Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lovári nyelvvizsga fórum

Lovári nyelvvizsga (beszélgetős fórum)

1 2
2016. nov. 10. 09:44
Anyagod van? Le lehet tölteni a lovári érettségi tételeket 2005-től. Az sokat segített a gyakorlásban.
2016. nov. 10. 09:43
Írtam neked pr. Esetleg összeülhettek valamelyik csoporttársaddal is rendszeresen, ha van rá mód.
40. Tasa79 (válaszként erre: 39. - Fr.andi)
2016. nov. 8. 11:41

Nagyon szépen köszönöm a választ. Sokat segített.

Újabb kérdés, akár feléd is, hogy tudsz-e valakit, aki tanulna velem, a heti 1x tanár megvan, a nyelvtani részeket adja ezerrel, de jó lenne valaki akivel gyakorolhatok.

39. fr.andi (válaszként erre: 38. - Tasa79)
2016. nov. 7. 16:57

Szia! Szombaton írásbeliztem. A nyelvtan két feladatból állt: egy behelyettesítős. Szerintem nem volt könnyű...a másik 6 rövid történetből állt, le kellett fordítani és magyarul válaszolni a magyar nyelvű kérdésekre. A második rész: vélemény az édességfogyasztásról-ezt lovári nyelven 7-10 sorban. Levélírás, két téma közül: bébiszitter voltál valahol, erről tapasztalatok leírása, a másikban hívd meg egy külföldön élő barátodat Magyarországra, megadott szempontok szerepeljenek a levélben.(mikor, mennyi időre jöjjön, hová hívod, miért éppen oda, laknál-e ezen a helyen) A harmadik volt a legkönnyebb: egy történet lefordítása. Nekem ide szinte nem is kellett szótár.

Szóbeli ma volt, ide egy csoport társam ment: magnóhallgatás, utána képről kellett mondani valamit (két kép közül, az egyik témája az esküvő volt, a másikon két nő evett) és a szituációs feladat a vizsgáztatóval zajlott. Segítőkészek voltak, de természetesen kell hozzá tudás.

Én május óta tanulom, a nulláról kezdtem. heti 3 óra tanárral és heti 1-2x együtt tanulás valakivel 1-3 óra alkalmanként). Ha lesz eredmény, beszámolok, hogy sikerült-e.

38. Tasa79
2016. okt. 12. 10:21

Sziasztok!


Érdeklődni szeretnék, akik már átélték a lovári középfokú nyelvvizsgát, milyen tapasztalatokat szereztek ott.

Milyen a hangulat, milyenek voltak a vizsgáztatók.

Köszönöm szépen.

37. Marcsyka1982 (válaszként erre: 35. - Szandianya)
2016. ápr. 28. 18:50
Szia! Igaz már nem mostani kiírás, de esetleg tudnál még segíteni lovári anyaggal kapcsolatban, köszi marcsyka1982@gmail.com köszönöm :)
2014. szept. 22. 15:45

Sziasztok!


Lovári szóbeli vizsgára készülök Novemberben, ehhez keresnék tételgyűjteményt, amiből kitudnám dolgozni a tételeket, vagy esetleg kidolgozott tételeket ha tudna valaki küldeni, nagyon megkönnyítené a dolgomat! Illetve még érdeklődnék olyanoktól akik már részt vettek szóbeli vizsgán, hogy hogyan is nézz ki a vizsga menete? Légyszíves segítsetek! Email címem: hugi0413@gmail.com

2014. szept. 3. 11:53

Lovári segédanyagokkal, könyvvel tudok szolgálni, ha bárkinek szüksége lenne rá!!

Ha valakit érdekel szóljon! :)

Írjon privátot!

34. timcia
2014. jún. 19. 10:18
Június 14-én voltam írásbelizni. Van még valaki aki ekkor volt, és emlékszik a fordításnál hogy halt meg a fiú? mert a barátom és én nem tudjuk eldönteni... mindketten mást írtunk
2014. ápr. 24. 22:36
Ha tudna valaki abban segíteni, hogy milyen labor anyagok voltak az előző vizsgákon, azt nagyon megköszönném!!!
2014. márc. 29. 09:35

Sziasztok!

Lovári középfokú nyelvvizsgát szeretnék tenni (írásbeli, szóbeli). Ehhez keresek anyagokat, tanácsokat. Aki tud küldeni legyen olyan kedves és szóljon. Köszönöm! Esetleg van, aki békéscsabai?

2014. márc. 15. 20:17
Sziasztok! Én is lovári nyelvvizsgára készülők. Sajnos nem voltam megelégedve a tanárommal nem készített fel megfelelően, így most magamtól szeretnék felkészülni! Ha valakinek van bármilyen anyaga, vagy tud ajánlani netről letölthetőt anyagot vagy bármit mind írásbelire mind szóbelire! Köszönöm! E-mail címem: s.barbi16@citromail.hu
2014. márc. 6. 08:21
Segítségeteket kérném 8.án vizsgázom Lováribol ha van valakinek kidolgozott levelei magyar-Lovári és nem gond átküldené hállás köszönet mindenkinek.Sajnos a 4 gyermek mellet nagyon nehéz készülni ráadásúl most jöttünk haza a korházbol minden segitség jól jönnne.Kszi
2014. jan. 1. 18:03

Sziasztok! Tudna nekem valaki segíteni lovári levéltémákkal kapcsolatban??

hogy pontos legyek, már megírt lovári levelekre Lenne szükségem, hogy minél többet össze tudjak szedni!!! Fontos lenne, hogy magyarul is meglegyen!!

Témaköreit tekintve szinte mindegy...lehet baráti, és hivatalos levél is! Olyanok amik a vizsgán is előfordulhatnak, vagy már előfordultak!


köszönöm a segítséget előre is!!!

28. Mitakk
2013. nov. 3. 13:47

Sziasztok!

9-én megyek vizsgázni, és a tapasztalatok érdekelnének.Néztem mit tartalmaz az írásbeli, de nem találtam olyat, hogy magnót kellene hallgatni.

27. 10846c73f8 (válaszként erre: 26. - Cintulacska)
2013. nov. 2. 19:12
Ez te vagy, specifikus választással. De mostanság elég sokan csak azért választják, mert a diploma megszerzéséhez nagy hirtelen kéne egy nyelvizsgát prezentálni. Erre mondtam azt, amit.
26. Cintulacska (válaszként erre: 24. - 10846c73f8)
2013. nov. 2. 19:06

Az angollal semmire nem mész egy családlátogatás-környezettanulmány alkalmával egy roma családnál. Szociális szféra. Ha vicces a másokon való segítség az szánalmas és szomorú is. Nem minden a pénz, a gazdaság, és marketing körül forog. Vannak még más "lények" is a földön, mint akik több tíz ezreket elköltenek egy-egy vásárlás alkalmával.

Van akinek az a szakmája, hogy másokon segítsen, és ha az úgy tudja megtenni, hogy lovári nyelven beszél, semmi vicces nincs benne, főleg ha az illető magyarul alig beszél, csak lovári nyelven.

Nekem ez hasznosabb, mint az angol.

Sorry....

25. gn1987 (válaszként erre: 24. - 10846c73f8)
2013. okt. 30. 20:33
Mi a vicces ebben?
2013. okt. 30. 15:58
Vicces és milyen hasznos is lesz az életben :)
23. gn1987
2013. okt. 30. 15:51

Sziasztok!


Lovári nyelvvizsgára készülök és a középfokú szóbeli vizsgához keresek könyvet, vagy valami tételgyűjteményt amiből kidolgozhatnám a tételeket,vagy esetleg ha valaki tudna nekem kidolgozott tételeket küldeni azt megköszönném!Másik kérdésem az lenne,hogy a Hegyi Ildikó Írásbeli feladatok a középfokú nyelvvizsgára c. könyvet használta valaki?

Segítségeteket előre is köszönöm!

22. Gica84 (válaszként erre: 20. - Tamaskó)
2013. okt. 11. 11:10

Szia!

Én voltam és még egy ismerősöm szept. 14-én vizsgázni. Nekem a teszt nem sikerült, a többi igen, neki a szövegértés nem sikerült. Most voltam másodszor , ő harmadszor, de októberben megint megyünk.

Ha van kérdésed, írj!

21. Cintulacska (válaszként erre: 20. - Tamaskó)
2013. szept. 25. 09:15

Igaz én nem szeptemberben voltam, hanem előtte, de annyit el tudok mondani, hogy sokat segít, hogyha a tesztekre is készülsz, mivel lehet hogy ezen fog múlni a végén.

A legnehezebb a szövegértés volt, idő alig maradt rá. Én készültem előtte a középfokú írásbeli vizsgára felkészítő anyagból(neten fennt van), és ahhoz képest a szövegértés felsőfoknak is beillett volna. Vagyis ami a tankönyvekben van középfokú szöveg, annál kétszer nehezebb volt. Annyit tanácsolnék, hogy a lovári szöveg fordítását egyenesen a lapra csináld, ne a piszkozatra, mert nagyon sok időt elvesz, mire átmásolod a piszkozatot a másikra.

2013. szept. 14. 20:45

Kedves Vizsgázók!

Azt szeretném kérdezni, hogy szeptember 14-én volt-e valaki lovári középfokú írásbeli vizsgán? Aki volt, írja le a tapasztalatait, ha megoldható. Köszönöm: Kata

2013. júl. 19. 09:06

Talán azért, mert valakinek nincs több éve letenni egy német vagy angol középfokot, sőt pénze sincs annyi. Egy különóra, vagy magántanár horribilis összeg, tanfolyamokról ne is beszéljünk. Én németes voltam anno, felkerestem egy német oktatót, és másfél két évet mondott középfokra felkészíteni. Összeszámoltam a tanfolyammal és magántanárral együtt, mivel ez a nyelv anélkül nem igazán megy 350,000Ft-ra jönne ki. A lovárit 65-ből megúsztam, és kaptam annyi anyagot, könyvet, hogy fel tudtam készülni önállóan, és az írásbeli középfokúm sikerült is.

Szociális területről van (lenne) diplomám, így hasznosítani is lehetne, mikor környezettanulmányra megyek ki, vagy Önk-nál ügyet intéznek, mert előszeretettel beszélik ezt a nyelvet itt a magyar helyett a romák.


Kizárólag azért, hogy megkapjuk a diplomát kézhet, és el tudjunk vele helyezkedni.

Inkább szociális területen dolgozók választják, hiszen ott teljesen mindegy miből van középfokú.

2013. júl. 7. 21:47
Miért jó pont lovári nyelvvizsgát tenni?
2013. júl. 7. 21:40
Lóvári középfokú szóbeli nyelvvizsgára készülök,és a gyakorlásához keresek beszélgetőpartnert pl.skypon.Ha valakit érdekel.írjon nekem.
16. szandianya (válaszként erre: 10. - Vikóca10)
2013. jan. 17. 15:29

Szabad kérdezni, hogy mi volt a könyv címe? És hasznosnak bizonyult???

Nekem is el kellene kezdenem újra tanulni! 2× voltam írásbelin, de nem sikerült! Azóta babás lettem, most éppen itthon vagyok, és gondoltam újra bele kellene vágni!! De most szeretnék sikeresebb lenni!

Amúgy Hegyi Ildikó féle könyvben nagyon sok okos, és jó dolog van. sajnálom, hogy akkor anno nem fénymásoltuk le az egészet! De nem tudok helyet, ahol ezt meg lehetne vásárolni!

2013. jan. 17. 15:23

Alapfok? Most irigyellek, hogy nektek elég az alapfok!!

Szabad kérdezni milyen suliba jársz?

2012. nov. 12. 16:00
sziasztok. Pénteken, 16án megyek alapfok szóbelire és másnap írásbelire. Fogalmam sincs hogy állok, már hónapokkal ezelőtt befejeztem a tanfolyamot, akkor nem igazán tanultam mert nem volt időm, most kapcsoltam rá, mert most sincs időm, de muszáj. A labortól félek a legjobban. Tudna valaki pár szót írni, mire lehet számítani alapfokon? Nagyon fontos lenne, hogy meglegyen, most fogok 2 héten belül államvizsgázni. Köszönöm szépen, szép napot!
13. zizzzz (válaszként erre: 12. - Vikóca10)
2012. okt. 31. 09:16
Vikóca10 mi a helyzet? Mikor lesz a vizsga?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook