Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Leves, főétel: mi illik mihez? fórum

Leves, főétel: mi illik mihez? (beszélgetős fórum)


1 2
2010. aug. 8. 21:16

Cserepet raktam az aljába és nem égett meg a sajtos rúd!!!

de ez a szilikon sütőlap sem rossz ötlet, ha kominálom a kettőt, hmm....:-D

én is középállásban csináltam, eddig felsőben, és most lett szép. Vendégségbe vittük, izgultam, hogy ne égjne meg, de sikerült!

33. Szilvamama (válaszként erre: 27. - 0bb3b7d1fd)
2010. aug. 8. 18:47
Nekem egy réteg alufólia van belesimítva az aljába, és mindíg középállásban sütöm. Ja, szilikon sütőlapon, azóta soha nem ég meg az alja!
32. emathay74 (válaszként erre: 31. - 0bb3b7d1fd)
2010. aug. 6. 15:00
Hello! Sajna nem nagyon érdemes a walkosba mennem,mert nincs időm tornázni egyáltalán:( Néha eljárok 40 percet futni, aztán ennyi. Szomorú, de ez van. Sehogy sem bírom bepréselni a napjaimba a mozgást.
2010. aug. 5. 23:30

Sziaaaaaaaaa!

gyere a walkos topikba is, már rég nem voltál!

Hűű, finomat főztetek, tetszik a párosítás! Főleg a majonézes krumpli, rég nem csináltam.

A sütőnk amióta megvan, ilyen, nem nagyon lehet állítani a hőfokot, pedig vagy 8 fokozat van. gyakorlatilag max. 3 féle gázerősség. De a cserepet ki fogom próbálni.:-) Elhatároztuk, hogy elkezdünk apránként félretenni, hogy karácsonyra meglephessük magunkat egy légkeverésessel..:-D

2010. aug. 5. 16:36
A légkeveréses sütő nekünk is álom,pedig férjemmel mind2en cukrászok is vagyunk, tudjuk, h az milyen szuper:)
2010. aug. 5. 16:35
Ja, a régi sütőnkbe mi sima ilyen hódfarkú cserepet tettünk, de szerintem a sima vaslap is megteszi.Esetleg gázossal meg kéne nézetni, lehet, h tisztítani kellene, azért nem süt rendesen.
28. emathay74 (válaszként erre: 27. - 0bb3b7d1fd)
2010. aug. 5. 16:33

Szia! Ha már a walkos fórumon nem találkozunk, legalább itt írjak neked.:)

Szóval én szakács vagyok, ha kell szívesen segítek, ha tudok.

Nálunk ma könnyű zöldségleves volt,utána rántott hal+majonézes krumpli.

Tegnap ugyanez a leves és alufóliában sült csirkemell zöldségekkel+petrezselymes rizs.

2010. aug. 5. 16:04

Ha már pogácsa, és leveles tészta, ti milyen sütőben sütitek? Nekünk sima gáztűzhely van, és az alját sokszor megégeti, a teteje meg túl világos marad. Most raktam be egy vaslapot alulra, hátha kicsit visszafogja...úgy néz ki, nem rossz, de a teteje továbbra sem pirul. Állítólag cserépdarabot is lehet alulra tenni. Próbálta valaki? Másnak is van ilyen gondja?

Tudom, légkeveréses sütő lenne az ogazi, de az momentán szép álom csak.:-(

2010. aug. 5. 10:05
Palacsintát, pogácsát, kelt vagy leveles tésztásat én is a nehezebb, "piros" levesek után szoktam adni. Én is hallottam már az itt említett elméletet, és általában úgy is jön ki.
25. vaczila (válaszként erre: 21. - 0bb3b7d1fd)
2010. aug. 4. 19:17
Én a palacsintát bármilyen leves után meg tudnám enni. CSak ne nekem kéne azt is megcsinálni.
24. Barát1 (válaszként erre: 23. - 0bb3b7d1fd)
2010. aug. 4. 19:15
Nagyon jól csinálod, bakik előfordulnak. :)
23. 0bb3b7d1fd (válaszként erre: 22. - Barát1)
2010. aug. 4. 19:13

Igen, így leírva nekem is elég durva volt...akkor még kitalálom, melyiket tartom meg (leves vagy a palacsinta)és úgy variálom össze az ebédet.

most 5-6 kg mínuszban vagyok az áprilisi súlyomhoz képest, úgyhogy megyeget az IR-diéta szerencsére. (persze bakik előfordulnak, de igyekszem..) Meg persze mozgok.

22. Barát1 (válaszként erre: 21. - 0bb3b7d1fd)
2010. aug. 4. 18:57

Ez a tejfölös burgonyaleves.

A burgonya, eperlevél, palacsinta együtt nagyon sok szénhidrát, ha inz. rezisztenciád van.

A leves mellé próbálj inkább valami rakott zöldséget, párolt zöldség+hús, a palacsintához pedig egy zöldséges levest.

2010. aug. 4. 18:43
Gyümölcs du. volt, a holnapi leves meg gyanítom, saját kreálmány...hagymás, pirospaprikás alapra teszem fel a krumplilevest, a végén pedig beleteszem a tejfölt, és azzal is forralom egyet. Így elég tartalmas levest kapok, mindenki szereti. Néha még eperlevéltészta is megy bele, persze csak kevés. na ez után szoktam előszeretettel palacsintát gyártani.
20. Barát1 (válaszként erre: 18. - 0bb3b7d1fd)
2010. aug. 4. 18:30
Tökéletes párosítás a mai, egy kis zöldség vagy gyümölcs kell még mellé, de az gondolom volt csak nem ebédre. A holnapi levest nem értem, ha magyaros akkor az lecsós, ha tejfölös akkor pedig csak tejföl, vagy ez esetleg valamilyen helyi specialitás?
2010. aug. 4. 18:27
Majd beindul, szerintem kevesen érnek még rá, majd később beindul.
2010. aug. 4. 18:26
Ha már témánál vagyunk: ma sajtleves volt levesgyöngyökkel és csirkepörkölt tésztával. A színek stimmelnek, ízre is finom volt. Holnap sütök vmilyen sütit, akkor elé mehet pl. magyaros krumplileves tejföllel.
17. 0bb3b7d1fd (válaszként erre: 15. - Barát1)
2010. aug. 4. 18:25

tulajdonképpen épp így csinálom, csak magamnak néhány dolgot lecseréltem diabetikusra, mert inz. rezisztenciám van. a gyerekeknek nádcukrot teszek az ételbe, ha kell, vagy mézet. A lisztekkel kísérlezezek még, a múltkor a palacsinta kopogott a dudrumliszttől, úgyhogy még kell kísérleteznem.

Na, jól leoffoltam a fórumot.:-)

16. 0bb3b7d1fd (válaszként erre: 14. - A14deb9047)
2010. aug. 4. 18:21
Akkor nem csak én pirosítok! kb. ha 3 zöldféle van, amit nem..pl. a spenót. (amiből tejszínnel, fokhagymával tésztaszószt csinálok, így a gyerekek boldogan megeszik)
15. Barát1 (válaszként erre: 11. - 0bb3b7d1fd)
2010. aug. 4. 18:14

Ha diétázol, az az étel családnak is jó, persze legyen fehérjében, vitaminban és ásványi anyagban gazdag. Azt a pár kilót amit le szeretnél adni, úgy is le tudod, ha 18-után nem eszel semmit, addig pedig azt amit eddig, de egy kicsivel mindenből kevesebbet mint régebben. /csokit és bármilyen más édességet pedig csak délig és ne sokat/.

A gyerekeknek az lesz a természetes amit most megszoknak.

A lányom amikor 1 éves volt, visszavettük egy kicsit a só fogyasztást és neki nem sóztam meg a paradicsomot, paprikát, képzeld ha most eszik az enyémből azt mondja, hogy keserű. /21 éves/

Ennyit tesz a szoktatás, ha itthon van kevesebb sót használok, mert akkor neki minden keserű.

2010. aug. 4. 18:08
Felénk a zöldborsó-karfiol-zöldség leves fehéren, krumpli-zöldbab-borsó főzelék pirosan. Még a tökfőzelékre is tesznek egy pici paprikát, hogy ne legyen olyan "hóka".
13. 0bb3b7d1fd (válaszként erre: 10. - Tamianyu)
2010. aug. 4. 18:02
Tamianyu, ezek nagyon szimpatikus párosok!
12. 0bb3b7d1fd (válaszként erre: 4. - A14deb9047)
2010. aug. 4. 17:59
Köszönöm az infót! én a borsólevest is pirosan főzöm...sőt, szinte minden levest magyarosan, pirospaprikával csinálok. (jó, húslevest, gyümilevest persze nem:-D)A nagymamám így főz, én még úgy megszoktam, megszerettem, hogy nem tudm máshogy megenni. A főzelékekkel dettó így vagyok. még a borsóra is megy egy kis paprika.
11. 0bb3b7d1fd (válaszként erre: 3. - Goababa)
2010. aug. 4. 17:56

Szia!


én is szeretek enni (persze diétáznom kell, de akkor legalább a gyerekeim meg a férjem egyenek jót, nem igaz?:-)), és én megennék bármit bármivel, csak néha visszahallom, hogy x leves nem megy y főételhez.

pl. én gyümölcsleves mellé lazán sütök egy halom palacsintát, de azt mondták, ez sem jó. pedig milyen finom...

2010. aug. 4. 17:49

Gulyás leveshez vagy babgulyáshoz,túrós vagy sajtos tészta.

Tejfölös levesekhez,pl:bableves,palóc,frankfurti,tejfölös karfiol..stb. ezekhez mindig valami pogácsát,buktát,lángost vagy palacsintát csinálok.

A berántott levesehez pizzát vagy más töltött kelt tésztát sütök.Vagy káposztás,mákos,diós tésztát.

Hús és zöldségleves félékhez pörkölt nokedli vagy kifőtt tészta,rizses vagy tarhonyás hús.Paprikás krumpli kolbásszal,tojásos nokedli,prósza.

Ennyi jutott gyorsan eszembe.

2010. aug. 4. 17:34
Én általában a húsosabb, gazdagabb levesek után (Gulyás, babgulyás, ragu, stb) szoktam tésztás ételt csinálni másodikként és a könnyebb levesek után húsos másodikat.
2010. aug. 4. 17:08

Arra is ajánlatos figyelni, hogy két nehéz étel ne kerüljön egyszerre az asztalra - lásd már az alább említett gulyásleves-pörkölt párosítás.

A héber konyhában még arra is figyelnek, hogy egyes ételek emésztési sebessége milyen, ezért nem tesznek pl. a csirkepörköltre tejfölt.

Nekünk ugye a tejfölös-nokedlis csirkepaprikással semmi bajunk.

2010. aug. 4. 17:00

Így olvastam vendéglátó iparis szakkönyvben a menü összeállítás alapszabályainál.

Nekem attól borsódzik a hátam, amikor krumplileves van meg paprikás krumpli vagy krumplis tarhonya. Ez már sok a jóból, vagy gulyásleves meg pörkölt.

6. Barát1 (válaszként erre: 5. - B2076ec79b)
2010. aug. 4. 17:00

Ez az étlaptervezés szabálya:


Ízben: ne legyenek hasonló ízűek se az egymást követő ételek. (Pl. ebéd: gulyásleves, ízes bukta; vacsora: bácskai rizses hús, másnap ebéd: csirkepaprikás galuskával, vagy karfiolleves után ne tervezzünk gombás marhatokányt - mindkettő tejfölös stb.)

Színben: az ételek élvezeti értékét jelentősen befolyásolja a szín, de az azonos szín egymás után ismételve helytelen (pl. tarhonyaleves, sültkolbász, paradicsomos káposztafőzelék; serpenyős rostélyos, paradicsomsaláta; resztelt máj, főtt burgonya, céklasaláta stb.)


Itthon ezt azért nem tartjuk mindig be.

5. b2076ec79b (válaszként erre: 4. - A14deb9047)
2010. aug. 4. 16:50

Ilyen szabályt még nem hallottam, de érdekes :)

Bár én simán megeszem a borsóleves után a krumplifőzeléket :))

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook