Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Magánrendelésen szakorvos kiállít véleményt jogosítványhoz? fórum

Magánrendelésen szakorvos kiállít véleményt jogosítványhoz? (tudásbázis kérdés)


21. simple (válaszként erre: 19. - Dff946eb50)
2012. nov. 7. 22:16
Én ismerek olyat aki pánikbetegen is vezet, egy időzített bombaként...
2012. nov. 7. 15:14

Nem, nem merül fel. Mert ilyenről szó sincs.

Mindegy, megyek Pécsre, itt Szekszárdon sajnos minden orvos gáz....sajnos tapasztalom, és más is.


Köszi a hozzászólásokat!

19. dff946eb50 (válaszként erre: 18. - Zsanci79)
2012. nov. 7. 14:57
értem én, de fel sem merül benned, hogy a tünetmenteséget biztosító gyógyszer miatt nem vezethetsz? Nem egy ilyen van, és nem tudom, mit szedsz.
18. zsanci79 (válaszként erre: 14. - Dff946eb50)
2012. nov. 7. 14:04

Nem tőlem kell védeni az autósokat......értsd meg gyógyszer szedés óta, 3 éve tünetmentes vagyok, és vezetek! Az epilepsziások marhára diszkriminálva vannak mindenhol! És én még nem is vagyok az!

Akkor az EüM szakmai irányelv miért mondja ki, hogy kaphatok jogsit?

17. zsanci79 (válaszként erre: 10. - Regin_a)
2012. nov. 7. 13:58
Egyébként a héten épp szabin van, de a ki helyettesíti, az is látja, hogy ott van a gépben a kórelőzményem.....
16. globus (válaszként erre: 9. - Zsanci79)
2012. nov. 7. 13:30
Olyan igazolást kérj neurológustól, ami kifejezetten leírja, hogy gépjárművezetésre meddig, milyen feltételekkel alkalmas vagy. Ezt el kell fogadnia.
15. globus (válaszként erre: 2. - Zsanci79)
2012. nov. 7. 13:29

Bárhol megcsinálhatják, de a jogszabály szerint az engedélyező orvos az igazolás másolatát köteles elküldeni a választott orvosodnak postán.

Tehát utólag kiderülhet, ha valaki csalni próbál. A bevonáshoz ugyanis elvileg el sem kell menni orvoshoz. Elég, ha ő elküldi az "alkalmatlan" minősítést az Okmányirodára.

14. dff946eb50 (válaszként erre: 9. - Zsanci79)
2012. nov. 7. 13:24

Eszedbe ne jusson.

Keress fel másik neurológust, ha ő sem írja alá, nyilván oka van. Elhiszem, hogy nehéz tudomásul venni, de nem szemétkedni akarnak, hanem több ezer másik autóst védeni.

13. dff946eb50 (válaszként erre: 11. - Regin_a)
2012. nov. 7. 13:20
hogyan látná??? Csak akkor látja, ha a saját rendelőben mesz helyetteshez, de értsd meg, bárki megcsinálhatja az alkalmasságit.
12. dff946eb50 (válaszként erre: 10. - Regin_a)
2012. nov. 7. 13:19
belgyógyász, háziorvos, fogl eü szakorvos. A mi háziorvosunk üzemorvos is, nagyon keveset rendel, azt is rosszkor, a családból senki nem nála csináltatja az alkalmasságit.
11. Regin_a (válaszként erre: 9. - Zsanci79)
2012. nov. 7. 12:44

Még annyi,

a komputerben ugyis látja a leleteidet, a másik háziorvos

10. Regin_a (válaszként erre: 7. - Zsanci79)
2012. nov. 7. 12:43

Hogy miért nem adja meg, meg kellene kérdezni tőle


Csak akkor kopoghatsz be más háziorvoshoz, ha a tied nem rendel, mert szabin , továbbképzésen stb.van


És még mindig tartom, hogy mindegy hogy fizetős, idegen dokihoz nem lehet menni


Veroch!

Mi a főnököd képesitése?

9. zsanci79 (válaszként erre: 6. - Dff946eb50)
2012. nov. 7. 12:37
Szóval ha bekopogok egy másik háziorvoshoz, és pl. nem mondom el ezt a betegségemet, akkor ő kiadja? Ilyeneket is olvastam a neten....
8. zsanci79 (válaszként erre: 6. - Dff946eb50)
2012. nov. 7. 12:34

A neurológus nem írja alá. Azt mondja, hagyjam abba a gyógyszert, és majd egy év múlva megvárjuk. Miért? Mikor jogszabály szerint is epilepszia betegség esetenén is, (ami súlyosabb, én nem az vagyok) gyógyszer szedés mellett 1 év roham mentesség esetén kiadható az 1. kategóriás jogsihoz az alkalmassági.

Most megyek másik városaba, epilepszia centrumba....

7. zsanci79 (válaszként erre: 5. - Regin_a)
2012. nov. 7. 12:30

Ez nem a háziorvos döntése. minden vizsgálat, stb. meg volt 4 éve, nem rámondás


gyógyszerszedés mellett, amit már lehet nem is kéne szednem, teljesen tünetmentes vagyok több mint 3 éve.

jogszabály szerint és meg kéne kapnom, nem értem miért csinálja ezt az orvos

6. dff946eb50 (válaszként erre: 4. - Regin_a)
2012. nov. 7. 12:20

nem kell háziorvos, ugyanis nem tb-támogatott az alkalmassági, az állítja ki, aki akarja... én pl a főnökömmel szoktam megcsináltatni, mert nem kér érte pénzt. :)


Topiknyitó: a háziorvosod nem írja alá, vagy a neurológus szakorvos? MErt egy ideje szemüvegesnek kötelező a szemsyzet, epilepsziánál kötelező a neurológia, stb.

5. Regin_a (válaszként erre: 4. - Regin_a)
2012. nov. 7. 12:18

De mintha lehetne felülvizsgálatot kérni a háziorvos döntése ellen

De ki vállalja mégis a rizikót? Én biztos nem válallnám


Ugyanakkor egy vizsgálatot megejtenék hogy tényleg epilepsziás vagy-e , vagy csak jobb hiján rámondták

2012. nov. 7. 12:15

Jodsi hosszabbitásnál a helyettese volt a körzeti dokimnak, ugyanugy háziorvos volt

Nem volt a javallatra külön ráirva hogy az ÉN háziorvvosom

Ki kellett tölteni az okmányirodában egy papirt hogy felelőségem tudatában ő az én háziorvosom


Tehát magánút járhatatlan, csak üzemorvos ahol dolgozol, vagy háziorvos, talán még munkaalkalmassági sem

2012. nov. 7. 11:14
Vagy esetleg aki tud ajánlani orvost.....elmegyek bárhova
2012. nov. 7. 11:13

Először is, kérlek ne gyertek azzal, hogy kérdezzek orvost.

A szakrendelőben nem akarják kiadni az alkalmassági papírt a jogosítványomhoz.

Most jár le a napokban, 4 éve volt provokált (alkalmi) rosszullétem, amit epilepsziának diagnoztizáltak. 1 évig nem vezethettem, jogosítványomat nem vonták be.

gyógyszert szedek, teljesen tünetmentes vagyok, vezetek. Most mégsem hajlandó kiadni a szakorvos az SZTK-ban az igazolást.

Jogszabály szerint is kaphatok!

Az autó a létfenntartásomhoz nélkülözhetetlen.

Volt valaki hasonló szituban?

Mielőtt súlyos pénzeket fizetnék magándokinak, azért kérdem.

Köszönöm

2012. nov. 7. 11:10
Magánrendelésen szakorvos kiállít véleményt jogosítványhoz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook