Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Létezik végleges hajegyenesítés? fórum

Létezik végleges hajegyenesítés? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2014. jan. 18. 22:51

Sziasztok!


A brazil keratinos hajegyenesítésről szeretnék nektek adni pár infót!


Én 3 évig csináltattam, fél évente. Nagyon szép lett tőle a göndör hajam, teljesen egyenes, fényes, egy megváltás volt!:-) Fokozatosan kellett vágni belőle, de nem volt feltűnő. Az utolsó alkalommal viszont elkezdett törni, szép volt, de annyira tört, hogy kb. 10 cm-t kellett levágni belőle, de ez legyen a legkevesebb...


Nos, én utána jártam ennek a csodaszernek, amit úgy adnak el a naív vendégeknek, hogy keratin, csak természetes anyag, stb...


Az anyag keratint nem látott sajnos... Fő összetevője szilikon és formaldehid, azaz formalin! Szilikont plusz formalint vasalnak bele a hajunkba. A szilikontól lesz olyan szép fényes és egészséges kinézetű (egy darabig), a formalin pedig tartósítja!



Akit érdekel szívesen átküldöm a híres anyag biztonsági adatlapját privát üzenetben!

110. emagdi
2014. jan. 17. 16:48

november végén (kb másfél hónapja) voltam én is tartós hajegyenesítésen. azóta is tartja magát az egyenesség, nagyon klassz lett! :) állítólag 3-6 hónapig marad is ilyen:))))

egyébként nem lett szárazabb v törött utána a hajam, előtte is jó minőségű volt, meg most is az. (csak hát szerencsére nem hullámosodik-borzolódik!!)


egyébként nagyon egyszerűen meg lehet nézni, hogy fog kinézni egyenesítés után a haj: nagyon alaposan, tényleg tincsről tincsre ki kell vasalni, és olyan lesz. nem értem akik azon csodálkoznak, hogy kevesebb v laposabb lett a hajuk, nyilván egy göndör haj "vastagabb" mint ugyanannyi mennyiségű egyenes.

109. kiki211
2014. jan. 17. 16:02

Nekem sajnos nem vált be... Tény, hogy sok és vastag szálú hajam van, de akkor is azt mondták, hogy egyenes lesz magától... Hát nem lett, amíg a fodrász megcsinálta okés, de utána olyan, mint volt. Esetleg kicsit fényesebb.

Ja, és pedig elvileg a brazilossal csinálták....

108. Chiba Mamoru (válaszként erre: 89. - Andesz75)
2013. nov. 16. 06:24
Azt hiszem melírozott hajra nem szabad elvégezni se a kezelést. :/
107. 499547a867 (válaszként erre: 87. - Sikkkkes)
2013. jan. 11. 16:41
Én épp az imént mostam meg, és jelentem, nekem is olyan mint volt. De én ennek most nagyon örülök! :D. Egyetértek sikkkkessel....
106. 499547a867 (válaszként erre: 88. - *Linda*)
2013. jan. 11. 15:23
Szia! Olvasd el mit írtam....készülj fel, ha hullámos, dúsabb hajad van, nem biztos, hogy tetszeni fog a szögegyenes, ami csak úgy lóg....
2013. jan. 11. 15:19
Most épp azon gondolkozom, hogy a francba tudnám leszedni a hajamról. Valaki, valamilyen ötlet??
2013. jan. 11. 15:18
Sziasztok! Én pont tegnap voltam ezen a brazil hajkiegyenesítős dolgon :). Azért vettem igénybe, mert nekem olyan semmilyen a hajam. Se nem göndör, se nem egyenes, vékony szálú, ha kifésülöm szálkás a vége. Gondoltam ez egy jó megoldás arra nézve, hogy végre legyen egységes a hajvégem. Szögegyenes lett, és az amúgy dúsnak látszó hajam, most sokkal kevesebbnek tűnik. Rálapul a fejemre, mint egy szoros sapka. Olyan (szopott gombóc)összhatása van, ami sajnos nekem egyáltalán nem áll jól. Mások is ezt mondják sajna. Nem vagyok tőle elájulva.
103. 1b2d7e91c0 (válaszként erre: 99. - Anda39)
2012. dec. 24. 08:55
Nincs baj a számokkal,ha havonta egy-két centit nő alapjáraton, feltúrbózva+ 45%:DD Persze több ezer forintért!
2012. dec. 24. 08:11
Én is inkább bodoríttatnám a hajam. :-)
101. emagdi (válaszként erre: 89. - Andesz75)
2012. okt. 24. 12:13
ez melyik szalon volt konkrétan? hasznos lenne tudni, hogy oda még véletlenül se :))
100. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 98. - Bekő László)
2011. nov. 8. 19:23
Lemérted? :DDD
99. Anda39 (válaszként erre: 98. - Bekő László)
2011. okt. 25. 18:22
Ezt a 45%-ot honnan szeded? Eléggé reklámszagú így... :)
2011. okt. 22. 06:35

Üdv!

Ha már hajnövesztésről van szó, vagyis hallottam, hogy valaki megemlíti szeretnék segítséget nyújtani ez ügyben. Nem kell elhinni azt a pletykát, hogy nincs olyan sampon, ami segít abban, hogy a haj gyorsabban növekedjen vagy hogy ez csak mese vagy ámítás. Vagy hogy ezek a samponok károsítják a hajat és a legjobb mód, hogy hagyjuk természetesen nőni.


Én is kipróbáltam sok terméket és valószínűleg ha valaki azt mondja, hogy nincs ilyen sampon az azért mondja, mert nem találta meg azt ami valóban használ. Egyszer gondoltam egyet és megrendeltem a Nisim-től a Hajnövekedést Serkentő Sampont, van nekik hajhullásra is, de ez mellékes. A neve Nisim Fast.


Szóval ettől a hajam valóban 45%-kal gyorsabban nőtt, szóval akinek sietős a hajnövesztés annak ajánlom. Viszonylag sokáig elég és hatásos.



Amúgy én is gondolkozom Brazil Hajegyenesítéses módszeren.

97. sikkkkes (válaszként erre: 90. - 6532c775dd)
2011. jan. 31. 19:36

Nem volt semmiféle pakolás,sampon...........

Azóta is megvagyok,boldogan,hullámosan:P

Rájöttem,hogy gyönyörű hullámaim vannak:D

2010. nov. 4. 20:19

Hát, na látod minden jóban van egy ici pici napsugár:)

Az ampullást a fejbőrbe kell dörzsölni, most olvastam, hogy a méz is jót tesz a hajnak, 20 perces pakolás gyanánt! :)

95. Andesz75 (válaszként erre: 94. - 6532c775dd)
2010. nov. 2. 17:17

Hű micsoda praktikák vannak. :) Megőrülök. Sose ástam még bele magam a hajnövesztésbe mert nem volt rá szükségem. Na de most!!! Itt a lehetőség új dolgokat kipróbálni. Na a brazil őrület miatt nem használhatok semmi olyat amiben szulfát van úgyhogy be van korlátozva a dolog de ezt az ampullás dolgot kipróbálnám. Hogy működik?

Nem használok pakolást, sose használtam. Csak max. balzsamoztam azt ennyi. Most keratinos sampont használok ami kimondottan a brazilhoz lett kitalálva. Ez is kb, annyit ér mint halottnak a csók.

Lassan ideje úgy látom körbenézni a hajas topicok között. :)

94. 6532c775dd (válaszként erre: 93. - Andesz75)
2010. nov. 2. 09:39

Ejjjejj, áhh az én hajam olyan vékonyszálú, hogy ezen a brazil csodán én nem is gondolkodtam.. van egy másik topic a hajnövesztés.. mi a besh-től a ginseng ampullát használtuk, segít nagyon a hajnövesztés meggyorsításában, szívesen adok párat, hogy kipróbáld, elég ritkán is használni, papám haja is kinőtt tőle! :DDD


Amúgy ismerem a helyzetet, nekem is volt tinikoromban majdnem derékig érő hajam, és a kretén fodrász.. csak pár centi, oda se figelt és közben festette más haját, nos az én hajam aztán vállig se ért.. erre befestetettem és 5 évig volt fekete.. Ha tudod ezt a traumát ne így éld meg, már bánom, hogy nem más oldalamat erősítettem, ahelyett, hogy évekig gyászolom a hajam, amúgy most sem ér vállnál sokkal tovább.. az xtenso is tönkre teszi, ráadásul nekem duplán volt (én akartam 2x fél év után)


Valamilyen pakolást használsz rá?


Ja a másik favorit topic a ricinus olaj, valami állati mit művelnek ott a csajok! :D Úgy nő a hajuk mint a gomba!!!

93. Andesz75 (válaszként erre: 92. - 6532c775dd)
2010. nov. 2. 07:52

Igazából nem tudom nálam mi lehetett a gond. Lehet hogy tényleg 1 vagyok a millióból akinek nem jött be. Te elmennél és tuti szép lenne a hajad utána. Ki tudja?

Nem mentem reklamálni mert nem vagyok olyan típusú ember aki szereti a konfrontációt. Azért nem mondom, hogy nem jutott eszembe de már úgy vagyok vele, hogy mit tudnak csinálni? Nem tudják visszaadni a hajam. :( Múlt héten voltam fodrásznál és most már csak vállig érő a hajam. Nap mint nap találok törött rész még most is és nyisszantom le folyamatosan mert nagyon gáz.

Köszi a kedves sorokat. Igyekszek nem csüggedni de hát 12 év kellett, hogy vállig érő hajból eljussak a hátközépig érőig...most elkezdem elölről.

92. 6532c775dd (válaszként erre: 91. - Andesz75)
2010. nov. 1. 14:04

Ooo anyám, lehet ezt csak a dél-amerikai tipusú nőknél szabadna alkalmazni.. nekem jó van erősebb a hajunk mint a miénk :( Hát ez... kész. NEm mentél vissza reklamálni?????


Émmár megbékéltem a fürtökkel, amugy a jojobás dolgok jók ápolásra és egyenesítésre, a panthenol sprayt ha a fejbőrődre fújod és percig rajta hagyod elmulasztja a korpát...


Ez nagyon durva.. nem jutok szóhoz, amúgy ne csüggedjeó el teljesen!!! A haj kinő újra, és csináltattál vmi új rövid frizurát?

91. Andesz75 (válaszként erre: 90. - 6532c775dd)
2010. okt. 17. 14:56

Nekem már egy olyan új brazilian blowoutot csináltak aminél nem kellett várni 3 napot. Már akár este meg is moshattam volna a hajam. Bárcsak 15 ezer lett volna....23ezer Ft-ot hagytam a szalonban. Azt mondták, hogy a legközelebbi kezelésnél már kevesebbet fogok fizetni mert most nagyon sok kencét szívott be a hajam és ezt grammra mérik. Hosszú hajam volt......múltidőben.

Nekem is egyenes a hajam, ezzel a részével nincs is gond. De össze-vissza eltört. Hol 40cm tehát szinte már a tövénél törött lett, hol meg a végén 10 cm. Azóta már sokat vágtam belőle. Hullik és korpásodik a hajam.

Azzal, hogy felbontották a hajam szerkezetét a kencével meg a hővel nagyon tönkretették. Nem tudom hogy mikor fog helyreállni. Egyszóval nem nyert nálam ez az eljárás.

90. 6532c775dd (válaszként erre: 87. - Sikkkkes)
2010. okt. 16. 23:47
nem mondod?? de vártál 3 napot? hm.. nekem szög egyenes maradt fél évig. de fura, és 15 ezer volt? wow.. a pakolás meg a samponnal együtt, gondolom!
89. Andesz75 (válaszként erre: 88. - *Linda*)
2010. okt. 6. 12:39

Szia!

Én voltam már. Bárcsak ne mentem volna. Szőke melírozott a hajam és kissé hullámos. Egy neves szalonban csináltattam a keratinos egyenesítést. Maga az anyag amit rátettek nem roncsolta a hajam, de az a 450 fokos hajvasaló már igen! 40 cm-es hajamból maradt most kb 20 cm mert le kellett vágatnom annyira összetört. Olyan lett mint a seprű. Majdnem elsírtam magam mert egész életemben hosszú hajam volt. Sajnos már csak volt mert még legalább 10 centit le kell vágni így már csak egy hangyányi haj marad meg.

Nem mondom azt, hogy mindenki így fog járni mint én de fő az óvatosság. Én is kíváncsi voltam és bevállaltam de rosszul sült el. :(

2010. aug. 26. 19:03

Sziasztok!


Keratinos hajegyenesítésen volt már valaki?Mik a tapasztalatok?

Köszi!!

2010. aug. 22. 15:14

Nah,voltam x-tenson!

Aki még tervezi,fontolgatja,annak üzenem,hogy nyugodtan dobjátok azt a 15 000Ft-on a kútba,vagy ami humánusabb,osszátok szét a hajléktalanok között.

Ez egy sz@r.Elmentem,azt mondja a hölgy,hogy hát ez nagyon egyszerű lesz,mert az én hajam hullámos,nem göndör..........első hajmosásnál visszagöndörödött.

Ezennel ennyit az egyenes hajról.

Előző,ez hülye kérdés,a vegyszer csak a hajstruktúrát változtatja meg,nem a genetikát.....

2010. aug. 2. 13:49
Hali! Nekem egy kérdésem lenne: Ha egyszer kiegyenesíttetem tartósan, utána ha lenőtt, lesz még valaha göndör??
85. sikkkkes (válaszként erre: 84. - Koveny)
2010. júl. 3. 21:12

Sziasztok!

Eddig úgy voltam,hogy nem érdekel,ezen nem lehet segíteni,de most már engem is felcsigáztatok:P

El tudnátok nekem is küldeni,ki hol csináltatta?

Írtam Szőke Edinának,de nem válaszol nekem:(

Esetleg valaki mást tudtok?Végül is ő is jó:P

Köszi szépen,sziasztok,jó éjt!

84. koveny
2010. júl. 2. 19:05
Ja, és küldhetnél képet is a hajadról Diáccska!
83. koveny
2010. júl. 2. 19:04

diáccska! Örülök, hogy megosztottad velünk a jó tapasztalataidat! Engem is érdekelne ez a tartós hajegyenesítés! Össze-vissza hullámos a hajam, vhol az, vhol nem. Amúgy vastag szálú. Légyszi írd meg nekem privátba a tapasztalataidat. Mennyi ideig tartott, hol van a szalon...? Előre is köszi! Kérlek hamar írj:)


Üdv: Eni

2010. márc. 27. 21:14
Hja hja ez az a pára! Esküdt ellenség a rövid tépett hullámos hajúaknak :D
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook