Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Burgonya, rizs, tészta, hús és víz. Gasztroenterológiai fújásos vizsgálat előtti napon csak ezeket eheti az 5 éves lányom. Mit főzzek neki? fórum

Burgonya, rizs, tészta, hús és víz. Gasztroenterológiai fújásos vizsgálat előtti napon csak ezeket eheti az 5 éves lányom. Mit főzzek neki? (tudásbázis kérdés)


16. rinike
2018. jún. 22. 07:28
Az eredmény szerint nem laktózérzékeny. :D Pedig évek óta laktózmentes diétát tartottunk. Most hónapokig se tej, se tojás, mert szeptemberben ezekre terhelik, mert a tejfehérje még képben van.
2018. máj. 5. 07:15
Mi lett az eredménye a fújásos vizsgálatnak?
14. rinike (válaszként erre: 13. - Globus)
2018. ápr. 30. 19:40
Köszi!
13. globus (válaszként erre: 10. - Rinike)
2018. ápr. 30. 07:47
Szerintem igen, abban nincs semmi a tiltottak közül.
12. rinike (válaszként erre: 11. - 5c6ba4ad4c)
2018. ápr. 29. 20:58
Mi amúgy is fehéren esszük a krumplis tésztát, így a piros paprika nem hiányozna, viszont az ízét a hagyma adja meg szerintem. Azért ötletnek megjegyzem. Köszönöm!
11. 5c6ba4ad4c (válaszként erre: 4. - Rinike)
2018. ápr. 29. 14:37
Ezen gondolkoztam én is, mert ha ehetne piros porpaprikát, olajat, akkor a krumplis tészta is lehetne, legfeljebb pirított hagyma nélkül.
10. rinike
2018. ápr. 29. 12:32

Ha még olvas valaki: a lent írtak szerint akkor mehetne nasinak a sima sós ropi?


Még tojásos tésztát is csinálok majd, és így már még válogathat is fogára valót!

9. rinike (válaszként erre: 6. - Globus)
2018. ápr. 29. 12:30

Amit ehet és ihat a link szerint:

- főzve, natúr sütve vagy párolva: burgonya, rizs, sonka, szárnyasok,

halak, tojás, tészta

- laktózmentes felvágott és virsli, laktózmentes

margarin

- fehér lisztből készült kifli, zsemle, kenyér

(magok nélkül)

- szénsavmentes ásványvíz.


19 óra után semmit nem szabad enni,

21 óra után pedig semmit nem szabad

inni a vizsgálatig! A vizsgálat előtti este alaposan fogat kell mosni.

8. rinike (válaszként erre: 6. - Globus)
2018. ápr. 29. 12:27

Sárgarépa és borsó ugyan nem lehet, de a belinkelt oldalon valóban hasznos infók voltak! Köszönöm nagyon! Szerintem erre a vizsgálatra megyünk!


A linken található infók szerint:

Nem szabad szedni a vizsgálat előtti:

- két héten belül antibiotikumot; probiotikumot

- egy héten belül savcsökkentőt és emésztésre ható gyógyszert

- két napon belül hashajtót


A vizsgálat előtti nap reggelétől diétázni kell:

- nem szabad enni gyümölcsöt; zöldséget, hüvelyes és puffasztó ételeket, főzeléket, és nem szabad enni olyan ételt sem, amiben zöldség főtt

-nem szabad enni tejterméket és tejet, laktóztartalmú élelmiszereket, tejes péksüteményt, csokoládét; olajos magvakat; jelentős mennyiségű zsírral és olajjal készült ételeket

- nem szabad inni szénsavas italt, gyümölcslét, alkoholt (dohányozni sem szabad):

7. globus (válaszként erre: 6. - Globus)
2018. ápr. 29. 10:14
Előbbi oldalon, szövegben is van beágyazott link, bővebb tartalommal.
2018. ápr. 29. 10:12

Ha laktózvizsgálatra megy, akkor lehet tejmentes zsiradék.

[link]

Párolt rizsbe apríthatsz különböző színű zöldségkockákat, pl. sárgarépával-borsóval nemzeti színű ételt kapsz :)

2018. ápr. 29. 09:27
Másik meg az, hogy nasi nélkül biztosan nyafogás lesz egész nap, mondjuk egy napig ki fogjuk bírni, de azon is gondolkodtam, hogy vajon egy natúr vagy sós burgonyacsipsz beleférhetne-e vagy sem, és ha beleférhetne, akkor csak a magam készített, vagy a bolti is? Mert akkor nasi is lehetne. Ha már beletették a tésztát a listába, mit lehetne abból csinálni? Az is érdekel, hogy azok hogyan csinálnák, akiknek csak ennyi infó jutott, mint nekem, azaz kérdezni nem tudjuk, hogy só fűszer lehet-e, és azoké is, akik esetleg voltak ilyenen, mit adtak, vagy esetleg egészségügyis vagy dietetikus véleménye is, szóval minden infó jöhet, amiket előre is köszönök, de persze megoldom majd mindezek hiányában is, de annyi jó ötletet kaptam már hoxásoktól, hogy úgy éreztem, érdemes egy próbát tennem.
4. rinike (válaszként erre: 3. - 5c6ba4ad4c)
2018. ápr. 29. 09:18
De egész nap csak ezt egye? Vajon a só és olaj megengedett lehet? Vagy bármilyen fűszer?
2018. ápr. 29. 09:10
párolt hússzelet, főtt rizs, főtt krumpli
2018. ápr. 29. 09:08
Natúr rizs, natúr csirkemellel, ez lesz az egyik étel, talán tepsiben sült burgonya a másik, de mi legyen a többi étkezésre. Egyáltalán mehet a sütéshez a csepp olaj? Köszönöm, aki megírja, ő mivel etetné a gyermekét egy ilyen napon.
2018. ápr. 29. 09:06
Burgonya, rizs, tészta, hús és víz. Gasztroenterológiai fújásos vizsgálat előtti napon csak ezeket eheti az 5 éves lányom. Mit főzzek neki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook