Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan lehet leszoktatni valakit a nyerőautomatákról? fórum

Hogyan lehet leszoktatni valakit a nyerőautomatákról? (tudásbázis kérdés)


1 2
44. a7b6e313fb (válaszként erre: 37. - A7b6e313fb)
2011. jún. 20. 18:48
Szégyellem ,de igaz : " bort ittam ,és vizet prédikáltam "
2011. jún. 17. 09:21

Egy másik fórumra már írtam de ide is bemásolom a mi történetünket:


Az én drága párom gépezett. Sokáig nem is tudtam róla, aztán jöttek a fogadkozások. De nem volt elég ereje, a kollegájával párban jártak, így még nagyobb volt a kísértés. Hosszú ideig ment ez, nekem sem volt elég erőm két kisgyerek mellett határozottnak lennem. Egy nap azonban olyan harag fogott el, hogy mikor hazajött válaszút elé állítottam, abbahagyja vagy elválunk. Ha abbahagyja segítek neki, elmegyek vele orvoshoz is ha kell. Látta, hogy komolyan gondolom és látta a kicsi lánya szemében a haragot aki csak azt látta, hogy anya sokat szomorú és sír bár igyekeztem elrejteni de egy kisgyerek nagyon jó megfigyelő. Aznap az apja puszit akart adni neki és ő elfordult. Én elmentem dolgozni ő egész nap sírt és aztán felhívta az anyukáját elmondott neki mindent. Sírt végig és tudta, hogy vagy véget vet az egésznek vagy elveszít minket. Azóta soha nem ment a közelébe sem a gépeknek, megveti akkori önmagát. Egyedül minden segítség nélkül szokott le immár több, mint 10 éve. Hatalmas ereje volt tisztelem is érte így szokott le most ezévben a cigarettáról is minden segítség nélkül. Tényleg neki kellett eldöntenie, addig hiába is akar segíteni rajta bárki amíg ő nem akarja

2011. jún. 13. 21:52

Vannak teruletileg illetekes ideggondozok, ott allami egeszsegbiztositassal ellatnak. Nem vagyok biztos benne, de talan haziorvosi beutalo kell.

Es van maganrendeles is, az fizetos.

2011. jún. 13. 21:42
Milyen díjjal dolgoznak? Vannak ingyenes pszichológusok? Nem tudom hogy megy ez.
2011. jún. 13. 21:30
sajnalattal kell kozolnom,hogy sehogy! vagy rajon magatol,vagy sehogy!!!!! csakok tudnak sajat magukon segiteni! kar elfecserelni az eveket,mert az sem jo ha mellette vagy,de az sem ha nem!nekik kene eldonteni,hogy mit akarnak! en ot eve vagyok terezanya. na ennyit errol!!!!!!
39. a7b6e313fb (válaszként erre: 38. - 9cf0020815)
2011. jún. 13. 20:30
Igen .Mellettem is állt pszichiáter.
2011. jún. 13. 20:21
Sajnos olyan,mint az alkoholizmus,pszichológus segítségével:-(
2011. jún. 13. 20:01
Saját tapasztalatból írom :leszoktatni nem lehet ,aki játszik annak kell fejben eldönteni ,hogy le akar szokni .S végleg abbahagyni .Rövidke életem 36 év során tapasztaltam gépezés miatt elkövetett öngyilkosságot ,gépezéshez rablással jutott pénz miatt börtönnel,hazugságok sokaságával.De be kell vallanom magam is belecsúsztam ....először csak kicsiben .Utána volt ,hogy azért mentem kocsmába ,hogy játszhassak .Volt ,hogy egy éjszakán át beszélgettünk alkalmi kocsmabaráttal,hogy teljesen le lehet csúszni ...De a legmegdöbbentőbb az volt mikor most elsején az összes pénzem becsúszott az ezresektől az utolsó 20-asig...s rájöttem hiába nyerek ,ha azt is visszajátszom .Eldöntöttem ,nem játszok többet ,s tartom is magam az elhatározásomhoz.Elismerem nem könnyű,de elhatározással megoldható.
2009. szept. 19. 15:47
Egy matematikai statisztika kurzussal.
2009. szept. 19. 15:11

Sziasztok!

Én is hozzá szólnák a témához,úgy gondolom az ilyen embereket csak a nélkülözés tudja le szoktatni a játék gépezésről. Ismerek néhány ilyen gépezőt,a szép szó hiába,őrült egy szenvedély ez,rabul ejti őket,egészen az utolsó forintjukig játszanak,azután jön a bánat,ritkább esetben még lelkiismeret furdalás is,és tényleg,valaki mindig meg sajnálja őket,és ki huzza a bajból. Nem érdemlik meg!

2009. aug. 17. 16:14

sziasztok.

szerintem egy baromság az h mellé állni és fogni a kezét szegénykének és együtt végig csinálni, nehogy magányában ezt tegye.

bocs, aki ezt írta.

de én évek óta ezt teszem.mellette állok.

és nem segít semmi.ezért pedig h megváltozzon nem szülök neki.

felesleges a veszekedés és a mellette állás is.

magának kell legyőznie ezt.csak nem akarja.

ennyi.mert mindig van a ki helyette a fizetni valókat fizeti és mindig áll mellette vki.

ezért nem változik.ha magára maradna és a bátyja sem segítene akkor rájönne, h nincs miből élnie, mert mindent eljátszott!

2009. júl. 2. 00:14
Agyon kell ütni. - Ha lehet a játékgéppel...
32. elizabeth1955 (válaszként erre: 3. - 363d535da9)
2009. máj. 4. 16:37
Igazad van Gyöngyös. A fiam több éven keresztül mindent eljátszott.Orvoshoz is hiába fordultam. Egy éve annak már,hogy megszünt a szenvedélye. Azt válaszolta,hogy csak saját magában kellett elhatároznia, hogy soha többé nem játékgépezik. Ezt be is tartja, álmodni még álmodik róla, de akkor is lelkiismeretfurdalása van. Önakarat nélkül nem sikerült volna.
2008. okt. 7. 10:52
Persze vásárolhat hozzá sört is ha szeretné, 250Ft/üveg akciós áron.. ;)
2008. okt. 7. 10:51
Félkarú rablós progra is van, természetesen egy csomó. ki kell próbálni, hogy tényleg vesztős fajta-e, mert vannak olyan "gazdagodós" fajták is, amik sikerélményt hivatottak adni.. azokat kerülni kell..
2008. okt. 7. 10:49

Lehet kapni olyan programozható pár gombos billentyűtetet is pár ezer forintért, a rendeset meg el kell rakni, nehogy eszébe jusson csalni... Vagy le lehet tiltani a billentyűzetet hogy csak az egérrel játszhasson.


Vagy eldugod a programot (mondjuk csak CD-n van ahonnan csak te töltheted be neki, és akkor nem tudja újraindítani, ha veszít...

2008. okt. 7. 10:47
Van 1 tippem, egy ismerősnél bevált. Számítógépes rulettprogram, persze az olyan "vesztősebb" fajtából, amik a kocsmában vannak. Vegyél egy zsetonkészletet és adjál neki belőle/vagy váltsad be neki a pénzét. És akkor eljátszhatja... rakjál néha 1-2 ezrest félre, hátha egyszer véletlenül nyer és akkor te fizetsz... De stabilan számíthatsz az összes pénzére.. ;)
27. Donyta
2008. okt. 7. 08:31

Sziasztok!

Sajnos sehogy nem megy ha már rákapott az ízére! A játékkal magával még nem is lenne baj, csak avval, hogy mindent képes feláldozni miatta és beleszórni egy egész vagyont is! (Olyan mint a drog, ha egyszer belekóstolt, vége!)

2008. okt. 7. 07:50

A játékgépezés ugyanúgy szenvedélybetegség, mint a dohányzás, alkoholizmus, kábítószerek. Ráadásul nagyon költséges is, és könnyen maffiózók markába kerülhet az ember, családostól. Én láttam már családot emiatt mindent elveszíteni.

Első a saját elhetározás, anélkül nem megy. Létezik a leszokáshoz gyógyszeres segítség és pszichoterápia (utóbbi drága), leghatékonyabb a kettő együtt.

25. Kalmár Edit (válaszként erre: 5. - Juddyt)
2008. okt. 6. 23:57
Mikor??? Amikor elmegy? Vagy amikor haza jön?
2008. szept. 23. 00:35
Venni kell Neki egyet, egyszeri befektetés. Egy neves SzinésznQnk írta egyszer, tanácsnak valamilyen újságban.Közölte még: nem veszi ki más amit Q bele tett. Ezért otthon játszik.
2008. jún. 24. 19:10
Sehogy sem.
2008. jan. 31. 12:49

Egyszer volt, holnem volt, volt egyszer egy embör. Ez az embör egyszer több, mint egyhavi fizuját megnyerte egy gépen, azonnal beleszeretett a gépbe. Tervezgette a közös jövőjüket, milyen boldogok is lesznek ők együtt. Alig aludt egész éjjel a nagy izgalomtól, amit a nagy találkozás váltott ki belőle. Másnap munka után rohant a kedveséhez, alig várta, hogy újra láthassa. A randinak az lett a vége, hogy amit előző nap nyert, azt egy-az egybe vissza is dobta a gépbe. Akkor a mi hősünk rájött, hogy a gépek ugyanolyanok, mint a nők. "Az asszony ingatag, ugy hajlik, mint a nád". Ennek az okosnak éppen nem nevezhető embörnek azért mégiscsak volt annyi esze, hogy legalább a saját kárán tanuljon. Azóta sem a gépekben, sem a nőkben nem bízik.

Itt a vége, fuss el véle.:)

21. zezsua
2008. jan. 31. 11:50

Kocsmában dolgozom,látom hogy mindenféle ember gépezik.Szegényebb tehetősebb doktorált vagy épp analfabéta.Nem ezek alapján lehet kategorizálni.Azt hallottam anno,hogy valami lelki probléma lakozik mögötte alapesetben.Ezt kell kiküszöbölni,szerintem nem az állandó veszekedés oldja meg sőt inkább együtt kell egy párnak ezt megoldania.

Biztosan nehéz és gondolom anyagilag ez nagyon sok pénz,de az illetőnek kicsit erősebb jellemmel kell birnia és bizni önmagában.Szeretném ha sikerülne és kivánom hogy igy legyen.

20. direne
2008. jan. 31. 11:46
Sehogy.Neki magának kell akarni.
2007. okt. 4. 12:57
Ha nem komoly a dolog, akkor csak elhatározás és támogatás kell. Elkell kerülni az olyan helyeket, ahol ilyen gépek vannak, ehelyett más programot kell csinálni. Ha súlyos az eset, akkor csak a pszichológust tudom ajánlani, hisz ez is egy szenvedélybetegség.
18. janita
2007. jún. 11. 08:13
Az én párom is sokat gépezett, mikor még nem voltak a gyerekek, talán ő is gyerek ésszel gondolkozott.Mikor megszülettek a gyerekek, rájött, hogy értelmesebb dolgokat is lehet csinálni az árából.Például meglepni a gyerekeit dolgokkal.
17. ec63a7fc29 (válaszként erre: 16. - Emagdi)
2007. máj. 30. 23:57
Gyógyhatású. Csak azt nem tudom, hogy az orvosát, vagy a gyógyszerészét kérdezte...
16. emagdi (válaszként erre: 15. - Ec63a7fc29)
2007. máj. 30. 18:48
szuper! ezek szerint valóban hatásos volt a számítógép:))))
2007. máj. 30. 18:14

Rendes, hétköznapi ember lett. Eljárt focizni a barátaival, s remek férje lett az addig érte aggódó feleségének, aki 20 éves házassági évfordulójukon megajándékozta a 3. gyerekükkel.


S még máig is élnek...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook