Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lehetek magántanuló végzősként, a szüleim beleegyezése nélkül is? fórum

Lehetek magántanuló végzősként, a szüleim beleegyezése nélkül is? (beszélgetős fórum)

21. black.lamb92 (válaszként erre: 19. - Living Dead)
2012. jan. 12. 10:54
A szuleim beleegyezese nelkul mennek,nem a tudtuk nelkul.
20. 4c30444687 (válaszként erre: 1. - Black.lamb92)
2012. jan. 11. 15:13

"nem kell a felesleges tárgyakból is készülni"


A felesleges tárgyakból is kell vizsgázni, nem?

2012. jan. 11. 11:08

Tegyük fel, hogy valami különös oknál fogva mégis is sikerülne, szüleid tudta nélkül, és a többi, és a többi... de egy idő után csak feltűnne nekik, hogy nem jársz iskolába, nem? Akkor meg borulna a bili.

Másrészt májusig fél lábon kibírod, nálunk volt olyan tanuló, akinek az átlaga a kettest sem érte el, mégis megkapta, csak menjen már az iskolából.

2012. jan. 11. 10:46

Megbánnád, hidd el...próbálj meg maradni, nekem életem legszebb évei voltak a gimis éveim...az utolsó évről nem is beszélve...most már kb. csak 3 hónapot kell kibírnod...

Szóljatok az osztályfőnöknek, hogy beszéljen a többi tanárral, hogy próbáljanak kicsit máshogy állni hozzátok, elvégre lassan úgy is vége...:)

Ha csak pár "rendbontó" van az osztályban,és a többség figyelni szeretne, és tisztelet tudó magatartást tanúsít az órákon,és a tanárok felé, akkor azt a pár embert ti simán letudjátok nyomni...mindig a többség dönt...vissza fogják magukat, ha összefogtok ellenük, és akkor a tanárok is máshogy fognak hozzátok állni.

17. 5e1b581a2e (válaszként erre: 15. - Várhegyi Márton)
2012. jan. 11. 10:31

:(

Ne is mondd...:P

16. martin3 (válaszként erre: 1. - Black.lamb92)
2012. jan. 11. 09:04

ha téged nem érdekel, hogy olyan tantárgyakból 2-est kapsz, ami nem szükséges a további tanulmányaidhoz, akkor legyél 2-es, nagy ügy...nincs olyan szemét tanár és nehéz tantárgy, amit 2-re nem lehet megcsinálni...Nekem pl a kémiára nem volt szükségem, egy félév alatt 7 kettesem volt...egy kicsit sem strapáltam magam, hogy hármas legyek, viszont arra gondosan ügyeltem, hogy a 2-es meglegyen, vagyis valószínű többet tudtam, mint 2-es, de ahogy összeszámoltam a pontokat, hogy ez annyi, már nem is írtam többet a lapra. (sokkal többet nem is tudtam volna, mert nem érdekelt).

Magántanuló ilyen indokkal nem lehetsz, amit leírtál, akkor a fél osztály magántanuló lenne...ráadásul minden fiatal ezt érzi, de az idő megszépíti a dolgokat, jókat fogtok ezeken nosztalgiázni később!:) csak most még nem így látod...de pl férjem úgy kapott 2-est vagy 3-ast a biológia tanárától, hogy meg kellett ígérnie, semmi köze nem lesz a biológiához....ahhoz képest agrármérnök lett:)))) és profi a szakmájában, nem a jegyen múlik, hanem a tudáson....

A jegyeket senki nem fogja nézni, ellenben a tudás az fontos. (lehet valaki 5-ös valamiből, de lehet kevesebbet tud, mint az, aki csak "jegyek szerint" 3-as, viszont lehet sokkal többet olvasott az adott témáról és ezáltal sokkal nagyobb a tudása az adott dologban..

15. Várhegyi Márton (válaszként erre: 12. - 91d4989ab9)
2012. jan. 11. 07:43

Amit te mondasz, az nem jogi kérdés, Katinkaboszi viszont a joggal érvelt ("sajnos míg kiskorú vagy és a szüleid felelnek Érted, addig az Ő beleegyezésük kell mindenhez."), márpedig 18 éves kora után az ember nem kiskorú, és nem a szülei felelnek érte, ez jogi, nem pedig etikai-filozófiai kérdés.


Arról meg most nem írnék, mennyire gerinctelennek tartom, amikor a szülő az említett módon érvel.

14. black.lamb92 (válaszként erre: 6. - 91d4989ab9)
2012. jan. 11. 01:52

Köszi a válaszokat.

Azért görcsöl,mert pár tárgyból még a 2-est is nehéz megszerezni,ha a tanárnak rossz napja van...

13. rinike (válaszként erre: 1. - Black.lamb92)
2012. jan. 10. 23:23

Ugyanígy éreztem 18 éves érettségi állóként, és tavaly érettségizett a fiam, ő is így érzett mint Te. Ez valami életkori sajátosság lehet, vagy tényleg szivatják, és már huszonéve is szivatták a fiatalokat a tanárok. Nekem megengedte volna az anyukám anno, hogy magántanuló legyek, de végül az osztálytársak kérésére maradtam. A fiamnak pedig nem volt valódi lehetősége magántanulónak lenni más okok miatt (élsport). Május-júniusban leérettségiztünk, és soha többé nem gondoltunk ezekre a rossz dolgokra.

Ezért én - bár maximálisan megértelek - azt javaslom Neked, szorítsd össze a fogad és csináld végig ezt az 5 hónapot. Lesz pár rossz jegyed, és több rossz éjszakád, de jobban fel tudsz készülni az érettségire, az könyebb lesz így, és rendesen együtt ballaghatsz, szerenádozhatsz a többiekkel, és a tanárok szemédkedése által szerezhetsz most olyan emlékeket, amin majd hüledezhettek a 10, 20 és 30 éves érettségi találkozókon.

12. 91d4989ab9 (válaszként erre: 10. - Várhegyi Márton)
2012. jan. 10. 23:20
elvileg:Dsokszülőjönazzalhogyamigazénkenyeremeteszed....:D
11. Bcicus
2012. jan. 10. 23:17
Én tuti nem tenném, addig jó az embernek amíg nappalin tud tanulni.
10. Várhegyi Márton (válaszként erre: 2. - Katinkaboszi)
2012. jan. 10. 23:14

"Az elmúlt 18 éved még nem jogosít fel a szüleid nélküli döntésre."


Nagy tévedés. Ha elmúlt 18 éves, akkor maga dönt az őt érintő kérdésekben.

9. 6b006fc769 (válaszként erre: 7. - 07c4794583)
2012. jan. 10. 23:03
pont erre gondoltam
8. Remike98 (válaszként erre: 1. - Black.lamb92)
2012. jan. 10. 23:02
Én azt gondolom hogy az életben még sok "muszály" helyzettel kell majd még megküzdened és valószínűleg ( bár ezt még nem tudod elképzelni) lesz a tanárodnál rosszabb is. Nem menekülhetsz el a kötelezettségek és a rossza társaság vagy tanár elől. Muszály megküzdened velük, mert rengeteg hasonló helyzet és érzés áll még előtted. Meg kell tanulnod a rosszhoz is alkalmazkodni.
2012. jan. 10. 23:02
nekem beleegyeztek, de nem sokat nyersz, az ember otthon egyedül nagyon nehezen készül, és iszonyatosan lemarad.
2012. jan. 10. 23:01
ha elég a 2es akkor miért görcsöl a gyomrod?:D
5. terek (válaszként erre: 1. - Black.lamb92)
2012. jan. 10. 23:01

akkor lehet magántanuló ha jó okod van rá, pl. élsportoló vagy, vagy külföldre mész nyelvet tanulni...

azért mert utálod a tanárokat és ők se szívlelnek téged, nem adnak engedélyt

4. 6b006fc769 (válaszként erre: 2. - Katinkaboszi)
2012. jan. 10. 23:01
18 éves kortól nagykorú
2012. jan. 10. 23:00
jogilag szerintem lehetsz, de nem hiszem, hogy jobb. az meg, hogy a szülőkkel ilyenen összeveszel nyilván egyáltalán nem fog jót tenni a felkészülésnek
2012. jan. 10. 22:59

az EHETEK, nem Lehetek akart lenni?


sajnos míg kiskorú vagy és a szüleid felelnek Érted, addig az Ő beleegyezésük kell mindenhez.

Az elmúlt 18 éved még nem jogosít fel a szüleid nélküli döntésre.

2012. jan. 10. 22:57

Elmúltam 18, idén érettségizek. A tanáraim egy része hihetetlenül utálja az osztály,nincs ugyanis valami jó híre egy-egy fiúnak,meghát biztosan közületek is vannak,akik találkoztak már olyan tanárral,aki inkább diktátornak való (értsd: gyomorgörccsel ülünk be az órákra).

Mostanság bármennyit tanulunk éjszakábanyúlóan,folyamatosan rossz jegyeket kapunk...


Ebből most lett teljesen elegem, de nem tudom, hogy jobban járnék-e így (nem kell bejárni,nincs rettegés,nem kell a felesleges tárgyakból is készülni,stb),mintha ezután is bejárnék,ráadásul tuti,hogy anyuék nem egyeznének bele...


Ti mit tanácsoltok??


U.I.: duplázásra hajtok,így a kémián és a bioszon kívül nincs szükségem 95% feletti érettségire,megelégszem a 2-essel.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook