Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombik előtti vizsgálatok fórum

Lombik előtti vizsgálatok (beszélgetős fórum)


1 2 3
2014. ápr. 12. 18:56

egyéb vizsgálati ötlet:

- foggyulladás/góc a szervezetben

- laktóz intollerancia (szintén gyulladást okozhat a gyomorban, szervezetet kibillenti az egyensúlyból)

- Lisztérzékenység/Coeliakia (szintén gyulladást okozhat, ami gátolhatja a babásodást)

19. Nadinebride (válaszként erre: 12. - Zsuzs80)
2014. ápr. 12. 18:49

Szia Zsuzs,

köszi a leírásokat. Azt meg tudod mondani, hogy ezt a T-imfocita és B-limfocita és NK sejtek vizsgálatát mikor ajánlott kérni? Ha nem történik meg a beágyazódás akkor érdemes?


A másik fontos kérdés pedig, hogy TB-re melyik osztályon vagy fizetősen pesten hol csinálják ezeket?

2014. ápr. 12. 14:17

IVIG Program alloimmun eredetű habituális vetélések kezelése


A programba csak meghatározott protokoll szerint elvégzett vizsgálatok eredményei, illetve az ezt értékelő bizottság döntése alapján lehet bejutni. A bejutás egy hivatalos listára kerülést jelent, amely feljogosítja az illető házaspárt a program által felkínált kezelések költségtérítés nélküli igénybevételére, amelyhez a TB egyedi és névre szóló költségkeretet biztosít.


A program több szakaszból áll és több kezelési lehetőséget is biztosít.


A programba kerüléshez szükséges vizsgálatokkal a vetélések szokásos okait (szervi, hormonális, illetve fertőzéses eredetű) mindkét fél esetében igyekeznek kizárni. Meglepő módon ez nemcsak a meddőségi központokban általában végzett vizsgálatokat takarta, hanem teljes belgyógyászati, endokrinológiai – nemcsak a nemi hormonokra vonatkozóan -, urológiai vizsgálatot, tüdőszűrést és persze a petefészkek átjárhatóságának vizsgálatát is.Ha bármelyik vizsgálat pozitív eredményt hoz, a vizsgálatokat végző orvos javaslatot tesz a kezelési módokra.


Az én esetemben a hormonműködés nem volt megfelelő, a férjemnél pedig húgyúti fertőzést diagnosztizáltak. Emiatt a protokoll szerint előírt további vizsgálatokat csak azt követően folytathattuk, amikor a hormoneredmények már megfelelő értékeket mutattak és a férjem esetében sem tudták kórokozók jelenlétét kimutatni. Ez így ment lépésről lépésre. Amikor végre eljutottunk arra a pontra, hogy semmi egyéb nem áll fenn, az orvos indítványozta a speciális immunológiai vizsgálatot, amelyre mindkettőnknek mennünk kellett. Ez lényegében egy vérvétel, amelyben az anya és az apa vérének összeférhetetlenségét vizsgálják.


Ha az eredmény pozitív és alloimmun betegséget állapítanak meg, az összes vizsgálat értékelése alapján egy bizottság dönt a listára kerülésről.


Miután ezt a közel féléves embert próbáló tortúrát végigjártuk és zöld utat kaptunk, nem volt más dolgunk, mint ráhajtani a babára

2014. ápr. 12. 14:11

Sárgatest ellégtelenség


sárgatest a petefészekből kilövődő pete után maradt szövet, amely progeszteron hormon termelésével készíti elő a méhnyálkahártyát a megtermékenyült petesejt befogadására. Amennyiben a sárgatest nem termel elegendő progeszteront, súlyosabb esetekben (nagyon alacsony progeszteron-szint esetén) a terhesség létre sem jön, enyhébb esetekben a megtermékenyülés megtörténik, de a petesejt nem tud beágyazódni a méhnyálkahártyába.


Ugyanakkor a sárgatestnek a várandóság első harmadában is kiemelkedő szerepe van, mert a progeszteron a terhesség fenntartását biztosítja a 11-15. hétig, amíg a hormontermelés feladatát át nem veszi a kifejlődő magzati lepény. A terhesség egyik legkritikusabb pillanata ez a hormontermelődési átállás. Sok vetélés következik be ezen a ponton.


A hormonrendszer kényes egyensúlyát sok minden felboríthatja. A progeszteron szintjét az ún. prolaktin hormon szintje jelentősen befolyásolhatja, ezért a kettőt általában együtt szokták vizsgálni. Ha ugyanis az agyalapi mirigy által termelt, az anyatej elválasztásért felelős prolaktin hormon magas, gátolja a progeszterontermelést.


Ugyanakkor a petefészek bizonyos betegségei (pl. PCOS[1]), a pajzsmirigy és a mellékvese elégtelen működése, és így az általuk termelt, a női nemi működést is befolyásoló hormonok is okozhatják az elégtelen progeszterontermelődést.


Az újabb kutatások szerint a sárgatest-elégtelenség különböző anyagcsere problémákkal (pl. lisztérzékenység, cukorbetegség) is összefüggésbe hozható, ezért sok esetben ezen alapbetegségek kezelése a hormonműködést is egyensúlyba hozhatja.


Gyermektelenség, illetve spontán vetélés fennállása esetén a nők kivizsgálását általában a hormonvizsgálattal szokták kezdeni. Ez egyszerű vérvizsgálat, amelyet a ciklus alatt kétszer (a ciklus 7. és 21. napján) és több egymást követő ciklusban végeznek. Cél ezzel az, hogy az esetleges hormonproblémákat még a fogamzást megelőzően diagnosztizálják, kezeljék és ezzel optimális feltételeket biztosítsanak a megtermékenyüléshez.


A sárgatest-elégtelenség legtipikusabb tünetei a rendszertelen ciklus és a PMS[2].


A fogamzást követően a sárgatest-elégtelenség gyanúját veti fel az ún. fenyegető vetélés néven emlegetett tünetegyüttes, amely barnás folyással, illetve alhasi fájdalommal jelentkezik. Ilyen esetben természetes progeszteronkészítmények (tabletta és/vagy kúp) adásával segítik a magzat megtartását.

2014. ápr. 12. 14:04

Ösztrogén Dominencia


De mit is takar ez a diagnózis?


A női szervezetet „irányító” két legfontosabb hormon, az ösztrogén és a progeszteron egyensúlya felborult.


Az ösztrogén valójában a női termékenységért felelős hormon, amelyet más néven tüszőhormonnak is nevezünk. Az ösztrogén váltja ki a peteérést, a menstruációt és ez befolyásolja a másodlagos női jegyek (mell, méh, stb.) kialakulását.


A progeszteront, vagy sárgatest hormont elsődlegesen a terhesség fenntartásáért felelős hormonként ismerjük, azonban ezen túl és ettől függetlenül fontos szerepet játszik az ösztrogén ellensúlyozásában.Míg az ösztrogént több – mint látni fogjuk sajnos külső – forrásból folyamatosan képes szervezetünk „beszerezni”, addig progeszteron csak a petefészekben, jelentéktelen mennyiségben a mellékvesében, és csak a tüszőrepedést követően termelődik, így jellemzően az ösztrogén kerül túlsúlyba. A túlsúlyos ösztrogén sejtburjánzást okozhat a méh, petefészek, húgyhólyag, végbél, mellek sejtjeiben, felboríthatja a ciklusunkat, illetve blokkolhatja más hormonok termelődését, stb. Minél több ideig áll fenn az egyensúlytalanság, annál súlyosabb tüneteket idézhet elő.


 Az ösztrogén dominancia korunk betegsége, amelyet az idézett elő, hogy a napi használatban lévő kozmetikumok, tisztítószerek ún. xeno-ösztrogéneket tartalmaznak (pl. dioxin, PCB-k, DDT és nonyl-phenol származékok, paraben) és olyan élelmiszerek terjedtek el, amelyek növényi hormonokat tartalmaznak (pl. szója). Tovább rontjuk a helyzetet a fogamzásgátlókkal, valamint egyéb szintetikus hormonpótlókkal.


Az ösztrogén dominencia legtipikusabb tünete a PMS (premenstruációs szindróma), de számtalan egyéb betegség okozója lehet, mint például cukorbetegség, pajzsmirigy rendellenesség, női szervek daganatos megbetegedései, beleértve a miómát, cisztát, endometriózist, PCOS-t. 


Hogyan előzhetjük meg?


- a műanyagok használatának kerülésével, beleértve a műanyag csomagolásban tárolt élelmiszereket is,- paraben és egyéb szintetikus anyagokat tartalmazó vegyszerek, kozmetikumok helyett ellenőrzött biokozmetikumok és környezetbarát tisztítószerek alkalmazásával.


Ösztrogén dominencia kezelése


A gyógyítás általában természetes progeszteron készítményekkel javasolt. A növényi progeszteron bőrön keresztül sokkal jobban felszívódik, mint az emésztőrendszeren keresztül.  Gyógynövények, amelyekből egy egyszerű eljárással állítják elő a növényi progeszteront: Jam gyökér (dioscorea villosa, hatóanyag: diosgenin), barátcserje (agnus cactus, hatóanyaga az agnusides).

2014. ápr. 12. 13:46

A habituális vetélés okainak kivizsgálására és kezelésére szerveződött orvos csoport vezetője: 


Prof. dr. Petrányi GyőzőOrszágos Haematológiai IntézetBp. XI. Diószegi út. 64.Tel.: 061-372-4300


Petrányi professzor igazi elhivatott orvos, akihez már első lépésként is érdemes fordulni. Minden érintett házaspárral személyesen elbeszélget és javaslatot tesz a továbbiakra.


Kis hazánkban elsősorban Budapesten van lehetőség valamennyi szükséges vizsgálat elvégzésére, azonban több vidéki szülész-nőgyógyász szakorvos is beavatott, akik bizonyos vizsgálatokat vidéki egészségügyi intézményekben is el tudnak végezni, illetve a Budapesten végezett vizsgálatokhoz tudják továbbítani a levett vérmintákat. Ha pedig az alloimmun háttér beigazolódott, az IVIG kezelésre is megfelelő körülmények tudnak biztosítani.


Az alábbi városokban van ilyen szülés-nőgyógyász szakorvos:


Pécs Szombathely Debrecen

2014. ápr. 12. 13:34

A terápia lényege, hogy jó esetben az apa (vagy ha az apa valamilyen immungenetikai ok miatt nem megfelelő, más donor) véréből leválasztott vérlemezkéket (rajtuk a védő immunválaszt kiváltó antigénekkel) az anya szervezetébe juttatják. Ezek az antigének anyai immunválaszt eredményeznek, amelynek hatására olyan fehérjék termelődnek, amelyek „elfedik” és megvédelmezik a fejlődő magzatot.


A kezelés háromhetente, összesen háromszor ismétlik meg. A trombocitákat szintén intravénásan, infúzióval juttatják be a vérátömlesztéshez hasonlóan. A kórházi körülményektől némiképp barátságosabb környezetben, az Országos Vérellátó Szolgálat központjában kaphattam meg a kezelést, folyamatos orvosi felügyelet mellett. Az IVIG-hez hasonlóan minden kezelést laborvizsgálat követ, amelynek során azt vizsgálják, hogy a bejuttatott anyaggal szemben nem termelődik-e ellenanyag. Ha az ellenanyag megjelenik a vérben, a kezelést abba kell hagyni.


Trombocita kezelés -alloimmun eredetű habituális vetélések kezelése



Alternatív lehetőséget, amely még a terhességet megelőzően elindítja azt a folyamatot, amely a fogantatás pillanatától segíti az anya szervezetét a magzatot védő mechanizmus kiépítésében.

2014. ápr. 12. 11:41

Ha nem tudsz teherbe esni, akkor mindenképpen kellene neked ez a TNFalfa vizsgálat !


Az autoimmun esetek állnak az immunológiai infertilitás ( azaz tehernbeesési képtelenség vagy korai vetélés ) 85%-ban!

Csak kb. 15% az alloimmun, ami inkább a habituális vetélésben nyilvánul meg. És ritka, akinél mindkettő jelen van... 


Az autoimmun esetekben nagy az esély, hogy: 

- 1.) magas a TNFalfa szintje. Ez a Th1-es immunválasz túlaktivitását mutatja. Tehát a CTL ( citotoxikus limfociták ) aktivitása magasabb a kelleténél! Tegnap írtam erről eszterbarbarának, ez a CD3+ szintje. Tehát akinél a T-limfociták aránya magas ( 85% vagy magasabb ), az nagy valószínűséggel túl sok TNFalfát termel, így túl erős a Th1 immunválasz. 

- 2.) magas az Nka ( ölősejt aktivitás ). Ez a CD56+. Ezt az USAban 12% efelett már kezelik IVIGgel vagy Intralipiddel. 


Szóval ha nem tudsz teherbeesni, akkor feltétlenül számolni kell az autoimmun gyanúval! Egyaránt jó lenne látni a TNFalfa szintét és a másik vizsgálatot is , amit a Honvédban most kedtek el csinálni ( T-limfociták, azaz CD3+ és az ölősejtek, azaz CD56+). 

2014. ápr. 12. 11:19

1.  T-limfocita  - CD3-as érték kint - ennek alcsoportjai:


   - T-helper - CD4-es érték


   - T-supressor - CD8-as érték


2.   B-limfocita - CD19-es érték kint


3.   NK sejtek - CD 56-os érték kint


A következő a lényeg, ha jól értem:


 -- a limfociták a 100%: ezt alkotják a Tlimfociták, Blimfociták, és NK limfociták, tehát ha ezen eredményeimet összeadjuk, akkor megkapjuk a 100%-ot (ez esetemben 98%, valószínűleg mérési korrekciók miatt)


 -- az amerikai kutatások szerint a CD56, tehát az NK limfociták aránya, ha magasabb 12%-nál, akkor már eleve indokolt IVIG, vagy egyéb immun kezelés (nálam ez 29%, tehát bőven felette vagyok sajnos)


 -- nézni szokták a Thelper/Tsupressor arányt (erről beszélt ezek szerint Fülöp, amit nem értettem), ez ha magas, akkor szintén indokolt az immun kezelés (nálam ez 36/23=1,56, ez nem tudom minek számít, de remélem holnap kiderül)


 -- ha valakinek hashimotja van, akkor fontos nézni a T limfociták arányát is, mert ha ez magas, 85% feletti, akkor szintén fent áll az immun probléma


 -- TNF-alpha: ez az a vizsgálat, amit ugyebár egyenlőre nem tudom, hogy meg fogok e tudni csináltatni, de holnapő kiderül, hogy beindult e a szűrése itt pesten: ez mutatja meg a Th1/Th2 egyensúlyt (amerikaiaknál TNFapha/IL10 citokinek), ha ez sok, akkor biztosan van immun gond, és kell a kezelés. Ez egyébként a telített zsírsavak miatt lehetséges, csökkenthető a szint sok telítetlen zsírsav (halolaj, lenmagolaj, ligetszépe) fogyasztással, és a telítettek (vaj, zsír, kolbász) csökkentésével, de persze a hatásos az immun kezelés.



Még egy nagyon érdekes info, amiről egy külön kis anyagot kaptam: azt írják az amerikai kutatások, hogy az IVIGet nem a transzfer után, vagy a transzferkor kell beadatni, hanem előtte minimum 7-14 nappal, mert ekkor tudja kifejteni a hatását

2014. ápr. 12. 11:12

TSH - Thyreoidea stimuláló hormon


A thyreoidea stimuláló hormon, másnéven pajzsmirigy-serkentő hormon az agyalapi mirigyben termelődik, a pajzsmirigy hormontermelésére gyakorol serkentő hatást.



A stimuláló inger következtében fokozódik a bélből történő jódfelvétel, valamint a pajzsmirigyben termelődő hormonok, a trijódtironin (T3) és a tetrajódtironin (T4) termelődése.


A szabályozási kör alapja a vérben keringő szabad T4 és T3 hormonok szintje, mely folyamatot negatív visszacsatolásnak nevezzük. Ez a szabályozási folyamat biztosítja az igényeknek megfelelő és állandó pajzsmirigyhormon-koncentrációt a vérben.


Ha ezen hormonok szintje csökken, kevésbé fejtenek ki gátló hatást az agyalapi mirigyre, aminek következtében, fokozódni fog a TSH termelése. A termelődött TSH a véráramba kerülve, a pajzsmirigy felszínéhez kötődik és ösztönzi a pajzsmirigyet a T3 és T4 termelésére.


Azonban, ha magas a T3 és T4 véráramban mért koncentrációja, az előző mechanizmus révén ellentétes hatást gyakorol az agyalapi mirigyre, azaz csökkenti a TSH termelését, aminek következménye a csökkent TSH szint és a stimuláló hatás hiánya miatt, a csökkenő T3, T4 termelés.


Normál tartomány:


sTSH: 0.300-4.200 mU/L


fT4: 12.0-22.0 pmol/L


fT3: 2.4-6.3 pmol/L


Mit mutat a vizsgálat eredménye?


A TSH szint mérését a pajzsmirigy működésének ellenőrzésére, szűrésére, ismert pajzsmirigy betegeknél a terápia kontrollálására használják. A laboratóriumokban ún. szenzitív (sTSH) vagy szuperszenzitív (ssTSH) TSH vizsgálatot végeznek, amely extrém esetektől eltekintve, láthatóvá teszi a pajzsmirigy működésének rendellenességeit. A pajzsmirigy komplex működésének értékeléséhez a T4 és T3 szint meghatározása is szükséges.


Mitől magasabb az sTSH értéke?


Az sTSH emelkedés a már említett negatív visszacsatolásos folyamatnak megfelelően, azt mutatja, hogy a vérben kevés a szabad T4 és T3 szint, ezért az agyalapi mirigyben fokozódik a TSH termelése.


Az sTSH szintjének emelkedése leggyakrabban a pajzsmirigy alulműködése (hypothyreosis) kapcsán észlelhető.A magas TSH szintet okozhatja a pajzsmirigy akut vagy krónikus gyulladása, amelynek következtében nem tud megfelelően reagálni az emelkedett TSH stimuláló hatására. Autoimmun Hashimoto-thyreoiditis esetén a pajzsmirigy ellen antitest termelődés történik, amely a pajzsmirigy krónikus gyulladását, végül a pusztulását okozza. Ha felmerül a betegség gyanúja, a vizsgálatokat a pajzsmirigy ellenes antitestek meghatározásával is szükséges kiegészíteni.Magas sTSH értéket okozhat a pajzsmirigy sebészi eltávolítása.Ismert pajzsmirigy beteg gyógyszeres kezelése során, a szükségesnél alacsonyabb gyógyszer dózis is okozhatja az sTSH szint emelkedését.Ritkán az agyalapi mirigyben lévő TSH-t termelő tumor következtében fokozódik a vérben mért sTSH.Bizonyos fájdalomcsillapítók és gyulladáscsökkentők pl. Aspirin is befolyásolhatják a TSH értékét.Mi okozhat alacsony sTSH-T?A pajzsmirigy fokozott működése (hyperthyreosis) következtében a magas T4 és T3 szint gátolja az agyalapi mirigy TSH termelését, ennek következtében alacsony TSH szintet eredményez.Autoimmun eredetű Graves-Basedow kór.A pajzsmirigy eltávolítása vagy ismert túlműködése esetén a gyógyszeres terápia túladagolása is lecsökkenti a vérben mérhető sTSH értékét.Ritka esetben az agyalapi mirigy károsodása következtében nem képes TSH termelődni.Terhességben is találkozhatunk a TSH szintjének csökkenésével.Laborvizsgálatoknál előforuló gyakori kifejezésekAP, ALP (alkalikus foszfatáz)Bi (bilirubin)Bazofil granulocitaCK, CK-MB (kreatin-kináz, kreatin-kináz-MB)cTnI (kardiális Troponin I)CRP (C-reaktív fehérje)Eozinofil granulocitaFVS (fehérvérsejt)GOT, GPTGlükóz (vércukor)Hgb (hemoglobin)Htc (hematokrit)HúgysavKalciumKreatininKáliumionKloridionLimfocitaMonocitaNeutrofil granulocitaTHR (trombocita)Urea (karbamid)VVT (vörösvértest)We (vörösvértest-süllyedés)GGT (gamma-glutamil transzferáz)GGT- gamma-glutamil-transzferázKoleszterinNátriumFSH – A folliculus-stimuláló hormonGOT- glutamát-oxálacetát transzaminázGPT - glutamát-piruvát-transzaminázMPVRDWRetikulocitaszámTrigliceridTSH – Thyreoidea stimuláló hormon

10. KZ86
2014. ápr. 12. 09:56

Nagyon tutik vagytok csajok!!!

Elég sok vizsgálatot megcsináltattam én is az első előtt, de most viszem ezeket a papírokat az ismerősömhöz, hogy mindent nézzünk. Biztos örülni fog nekem, szúrkálhat párszor. :-)

De a második sikerülni fog, tudom! :-)

Alig várom az orvos tekintetét is majd, amikor szépen táblázatba foglalva elé teszem majd a vizsgálataimat....nektek köszönhetően. :-) Egy lombikot már nem vállalnátok be csajok? :-D Rátok bíznám magam. :-D :-D

Köszi még egyszer nektek! :-)

Puszi!

2014. ápr. 12. 09:37

Hcg hormon értékek terhesség esetén



[link]

2014. ápr. 11. 22:04
köszi luca1976 az infót
2014. ápr. 11. 22:01
az előző megosztásomat is ő küldte csak én tettem közzé, egy kis technikai hiba miatt.
2014. ápr. 11. 22:00

zsuzs80 kezdeményezte ezt a fórumot, ami nagyon jó ötlet volt tőle, mert sok leendő kismama akik a lombikra vannak utalva, hogy anyai örömök elé nézhessenek, sajnos nem kapnak elég információt ahhoz, hogy a kellő vizsgálatok segítsék a sikeres lombikot, hanem több lombik között derülnek ki dolgok, amiket megelőzhetnénk, ha minden szükséges vizsgálatot elvégeznénk magunk, és sok kellemetlen sikertelen lombikot megelőzhetnénk. Ezen a fórumon, minden lehetséges problémáról, tudsz információt kapni, tapasztalatok alapján.

Ezuton is köszönjük a kezdeményezést ZSUZS80-nak

2014. ápr. 11. 21:54

Hepatitis B

Hepatitis C

Lues

HIV

Toxoplasma

Rubeola

Chlamydia trachomatis

Chlamydia pneumoniae

TSH

Testosteron

Ösztradiol

Prolaktin

Progesteron

T3

T4

FSH

LH

DHEA-S

Vércsoport+ ellenanyag

T.vérkép

T.vizelet

Prothrombin

Vércukor

Bilirubin összes

Bilirubin konjugalt

Összfehérje

Na

K

Cl

Karbamid

Kreatinin

GOT

GPT

GGT

ALP

LDH

D vitamin

Süllyedés

Inzulin - terhelés

Terheléses cukor

HgA1C

AMH

A hormonok természetesen 3. és 21. napi. Ezekből van kötelező és van ami erősen ajánlott.

- Spermiogram /Kaáliban csinálják, álltalábban, ha nem tetszik nekik az eredmény /

- Genetika - nem mindig kérik, de jó ha van - Méhnyakrák-szűrés

- Chlamydia trachomatis szűrés

- Hüvelyváladék-tenyésztés - CA125 - Ajánlott

- EKG - Házassági anyakönyvi kivonat , Menses naptár , Belgyógyászati igazolás , Belgyógyászati igazolás

2014. ápr. 11. 20:48

Megpróbálom beilleszteni a táblázatot, mert az előző is sikerült.


Női hormonszintek

Vizsgálandó hormon

Vizsgálat ideje Normál-

értékek Mit jelent ez?


Follicle Stimulating Hormone (FSH) 3. nap 3-20 mIU/ml Az FSH az ovarium stimuláhatóságát mutaja.Általában 6 alatt kiváló, 6-9 jó, 9-10 még megfelelő, 10-13 nehezen stimulálható, 13+ nagyon nehezen stimulálható. A PCO-sbetegek kivizsgálásakor az FSH/LH arányt is nézik. Ez az arány normálisan kb. 1:1, ha az LH értéke magasabb, a PCO diagnozisa valószínű.

Estradiol (E2) 3. nap 25-75 pg/ml Az alsó értékek jobb stimulálhatóságot jeleznek. Abnormálisan magas szintek a 3. napon funkcionális cystára, vagy kimerülő petefészekre utalnak.

Estradiol (E2) A peteérésre adott gyógy- szerelés 4.- 5. napja 100+ pg/ml vagy 2x a 3. napi Az E2 szintet indokolt a stimuláció alatt vizsgálni. Értéke attól függ, hány tüsző van, ill. azok mekkorák. Ez betegenként változó. A legtöbb orvos bármilyen E2 növekedést jó jelnek tart, mások szerint a 4. napon 100 pg/ml feletti érték, vagy a 3. napi érték kétszerese lenne ideális.

Estradiol (E2) A hCG beadás napja 200 + pg/ml Érett (18 mm) tüszőnkként 200+ pg/ml.Túlsúlyos nőkben néha kisebb értékek mérhetőek.

Luteinizáló Hormon (LH) 3. nap < 7 mIU/ml A normális LH szint nagyjáből azonos az FSH-val. Ha az LH magasabb, mint az FSH, az PCO-ra utalhat.

Luteinizáló Hormon (LH) LH csúcs

(középidő) > 20 mIU/ml Az LH csúcs 48 órán belül ovulációt vált ki.

Prolactin 3. nap < 24 ng/ml Emelkedett prolaktin szint gátolja az ovulációt. A magas prolaktin szint hipofizis tumor veszélye miatt további kivizsgálást igényel. A PCO-s betegek egy részében is észlelhető hyperprolactinaemia.

Progesterone (P4) 3. nap < 1.5 ng/ml A "tüszőérés fázisának" szintje. Emelkedett érték esetén a teherbeesés valószínűsége csökken.

(Fakultatív jell. vizsgálat)

Progesterone (P4) ovuláció után 7 nappal

ciklus 21-24. napja > 15 ng/ml A progeszteron-vizsgálat az ovuláció meglétét bizonyítja. Amikor a tüszőből kiszabadul a petesejt, "sárgatestté" alakul, és progeszteront kezd termelni. 5 fölötti érték már jelez valamilyen ovulációt, de a legtöbb orvos 10 fölöttit vár el természetes ciklusban és 15 fölöttit stimuláltban. Egyesek szerint a tesztet érdemes reggel, éhgyomorra végezni.

Thyroid Stimulating Hormone (TSH) (Pajzsmirigy Serkentő Hormon) 3. nap .4-4 uIU/ml A normális középérték a legtöbb laborban 1,7. Magas TSH alacsony vagy normális T4 szinttel kombinálva pajzsmirigy alulműködésre utal, ami befolyásolja a fertilitást.

Szabad Triiodothyronine (T3) 3. nap 1.4-4.4 pg/ml Néha a beteg pajzsmirigy nagyon sok T3-at termel, de normális mennyiségű T4-et. Éppen ezért a pajzsmirigy működésének alapos vizsgálatához hozzátartozik mindkét hormon szintjének mérése.

Szabad Thyroxine (T4) 3. nap .8-2 ng/dl Alacsony szintje pajzsmirigy-betegségre utal vagy az agyalapi mirigy betegségére, amennyiben az nem termel elég TSH-t a megfelelő T4 szint eléréséhez.

Össztesztoszteron 3. nap 6-86 ng/dl A tesztoszteront a mellékvesék és a petefészkek termelik. 50 fölötti értéket a legtöbben már emelkedettnek tartanak.

Szabad tesztoszteron 3. nap .7-3.6 pg/ml

Dehydroepiandrosterone Sulfate (DHEAS) 3. nap 35-430 ug/dl

Androstenedione 3. nap .7-3.1 ng/ml

Sex Hormone Binding Globulin (SHBG) 3. nap 18-114 nmol/l Szexhormon-kötő fehérje. Emelkedett szintje a férfi nemi hormonok emelkedésére utalhat.

17 Hydroxyprogesterone 3. nap 20-100 ng/dl A ciklus közepén a csúcs 100-250 ng/dl, lutealis fázisban 100-500 ng/dl

Éhgyomri Insulin 8-16 óra éhezés < 30 mIU/ml A normális szint önmagában nem informatív A 10-13közötti érték enyhe inzulin-rezisztencia jele, 13 fölött súlyosabb inzulin rezisztenciára utal. (PCO-s betegek!!!)

2014. ápr. 11. 20:44

Nem tudom volt-e valaki olyan akinek "esetleg" ezt mind megcsinálták.



Meddőségi vizsgálat menete

I. Konzultáció

Anamnézis felvétel

Leletek áttekintése, dokumentációs anyag kialakítása

Előtörténet összefoglalása

Vizsgálatok elrendelése


Női meddőségi vizsgálat:


Nőgyógyászati vizsgálat

nőgyógyászati bimanuális vizsgálat a kismedencei viszonyok tisztázására, hüvelyi ultrahangvizsgálat fotódokumentációval


Méhnyak rákszűrés

onkológiai szak-kozultációs lehetőséggel

HPV altípus meghatározás - citológiai rendellenesség esetén


Női genitális bakteriális panel

Vizelet-tenyésztés

Hüvelyváladék bakteriologiai tenyésztés

Méhnyak tenyésztés: Chlamydia, Ureplasma, Mycoplasma, Neisseria, Gardnerella


Alaphormon vizsgálatok

Ciklus 3. napján: FSH, LH, Ösztradiol, Prolaktin, Tesztoszteron, DHEA-S, TSH, T3, T4

Ciklus 21. napján: Progesteron, Prolaktin


Vírus és egyéb vér vizsgálatok

HIV

Siphilis

Chlamydia trachomatis antitest

Toxoplasma gondii antitest

Rubeola vírus antitest

Cytomegalovírus antitest

Herpes simplex virus 1,2

Varicella zoster vírus

Hepatitis panel ( HBsAg, HbsAt, HBc At, anti HCV)

Epstein-Barr vírus


Petevezeték átjárhatósági vizsgálatok / Anatómiai viszonyok feltárása


Méhüreg feltárása, petevezetők átjárhatósága

a) HYCOSY / Hystero Contrast Salpingographia

Ultrahangos eljárás

Kevésbé fájdalmas eljárás

Minimális megterhelés

Méhüreg feltárása meglehetősen pontos

Petevezetők állapotáról pontos képet ad

b) HSG / Histerosalpingographia

Röntgenes eljárás

Kevésbé komfortos eljárás

Méhüreg feltárása pontatlan

Petevezetők állapotáról viszonylag pontos képet ad

c) Hysteroscopia, Laparoscopia / Méhűri és Hasi tükrözés


Műtéti eljárás

Legpontosabb módszer az anatómiai viszonyok feltárására

Legnagyobb megterhelést jelenti a páciensek számára


Genetikai vizsgálatok (szükség szerint)


Férfi meddőségi vizsgálat: Meddőségi vizsgálat menete


I. Konzultáció

Anamnézis felvétel

Leletek áttekintése, dokumentációs anyag kialakítása

Előtörténet összefoglalása

Vizsgálatok elrendelése

Női meddőségi vizsgálat:

Nőgyógyászati vizsgálat

nőgyógyászati bimanuális vizsgálat a kismedencei viszonyok tisztázására, hüvelyi ultrahangvizsgálat fotódokumentációval

Méhnyak rákszűrés

onkológiai szak-kozultációs lehetőséggel

HPV altípus meghatározás - citológiai rendellenesség esetén

Női genitális bakteriális panel

Vizelet-tenyésztés

Hüvelyváladék bakteriologiai tenyésztés

Méhnyak tenyésztés: Chlamydia, Ureplasma, Mycoplasma, Neisseria, Gardnerella

Alaphormon vizsgálatok

Ciklus 3. napján: FSH, LH, Ösztradiol, Prolaktin, Tesztoszteron, DHEA-S, TSH, T3, T4

Ciklus 21. napján: Progesteron, Prolaktin

Vírus és egyéb vér vizsgálatok

HIV

Siphilis

Chlamydia trachomatis antitest

Toxoplasma gondii antitest

Rubeola vírus antitest

Cytomegalovírus antitest

Herpes simplex virus 1,2

Varicella zoster vírus

Hepatitis panel ( HBsAg, HbsAt, HBc At, anti HCV)

Epstein-Barr vírus

Petevezeték átjárhatósági vizsgálatok / Anatómiai viszonyok feltárása

Méhüreg feltárása, petevezetők átjárhatósága

a) HYCOSY / Hystero Contrast Salpingographia

Ultrahangos eljárás

Kevésbé fájdalmas eljárás

Minimális megterhelés

Méhüreg feltárása meglehetősen pontos

Petevezetők állapotáról pontos képet ad

b) HSG / Histerosalpingographia

Röntgenes eljárás

Kevésbé komfortos eljárás

Méhüreg feltárása pontatlan

Petevezetők állapotáról viszonylag pontos képet ad

c) Hysteroscopia, Laparoscopia / Méhűri és Hasi tükrözés

Műtéti eljárás

Legpontosabb módszer az anatómiai viszonyok feltárására

Legnagyobb megterhelést jelenti a páciensek számára

Genetikai vizsgálatok (szükség szerint)


Férfi meddőségi vizsgálat:


Spermiogram

Spermium abszolút szám meghatározás

Jó mozgékonyság arányának meghatározása

Normál alakú sejtek arányának meghatározása

3–5 napos megtartóztatás után, helyben!

Férfi genitális bakteriális panel


Vizelettenyésztés,

Ejakulatum tenyésztés,

Ejakulatum Chlamydia, Ureaplasma, Mycoplasma, Neisseria, Gardnerella tenyésztés.

Urogenitalis gyulladás gyanúja esetén androlgiai vizsgálat során a továbbiak:

Prostata masszátum és/vagy masszázs utáni vizelet Chlamydia, Ureaplasma/Mycoplasma vizsgálat.

Vírus vizsgálatok


Genetikai vizsgálatok (szükség szerint)

Férfi infertilitás (Y kromoszóma mikrodeléciók, cisztikus fibrózis, X és Y kromoszóma anuploidiák)


II. Konzultáció:


Leletek értékelése

Betegnyilatkozatok átadása

Döntés az asszisztált reprodukciós kezelés módjáról

Aneszteziológiai konzílium kérése

Andrológiai konzílium kérése

Stimulációs javaslat


Spermiogram

Spermium abszolút szám meghatározás

Jó mozgékonyság arányának meghatározása

Normál alakú sejtek arányának meghatározása

3–5 napos megtartóztatás után, helyben!

Férfi genitális bakteriális panel


Vizelettenyésztés,

Ejakulatum tenyésztés,

Ejakulatum Chlamydia, Ureaplasma, Mycoplasma, Neisseria, Gardnerella tenyésztés.

Urogenitalis gyulladás gyanúja esetén androlgiai vizsgálat során a továbbiak:

Prostata masszátum és/vagy masszázs utáni vizelet Chlamydia, Ureaplasma/Mycoplasma vizsgálat.

Vírus vizsgálatok


Genetikai vizsgálatok (szükség szerint)

Férfi infertilitás (Y kromoszóma mikrodeléciók, cisztikus fibrózis, X és Y kromoszóma anuploidiák)


II. Konzultáció:



Leletek értékelése

Betegnyilatkozatok átadása

Döntés az asszisztált reprodukciós kezelés módjáról

Aneszteziológiai konzílium kérése

Andrológiai konzílium kérése

Stimulációs javaslat


Ha valaki megtudja nézni:

[link]

2014. ápr. 11. 20:10

Egy kis segítség:


[link]


[link]

2014. ápr. 11. 20:02

sziasztok'

gondoltam kellene egy ilyen fórum is.

Minden leendő Lombikosnak meg kellene csinálnia még az első program előtt , mert sajnos valakiket csak a 3. vagy 4. sikertelen beülti után küldenek el ezekre a vizsgálatokra.

Akinek van táblázata ,referencia tartománya ne legyen rest beírni ;-)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook