Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A járókák ideje lejárt? fórum

A járókák ideje lejárt? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A járókák ideje lejárt?

1 2 3
2010. febr. 4. 07:57
mi most szeretnénk beszerezni egyet...
2009. febr. 11. 11:33

Sziasztok!


Mondhatnám,hogy én is járókapárti vagyok.Mi nem kaptuk,vettük a járókát. Kipróbáltuk az összest több bababoltban is,a Manó mindegyikben feküdt egy kicsit és döntött,egyértelműen jelezte melyik legyen,3 hónapos volt.Megvettük,bevált.Fa járóka 100*100-as,3 szinten állítható és nagyon szerette,másfél éves koráig játszott benne.Volt a szőnyegen is kint,de volt,hogy ő mega kérdzkedett.Ma a tesó használja,de a két éves nagyfiú is még néha bele-bele mászik játszani és valóban biztonságos. Ha főznöm kell nyugodtabb vagyok,ha ő ott van.A kiságy túl keskeny,abban nem tud forgolódni és tény,mi tény. Az az éjszakai pihenés helye. Én se vagyok egész nap az ágyban.Nekem ez a véleményem.

2008. dec. 26. 18:51

Sziasztok

Én nagyon jó véleménnyel vagyok a járókáról. De csakis a hálós járókáról. Mert az biztonságos. Most vettem nemrég a 9 hónapos kisfiamnak, és nagyon szeret benne lenni. Az az igazság, hogy a súlya miatt nagyon nehéz volt állandóan az ölembe cipelni egész nap, így amíg én teszem-veszem a dolgomat belerakom a kis játékai mellé és nagyon jól eljátszik benne.

2008. szept. 22. 09:21
Én úgy csinálom, hogy van olyan játék, ami csak a járókában van. Így ha beleteszem, pár percig garantáltan elszórakozik a drágám, hosszabb időre meg úgyse hagyom benne. De arra nagyon jó, ha kiszaladok a melléképületbe krumpliért, mert épp főzök, vagy csengetnek, vagy a t-malacoknak dobok kaját, addig a picur biztonságos, jó helyen van. Tovább meg úgyse kell.
2008. szept. 21. 20:58

Nagyon sok hasznát vettük, biztonságos, felügyelet nélkül is lehet hagyni benne a picit rövid időre. Hosszú ideig meg úgysem bírja ki egyedül önmagát szórakoztatva. Erőszakkal nem nyomtam bele a gyereket, próbáltam hozzászoktatni, sikerrel.

De bébikompunk nem volt, nem is lesz, azt teljesen feleslegesnek tartom.

65. rinike
2008. szept. 21. 09:02
Ha csak rövid időre van benne a babó, akkor hasznos lehet, de hosszabb időket szerintem is jobb, ha nem hagyjuk benn a kicsit, mert sokkal ingergazdagabb kívül a környezet, ami jól hat a fejlődésére.
64. 372f7e7275 (válaszként erre: 63. - Alexa77)
2008. szept. 20. 19:09
ezt mondom,nem minden házimunka esetében biztonságos....
2008. szept. 20. 19:08
Nekem van kendő is, járóka is, szerintem mindkettőnek megvan a maga létjogosultsága és funkciója. De ha csenget a postás, nem kezdem el kendőbe kötözgetni, szerintem... arra a ár percre biztonságosan és jól elvan járókában. Na meg vasaláskor se kockáztatnám, hogy baj történjen... de ha kimegyek füvet nyírni, teljesen jó a kendő.
62. 372f7e7275 (válaszként erre: 61. - 7eb13238d2)
2008. szept. 20. 18:24
Én is magamra kötöttem de egy idő után mondjuk a porszívózást már nem birta vele a derekam,főzésnél meg nem szerettem mert túl közel van úgy a forró dolgokhoz,vasalást pl szintén nem csináltam úgy vele....szóval praktikus csak mást célt szolgál szerintem a kendő...
2008. szept. 20. 18:18
Sziasztok! Igazság szerint én is járóka ellenes vagyok. Inkább úgy fogalmaznék, hogy nem igazán tetszik, ha a gyereket beteszik egy járókába, körberakják mindenféle játékkal, hogy szórakoztassa el magát. Amíg pici a babóca és ébren van házimunka időben, szerintem remek megoldás a KENDŐ. Jobban szeretem az olyan "eszközöket" aminek segítségével a baba belelát abba, hogy mi mit csinálunk. A fejlődés szempontjából szerintem sokkal hasznosabb, és a gyerekek is sokkal jobban élvezik.
2008. szept. 20. 13:58
Anno amikor a fiam kicsi volt akkor építkeztünk. Sokszor hoztam magammal az építkezésre, itt járókában volt, mivel azt össze lehetett csukni, tudtuk tárolni éjszakára. Élvezte, hogy velünk van. Látott bennünket, nem volt "lábalatt", de élvezte a "fennforgást". Nem egyszer azt vettük észre, hogy a betonkeverő hangja mellett akkorát aludt a járókában, hogy csorgott a nyála. Az természetes volt, hogy aki arra járt mindig beszélt hozzá, ha valaki észre vette, hogy elaludt akkor szólt. Nem egy alkalom volt, hogy járókástól "költöztettük", mert olyan jó ízűt aludt. Soha nem mászott ki, a kis ágyból nem egyszer. Kitanulta, hogy a lábaújjával miként lehet a rácson megkapaszkodni.
59. borbelya (válaszként erre: 58. - A9e1c02a7b)
2008. szept. 20. 09:52
Hát aki ezért megszól, az.... hadd ne mondjam. Az elején engem is idegesített, de mostmár egyáltalán nem, majd lassan utolérem magam. Én ha főzök akkor egy ideig beleteszem az etetőszékébe, aztán fő magától a kaja. A nagyszobában elkerítettem a veszélyes dolgokat, és elég jól elvan így magában, csak a járókában nem. 10 perc után ordítás van, annak meg nem sok értelme van, hogy megutálja. SZerintem.
58. a9e1c02a7b (válaszként erre: 57. - Borbelya)
2008. szept. 20. 09:43
Az enyém is egy ideig van el benne csak, de az pont elég. Ha bent vagyok én is, akkor mászhat, kúszhat, ha ki kell mennem, beleteszem. A főzést megpróbálom alvásidőre időzíteni, ugyanígy a mosogatást is. Hát, nem mindig sikerül, elég nagy is a káosz nálunk sajna.
2008. szept. 20. 09:38

Bizonyosan hasznos, mi is használtuk, de már nincs el benne mióta mászik és áll. Beleteszem és egy ideig elvan benne, és ordít.

Ha viszont kiveszem akkor remekül elvan.... gyereke válogatja.

56. kathlee (válaszként erre: 46. - Pemete)
2008. szept. 20. 09:35

Szia!


Oké, ezt akkor megbeszéltük!

55. a9e1c02a7b (válaszként erre: 52. - Alexa77)
2008. szept. 20. 08:43
Megnéztem, és tényleg! Nagyon-nagyon gyönyörű kislányod van! Még csodálkoztam is, hogy hol sasolta meg KeA a kis Rékádat, amikor nincs is kép az adatlapodon... :)
2008. szept. 20. 08:40

Nekünk utazóágy töltötte be a járóka szerepét, az átlagnál kicsit szélesebb, és egészen magasan van az első fektető szintje, van hozzá keresztben olyan játékforgó, amit egy egészen pici baba is elnézegethet :) Nincs lent a földön, hanem lábakon áll, ami célszerű egy hűvösebb talajú lakásban, és nekem is csak addig volt benne, míg a házimunkát végeztem :) meg persze nem bírta a rácsos ágyát, így végül a hempi lépett elő kisággyá is :D

Hamarosan kell majd egy rendes ágy neki, mert most már simán mászik ki-be, mintha ajtó lenne rajta :D


Amúgy a média az média és ma már tényleg szinte minden rendelésre megy :P

53. Alexa77 (válaszként erre: 45. - Kathlee)
2008. szept. 19. 22:44
Persze, nem vitatom! Én csupán azt mondtam, hogy egyáltalán nem baj, ha a gyerek bármely életkorban egyedül is képes ideig-óráig játszani.:-)
52. Alexa77 (válaszként erre: 51. - A9e1c02a7b)
2008. szept. 19. 22:38
A naplómban rengeteg van!:-))
51. a9e1c02a7b (válaszként erre: 38. - Alexa77)
2008. szept. 19. 21:48
Köszi! :)) Neked meg klassz kis ultrahangképeid! :))) A picúrról nem raktál még fel képet?
2008. szept. 19. 21:28

Sziasztok! Egyetértek a cikk írójával. Én is járóka párti vagyok, csak a fiam nem. :( Ő kb 10 percig elvan benne ha muszáj. Ez idő alatt kell felraknom a kaját, vagy épp beindítani a mosást, stb.

Igaz hogy sok helyet foglal a kicsi lakásunkban, de inkább ez minthogy pár percre felügyelet nélkül hagyjam a szőnyegen, ahonnan már el is mászik.

49. rohiani (válaszként erre: 34. - Genlips)
2008. szept. 19. 21:26

Nem beszéltem ilyen anyukával, csak egy barátnőm dolgozik egy kismamáknak szóló lapnál, és ő is írt egy cikket, nem írom le miről (az is sok vitának az alapja) és senkit nem kérdeztek meg, de a cikk meg volt rendelve és a negatív véleményt kellett kihangsúlyozni. Szóval egy lebeszélő cikk volt egy termékről. Vannak olyan esetek amikor kérdeznek anyukákat a termékekről, de amire éppen nincs szükség az ki is dobják. Vannak fordított cikkek is, sajnos. Dehát pénz beszél az író meg hazudik ennek érdekében.

De az tény, hogy itt is ebben a topicban nyilatkozik olyan anyuka aki ki sem próbálta a járókát és mégis negatív véleménye van róla. Erre mondtam, hogy előítélet.

2008. szept. 19. 21:15
Azt már nem tudom ki írta, de egyetértek vele, nem azért szültük a gyereket hogy rabszolgái legyünk. Úgy gondolom aki gyerekvállaláson gondolkodik, első gondolatai közt az szerepel, hogy mennyi örömet okoz egy kisbaba, ettől lesz még mélyebb, teljesebb a kapcsolata, és egészebb az élete. Valahol olvastam, hogy nem csak nekünk kell alkalmazkodni a babához, az az ideális ha bele tudjuk illeszteni az életünkbe, kapcsolatunkba. Ezzel csak azt akartam mondani, persze sok lemondással jár egy gyermek, de tudni kell határt szabni a lemondásnak is, aki rabszolgának érzi magát gyermeke mellett az szinte már a saját életéről mond le.
47. scorpiolady (válaszként erre: 34. - Genlips)
2008. szept. 19. 21:08
Ha nem derült ki egyértelműen a cikkből, volt olyan hozzászóló az újságban, aki soha nem használt járókát, mégis leszólta rendesen. Az én fiam nagyon el tud babrálni magában, persze többnyire ő is fel alá mászkál a lakásban, mindent fel akar fedezni. A rács az ajtóra jó dolog, de a szobába így nem tudnám magára hagyni még pár percre sem, sajnos nem tudtuk teljesen bababiztosra csinálni a nappalit, sem az ő szobáját, ez egy panelban nem mindig megoldható. Meg sokszor olyan dolgok is veszélyesek lehetnek amikről nem gondolnánk, tapasztalatból mondom, például elérhető helyen hagyott távirányító, kiesik az elem és könnyen lenyelheti, ha nem vesszük időben észre, de egy hosszabb függöny is okozhat bajt.
46. pemete
2008. szept. 19. 20:36

Kedves kathlee!


Nem akartam ellenségeskedni, távol álljon tőlem! Csak egy kicsit elkapott a hév ezen mondatod olvasása után:

"Hogy miért, mert nem azért szültem meg, hogy akár egy fél órára is magára hagyjam. Vagy ti nem így gondoljátok??? "

Mert ez úgy hangzik, mintha az aki a járókába teszi a gyerekét és közben főzni, mosni, takarítani mer, az nem is rendes ember.

Kicst lehet hogy elragadtattam magam, de ha visszaolvasol beláthatod, hogy te is túlzásokba estél:)

Száz szónak is egy a vége, nincs semmi gond, én járókapárti vagyok, te meg nem! Ennyi:)

45. kathlee (válaszként erre: 40. - Alexa77)
2008. szept. 19. 20:17
Igen, részben igazad van! De én úgy gondolom, minden gyereket meg kell tanítani játszani. Ez most hülyén hangozhat egyeseknek, de így van. Az én lányomnak rengeteg játéka van, de szinte minden játékot meg kellett mutatni neki, hogy játszon vele. És ennek ellenére nem gondolom úgy, hogy az én gyerekemnek nincs képzelőereje. Imádja, amikor a formabedobálós játéknál, ha sikerül jó helyre tenni a darabkát, megtapsolom és kiáltom, hogy ÜGYES. Szerintem ezek igen fontos dolgok!
44. f1c20677ee (válaszként erre: 35. - Alexa77)
2008. szept. 19. 18:11

Sziasztok!

Nagyon egyformán gondolkodom veled! Nekem is hordozóban töltötte körülöttem az időt amíg pici volt a fiam. Azóta szabadon garázdálkodik a lakásban, de mivel ajtó nem igen van nálunk, nincs hogy nem látom. Járókánk nekünk is van, bár ezt a fajtát Mo-gon nem lehet kapni. Kész játszóház és van ajtaja, amit én nyitva hagyok, így kedvére járhat ki-be.

De legyen bármilyen járóka, igenis hasznos pl:ha jön a postás és egyéb, már mások által említett helyzetben.

43. gabima
2008. szept. 19. 18:09
Az én nagyobbik fiamnak nem volt járókája, a szobája ajtaján volt egy elhúzható rács szükség esetére, de általában velem volt egész nap a nappaliban. 21 hónapos korában megszületett a testvére, aki megörökölte a rácsos ágyát, ő pedig kapott egy rendes ágyat (alvás idejére legurulásgátlót tettünk rá). Ettől kezdve nem volt hajlandó ebéd után aludni. Lefetettem, ó fölkelt és csendben, hogy ne vegyem észre, játszott a szobájában. Délután 5 óra körül meg már nagyon nyúgös volt, mert nem aludt. Nekünk itt került a képbe a járóka. Kaptunk kölcsön egyet a kicsinek, de a nagyobbik is ki akarta próbálni, és annyira tetszett neki, hogy ebben akart ebéd után lefeküdni. El is aludt benne, és ezután még egy évig nem volt probléma a délutáni alvás, de csak a járökában. Úgy is hívta, hogy délutáni ágyikó. Mi semmi másra nem használtuk, de erre nagyon jó volt. Nyáron volt, hogy éjjel is ebben aludt.
42. 372f7e7275 (válaszként erre: 21. - Leddy27)
2008. szept. 19. 17:39
nekem nem volt másodjára járókám,de a kiságyat nem használtuk tehát ugyanabbol a célbol azt tettem ki a nappaliba....és legtöbbször a nagyot raktam bele aki 3évvel idősebb,hogy ott nyugodtan tud benne épitőzni nem rombolja szét a kicsi:))Tehát én emódon szeparáltam őket:)))
2008. szept. 19. 17:34

a járóka jó ötlet,és igenis kereslett babatartozék!hisz akkor miért is lehet kapni olyan sokfélét?naugye.aki akar vesz,aki nem,az nem.ennyire egyszerű.nekünk is van,és nem azért,hogy beteszem a gyereket,és ott elmatat majd,de amíg az embernek dolga van,addig tökéletesen el tud játszani benne.inkább ott legyen,minthogy főzésnél az ember lába alatt sertepertéljen,és véletlenül a kifröccsenő olaj,zsír stb. áldozata legyen.

Az egyetlen negatív tulajdonsága,hogy a háló apró szövése miatt ha ülve,fekve kinéz,egy idő után összefolyik elötte a kép.de ha a benti játékokkal játszik,nincs ilyen gond.egyébként olvasva páran elkalandoztak a témától,és a nevelésbe ütköztek.az már más téma megint.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook