Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Macska kertbe szoktatása fórum

Macska kertbe szoktatása (beszélgetős fórum)


18. c9155193c4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 30. 11:58

A macskáknak és minden egyéb állatnak szüksége van a természetre.

Bebeszéli magának sok ügyes városlakó, hogy jó nekik a panelben is.Nagy tévedés ez. Ezek az illetők azt hiszik, hogy belelátnak az állat gondolataiba. Megszokja e benti létet és egy idő után szocializálódik a környezethez, ahogyan a Stockholm-szindrómások is.

Nagy előny, hogy elhagyatott helyen éltek. Így kevés az esély arra, hogy elüti egy autó, ami nagyon gyakori eset napjainkban.

17. Falipapir (válaszként erre: 16. - Andi6020)
2022. jan. 30. 07:31
A macsekok sem egyformák.
16. andi6020 (válaszként erre: 15. - Falipapir)
2022. jan. 29. 20:03

Nekem már csak egy.

Ez is evett alutasakosat, de az utolsó hetekben lenyalta róla a szaftot, aztán a többit otthagyta. Én meg meguntam. Úgyhogy maradt a táp.

15. Falipapir (válaszként erre: 14. - Andi6020)
2022. jan. 29. 19:51

Mi konzervet adunk reggel este. délben kapnak szárazat. Azt nem szeretik annyira. Egyik megnézi, és ott is hagyja.

Hatan vannak.

14. andi6020 (válaszként erre: 13. - Falipapir)
2022. jan. 29. 19:48
Mondjuk én kizárólag száraztáppal etetek.
13. Falipapir (válaszként erre: 10. - Andi6020)
2022. jan. 29. 19:42
Hát a mieink finnyásak. Ha nem friss már nem eszik meg. Nem érdemes nekünk túl sokat kitenni. Most hogy itthon vagyok napi 3x kapnak enni
2022. jan. 29. 15:57

MI 3 napra utaztunk el, csináltunk a macskáknak önetetőt és kitettünk sok vizet. Lehet, hogy már az első nap megkajálták, de a rákövetkező kettőben sem haltak éhen. Ez évek óta működik,

Nincs rokonság, hosszabb utra meg visszük a macskát.

El Caminora is sokan vitték a macskájukat.

11. andi6020 (válaszként erre: 9. - Libikóka)
2022. jan. 29. 15:40
Egy nagy edény, tele kajával. Kész az önetető.
10. andi6020 (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 29. 15:39

Majd elbogarászik. 🙄


Nálam akkor eszik a macska, amikor akar. Van kint kaja mindig. Nem koplaltatom.

9. libikóka (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 29. 13:48
Létezik cica önetető,barkàcsolni is lehet.🙂
2022. jan. 29. 12:17
Még egy kérdés, nyaralás. Mennyi időt bírnak ki ha elmegyünk és pl a barátnőm 2 naponta etetné? Vagy 2 napot bír?
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Liliom10)
2022. jan. 29. 12:16

Jövőhéten lesz autónk, akkora kértem időpontot neki.

Féregtelenítőt kapott de mindent szeretnék amit csak lehet hisz két kisgyerek mellett lesz. Meg na ha őket beoltatom akkor persze a többi családtagot is :)

Egyenlőre litthon vagyok a kicsivel. Sokat vagyok kint a kicsivel mivel mi is most szabadultunk a 10emeletről akkor mindig ott van velünk. El is fárad :)

Este felé mikor apa hazaér ott szoktam most énidőzni mellette, olvasni egy kicsit.

2022. jan. 29. 11:34
Nem fog elmenni. Ahogy előttem is írták, célszerű az ajtót nyitva tartani, ki fog menni, mert kíváncsi. Viszont az elején, ha valamitől megijed, vissza is fog rohanni a házba, tehát nem csukd be az ajtót, ha kiment!
2022. jan. 29. 11:26
Amikor mi családi házba költöztünk, egy hétig a lakásban tartottuk őket, hiszen az emeletes házban csak bent voltak. Majd nyitva hagytuk az ajtót, hogy magától menjenek ki, fedezzék fel a kertet. Nem árt azért, ha ilyenkor van ott valaki mellette, hogy biztonságban érezze magát.
4. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 29. 10:45
Szoktasd meg,hogy egy helyre mindig teszel neki enni,ki az ajtó mellé pl és mindig jönni fog.Nekünk 4cicánk van és csak 2van bent,másik 2egyáltalán be se akar jönni.
3. liliom10 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 29. 10:41

Régen, mikor új cicánk lett, kb. egy hétig volt a lakásban, amit nem használtunk, csak WC-re mentünk oda. Volt neki egy bélelt doboza, ott aludt. Persze volt ennivalója, és vize is, meg macskaalom.

Sokat voltunk a cicával, beszéltünk hozzá, simogattuk, ölbe vettük. Eleinte úgy engedtük ki kis időre, hogy szokja a környezetet, aztán egyre hosszabb időre. Pár hét múlva már nem figyeltünk rá, nem kóborolt el. Hosszú életet élt nálunk.

A tárolóban magányos, ha sokat van egyedül, és nem fog hozzátok szokni. Mikor otthon vagytok, óránként-2 óránként tölts vele 10 percet, hogy megtanulja, szeretik, és van igazi gazdája.

Beoltattad ? Látta állatorvos ? Ez fontos !

2. Falipapir (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 29. 10:38

Ha jól érzi magát nálatok, és kap rendszeresen enni, akkor haza fog járni.

Főleg ha kandúr, akkor el fog tűnni, akár napokra is.

Ha ki lesz ivartalanítva, akkor kevésbé, de előfordul hogy nem lesz otthon minden etetésnél.

Nem szükséges fűtött helység neki, de nem baj ha van egy szigetelt odú, ahol talál a ház körül menedéket.

Nekünk jelenleg 6 cicánk van. Fiatal öreg, nőstény, kandúr, Ivaros ivartalanított, vegyesen.

2022. jan. 29. 10:29

Sziasztok.

Lett egy macskának. Nem részletezném hogy a lényeg hogy sajnos bent nem tarthatjuk mert a férjem allergiás rá.

Van kint fűtött tárolónk ott kapott helyet.

Egyenlőre bent van. A kérdésem hogy mikortól engedhettem ki, hogy haza is jöjjön, még szokja hogy ez a kertje vagy hogy is kell ezt csinálni :)

Még sosem volt cicám.

Persze tudom hogy körbe fog itt járni mindent stb, csak a lényeg hogy hazataláljon.

(Erdő szélén, forgalmatlan utcában lakunk itt minden szomszédban van macska, mind hazatalál. Mind ivartalanított persze nekünk is ez a terv.)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook