Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Leves, főétel: mi illik mihez? fórum

Leves, főétel: mi illik mihez? (beszélgetős fórum)


1 2
2010. aug. 4. 16:48

Általános szabály, hogy világos leveshez piros, vagy sötét legyen a második és fordítva.

Ha a zöldbablevest pirosan csinálod, akkor mondjuk párolt-sült-rántott hús köretekkel, rántott zöldségekkel;

Hús-ragu-karfiol-zöldborsó stb. világos levesekhez pörkölt tésztával, nokedlival, tarhonyával, krumplival, fasírt, Stefánia szelet rizibizivel, borsó-zöldbab főzelékkel.

Amikor ünnepi menüsor van, akkor húsleves, rizses hús, és utána a pörkölt a köretekkel.


Hétköznap gyakran van húsmentes nap, ilyenkor is

világos leves lecsó, gombapörkölt, gombafasírt, krumplis tészta;

bableves, krumplifőzelék, palacsinta, császármorzsa, rizskoch, túrós csusza.

Paradicsomleves - túrós csusza, túrós tészta, túrógombóc, nudli, rántott zöldségfélék köretekkel.

3. goababa (válaszként erre: 1. - 0bb3b7d1fd)
2010. aug. 4. 16:41

szia!

én kifejezetten szeretem a hasam:)

szóval paradicsom leves+mákos tészta ezt így nagyon szeretem!nos mit gondolsz?

2. 6048dc6b87 (válaszként erre: 1. - 0bb3b7d1fd)
2010. aug. 4. 16:41
én pörkölthöz húslevest szoktam vagy zöldséglevest, zölbableves után szoktam tócsit vagy palacsintát, pogácsát sütni vagy almás pitét.
2010. aug. 4. 16:36

Tippeket szeretnék arra vonatkozóan, hogy milyen leves után milyen főétel következzen. Pl. zöldbableves után mi legyen a második, vagy csirkepörkölt előtt mi lehetne a leves.

Leginkább a hagyományos magyar konyha ételeire gondolok, de persze egy-két különleges fogás sem akadály! )főleg az olasz tésztaételek)

Tehát nem recepteket várok, hanem bevált ételpárokat. Köszönöm! :-)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook