Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lehetséges kérvényezni az APEH-től, a lakásilleték egy részének elengedését? fórum

Lehetséges kérvényezni az APEH-től, a lakásilleték egy részének elengedését? (beszélgetős fórum)

1 2
30. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 26. - Bcicus)
2010. aug. 30. 08:12
A mi zsebünknek is nagyon fáj, hogy be kellett fizetni, de mi már "hozzáedződtünk" lelkileg, semmit sose tudtunk igénybevenni (pl. socpol), olyanról nem is beszélve, ami jövedelemhez van kötve (mivel mindketten mindig bejelentett állásban dolgoztunk és nem minimálbéren+feketén, ahogy sokan)
29. 35491a860f (válaszként erre: 24. - T.Ili)
2010. aug. 30. 07:06

Igen, és erről is sokat tudnék mesélni. De most inkább nem teszem, mert Swarzi úgyis okosabb... :D :P


Igen, nonsense, hogy lakáshitelnél amúgy is van egy rakás banki költség, amit a bank örömmel terhel rá az ügyfélre mondván: ez az ügyfél sara. A jövedelmed agyonra van adóztatva, és még fizess az Apehnak is? Tudom, hogy már elcsépelt, de az igazság akkor is meg van benne, hogy a gazdagokról kellene 10 bőrt lenyúzni, nem az egyszerű, átlag magyar állampolgárokról.

28. 35491a860f (válaszként erre: 22. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. aug. 30. 07:03

Sokan sokfélét mondanak....! Hogy ne vásároljon lakást az akinek nincs pénze rá???? Akkor te szerinted lakjon egész életében albérletben??? Ráadásul úgy, hogy Magyarországon nincs kiépített bérlakásrendszer mint külföldön,itt ha albiba mész a családoddal, 2-3 évente vándorcigány életet kell élned, mert az átlag főbérlő 2-3 évente kitalál valamit, hogy az albérlője miért költözzön el. Ritka kivétel az, amikor akár 5-6 évig is lakhatsz ugyanabban az albérletben. Úgyhogy nagyon nincs igazad.


Azért nem egyéni szociális probléma, hogy kinek mennyi a jövedelme, mert addig, amíg a magyar munkaadók nem a megfelelő béreket adják a dolgozóknak és az alkalmazottak 80%-a éhbérekért dolgozik, addig igenis, hogy az államnak is felelőssége van abban, hogy ezen változtasson és az emberek ne kerüljenek utcára.


Majd akkor vagdalkozhatsz azzal, hogy mindenkinek egyéni problémája, hogy mennyit keres, ha majd azon fog múlni pusztán a fizetés, hogy ki hová megy el dolgozni és mennyiért, és nem azon, hogy 6 diplomával, 6 nyelvvizsgával is csak nettó 80.000 Ft-ot ad a munkaadó, mert smucig! És akkor finoman fogalmaztam!

27. 35491a860f (válaszként erre: 21. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. aug. 30. 06:58

Én nem tudom te hol élsz, milyen környéken, de ahol mi élünk, ott egy átlag magyar család 2 gyerekkel nem bír 10 millió Ft-nál drágább lakást vásárolni, és ezek csak panel vagy tégla lakások, mert nálunk a családi házak (egy valamire való) már 20 millánál kezdődik. 20 milla alatt csak olyat tudsz venni, amire még alaposan kell költeni, hogy felújítsd és ne omoljon a fejedre. Pedig hidd el, elég jó környéken lakunk.


Érdekes, hogy nálunk a 3 gyerekes családok is tudják mit bír el a pénztárcájuk és nem költöznek olyanba, amiről te írsz, hanem ha szűkösen is, de kibírják 2, max 1+2 félszobás lakásokban. Pedig nem a csórókról beszélek, hanem a középosztálybeliekről. Hát erre alapozom a véleményem.


Hogy egy 110 m2 lakóterű ikerfelet nem lehet 30 milla alatt megvenni? És ez mégis hol van? Budán?

Nem akarok vitatkozni, mert akkor jön a torkomnak ugrás oldalakon keresztül, de az a 3 gyerekes anyuka, akinek van pénze egy 30 millás lakásra még akkor is, ha ezt hitelekből fedezi és fizet a törlesztőrészletet, annak igenis van mit a tejbe aprítani. Érdekes, hogy mi két gyerekkel nem bírnák el a 30 millió Ft-os hitel törlesztőrészletét....! És még sokan mások sem! Akkor hogy is van ez? De nem akarok oldalakon keresztül szóló vitát, úgyhogy légyszi' hagyj békén ezzel. Nekem meg van a véleményem, neked is, nincs két egyforma ember, másképp látjuk a világot. Én nem Ewingéknél nőttem fel....! Ennyi!

26. Bcicus
2010. aug. 29. 23:40
Megmondom őszintén én felháborítónak tartom, hogy mikor elvileg törvényileg tilos (kivéve fiataok első lakáshoz jutása és ott is csak bizonyos összegig) az apehnek bármit is elengedni még is csomó embernek elengedik, ok kapjanak részletfizetést, de miért kell egyeseknek befizetni ha másnak nem, teljesen törvlénytelen eljárás, fel kéne jelenteni az apehoz. És nem azzal van bajom akinek elengedték, nyilván megpróbálja főleg aki szegény és örül ha megkapja ez természetes. Az APEH dolgozók azok akiknek a munkája felháborító. Ha én fizetem fizesse más is ki, vagy alkossanak új törvényt, de ez így agyon nem jó.
2010. aug. 29. 23:27
Ja, kicsit sem nevettem, amikor utalnom kellett :(
24. t.Ili
2010. aug. 29. 23:19

Ez annyira nonszensz,hogy a többszörösen megadóztatott jövedelmedből(hiteledből)megvett lakás után még illetéket fizess.

Nem?

Sőt,ha hitel,még plusz adók,kamat,illetékek.

Nevetséges

Csak már nem tudunk nevetni.

23. Suesue (válaszként erre: 22. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. aug. 29. 23:13
Egyetértek.
22. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 14. - 35491a860f)
2010. aug. 29. 22:56

Nos, nekem erre az APEH munkatársa azt mondta, hogy egyéni szociális probléma, hogy kinek mennyi a jövedelme és mire költ belőle. Aki ingatlant vásárol, annak számolnia kell az illetékkel és ha nincs pénze kifizetni, akkor ne vásároljon...


Másoktól azt hallottam, hogy tulajdonképpen egyéni szerencse kérdése, hogy melyik kérvény éppen, melyik ügyintéző asztalán landol és az éppen milyen lelkiállapotban van.

21. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 20. - 35491a860f)
2010. aug. 29. 22:51

És ezt mire alapozod?

A mi környékünkön egy kb. 110 nm lakóterű ikerfelet nem lehet 30 alatt megvenni (miniatűr kert tarozik hozzá, kb. 350 nm).

Az egyik szomszédom a 3 kislányával költözött egy ilyenbe. Nem is jut mindegyiknek szoba, nincs annyi hely. Felvettek rá egy rakás kölcsönt. Anyuka a 3 gyerek mellett rohan dolgozni, hogy ki tudják fizetni a hiteleket, a rezsit és az alapvető dolgokat a gyerekeknek.


Ja, és persze az egy gyerekes, nagyobb, drágább házat vásárolt, nagyobb keresettel rendelkező szomszéd kapta meg a fizetési haladékot az illetékre. Hogy miért? Jobban tudják magukat írásban sajnáltatni és a keresetük javarésze feketén van és nem kötik az apeh orrára...


Elég relatív az, hogy "erősen van mit tejbe aprítani".

20. 35491a860f (válaszként erre: 19. - Szofi2)
2010. aug. 29. 22:44

Szuper. :D

Egyébként ha tehetném el is törölném ezt a lakásvásárlási illetéket és csak azokkal fizettetném ki, akik 20 millió Ft-on felül tudnak lakást vásárolni, mert meggyőződésem, hogy aki már 20 milliáért vagy attól is többért vesz lakást, annak már erősen van mit a tejbe aprítani.

19. szofi2 (válaszként erre: 15. - 35491a860f)
2010. aug. 29. 22:37
Mi 2007-ben vettük a lakást és hasonló levelet írtam én is nekik - mondjuk gyerekünk nem volt - ráadásul nem is az eltörlést kértem hanem az enyhítést vagy a részletfizetést. Aztán amikor kijöttek a nyomtatványok azon bejelöltem az esetleges eltörlési kérelmet is és mi is nagyon meglepődtünk és örültünk amikor meg is tették:)
18. 35491a860f (válaszként erre: 12. - Berhukri)
2010. aug. 29. 22:34
Akkor itt vagyunk mi élő példának. És nemcsak mi, mert tavaly a válság csúcsán sokaknak elengedték az illetéket. Hidd el, itt van a határozatban feketén-fehéren. Nem hazudok. Bizony, bizony van ilyen.
17. 35491a860f (válaszként erre: 9. - Bcicus)
2010. aug. 29. 22:33
Egyébként tavalyi év folyamán a devizahitelesek miatt az Apeh is engedékenyebb volt, mert nagyon sokaknak, akik tavaly vettek lakást elengedték az illetéket.Több ilyenről is tudok.
16. 35491a860f (válaszként erre: 8. - Orsy27)
2010. aug. 29. 22:32
Hazudtak nektek, mert attól függ, milyen helyzetben vagytok. Volt-e önerőd a lakásvásárlásnál vagy sem? Kp-ben vetted vagy hitelre? Vannak-e gyerekeid vagy gyermektelenek vagytok-e és kicsik-e még a gyerekek vagy már nagyok? Igényeltetek-e szocpolt vagy sem? Stb. stb.
15. 35491a860f (válaszként erre: 13. - Szofi2)
2010. aug. 29. 22:30
Működik. Mi tavaly 2009-ben vettünk lakást, és elengedték az illetéket. A lényeg, részletezni kell a kérelemben, hogy mire megy el a jövedelem ahhoz, hogy megértsék, miért nem tudod fizetni az illetéket.
14. 35491a860f (válaszként erre: 1. - A1f813b884)
2010. aug. 29. 22:29

Szia!


Leginkább akkor lehet ilyet kérvényezni, amikor megvettétek a lakást, az Apeh már kipostázta a kiszabott illetéket, de még be sem költöztetek a megvásárolt lakásban, vagy már beköltöztetek, de anyagi helyzeteteket tekintve nem bírjátok kifizetni a kiszabott illetéket.


Na akkor lehet írni egy kérelmet, amelyben részletezed A-tól Z-ig, hogy mennyi a kettőtök havi jövedelme és részletesen leírod, hogy mire megy el ez a jövedelem.


Amikor megvettük az új lakásunkat és még nem költözhettünk be, mert a lakáshitelt adó bank húzta az időt 5 hónapon keresztül, de papíron már a miénk volt a lakás, mert az ügyvédnél megkötött adásvételi szerződés egyik alapfeltétele volt a hitelünknek, így még javában a régi helyünkön laktunk, amikor az Apeh már kipostázta részünkre a fejenkénti 130.000 Ft-os illetéket. Tudtuk, hogy az életbe soha nem fogunk tudni 260.000 Ft-ot kifizetni az Apeh részére ezért írtam egy olyan megható kérelmet az Apehnak, amit képtelenség volt figyelmen kívül hagyniuk. Kiemelném, hogy nem az volt a célom, hogy meghassam őket, hanem az, hogy megértsék, felfogják, hogy ilyen jövedelmekből, mint a miénk képtelenség ilyen nagyságrendű illetéket kifizetni 2 kisgyerek mellett. Részleteztem benne minden apróságot, a rezsitől kezdve, az utolsó darab pelenkáig, hogy mire megy el a pénzünk és hogy milyen nehéz anyagi helyzetben vagyunk, és hogy ha az Apeh illetékét ki kell fizetnünk, akkor utcára fogunk kerülni. Ezt kerek perec megírtam nekik. 5 hónap múlva megkaptuk a határozatot, hogy a férjemnek is, nekem is elengedték a teljes összeget. Olyan boldogok voltunk, hogy azt elmondani nem lehet.


Sokat nyom a latba ilyenkor az is, hogy készpénzből vettétek-e a lakást, vagy hitelből?

Az is, hogy volt-e önerőtök és mennyi? (Csak 1-2 milla vagy esetleg 5-8 milla?) Mert aki 5 millió Ft feletti önerővel rendelkezik annak már nem nagyon hisz az Apeh, hogy nem tudja befizetni a rá kiszabott illetéket. Azok a legnyerőbbek az illetékmentességet illetően az Apehnál, akik úgy vettek lakást, hogy egy fillér önerőjük sem volt csak a például a 2 vagy 3 gyerek után megigényelt szocpol. Mert azok jövedelmének, ha utánanéz az Apeh, akkor ott feketén-fehéren látszik,hogy olyan jövedelmekből képtelenség bármilyen vagyont felhalmozni.


Ha nagyon nagy anyagi gáz van nálatok, írj kérelmet az Apehnak, írd meg, hogy korábban azért fogadtátok el a részletfizetést, mert még jobbnak látszott az anyagi helyzetetek, írj hangsúlyos indokot, hogy miért, de változott az anyagi helyzetetek, írd meg miért, részletezd fillére pontosan, hogy mire megy el a pénz, (persze cigi,benzin, ilyesmi nem kell, hogy szerepeljen benne)és kérd a módosítást illetékmentességre.


Veszíteni nem veszíthetsz, max. ha nagyon bunkóak elutasítanak.

13. szofi2
2010. aug. 29. 22:22

Amikor mi vettük a lakásunkat akkor írtam nekik egy "szívhez szóló" levelet mire küldtek egy rakás nyomtatványt amit vissza kellett küldeni. Nekünk akkor szerencsénk volt mert mindkettőnk - akkori párom és az én részem - illetékét teljes mértékben elengedték méltányossági alapon. Nem tudom, hogy ez manapság működik-e még illetve, hogy ha eddig fizetted akkor most elengednék-e de mindenképpen írj egy kérvényt hisz valóban nincs veszteni valód!

Sok sikert!!

12. berhukri (válaszként erre: 7. - A1f813b884)
2010. aug. 29. 22:20
De tuti nem az illetéket, max a késedelmi kamatot, vagy valami bírságot. Csak azt szabad nekik elengedni. Az alap öszeget, úgymint illeték vagy adó, az Apeh nem engedheti el, még méltányosságból sem. Csak fizetéskönnyítést adhat.
11. selyemfenyő (válaszként erre: 4. - Berhukri)
2010. aug. 29. 22:12
És azt is csak nagyon megalapozott kérelem miatt.
10. a1f813b884 (válaszként erre: 5. - Bcicus)
2010. aug. 29. 22:11
A hangsúly most tényleg azon van, hogy visszamenőleg lehetséges-e.
9. Bcicus (válaszként erre: 7. - A1f813b884)
2010. aug. 29. 22:10
Elvileg tilos lenne nekik, de van, hogy bizonyos okok miatt elegedik, de visszamenőleg tuti nem fogják.
2010. aug. 29. 22:09
Szerintem nem engedik el, mi részletre fizetjük, lassan már lejár. Anno megkérdeztük, hogy lehetne-e kérni az összeg elengedését, de azt mondták, hogy nem.
7. a1f813b884 (válaszként erre: 5. - Bcicus)
2010. aug. 29. 22:09
Már itt a hoxán is olvastam, hogy több embernek elengedtek kisebb-nagyobb összegeket.
2010. aug. 29. 22:08
A legnagyobb könnyítés, amit adnak, hogy kérheted a 12 havi részletet, de ahogy írtad, már majd egy éve fizetitek, úgyhogy azt már meg is adták. El nem engedik az tuti.
5. Bcicus (válaszként erre: 1. - A1f813b884)
2010. aug. 29. 22:07
Elengedni tuti nem foglyák visszamenőleg.
4. berhukri (válaszként erre: 1. - A1f813b884)
2010. aug. 29. 22:06
El nem engedik, csak részletfizetést lehet kérni! Sajnos:((
2010. aug. 29. 22:02

Szia.

Méltányosságból kérheted egy részének az elengedését, részletfizetést, vagy 6 hónap haladékot.

Mindegyik illetékköteles (2.200.-) és lehet hogy elutasítják, és ki kell tölteni egy több oldalas nyomtatványt az anyagi helyzetről, havi jövedelmekről.

Szép estét! csigu

2010. aug. 29. 22:00

Szerintem érdemes megpróbálni, csak jól meg kell indokolni. Veszteni valód nincs.


Sok szerencsét!

2010. aug. 29. 21:57
Lehetséges kérvényezni az APEH-től, hogy engedje el a kiszabott lakásilleték egy részét, ha korábban már engedélyezte a részletfizetést? Már kb. egy éve fizetjük, de egyre nehezebben.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook