Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fél éve lejárt egy gyógyszer. Beszedhetem még? fórum

Fél éve lejárt egy gyógyszer. Beszedhetem még? (tudásbázis kérdés)


1 2
2014. okt. 1. 10:19
NEM,NEM,NEM!
2014. márc. 4. 04:25
ne hogy beszedd!dobd ki a kukaba!bajod lehet belole,exem sem hitte el es annyira rosszul let tole,hogy nem birt hazxavezetni a munkahelyerol,ugy hoztak haza......
2014. febr. 14. 23:12
simán
2014. febr. 14. 17:05

az orvostudakozó oldalán én ezt találtam:

"Lejárt homeopátiás készítmény esetén , ha azt az előírásoknak megfelelően szedte, mellékhatása nem lesz, legfeljebb csökkent a hatása."

2014. febr. 14. 02:14
ezedne ne jusson!
47. suzy58
2014. jan. 23. 09:20
egy kerdesem lenne:egy Zeel nevezetu homeopatikus gyogyszert kapott anyukam es ugylattam szeptemberben lejart,en nem akarom ,hogy bevegye,de akitol kapta azt mondta neki,hogy nincs semmi baj lehet hasznalni,maskulombeg a carbamazepin kiegeszitojekent hasznalna borzaszto arcidegzsabajara,mert erre mast nem tudnak adni ,limitalt a medicina,koszonom
46. gabi44
2011. máj. 6. 14:55
nem
2010. jún. 22. 23:17

:-( az nem jó...

Amúgy az lenne az ötletem, hogy nézegesd DM-ben, Rossmannban is...meg a Gyöngy patikákban, vagy az Almában...az ilyen hálózatokban hamarabb lesz megint akciós :-)

44. 61fc1393dd (válaszként erre: 43. - 7c1de072c3)
2010. jún. 22. 23:09
:-) szerintem is. Bár kapok gyógyszert eleget sajnos. Szerintem pont azért javasolta ezt.
2010. jún. 22. 20:48
Ja, étrendkiegészítö? az olyan, mint mondjuk a tej...itt olcsóbb, ott drágább...az, hogy orvos javasolta, nem jelent semmit ebböl a szempontból (abból a szemponból viszont jó, hogy nem rögtön gyógyszrrel töm...már szimpi :-D)
42. 61fc1393dd (válaszként erre: 40. - 7c1de072c3)
2010. jún. 22. 13:46
Étrendkiegészítő probiotikumokat tartalmazó készítmény, recept nélkül kapható de orvosi utasításra szedem.
2010. jún. 22. 12:22
nem
2010. jún. 22. 10:31
de gyógyszer, vagy gyógyhatású készítmény? Elvileg a gyógyszerek nem szabadárasok, tehát azok árát köti az OEP. De olyanra van lehetöség, hogy mondjuk a nagykertöl megvesz 30 raklapot belöle, rabattakcióval mondjuk, és amit rabattban kapott, azt kihajigálja potom árért...
2010. jún. 22. 09:11

Nem kapcsolódik szervesen a fórumhoz, de nem akarok újat indítani:

Egy recept nélkül kapható gyógyszert kell rendszeresen szednem. Már 2 hónapja használom, és ugye mindig kell újat venni. Más-más gyógyszertárban vettem,és mindenhol más volt az ára is. Hogy lehet ez? Volt már 1.500,- 1.700,- ;legutóbb majd le ültem 800,-Ft volt ugyanaz.Bánom, hogy nem vettem belőle még.

2010. jún. 2. 15:52

persze, ehhez kétség nem fér hozzá...de nekem ez akkor sem fér össze...

és én vagyok olyan sóher, hogy nem adok borítékot...volt már orvos, akit ezzel megsértettem, de nem érdekel...az a dolga, hogy gyógyítson...ezért kap fizetést is...és sehol nincs leírva, hogy tölem...vagy töled...vagy bárkitöl...és ezt annak fényében mondom, hogy a családunkban van néhány orvos...

37. 61fc1393dd (válaszként erre: 36. - 7c1de072c3)
2010. jún. 2. 15:43
Azért az orvosok mindig is kivételezett helyzetben voltak és ez nem a 20.század vívmánya.Ezt azért ne felejtsük el!
2010. jún. 2. 15:22
a lejért gyógyszerröl elmondtam a véleményem, minegyik a hó végéig jó...a lejárt recept meg pusztán figyelmetlenség...persze, gondolom, van olyan patikus is, aki csak a pénzre hajt, mondjuk ettöl kérdés nélkül el is venném a müködési engedélyt egy életre (orvostól is...bocsi, aki orvos és olvassa), mert nekem nem fér össze a hippokratészi eskü a zsebbe-borítékkal (utóbbi konkrétan orvosra értendö)...reméljük, lesz majd egy szebb világ, ahol ez nem okoz majd problémát
35. 61fc1393dd (válaszként erre: 34. - 7c1de072c3)
2010. jún. 2. 15:16
Természetesen félre ne érts, semmi bajom a gyógyszerészekkel és az orvosokkal, a munkájukat végzik és tudom mennyire rossz mindenfelé megfelelni. Nem is lehet maradéktalanul, mert sajnos több évtizednyi laza gazdálkodás után, bizony most meg kell tanulni a takarékos gazdálkodást úgy,hogy az életszinvonaluk se legyen rosszabb, és a betegek is el legyenek látva.A beteg ebből a változásból, csak azt veszi észre, hogy nincs megfelelően ellátva és persze, hogy elégedetlenkedik. A lejárt recept és a szavatossági idő azért jelzi azt, hogy a másik pénze kevésbé érdekes, mint a sajátom...még ha betegről van szó akkor is...megjegyzem emberek vagyunk.
2010. jún. 2. 14:06
hidd el, mi is csak emberek vagyunk...próbálunk nem hibázni, de néha elöfordul...ahol kiváltottad a lejárt receptet, ott számíthat a téged kiszolgáló dolgozó egy jókora lecsszésre, legkésöbb akkor, mikor megy a tb-elszámolas, mert ezt a tb egész egyszerüen nem fizeti majd ki a patikának...igazából amit írtál, az nem készletfelhalmozás, de van, amiböl muszáj annyit készletben tartani, hogy mindig legyen...általában a patikák fogyás alapján rendelnek mindig (ami nem fogy, azt nem kérik), és átlagolnak napi-heti ill. havi fogyást, annak alapján kérnek gyógyszert a nagykertöl...ezt csak azért írom le, hogy lásd, azért mert a kacsa nem tud úszni, még nem biztos, hogy a víz a hibás...egész egyszerüen nem lát bele egy laikus a patikai munkába és a patikuson csattan az ostor vége...tudom, hogy szar úgy, hogy piszok drága a gyógyszer, az orvos is alkalmanként iszonyú bunkó, a patikában is fél napot kell sorbaállni...de kicsit több toleranciát kérnék a kollegáknak...a legtöbb patikus a te elégedettségedért, egészségedért dolgozik...legyen az asszisztens vagy gyógyszerész...
33. 61fc1393dd (válaszként erre: 32. - 7c1de072c3)
2010. jún. 2. 13:51
...akkor nem kéne felhalmozni a készletet, és nem lenne problémájuk. Persze amikor egy februári receptet június 1-én ki akartam váltani, visszaadták azzal, hogy lejárt.Akkor másik gyógyszertárban meg miért adták ki?Furcsa...nem?
2010. máj. 31. 17:21
mert a megfelelö minöségü orvosságot kapja...miért kéne leselejtezni, ha még nem járt le? Semmi baja, hisz még a gyártó is szavatol rá egy hónapot...nem értem a problémát...
31. 61fc1393dd (válaszként erre: 30. - 7c1de072c3)
2010. máj. 31. 16:30
Azért azon nagyon elcsodálkozom, hogy egy gyógyászati cég, miért nem figyel jobban arra,hogy a beteg a megfelelő minőségű orvosságot kapja?
2010. máj. 31. 09:14
úgy adhatja ki, hogy csak az aktuális hónapot szedik be a készletböl! Különben ha nem bontottad fel, kicserélik! Ha meg igen, akkor meg szedd be nyugodtan, még 2 hét szavidö után nem lesz töle semmi bajod!
2010. máj. 31. 08:18
Kiváltottam egy gyógyszert, és itthon vettem észre, hogy 1 hónap múlva lejár.Hogy adhat ki egy gyógyszertár ilyet? 30 db.-os a doboz de én naponta maximum 1/2-et szedek be belőle és azt sem minden nap.
2010. máj. 12. 17:25
szerintem, meg kell,kérdezni.a,patikust.}véleményem,szerint,nem,szabad,beszedni./ágnes1219
27. era06
2010. máj. 12. 17:21

Vettem olyan bogyót, aminek hivatalosan meg volt hosszabbítva a szavatossága 1 évvel

tehát, eredetileg lejárt, de mégis "jóvá" tették :)

26. prém
2010. máj. 12. 16:49
Én 15 éve lejárt Phlogosamot használok. Jobban hat, mint újkorában! Olyan ekcémát elmulasztott, hogy ihaj!
2010. ápr. 18. 18:34
Amikor havonta több mint 10ezer Forintot elköltök gyógyszerekre, és látom, hogy az orvosságos dobozomban van még egy olyan fajta, amit régebben szedtem, de abbahagytam, és most megint szükség lenne rá, de pár hónapja lejárt a szavatossága; háát elgondolkodtam, hogy növeljem-e a gyógyszerkiadásomat még 2-3ezer Ft-tal, vagy próbáljam meg szedni ami még megmaradt...
2010. ápr. 14. 13:06
nem is kell feltétlenül megenni! De valóban, van róla fogalmunk, mi a jóég bomolhat le egy tablettában és mi lehet a következménye, mert TANULTUK!!!! és igaz, sajnos feleslegesen eszik a magyar sok gyógyszert! A megelözés lenne fontosabb szerintem, a táplálkozás, mozgás megváltoztatása, javítása...de azt szoktuk mondani (és szerintem minden patikus ezt mondja), hogy nem elég drága még a gyógyszer! Majd ha elég drága lesz, jobban oda fogunk figyelni az egészségünkre...erröl van tágabb véleményem is, de az nem ide tartozik...
2010. ápr. 14. 11:09

Szerintem egy orvos vagy gyógyszerész nem mondaná azt hogy nem lesz bajod attól ha beveszed a lejárt gyógyszert ha nem így van. Inkább azzal lehet a baj ha hosszú távon szed valaki ilyet. Nem tudom hogy végeztek e ezzel kapcsolatban kutatásokat, de végül is ezekben nem csak az az anyag van, ami hat ilyen vagy olyan betegségre. Segédanyagok stb. Ki tudja hogy ha ezek "megromlanak" milyen hatásuk van.

Mondjuk ettől függetlenül én minden lejárt gyógyszert visszaviszek a patikába, és sem szoktam bevenni.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook