Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Leszoktatni a cumiról... de HOGYAN? fórum

Leszoktatni a cumiról... de HOGYAN? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Leszoktatni a cumiról... de HOGYAN?

1 2 3
2008. máj. 20. 14:55
Sziasztok! Az én kisfiam 6 hónapos volt mikor magától leszokott a cumiról. Nem fogadta már el, állandóan kiköpdöste. De nem örülhettem neki mert ahogy a cumit elhagyta, rászokott az ujjszopásra. Most 20 hónapos és még mindíg szopja az ujját.
2008. ápr. 28. 21:20
Én sokáig cumiztam kiskoromban, és mikor már nagyon elkopott, apukám kitalálta, hogy csak úgy lehet új cumit szerezni, ha ezt elássuk a kertben, és a cumifán majd terem jó sok :D Egy ideig kijárkáltam megnézni, hogy kikelt-e már, aztán egy idő után elfelejtettem... :)
23. böbe83 (válaszként erre: 22. - Anngi)
2008. márc. 30. 20:55

hát nekem két órásan úgy nyugodott meg , h. az ujjam szopta... aztán kiderült, hogy nekem is kell az ujjam így cumit kapott helyette... mostmár megtalálta a saját ujját...

sztem gyerekfüggő

22. anngi
2008. márc. 29. 15:47

de egyaltalan miert kell adni a gyermeknek cumit.

aval nincs gond hogy igen igya ;a teat, a tejet,

cumis uvegbol mig kicsi ,de mikor mar meg lehett ittani szoktasuk hoza poharhoz .

az enyem sose hasznalta a cumit ,azt is megszokasak a gyerrekel mert mikor legeloszor oda adod neki nem hiszem hogy egybol cumizik.

halottam mar sok verziot cukorba matogatas mezbe mig a gyerek megszokja szerintem egy nagy hulyeseg.

2008. márc. 12. 22:03
A nagyobbik fiamét elvitte a Mikulás, nem volt semmi gond.a kissebbik meg mindíg elpakolászta és egyszer csak nem találtuk meg a sokadikat sem.Kicsit problémázott de megértette,hogy nincs.Aztán néhány hét mulva egyszer előkerült, és kidobtam....Gyereke válogatja,hogy ki,hogy viseli a megnyugvást nyujtó tárgy elvételét.Szerencsére nálunk nem volt vészes...
20. böbe83 (válaszként erre: 8. - _huncutka_)
2008. jan. 11. 09:06
Hát azt hiszem komolyabb és mélyebb okai vannak ennél a kislánynál a cumizásnak, mint más családban, hiszen a szülei nincsenek együtt. Nem tudja kihez kötődjön igazán. Valószínűleg a cumi egy jó barát, aki megnyugtatja. Beszélgetni lehetne erről vele. Mert már sokmindenről tud egy 4 éves beszélgetni. Hogy érzi magát... Mit gondol a cumizásról. stb.
19. kszuzi
2008. jan. 10. 12:04

Szerintem egy 3 éves gyerek már igazán érett annyira, hogy leszoktassuk a cumiról és a pelusról is. Nekem mindkettő sikerült ezen a nyáron amikor a kislányom 2 éves volt. A pelust egy-két bakival sikerült kiiktatni, mert ő is érezte mennyivel kényelmesebb és erre sokszor fel is hívtam a figyelmét, persze erre a nyár a legalkalmasabb.

Ami a cumit illeti szinte állandóan a szájában volt és én nem is elleneztem, mert amíg pici volt legalább addig sem vett a szájába más apró tárgyat. De én úgy gondoltam, hogy ne a cumiban keresse a gyerek a vigaszt, a megnyugvást. Olvastam egy módszert, nálunk bejött.Megjegyzem én nem vásároltam össze 37db cumi, csak egy éjjeli és egy nappali volt. Előszőr csak kilyukasztottam, majd Kb. kétnaponta vágtam a gumiból mindig egy kicsit. Egy idő után élvezhetetlenné vált számára, éjszaka már ki is esett a szájából és amikor már alig volt belőle egyszer csak "elveszett", nem találtuk.Naponta többször megdícsértük amiért nem kérte,az utcán megbizonyosodtunk róla, hogy csak a pici babák használnak ilyet, másoknak is elmeséltük, hogy nekünk már nem is kell az a cumi és ő hihetetlenül büszke volt magáta. Soha többé nem kérte.

2007. dec. 27. 14:40

Miért kellene???

Majd ő leszokik róla ,ha akar.Addig ,csak erőszak lenne,és mi szüksége arra egy szülőnek???

Ha valaki megszólja ezért,akkor ne törődjetek vele,majd a gyerek eldönti ,hogy mikor szokik le róla!

2007. dec. 27. 14:17

Sziasztok!

Az én szomszédom nagyon könnyen megoldotta meg a cumiról való leszokást. A kisgyerek nem volt két éves és egy nyugodt, zavartalan napon egyszerűen eldugat előle az anyukája a cumit. Észre sem vette, nem is hiányott azóta sem neki.

Féltek is a szülei, ha az utcán meglát egy cumis babát, akkor rögtön hisztizni kezd, hogy neki is kell, de szerencsére nem így lett. Szerintem a cumileszoktatásnak az a legegyszerűbb módja ha idejében elvesszük tőle. Persze ehhez kellett is egy olyan áldott jó gyerek,mint Ő.

2007. aug. 23. 09:39

Nem szoktattam le a fiamat róla, amikor oviba ment, azt mondta, hogy sem a cumi sem a pelus nem kell, mert szégyenli.

egybként gyünyörűen szépen, választékosan beszél. Ha erőszakkal elveszem a cumit, vagy a pelenkát, a leleke sérült volna. egy 3 éves gyerek még igazán kicsi. Honnan is tudhatná egy felnőtt, hogy mire van szüksége a kicsinek.

A felnőtteknek sem ártana egy jó pár dolgot elhagyni. Pedig ők az erősebbek, és mégse megy.....

15. erikpipi (válaszként erre: 4. - 779642f981)
2007. aug. 23. 09:34
Igen, az egyik rokonom is abból itta, még általánosban is. De az anyja úgy gondolta, legalább a reggelije megvan és nem üres a gyomra. MAgától elhagyta...
2007. aug. 23. 09:15
Jó kérdés.Nálunk szerencsére babinak nem lóg egész nap cumi a szájában.Neki csak elalváshoz kell,aztán álmában ki is köpi.Remélem gyorsan leszokik róla.
2007. aug. 23. 09:09
Igen nehezen jártunk egy nőhöz, aki vigyázót Gergőre és azt mondtam, hogy ott maradt a cumi 1-2 napig sírt, de végül is este használtuk már Mimi egy nyuszi fejű, de teste plüss, de olyan, mint a pelenka váltotta fel így nem kéret a már volt mihez bújni, de most a Mimi a minden erről, hogy szoktatjuk le
12. win (válaszként erre: 11. - Laguna)
2007. aug. 23. 08:59

Nekünk nincs cumink, de a férjam unokahúga elmesélte, hogy náluk miként történt a cumi elhagyása.

Amikor már eléggé tönkre ment a cumi, akkor nem vett újat. Nem volt már akkora élvezet a cumizás, mert a lyukas cumi nem olyan , mint a jó, és a kisfia egy nap önként (!) odaadt a "kukásbácsiknak" . :))

Nem tudom, ilyesmivel próbálkoztatok-e már.

11. laguna
2007. aug. 8. 08:09
Az Én lányom 3 éves,és nem hajlandó megválni a cumitól.Este nem tud elaludni nélküle,nappal azt mondja:kérem egy kicsikét ,csak megszopókázom!Az megnyugtat tudod?!2-őt 3-at szopizik rajta,és visszaadja.Mondtam én már mindent szerintem ,próbáltam mindenfélét ,volt hogy nem találtuk,tényleg nem és kétségbeesetten zokogott ,hogy mi lesz most vele ő így nem fog tudni aludni.Mindig megkerül.Azért van csak egy cumi mert a többit már kidobáltam,de erre az egyre annyira vigyáz.Sose fog elkopni?Tanács?segítsetek!
10. toheri
2007. aug. 2. 15:34
Ezt a cikket ki írta? Szerintem olyas valaki, akinek nincs gyereke, és csak könyvekből tanulja a gyereknevelést. Egy 2 éves gyereknek még fogalma sincsen mikor jön a télapó, karácsony, vagy éppen a húsvét. Neki még az semmit nem jelent. Biztosan vidáman fogja számolgatni a napokat, de amikor eljön a nagy pillanat, hogy oda kell adnia a cumit, üvöltés lesz a vége.
2007. jún. 28. 09:48
Sehogy, nincs cumink, nem is volt. Az ujját sem szopja.
2007. jún. 28. 09:47

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni,fogalmam sincs mitévő legyek. Leírok egy kis történetet így átláthatóbb lesz a gondom. Én még nem vagyok igazi anyuka,a barátom által csöppentem bele félig-meddig a gyereknevelésbe(elvált,van egy 4,5 éves kislánya). A gyerkőc néha nálunk van,néha az anyjánál,néha a mamánál. Annyit kell még tudni,hogy a kislányt nagyrészben a mama nevelte,mert mindenki dolgozott.A gond: 4,5 éves és még cumizik,reggel,délben,este,éjjel,mindig. Szégyellheti,mert idegen elött mindig eldugja,vagy ha megyünk oviba,ott is,elviszi magával,de nem veszi a szájába,ezért nem is alszik el ebéd után,csak úgy tud elaludni,(sőt aludni is)ha lóg a szájában.A cumit sose lehet megmosni,mert ordít a gyerek,hogy vizes lesz..Ennyi a kezdeti higiéniáról.. A két metsző foga teljesen tönkrement,rá is esett,meg az édességektől. Mióta "bekerültem a családba" azóta van reggel,este fogmosás,(elötte az sem volt,sőt éjjelre mindig cukros löttyöt kapott),este max vizet kap. Azt nem tudom,ha nem nálunk van,akkor ezek hogy működnek. Nekem elég idegesítő,hogy ennyire nem foglalkozik/foglalkozott az anyja,mamája azzal,hogy késöbb mi lesz a kislánnyal,mert amúgy tündéri,szép gyerek. a nagymama is csak üdítőkkel, meg édességekkel eteti. Igaz,nem én vagyok az anyja,de úgy érzem én vagyok az egyetlen,akit érdekel,hogy a gyerek foga teljesen tönkremegy,késöbb esetleg csúfolják. Szerintem nem normális dolog,hogy ennyire ragaszkodik a cumihoz,pedig már a fogorvos is mondta a kislánynak,hogy le kellen tenni. Az utóbbi fél évben ez a 3.garnitúra cumija,amit a mamával megvetetett,mert mindig szétrágja.( Kettő kell neki,egyik mindig a kezében,a másik a szájában)

Szerintetek én tudok tenni vmit? Ha igen,mit? Vagy hagyjam,hadd oldják meg?

7. d06c313406 (válaszként erre: 4. - 779642f981)
2007. febr. 25. 20:45
Szia!Igaz az én fiam még csak 2,5 éves,de ő sem hagyja a cumókás üvegét!Ő csak a tápszert kapja benne esténként,de ő is inkább viszi a tejcsit a pohárban a "cicának",de nem issza meg!Szerintem ez az egyetlen biztos dolog esténként,ami eddigi életét végigkísérte,ezért nehéz az "elválás"!A bölcsödében és itthon is megiszik mindent pohárból!
2007. febr. 22. 23:06

Az én gyerekeim a bölcsödében szoktak le a cumiról, cumisüvegről sőt a kislányom 18 hónaposan a pelusról.A bölcsödei gondozónő azt mondta, hogy csak a gyereken múlik, hogy ő mit akar.Meg kell beszélni vele.Ha ő azt mondja lerakja a cumit vagy nem kell pelus, akkor hinni kell a gyereknek és rábízni.Lehet, hogy lesz egy-két baleset pelus esetén, de ha a gyerek eldöntötte, akkor igen szobatisztává fog válni.Ha azt kéri tegyük a szekrénybe a cumit vagy bármi tárgyat, amihez tulajdonképpen ragaszkodik és néha ha eszébe jut nézzük meg, akkor megnézzük, megnyugszik és lassan túllép ezen a dolgon és egy idő után ,már nem kell még megnézni sem ezeket a tárgyakat.

Mostmár 3 és 4 évesek múltak a gyerekek, de bevált a módszer és alkalmazni fogom, majd a legkisebb fiúnál is ha eljön az ideje.

2007. febr. 22. 22:55

Az én fiam kb 2 hete magától tette le e cumit!

beteg volt, köhögött és amikor a szájába vette felfordult a gyomra és hányt, akkor mondta, hogy neki többet nem kell cumi, mert megint hányni fog tőle. Azóta eszébe sincs a cumi! A cumis üveg viszont neki is megvan még, a reggeli és az esti kakaót abból issza. Nyáron lesz 4 éves, a pelust és a cumit magától lerakta, várok, hátha ezt is magától elhagyja...erőszakból nem helyes elvenni!

2006. okt. 25. 20:01

Kérdésem lenne!

A barátnőm kisfia most 4 éves .( a fiammal jár oviba)Az esti kakaózáshoz még mindig cumis üveget használnak.próbálta már , hogy elvette a cumis üveget,de a kisfia inkább nem itta meg a kakaót, csakhogy ne kelljen bögréből meginni. Az oviban egyébként megissza bögréből , csak otthon nem este . Mit lehet kitalálni? Aki volt hasonló helyzetben segítsen!

2006. szept. 30. 13:57

Szia Szanteik!


Ha csak elalváshoz használja a cumit, szerintem nyugodtan hagyjad neki. Szerintem a lényeg az, hogy napközben ne az lógjon ki a szájából.

Azt olvastam, hogy ilyenkor az a lényeg, hogy ha kiköpi ne tömjük vissza a szájába, és ha már elaludt nyugodtan vegyük ki a szájából.


Az én kislányom hál Istennek már rátalált az ujjára, ezért már nem kell neki a cumi.

2006. szept. 27. 06:42

Én megpróbáltam leszoktatni a kisfiam a cumiról. Ő 16 hónapos! Napközben nincs szüksége a cumira, kizárólag elalváshoz használja!

Kértem segítséget a védőnőtől is, de sajnos nem vált be! azt javasolta, ha kidobja a kiságyból a cumit ne adjam vissza neki! Ezt meg is tettem, de ő úgy gondolta, hogy akkor nem kell aludni. Hiába ültem ott vele és simogattam, énekeltem neki, nem volt hajlandó elaludni! Végül megkapta a cumit és egy percen belül aludt!

Én is arra gondoltam, hogy majd odaadjuk a télapónak, de ő még nem tudja, hogy ki az a télapó!

Ha valakinek lenne jó ötlete szívesen venném!

Előre is köszi!!

2006. jún. 7. 16:49
Sok szülő áll szemben a kihívással: hogyan szoktassam le gyermekemet a cumiról? Összességében a szopás egy fejlődéstanilag elfogadott önnyugtató magatartás. A felnőttek is rágóznak, szopogatnak cukorkát, vagy akár a tollukat, hogy megnyugtassák magukat. A cumihasználat kultúráról kultúrára más, de a legtöbb szakember egyetért abban, hogy a cumiról le kell szokni a megfelelő nyelvi fejlődéshez.

Ugrás a teljes írásra: Leszoktatni a cumiról... de HOGYAN?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook