Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lejárt az időm? fórum

Lejárt az időm? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
39. M0ncsa
2011. júl. 15. 09:30

Sziasztok :)

Nos, igy par honap tavlatabol az ujdonsagok a kovetkezok:

Mutet megvolt, csunya, gonosz sebecsket eltavolitottak, oktoberben kontroll. Remelem, minden rendben lesz... Ezenkivul ez a fajta mutet, ugy ujabb mondszer, nem a regi szikes, nem veszelyezteti a terhesseget a kesobbiekben, mert nem serulnek az izmok.


Masik jo hir, hogy megjott a mensesem, Aviva torna segitett :) Eddig 2x (nem mertem elkiabalni), holnaputanra varom a harmadikat. Ha ez is megjon idore, mondhatjuk, hogy "rendbe jottem" :)


A rossz hir viszont, hogy a babak irant erzett averziom mit sem valtozott :( Nagyon nincs hozza kedvem, es ahogy kozeledik az ido, amikor "be kene adjnoma derekam", egyreinkabb kap el a panik :( Nem jo ez igy.

Van valakinek valamilyen otlete, hogy lehetne ezen tullepni?

38. Barát1 (válaszként erre: 37. - M0ncsa)
2011. ápr. 26. 21:27

Persze, hogy nincs minden veszve, sőt semmi sincs veszve.

Komoly a gond, mert a tiéd, de nagyon jól gyógyítható, minden rendben.

37. M0ncsa
2011. ápr. 26. 21:23

Nos, elmondtak. Kikuldtek a leletet amugy a lakcimemre, nekem kell elvinnem a nogyogyaszhoz. Igaz, hogy kinai volt, de a teny, hogy azt irtak, tovabbi lepesek szuksegesek.

Megkonzultaltam a nagynenemmel, diagnozis CIN3:

"CIN3 megfelel a súlyos diszpláziának és a carcinoma is situ-nak együttesen" -> nagy valoszinoseg szerint lesz egy kisebb mehnyak-operaciom, ami eleve garantalja a veszelyeztetett terhesseget (fekudni fog kelleni...)

A masik csak egy sima kronikus gyulladas, eleg gyakori, konnyen kezelheto, mondta a nagynenim :) Amiatt nem kell aggodni, az atipikus sejtek a nagyobb para.

Hat ennyi. Kicsit megvagdosnak majd, de azert meg nincs minden veszve :)

36. Barát1 (válaszként erre: 33. - M0ncsa)
2011. ápr. 26. 19:53

Az állásajánlat már jó:)

Ha neked kínai akkor miből gondolod, hogy semmi jó?

Az, hogy további lépések szükségesek még nem jelenti azt, hogy rossz, lehet egy gyulladás is amit kezelni kell akkor is szükségesek további lépések.

Általában nem küldenek ki pozitív leletet, hanem, azt írják, hogy keresse fel orvosát, hogy a további teendőt megbeszélhessék... vagy valami ilyesmit.

Gondolkodj pozitívan, semmi komoly, jól vagy.

Ma este anyukád vagy a nagynénéd elmondja.

35. M0ncsa (válaszként erre: 27. - 4c1a787e8f)
2011. ápr. 26. 18:26

Szurikata, megjottem, es valaszolok, ahogy megigertem.

A hazassaggal kapcsolatos hozzaszolasod igazabb, mint gondolnad :)

En nem (csak) azert adtam meg feltetelnek a hazassagot a gyerekvallalashoz, mert igy tartom helyesnek, vagy mert ra akarom magam eroltetni a paromra.


A helyzet az, hogy mar majdnem 5 eve elek Szloveniaban, de EU ide vagy oda, kemenyen meggyulik a bajom a kulonbozo hivatalokkal. Ideiglenes tartozkodasi engedelyem van, ami azzal jar, hogy evente kell harcolnom az adohivatallal, hogy visszateritse a tul sok befizetett adot; az egeszseguggyel, hogy ugy vegyenek fel, hogy az EU-kartyam eleg legyen, ne kelljen pluszban fizetni, esatobbi esatobbi. Gondolj bele: ha itt es most teherbe esnek, meg egy URH-ert is kemeny penzeket kellene fizetnem/nunk, ugyanis ez semmikepp nem szamit "elsosegelynek"; az EU kartya pedig csak ezeket fedezi.

A hazassaggal - es ezaltal az allando tartozkodasi engedellyel - viszont (szinte) kiegyenlitodnenek a jogaim az allampolgarokeval, es megszunne ez az allando hercehurca.

Igazad van: nekunk noknek a gyermekvallalashoz nyugalomra es biztonsagerzetre van szuksegunk. Hat ezert IGENIS nagyon fontos lenne, ha a parom vegre raszanna magat a leanykeresre :D

34. M0ncsa (válaszként erre: 29. - Dindo71)
2011. ápr. 26. 18:11

Kedves Dindo,

nagyon koszonom a hozzaszolasod. Az ilyenekbol annyira sok erot meritek, el sem tudod hinni! Ismerem a szitut, foleg a hulye-kapcsolatosat es a masodhegedus szerepet :( Az ember meg akkor is lehet masodhegedus, ha a pasija, vagy minek is nevezzem, folyton az exerol aradozik... Vagy ez inkabb a hulye kapcsolat kategoria? :D

Nem feltetlenul onzoseg az, hogy panikoltal, sot. Gondolom, csak a legjobbat szeretned a picinek, mint barmely normalis anya. Az, hogy a penz nem szamit, egy nagy hulyeseg, elnezest latatlanban is az erintettektol. Nyilvan nem kell milliomosnak lenni, de egy anyagi stabilitas igenis kell. En megeltem olyan idoszakot, amikor egy szobaban nyomorogtunk 6an, es - nem vicc - ennivalora sem volt. 3-4. gimiben akkor ettem napkozben, ha valamelyik osztalytarsam meghivott egy pogacsara... Egyetemre felvettek, de ilyen korulmenyek kozott nem birtam sokaig, elmentem dolgozni. Ezert jarok most 30-as fejjel egyetemre. Szoval hidd el, jol dontottel, es pontosan a gyermeked jovoje miatt dontottel jol :)

Kitartas, kivanok Neked problemamentes szulest es egeszseges babat :) Majd ird meg, hogy ment! ;)

33. M0ncsa (válaszként erre: 31. - Barát1)
2011. ápr. 26. 16:13

Naitt.

Allasinterju jol sikerult, bar teljesen maskent, mint azt elore lehetett volna latni. Biztositougynoknek akartak beszervezni, csoportos agymosas, BRRRRR. Engem, aki mar attol is ideges lesz, ha megcsorren a telefon :D Cserebe az egyik joember, aki ott volt, programozo, es kifelemenet megallitott allasajanlattal :D Igaz, majd csak oszre lesz aktualis, tobbet, majd ha beszeltem vele nyugiban (most rohant).


Mas: Barat, megjottek az eredmenyeim a korhazbol, semmi jo :( Amit irtak, nekem kinai, remelem, este tudok beszelni anyuval vagy a nagynenimmel (mindketten orvosok), hogy elmondjak emberi nyelven, mi van oda irva. Amit megertettem, hogy tovabbi lepesek szuksegesek, meg azt irtak, hogy "cervitis chronika" - ez mit jelent???

32. Barát1 (válaszként erre: 29. - Dindo71)
2011. ápr. 26. 13:56

Ne aggódj, jó Anyuka leszel már most azon gondolkozol, hogy elég jó leszel-e, erre a "rossz anyák" sohasem gondolnak.

Szerintem egyáltalán nem vagy "szerencsétlen", sőt mindened megvan ami fontos. Férj, gyerek aggódás /már most/ a lányotok sorsai miatt.

Jó egészséget kívánok nektek.:)

31. Barát1 (válaszként erre: 26. - M0ncsa)
2011. ápr. 26. 13:51
Oké, nagyon drukkolok:)
30. 4c1a787e8f (válaszként erre: 29. - Dindo71)
2011. ápr. 26. 13:38

Nagyon tetszett az őszinte hsz.-ed.

Szeretem az olyan embereket, akik vállalják magukat, még egy fórumon is...

2011. ápr. 26. 13:32
Ismét egy komment, hogy meggyőzzelek, nem vagy egyedül. 40 leszek az idén, májusban szülöm az első babámat. 38 éves koromig éltem magamnak, a karrieremnek, hülye kapcsolataim voltak, nem egyszer második voltam a sorban feleség vagy barátnő mellett. Gyereket sosem akartam igazán, mert nem volt normális párom. Aztán lett normális párom, össze is házasodtunk és láss csodát, mégsem jött el a gyerekvágy. A férjem viszont nagyon akart,én megadtam magam, azonnal terhes lettem, amitől annyira megrémültem, de értsd úgy, hogy rettegtem, pedig jó állás, ház, férj minden oké volt. Persze el is ment a baba rögtön. Ezt megjátszottam egy év múlva is, és mikor a második is elment, akkor leültem magammal és megbeszéltem, hogy milyen önző ember vagyok én. A 3. terhesség váratlanul, rosszkor jött, azt hittem ez is elmegy, de valahol éreztem már, hogy őt nem engedem el, kell nekem ez a gyerek. Megmaradt, fiút akartan, de kislány, remélem nem lesz olyan szerencsétlen, mint én, és azt is remélem, hogy nem fojtom / ölöm meg depis roham miatt. Sajnos nem vicces ez, néha eszembe jut, hogy mivel ennyire elutasító voltam évekig, vajon jó anyja leszek-e. Neked kitartás, majd eljön neked is a babád, ne görcsölj rajta.
28. M0ncsa (válaszként erre: 27. - 4c1a787e8f)
2011. ápr. 26. 13:29
Szurikata, dehogynem, nagyon is! Most rohannom kell, de ha visszajottem, megirom :)
27. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - M0ncsa)
2011. ápr. 26. 13:22
Lehet, hogy nem pont a kérdésedre válaszolok: Sok "meddő" páron segített már a házasság, az elköteleződés kimondása... Nem tudom miért van jelentőssége, de van.. És átgondolásra is késztet. (A meddőségnél nem csak a babára gondolok, hanem a kapcsolat egyéb szintjeire is.)
26. M0ncsa (válaszként erre: 25. - Barát1)
2011. ápr. 26. 12:58

Barat, koszonom a napocskat :) Itt het agra sut ;)

Drukkoljatok, most rohanok allasinterjura (meg egy nyug, amivel foglalkoznom kell :( )

2011. ápr. 26. 07:14
:-D
24. M0ncsa (válaszként erre: 23. - Barát1)
2011. ápr. 25. 23:47

Igenisertettem! :D

Talan a legjobb, ha leirom cetlire. Egyszer mar mukodott :)

Szep almokat Neked is!

23. Barát1 (válaszként erre: 21. - M0ncsa)
2011. ápr. 25. 23:44

Még annyit, hogy a pozitív gondolkozáshoz, jelen időben kell fogalmazni, tehát:

Ez a mondat rossz:

Remelem, minden rendbe fog jonni

Így helyes:

MINDEN RENDBEN VAN-jelen idő, tudom nehéz hinni ebben, de megéri.

22. Barát1 (válaszként erre: 20. - M0ncsa)
2011. ápr. 25. 23:40

Gondolj mindig a jóra, szépre és hidd el az fog bekövetkezni.

Én itt leszek, megtalálsz a jó hírekkel.:)

Megyek, mert reggel már dolgozok, szép álmokat.

21. M0ncsa (válaszként erre: 18. - C42aaaac41)
2011. ápr. 25. 23:39

Hat igen. Kulonosen az a tudat bosszant, hogy egy egeszseges szervezetet tettek tonkre a trehany orvosok fogamzasgatloval :( GYerek vagy nem, mindenkeppen eloszor magamat kell "rendbe hoznom" (boszen vedelem a csalanteat es rendeltem Baratcserje kapszulat is Nemetorszagbol, mert itt nem lehet kapni).

Remelem, minden rendbe fog jonni ;)

20. M0ncsa (válaszként erre: 17. - Barát1)
2011. ápr. 25. 23:36

Kedves Barat,

AMEN, ugy legyen, ahogy mondod :) Igen, felelosegteljes... talan tulporgom ezt is. Csakhat soha nem felejtem el, milyen volt a valasok miatt szo szerint nyomorban elni, es ez az, amit a sajatomnak SEMMIKEPPEN sem szeretnek nyujtani. AZ eredmenyekrol meg ertesitelek Benneteket ;) Es a fejlemenyekrol is :) Bar ez biztosan nem a kozeljovoben lesz, de nem feledkezem meg rola, igerem.

19. Barát1 (válaszként erre: 16. - M0ncsa)
2011. ápr. 25. 23:30
Örülnék ha később is írnál ide és megtudhatnánk, hogy jó eredményt kaptál /bízzunk ebben/ és azt is, hogy milyen döntést hoztál.
2011. ápr. 25. 23:26

Lehet,hogy most úgy érzed,hogy nincs kedved végig csinálni az egész procedúrát.De a vágy megvolt benned.És az nem vész el,csak most szunnyad valahol.

És soha nem gondoltam volna,hogy a szemét hormonok mennyire kifordíthatnak magunkból minket nőket!


Úgyhogy nehogy feladd a reményt!

17. Barát1 (válaszként erre: 13. - M0ncsa)
2011. ápr. 25. 23:26

Nem te vagy az egyetlen akinek változik a véleménye a gyerekvállalással kapcsolatba és nem, egyáltalán nem vagy dilis, csak bizonytalan.

Én mindig akartam gyereket és mégis megértelek.

Most a válaszaid alapján azt gondolom, hogy a bizonytalanságod pont a felelősségteljes gondolkodásod miatt van, de ez valószínűleg megváltozik, ha megtudod az eredményeket.

16. M0ncsa (válaszként erre: 14. - Barát1)
2011. ápr. 25. 23:19

Koszonom a jokivansagokat Barat, igazan aranyos vagy :) Nem is azt varom el, hogy dontsetek helyettem, hanem hogy megosszatok a tapasztalataitokat, velemenyeteket, ahogyan ezt meg is tettetek.

Koszonom meg 1x es szep estet!

15. Barát1 (válaszként erre: 12. - C42aaaac41)
2011. ápr. 25. 23:18

Tökéletesen igazad van, én is így érzem/éreztem mindig, hogy a gyerek egy csoda.

Egy dolgot viszont tudunk, hogy nem mindenki van ezzel így és az majd csak a gyerek születése után derül ki, hogy ki hogyan érez és mi nyűg neki és mi nem.

Sok boldogságot kívánok neked és a "kis pasinak"is.

14. Barát1 (válaszként erre: 11. - M0ncsa)
2011. ápr. 25. 23:13

Értem, sok boldogságot még egyszer, mi csak rávilágítani tudunk itt a dolgokra, dönteni te/ti fogtok.

Dönts úgy, hogy ne bánd meg soha, csak ezt tudom kívánni neked.

13. M0ncsa (válaszként erre: 12. - C42aaaac41)
2011. ápr. 25. 23:01

qui76, koszonom, hogy megosztottad velem a tapasztalataidat! Tudod, en sokaig, evekig nem akartam gyereket (ha erdekel, az okokat leirhatom priviben, nyilvanosan inkabb nem). Es a legszebb elmeny az volt, amikor ugymond "megjott a kedvem". Es egyben a legszomorubb is, hogy akkoriban nem lehetett :(

Es valahol azon gondolkodom, vajon normalis-e, hogy a kedv "ujra elment"? Vagy en vagyok az egyetlen ilyen "dilis"?? Aki vilageleteben akart gyereket, ezt az erzest ugysem ertheti :( Es OLYAN JO hallani, hogy volt ezzel igy mas is, nem vagyok hulye :D Tudom, hogy szinte nincs az az anya, aki ne imadna a gyermeket (a ritka kivetel erositi a szabalyt), kivaltkepp, ha imadja az apjat is. Sot, meg akkor is, ha nem :)

Tulajdonkeppen ezert mentem bele a gyerekvallalasba, mert remeltem, hogy idovel megvaltozik a hozzaallasom, foleg mert a parom a vilag legjobb embere. De tenyleg.

Es erre mi tortenik: a felsorolt nogyogyaszati problemak :( Hogy a fene esne bele.

Amugy minden elismeresem a Tied, hogy egyedul neveled a fiad! Edesanyam elvalt (2x is), es tudom, ez mit jelent anyanak es gyermeknek egyarant :) Kitartas, es szeressetek egymast tovabbra is nagyon-nagyon! :)

2011. ápr. 25. 22:43
Tudod én tudom,hogy milyen az,évekig várni egy babára.Tudom azt is,hogy mikor mégis terhes lettem,fel sem fogtam és nem örültem neki,hogy az vagyok.A terhességem nem volt egy leányálom,mert épp szakításban voltam és ezer más dolog nehezítette meg az életem.De a világ legjobb dolga anyának lenni!És igen,sokszor érzem magam szar anyának ,de mikor a gyerekem azt mondja az összes 4 éves bölcsességével,hogy te vagy a legjobb anya a világon,akkor azt mondom,hogy rohadtul szarok a világra és a saját nyűgjeimre,mert ez a kisember az életem legfontosabb pasija!És soha senki nem lesz számomra nála fontosabb.És igaz az is,hogy megszületik és minden más dimenzióba kerül!Ő lesz a legfontosabb.Sem az alvás,sem az evés,semmi más nem fog érdekelni,mikor felfogod,hogy anya vagy!
11. M0ncsa (válaszként erre: 10. - Barát1)
2011. ápr. 25. 22:41

Barat,

nem azert eskudnenk meg, hogy hazasok legyunk, amikor megszuletik a gyerek, hanem azert, mert szeretjuk egymast, es egyutt akarjuk leelni az eletunket. Itt a kerdes csak a "mikor". Es en mindenkeppen teherbeeses elott szeretnem, a korabban felsorolt okok miatt :)

10. Barát1 (válaszként erre: 6. - M0ncsa)
2011. ápr. 25. 22:36

Ezek után nem tudok okosat írni.

Én úgy gondolom, hogy a kedv nem jön meg, vagy akarunk gyereket vagy nem.

Én kicsi gyerek korom óta akartam és ez sohasem változott, tudom nem vagyunk egyformák és ez nem is baj.

Azért esküdnétek meg, hogy házasok legyetek amikor megszületik a gyerek, bocs, de nekem ez is furcsa.

Tedd úgy ahogy mindenkinek jó lesz.

Sok boldogságot kívánok gyerekkel vagy anélkül, ahogy jónak látod.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook