Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Leszoktatni a cumiról... de HOGYAN? fórum

Leszoktatni a cumiról... de HOGYAN? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Leszoktatni a cumiról... de HOGYAN?

1 2 3
55. egypt (válaszként erre: 44. - 177a5bd706)
2011. aug. 12. 22:08

Te valami óriási tévedésben vagy.

A babáknak iszonyú nagy a szopási igényük, jóval nagyobb, mint amennyit szopiznak, és ezt a cumival kilehet elégíteni.

2011. aug. 12. 22:03
Az én kisfiam 15 hónapos volt mikor beteg lett. Az orrdugulás miatt nem kellett neki a cumi, hiszen nem kapott levegőt. Mikor meggyógyult már nem adtam vissza, úgy tűnt még pár napig hiányolta, de aztán el is felejtette. Hasfájós volt és nehezen aludt el, mi azért adtuk neki. Mindig csak elalváshoz kellett. Persze párom szülei, ha egy hangot adott már nyomták is a szájába, én meg azzal a lendülettel vettem is ki. Nem értettem miért kellene hogy napközben is azt rágja.
53. capuccino77 (válaszként erre: 52. - 177a5bd706)
2011. aug. 2. 13:02
SZerintem nem gáz. Az Én nagylányom 4 évesen még cumizott, nagyon ragaszkodott hozzá, bár nem lógott egész nap a szájában. Mégis megtanult időben beszélni, nem lett kiálló a foga, és még logopédushoz sem kellett járnia. :) Aztán elhagyta szépen. Mikor megpróbáltuk kicselezni és a "Télapó"-val elvitetni a cumit, szó szerint belebetegedett. Fájt a hasa, ráadásként belázasodott. :P Inkább vissza adtuk Neki. A másik kettőnél eszembe sem jutott, hogy ilyet tegyek, tanultam az első kudarcból. A 2.-nak pár hónaposan már nem is kellett a cumi, cumisüveg meg egyáltalán nem, a legkisebb pedig "elhagyta" a cucut lakásfelújításkor és egyáltalán nem is hiányolta. :) Ebből is látszik, hogy nincs két egyforma gyerek.
52. 177a5bd706 (válaszként erre: 48. - Capuccino77)
2011. júl. 27. 11:59
jó lehet, hogy végletesen fogalmaztam. biztos sok kivétel van. de szerintem olyan gáz, mikor egy 2-3 éves gyerek szájában állandóan ott lóg a cumi. hogyan tanul meg így beszélni? nekem van egy két éves lányom. ő sosem cumizott. anyukám akart neki cumit adni, de kiköpte. nem kellett. de az ujját sem szopta.
2011. júl. 23. 14:31

Az én kisfiam másfél éves koráig cumizott...Közeledett a karácsony és már sokat beszéltem neki a jézuskáról és, hogy ajándékot hoz, és hogy van neki egy olyan meglepije is, hogy ha kiteszed a "gagát" (cumit) az ablakba hoz helyette más ajándékot. Legnagyobb meglepetésemre belement. Mondtam neki hogy akkor nem lesz soha többet nem baj? Nem. A történethez az is hozzá tartozik, hogy nem egy hanem 3 cumi kellett neki. Egy a szájába kettő a két kezébe. Eljött a nap, hozott a Jézuska 3 kisautót. Mondtam az apjának, hogy félek nem lesz ez ilyen egyszerű és de. Soha többet nem kérte a gagát.

A kislányom viszont kiköpte első perctől kezdve a cumit és a ujját szopja. Ennek annyira nem örülök, de szerintem ez ellen nem sok mindent lehet tenni. Velem sem tudtak mit kezdeni a szüleim és hogy is mondjam nem voltam már annyira kicsi mikor le tudtam róla szokni. Ha lehet inkább cumi mint ujj, én ezt vallom, de gyereke válogatja.

50. cony4 (válaszként erre: 8. - _huncutka_)
2011. ápr. 22. 16:00
Szia én is azt gondolom, hogy a cumizásna nála lelki okai lehetnek.Vele már lehet érdemben beszélgetni, és így ki lehet deríteni cumifüggőségének okát.Azt gondolom egyébként, hogy való igaz, egy gyerektől 1 éves koráig el kell venni a cumit.Nálunk mindkét esetben így volt.Kislányom szinte csak elalváshoz használta, egy cseppet sem siratta meg.Kisfiam már függőbb volt, de ő is csak pár napig kereste elalvásnál, aztán kész elfelejtette.És itt van a lényeg, minél kisebbek annál gyorsabban elfelejtik, hogy ők régebben hozzá voltak szokva a cumihoz.Ha már nagyobb 2-3 éves akkor már nehezebb ez a dolog is, hiszen nyílik az értelme, nem lehet olyan könnyen megvezetni...:)
49. jennys
2011. márc. 23. 09:54

az én kislányom mindig az ujját szopja lefekvés előtt,sose fogadta el a cumit!a barátnőm meg inkább cumit ad gyors a gyereknek,nehogy szopja az ujját.nem tudom mi rossz van benne..

Lona 73-nak meg szerintem teljesen igaza van abban hogy sok anyuka azert ad cumit,mert ugy nem sír...stb...nap,mint nap találkozok ilyen anyukákkal.hála a többség nem ilyen,de van pár aki nagyon is...de szerintem ha cumizik,ha az ujját szopja,mind 2 nagyon aranyos!!!imádni valóak!!és semmi se tart örökké!!:)

48. capuccino77 (válaszként erre: 44. - 177a5bd706)
2011. márc. 22. 12:03
Ezt a mondatodat, hogy csak az ad cumit a babájának, aki nem akar foglalkozni vele, sok-sok anyuka társam nevében kíkérem magamnak!!! Lehet, hogy olyan környékről származol, ahol ilyen emberek élnek, vagy netán saját tapasztalatod van? Nálam mind a 3 gyerek cumizott, ki hosszabb, ki rövidebb, ki még rövidebb ideig, és nem azért mert nem értem rá vagy nem akartam velük foglakozni!!! És saját maguk hagyták el. Én is azt vallom, inkább a cumi, mint az ujjszopás.
47. Lona73 (válaszként erre: 44. - 177a5bd706)
2011. márc. 21. 17:17

.... nem tudtam befejezni:

SZÓVAL A CUMI ALAPJÁN NEM LEHET MEGHATÁROZNI SEMMIT, MEGÍTÉLNI SENKIT!

A helyzeteket kellene ismerni, meg a gyermekeket, meg a szülőt is, és azt hiszem, nem járok messze az igazságtól, ha azt mondom, hogy egyetlen tömeggyilkosról sem derült még ki, hogy a cumi miatt követte el tetteit. Jaj, Istenem, mennyi mindenről szól még a gyermekkel való foglalkozás.....

46. Lona73 (válaszként erre: 44. - 177a5bd706)
2011. márc. 21. 17:10

Kedves Susana85!

Én azt hiszem, nem lehet ilyen végletesen fogalmazni:nem akar vele foglalkozni, azért ad cumit. A szülők egy része valóban, de az általam ismert szülők mindegyike a legjobbat akarta a gyernekének, cumival vagy nélküle.

Az én gyermekem egy rettenetesen nyugtalan, nagyon hasfájós, és hihewtetlenül sokat bukó volt az első hónapokban. Én nem is vettem cumit, csak kaptuk. Hazajöttünk, és ő csak sírt, csak rajtunk volt hajlandó aludni. Császárral született, én még mozogni sem tudtam, tejlázat is kaptam, nagyon durván, és a székletem sem volt rendben. Nem tudott addig szopizni, ameddig akart, mert mohó volt, és orrán, száján jött vissza minden, így abba kellett hagyni, de ő még igényelte volna. Ennek ellenére sem adtam volna, ha a védőnő nem mondja, és a párom nem szorgalmazza, mert persze ő sem aludt semmit napokig. Mára már a kiságyában alszik (kb. 1. hónapos kora óta), nem bukik, és már a hasa sem fáj, a bimbóvédőről is leszokott kb. 2 hetes korában. Csak a napközbeni alváshoz használjuk.

Ismerek szülőket, akik jobban örültek volna, ha a nyugtalan gyermekük elfogadja a cumit sírás helyett.

SZÓ

45. sünöcske (válaszként erre: 44. - 177a5bd706)
2011. márc. 12. 16:27

Kedves Susana85!

Mi oly megfontolásból adtunk a gyereknek cumit, hogy ne az ujját szopja. A cumit elveheted, elviheti a kutya, de az ujját hogyan?

Ja és nem hangtompítóként alkalmaztuk!:)

2011. márc. 12. 16:06
felesleges cumit adni a babáknak.teljesen igaz, hogy ha nem tudja, mi az a cumi, sosem lesz rá szüksége.csak az ad cumit a babájának, aki nem akar vele foglalkozni.
2010. júl. 6. 15:20
A nagyobbik fiam úgy szokott le a cumiról 20 hónaposan hogy Apa Londonba dolgozott és mikor ment vissza megkérte, hogy adjon neki valamit ami az Övé és elviheti, hogy mindig nála legyen. Persze a cumit kérte, a fiam berakta a bőröndbe és Apa elvitte. Azóta nem keresi már 4 éves. A kicsi most 20 hónapos és Ő is leszokott már a cumiról. A hugoméknál voltunk a múlt hónapba és mindig elhagyta az udvaron mondtuk neki hogy vigyzázzon rá mert Erna kutyus el fogja vinni. Mikor hazajöttünk azt mondtuk neki hogy a cumi a kutyusnál és keresztanyuéknál maradt. Volt 3 elég nehéz napunk de megérte, ma már nincs cumi.
42. vega63
2009. márc. 6. 17:46
Én egyáltalán nem adtam cumit a kislányomnak. Ha nem ismeri, nem is kell neki. Mindig nyugodt és jó alvó baba volt születésétől kezdve. Most 15 hónapos.
2009. jan. 23. 09:20

Mikulásként jó néhány cumi örök időkre történő begyűjtését elvégeztem a családunkban.

Elfogadták a gyerekek csak emlékeztetni kellett őket a Mikulásra...

40. 26c9a8950c (válaszként erre: 24. - E004ab8014)
2009. jan. 22. 11:32
Ez nagyon aranyos történet!
2009. jan. 22. 11:28
A cikk elején azt írják, hogy 1 éves korára jó, ha leszokik a gyerek a cumiról. A praktikák között viszont olyan dolgokat ír, amit egy 1 éves gyerek nem érthet meg: pl. szegény országok gyerekei, stb.
2008. dec. 17. 14:37
Az én lányomnak csak addig kellett a cumi amíg elaludt.Utána kivettem a szájából, egy idő után magától engedte kiesni.3 éves elmúlt amikor egyik napról a másikra elhagyta a cumit.Napközben soha nem volt a szájában, lehet hogy ezért ment olyan könnyen.
37. oalmao
2008. dec. 16. 14:18

sziasztok!

Mindkét kislányomat én szoktattam rá a cumizásra még csecsemőkorban. Kevesebbet sírtak, hamarabb megnyugodtak. Azóta is "cumizunk", a nagy már 4 éves, a kicsi 2, nagy cumikultusz folyik a háztartásban. Kétségeim vannak, hogy jól tettem e, a nagyobbik lányom még mindig nem beszél tisztán,(r, ty, ö,ü betük), a kicsi meg úgy halandzsázik ahogy nem szégyeli. Mindazonáltal imádják a cumit, és nincs szívem radikális lépéseket tenni. A logopédus szerint még bőven ráér a betütanulásra.

A nagyobbik most már kezdi szégyelni az oviban, remélem ez majd hat, a kicsi meg majd ellesi tőle a leszokást, mint minden egyebet is....-)

2008. dec. 15. 17:44

sziasztok!


Nekem a nagyfiam 18 hónaposan hagyta el a cumizást! Bedobta a tűzbe, hiába mondtam ne dobja be, mert nem tudom kivenni, bedobta! Nem volt másik, nemsoká jött a délutáni alvás, nem tudtam mi lesz, gondoltam mehetünk majd cumit venni, de nem! Annyi történt, hogy fél órával később aludt el, nem egyből ahogy szokott!

A két kicsi ők már 2,5 évesek voltak, mikor azt mondtam, elég nagyok a cumihoz már! Sikerült eljutni oda, hogy csak alváshoz adtam oda, de valahogy mindig visszasodródtunk hogy nappal is megkapták! Na ekkor váltottam! Mikor megint sikerült, hogy csak éjszakára, akkor kipróbáltam mi lesz ha a cumi részt levágom, és csak a karimát kapták meg! Édesek voltak próbálták a szájukba venni, de nem ment, néztek hogy most mi történt! Aztán csak a karimával játszottak, majd elhagyták azt is! Így szoktak le! Bocsi, ha hosszúra sikerült!

2008. dec. 14. 09:55
Nálunk sosem volt téma a cumizás. A kisfiamnak nem kellett. Persze vettünk neki, de 1-2 perc után kiköpte. Most már a játékai között landolt. Néha (2-3 hetente) előveszi, egy kicsit megrágcsálja, aztán megint megunja. Ja, és az ujját sem szopja. :-)
2008. dec. 12. 22:41
Kislányom 2.5 éves és még elalváshoz kér cumit.Úgy gondolom, hogy ha eljön az ideje magától- azaz megbeszéléssel el fogja hagyni. Erőszakoskodni nem szabad, azzal csak lelkileg okoznánk nagyobb bajt neki.
33. frutty (válaszként erre: 2. - Szantaik)
2008. dec. 1. 12:51

én,6éves koromig cumizta,

volt,egy rokonom megvette töllem a cumimat,egy táb-

la csokiért.

és,igy szoktamle,a cumiról...

32. scorpiolady (válaszként erre: 31. - Scorpiolady)
2008. dec. 1. 12:45
Ő nem szokott rá az ujjszopásra, igaz egy időben, amikor az első fogai jöttek akkor szopta minden létező ujját, de ahogy kijöttek a fogai abbamaradt az ujjszopás is.
31. scorpiolady (válaszként erre: 25. - 36662af67d)
2008. dec. 1. 12:44
Az én fiam is magától hagyta el a cumit, ő négy hós volt amikor az otthoni cumit nem kérte, mivel először latexes volt neki, nagyon szerette, de az tönkrement és szilikonosat kapott helyette, csakhogy az nagy ívben röpült. A babakocsis cumiját egy hónappal később tette le, amikor sportkocsivá alakítottuk a kocsiját, és a cumi meg otthon maradt a mózesrészben. Előszőr nyüszizett egy kicsit, aztán inkább nézelődött, lekötötte a sok látni való. Cumisüveget csak addig használtunk amíg volt lefejt tejcsi, aztán csőrös poharat, azt használunk a mai napig, most egy éves múlt, de rendes pohárból nem nagyon akar inni, csak a csőrösből.
2008. nov. 6. 19:41
Sziasztok az én kislányom 1 éves 8honaposan vált meg a cumitol ugyanis jo kislány volt ezért eljött hozzá a télapó és arra kérte hogy a sok ajándékért cserébe kéri a cumit.Oda is adta nagy meglepődve és azóta se kéri! Szerintem ez jó ötlet most hogy közeleg a mikulás!
29. cony4
2008. aug. 13. 14:28

Sziasztok.

Az én kislányom 8 hónapos korában vált meg a cumitól.Igazából csak elalváshoz kellett neki.Egyik nap gondoltam egyet, és nem adtam oda neki mikor altattam.Nem csinált belőle tragédiát, még csak nem is sírt.Valószínűleg nem is volt rá szüksége, csak bekapta, hamár a szájába tettem.

28. e3fbbc47f9 (válaszként erre: 24. - E004ab8014)
2008. jún. 25. 13:26

Ez nagyon aranyos:))


Nálunk is cumizik a lányom,de ő csak 9 hónapos...vajon mikortól válik a dolog zavaróvá?

Mármint mikortól kellene leszoktatni vagy elhagyni a cumizást?...

27. elkata
2008. jún. 25. 13:02

Sziasztok,


mi nyaralni mentünk, s a megérkezéskor, szállás elfoglaláskor azt vettük észre, hogy nincs sehol a cumi. Mi kétségbeestünk, a gyerek pedig élvezte a nyaralást :-) Nem vettünk több cumit.

26. ninuka
2008. jún. 24. 08:34
Sziasztok.Az én kisfiam a latexos cumit kapta kiskorától fogva és egyszer kiukadt neki és csak szilikonosat kaptam és azt nem fogadta el és onnantól kezdve nem is kellett neki :)ennek már lassan fél éve most lesz 16 hónapos.Pedig nagyon cumis volt 4cumink ráment de megérte :)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook