Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kérvényezhető a magántanulói státusz, ha nem akarom, hogy maszkot hordjon a suliban a gyerek? fórum

Kérvényezhető a magántanulói státusz, ha nem akarom, hogy maszkot hordjon a suliban a gyerek? (tudásbázis kérdés)


1 2
2021. nov. 4. 12:07
Bár választ kaptál azért leírom mi a helyzet covid fronton. Magántanulóságot nem engedik covidra hivatkozva, szülői féltés alapon még könnyebben ki lehetne venni a gyereket, de annak is elég szigorú feltételei lettek, krónikus beteg gyerek, egy háztartásban élő nagymama, és az is kell, hogy megjelenjen a vírus az iskolában, ezt intézményvezetőtől lehet kérni, de így esélytelen. Marad az orvos. 250 órát lehet hiányozni. Nem sok. Próbálkozni lehet, csak ne a maszk legyen az indok. Mondjuk a covidtól való rettegést is lesajnálják.
2021. nov. 3. 23:17
Köszönöm, a választ megkaptam a kérdésre, nem lehet, ez érdekelt. A gyerek menni fog iskolába, mert nagyon megszigorodtak a magántanulóság feltételei.
2021. nov. 3. 13:48

Elolvastam a hozzászólásokat,mert amit elsőre írtam az reagálás volt a fórum témájára.


Mivel elutasitottad a magántanulóstátuszról alkotott hozzászólásokat úgy gondolom,te már eldöntötted.A többi már a te felelősséged ,hidd el.


Egyébként megjegyezném,hogy a statisztika arról nem szól,hogy a "sikeres" magántanulók + még mennyi segitséget kapnak és hogy mennyi szülő bánja meg ,hogy magántanulónak iratta át gyermekét és mennyi iratta vissza!

2021. nov. 3. 13:38
Butaság lenne ha csak azért akarod ,hogy magántanuló legyen.A legsúlyosabb problémáknál is nehezen fordulnak ehhez a megoldáshoz! De ilyet?
2021. nov. 3. 12:22
Micsoda?! Jézusom! Egyik ámulatból esek a másikba. Komolyan mondom elmegy az emberek esze:(
31. Bichi
2021. nov. 3. 10:33

Ez egy komoly indok arra, hogy magántanuló legyen a gyerek?

Mondjuk az a kislány a maszkban az iskolában könnyen rosszul lehetett volna maszk nélkül is, ezt nem lehet tudni. Én nem vitatkozom senkivel maszk és covid ügyben, főleg hogy én is kerülöm a maszkot, amikor csak lehet, de egy magántanulói státusz felvételére szerintem ez nagyon gyenge indok, és el sem hiszem, hogy valaki az azzal járó dolgot ezért önként vállalja.

Csak kíváncsiságból, ezt te szeretnéd, vagy a gyereked?

2021. nov. 2. 15:28
Csak nyomós indokkal lehet kérni a magántanulói státuszt, orvosi szakvéleménnyel, vagy pedagógiai szakszolgálat javaslatával. Volt aki a tavasszal megkapta, mert nem akarta a szülő, hogy járjon a gyerek iskolába, de tartós betegségről szóló igazolást mellékeltek.
2021. nov. 1. 08:13
Szerintem ez nem elég nyomós indok magántanulói státuszhoz.
28. tuskoledi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 1. 08:11
A maszk (elvileg) a gyermeked érdekeit szolgálja, hogy ne essen ki a jelenléti oktatásból.Maszk se, suli se, (feltételezem, oltás se), nem akarsz kicsit túl sokat? Én addig örülök, míg járhat a gyermekem suliba.
2021. nov. 1. 03:19

Fél karomat odaadnám, ha hordhatná a suliban, de nálunk levetitek még arról is, akin van.


Mi ezen kívül minden zárt térben és tömegbem hordjuk, sosem voltunk rosszul.


Az egy dolog, hogy megfertözödik, de az sem mindegy mekkora dózisban kapja be egyszerre a vírust.


Amúgy egyetértek, sok hátránya van a magántsnulói státusznak, még ha az anyagot le is tudjátok otthon adni, az osztályközösséget semmi nem pótolja.

26. ,zumba (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 31. 16:24
Az nevet, aki a végén nevet.
25. pteri (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 31. 16:20
Nálunk nem lehetne, mert az a szabály, hogy Covid helyzet miatt nem lehet kérni, hogy a gyerek otthon tanulhasson. Tehát mást kell kitalálnod, ha nem akarod, hogy iskolába járjon a gyerek. Konkrétan hazudnotok kell valamit. Kérdés, a gyerek mit szólna hozzá?
2021. okt. 31. 16:18

Én meg pont az ellenkezőjét szeretném. Legyen kötelező a mi sulinkban is a maszk.

Tavaly egész évben hordták, mégse tompult és állt le a szoftverjük, ugyanúgy hozták a jeles bizit. Szóval, ebbe nem szól bele a maszk, viszont megvédheti a covidtól, influenzától és egy köteg más bacitól, vírustól őket.

23. 5236d12e25 (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 31. 16:11
Néha a butaság fáj.
2021. okt. 31. 14:50
Had röhögjenek, az az én bajom! Az érdemleges hozzászólásokat nagyon köszönöm!
21. Fisica (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 31. 14:47

Jah egyszer valaki félre nyelt és meghalt..ne egyél soha többet.


De ezzel az indokkal kb körbe röhögnek.

2021. okt. 31. 14:44
A kérdés nem a maszk viselés hatásaira vonatkozott.Mi is hordjuk, de ha nem muszáj, mért tegyem ki a gyerekem annak, hogy esetleg rosszul legyen. Osztálytársa tavaly rosszul lett benne. Vagy az talán más miatt volt ugye? Nem azért,mert nem kap az agya normálisan oxigént.
19. Fisica (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 31. 14:35
De pont olyanban. Vagy még olyanabban...
2021. okt. 31. 14:33
Nem kell magántanulókról cikket olvasnom, mondom, ismeretségi körömben van ilyen ember. Az orvosok pedig nem olyan maszkban vannak, mint a gyerekek.
17. Fisica (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 31. 14:29

Nyilván minden orvos aki műtéteket végez, egészségkárosodott mert maszkot visel órákig. Egyébként miért a hülyeséget, és a kamu cikkeket kell elhinni?

A lélegeztető gép biztos sokkal jobb.


Nyáron nagyon el voltunk "kényeztetve" mert nem kellett a maszk sehol. 4 országban jártam, mindegyikben kötelező volt beltérben a maszk.


Ez a minimum amit megtehetsz, de még ez se megy. Nem azt kérik, hogy vágd le a karod.

16. 5236d12e25 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 31. 14:19

Meg olvass olyan cikket is milyen egy magántanuló gyerek aki el van szeparálva a kortársaitól.


Ne haragudj, de ez nevetséges.

2021. okt. 31. 14:15
Enissának igaza van. Miért gondolják egyesek, hogy azért, mert valaki magántanuló, az egyenlő lenne azzal, hogy kalitkába zárva él, hogy nincsenek barátai, stb., stb. Ismerek magántanulóként iskolát végzett embereket, és sikeres, boldog felnőtt lett belőlük.
14. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 13. - Tyityu)
2021. okt. 31. 13:55

Nincs gond a te véleményeddel sem, nekem is van, másoknak is. Nem biztos, rosszabb, mint a tiéd. Egyéni életek vennek, mindenkinek más a jó.


Az én gyerekem boldog,hogy magántanuló lehetett. Nagyon is közösségi ember volt, sportolt és játszóra is járt, másokhoz elment és hozzánk is állandóan jártak.


"Ezert kellene betartani a maszk viselest es nem mindenfele kifogasokat keresni."


Nincs a maszkviseléssel gondom, munkám miatt is kötelező, akkor is, ha másnál nem volt. Magamtól is viseltem a tömegközlekedésen, bevásárlásnál stb.


Viszont, hogy ezt komolyan is vegye mindenki, nem kellene a teltházas meccseket, kiállításokat, békemeneteket,más rendezvényeket engedélyezni. Ha nagyban így gondolják, akkor mit gondoljon az ember???


Borítékolva volt a vírus robbanása itthon, etem rendezvények után, főleg, hogy a legfertőzöttebb országokból jöttek szimpatizánsok. Tökmindegy volt milyen áron.

13. tyityu (válaszként erre: 12. - 9b10f3d7ff)
2021. okt. 31. 13:46

Szia! En « nyugatabbra » elek de itt is az a normalis hogy a gyerek iskolaba jar. Persze vannak kivetelek ilyen-olyan orvosi indokkal de ez ritka. Azert lassuk be egy gyerek fejlodesehez kell az, hogy a szulokrol levaljon, igy fejlodik az onallosaga, megtalalja a helyet egy kozossegben. Kozos elmenyeket szerez a vele egy koruakkal. Egyutt szerethetik, utalhatjak a tanarokat es meg az a 10 perc szunet is emlekkent megmarad idosebb korara. Igy 37 evesen is szivesen emlekszem vissza miket csinaltunk a baratnoimmel a szunetekben. Nem igazan ertem miert kellene ok nelkul megfosztani a gyereket ettol. Het lakat alatt se tarthatjuk oket nehogy elkapjak a virust. A maszk viseles miatt kivenni a kozossegbol pedig nevetseges dolognak tartom.


A forum inditonak pedig arra a megjegyzesere hogy egyik ismerose maszkban kapta el: a maszk nem ved meg a virustol, ha a maszkot viselo beteg akkor kevesbe fertoz, ennyi. Itt « nyugaton » igy magyarazzak. Szoval ha egy fertozott maszk nelkul kohog akkor azt maszkban is el lehet kapni. Mondjuk eleg logikus hiszen eleg ha a ruhankra vagy barmire ratelepszik a virus onnantol a maszk se fog megvedeni minket. Ezert kellene betartani a maszk viselest es nem mindenfele kifogasokat keresni.

12. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 2. - 621bb5db60)
2021. okt. 31. 13:21

Miért gondolod, azért mert iskolába nem jár, ahol a 10 perces szünetekben lehetnek együtt, ha vége a tanításnak nem találkozhat az osztály,vagy kortársaival?

Nyugatabbra ez tökéletesen működik.

Amikor sportol a gyerek, akkor nem kell a maszk, nem fertőzik egymást? Játszón stb. egymás nyakában lóghatnak.

11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 31. 12:49

[link]


Ha a gyermeked is szeretne magántanuló lenni, hivatkozhattok arra, hogy pszichésen megviseli a gyereket ez a helyzet.

Itt a Hoxán is volt tobb magántanuló, csak mindig le vannak hurrogva. Amennyiben ismered a gyerekedet, tudod tanítani, vgy amiből nem, abből tudsz hozzá tanárt fogadni, hajrá!!! Az én gyerekem is volt magántanuló általánosban. Boldog, sikeres középiskolás lett belőle.

10. manó2000 (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 31. 12:42
Ettől még nem fogják erre a hivatkozasra engedélyezni .
2021. okt. 31. 12:39
Egyébként ismerősöm hordott maszkot és mégis elkapta. Na ilyenkor mi van, mennyire véd?
2021. okt. 31. 12:37
Olvastam olyat is, pro-kontra vannak cikkek, ebbe szerintem most ne menjünk bele.
2021. okt. 31. 12:35
Akkor olvasgass olyan cikkeket is ahol azt taglalják, hogy a maszk mennyire véd a fertőzés ellen.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook