problémákat.


Sok sikert a neveléshez, sajnos majd 10 év múlva fogsz rádöbbenni, mit tettél.

47. 19ba18c379 (válaszként erre: 44. - Androméda80)
2009. jan. 7. 16:08
én ne szidlak, csak neked kellett volna eleve olyan hangvételt venni és nem így kezelni másokat. Biztos ennek is megvan az oka, de ne reagálj így le valakit aki segíteni szeretett volna , vagy leírta a véleményét. Lehet, hogy pont ő adott volna valami tanácsot.
2009. jan. 7. 15:56
Annyira analfabéta sem vagyok, hogy a gyerekmet ne tanítsam, mert ma már ha érettségid van, taníthatod a gyerekedet, nekem ettől több van... Öt évig angolt tanítottam.
2009. jan. 7. 15:53
Még annyit, a gyerek nem igazán esik a hiperaktív esetbe, ugyanis pszichológus vizsgálta meg. Nem nyilvánította hiperaktívnak, és nem azért, mert nem ért a szakmájához, hanem azt mondta, hogy sok hiperaktív gyereket kezelt, de a mienk nem esik ebbe a kategóriába.
2009. jan. 7. 15:51

Sajnos sokan vannak ilyen szituban, annyit sikerült kiderítem a neten, hogy Magyarországon nő a magántanulók száma, ma kb. 4300 gyermek magántanuló.


Nagyon szívesen élnék külföldön, éltem is Angliában, de sajnos egy ok közbe jött, ami miatt döntenem kellett, hogy hazajövök-e vagy maradok.


Jó lenne, ha a szidások abbamaradnának, nincs ennek így értelme. Én tényleg nem azt akartam megbeszélni, hogy jól-e a magántanulóság-e vagy sem, hanem olyanokkal szerettem volna beszélni, aki hasonló cipőben jár. Aki meg nem így járt, azt miért nem megy másik topicba, ahol elmondhatja a tanácsát a rászorulóknak?

Egyébként nem én vagyok az egyetlen, aki olyan topicot indított, ahol nem tanácsot kér, hanem csak másik embertársával szeretne beszélgetni egy bizonyos témáról!

43. 95897bc429 (válaszként erre: 27. - Androméda80)
2009. jan. 7. 15:13

Csak még azt nem értem, hogy ha külföldön ilyen sok hasonszőrű család van, és itt alíg aíg akad hasonló, mi a francnak éltek még itt.


Az csak duma, hogy nem veszik fel egy iskolába sem, mert a törvény megmondja, hogy 6 éves kórtól iskolakötelezettség van.

És ha magántanuló a gyerek akkor sem a szülő foglakozik vele, hanem szakképzett pedagógus. Csak annyi különbséggel hogy az adott órán több gyerek nincs jelen!


És mi vagyunk a szemetk, mert szegény gyereket azzal, hogy oviba és suliba iratjuk megfosszuk a családtól. Te meg a barátoktól és az életre való felkészüléstől!


És üzenem, vagy te egy tipikus magyar BUNKÓ!

42. tücsimücsi (válaszként erre: 27. - Androméda80)
2009. jan. 7. 15:10

Én még azon kezdtem el gondolkozni, hogyan tanulsz a gyerekeddel? Tanítónő a végzettséged?

Az én lányom is elsős, és ha valami nem megy neki, akkor a tanítónéni elmondja nekünk hogyan gyakoroljunk a gyerekkel. Pl. szeptemberben nem nagyon ment neki az összeolvasás, és a tanítónéni elmondta, hogy csináljuk. Mivel az sem mindegy hogy tanítják, máshogy tanulnak olvasni pl. az Apáczaisok és másképp a Zsolnaisok. Mi az utóbbiba tartozunk.

A számolni tanításnak is van egy módszere nem véletlenül jártak főiskolára a tanítók.

Én nem hiszem el, hogy egy laikus úgy meg tudja tanítani a gyereknek az írást-olvasást ( meg a többit ), mint egy tanár.

Szerintem nagyfokú ostobaság amit csináltok azzal a kisfiúval, de a Ti dolgotok.

41. 19ba18c379 (válaszként erre: 39. - Da5acc16b1)
2009. jan. 7. 15:07
ez a szakmám, átlátom őt , nem ítélem el, csak kellene a segítség neki. Mert itt már nem csak róla van szó.
40. 9cb35398ff (válaszként erre: 37. - 19ba18c379)
2009. jan. 7. 15:02

Tényleg ez az utolsó hozzászólásom:

az én gyerekem bölcsödébe és oviba is járt - dolgoztam, hogy legyen miből zabálni - és érdekes: PÉLDÁS a magatartása a SULIBAN, valamint SZORGALMAS!!!! nincs vele gond. vajon miért????

39. da5acc16b1 (válaszként erre: 37. - 19ba18c379)
2009. jan. 7. 15:02

Ó, ne is foglalkozz ezzel, ehhez mi túl magyarok vagyunk :)


Szerintem ez a nő be akarja zárni a gyerekét, eszébe sem jut, hogy az a gyerek majd 80 évig akarna élni és nem kb. 18 évig amíg a családja körében van....

Majd meglátja, mennyire lesz önálló a fia....mennyire lesznek emberi, társas kapcsolatai...

Nagyon bizonygatja magának a Hölgy, hogy jajj, mély kapcsolat, jajj, nem passzolom le a gyereket, jajj, családcentrikusság....szerintem itt erős idegi problémák lehetnek és nem ártana elmenni egy pszichológiai állapotfelmérésre...mármint az Anyának.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook