Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lehet kapni hagyma teát, vagy ez csak házilag készíthető el? fórum

Lehet kapni hagyma teát, vagy ez csak házilag készíthető el? (tudásbázis kérdés)


2010. szept. 9. 14:38
Én szintén úgy tudom,hogy csak a külső,színes héját használjuk tea készítéséhez.
7. Jéghegy (válaszként erre: 6. - Mari20)
2010. szept. 9. 14:11

Ez jó megfázásra is?

Valahol azt olvatam, hogy min. 1 liternyit meg kell inni egy nap.. A hagyma meg szőröstől-bőröstől:)

2010. szept. 9. 14:08

Kedves Kérdező

Hagyma tea frissen !!!! gyógyszer


féldl vizet bögrébe és egy vöröshagyma /tiszta/ vörös héja beletömködve a mikróba másfél-2 perc

alatt tea szinüvé lesz, kiveszed vagy leszüröd vagy kihalászod a hagyma héját, és egy két teáskanál mézzel izesited, és még melegen elszürcsölöd , ez felnőtt adag lemossa a váladékot a nyelöcsöből, és feloldja a gyomorban , teljesen melékhatás nélkül a legjobb köhögésre, gyerekeknek óvatosan, korától függöen 3-4 evőkanálnyi elég , max fél dl a felnőttnek is elég.

kérdezz válaszolok....

5. csehe (válaszként erre: 3. - A14deb9047)
2010. szept. 9. 14:07
Én a hagymának csak a külső, színes héját szoktam felhasználni a tea elkészítéséhez.
4. anyu70 (válaszként erre: 1. - Panka78)
2010. szept. 9. 14:03
Ezt hogyan gondolod filteresben vagy üvegben? :-D
2010. szept. 9. 14:03
A legegyszerűbb otthon. A vöröshagymát megveszed a piacon leginkább idős nénitől és azt a fajtát, ami homokban termett, nem pedig fekete földben. Először megmosod, hagyod, hogy megszáradjon és csak utána szeded le a héját. Összevágod kisebb darabokra és majdnem forró vízben áztatod 15-20 percig fedő alatt. Utána méz és pici citromlé.
2010. szept. 9. 14:02
Sose próbáltam venni, mert annyira egyszerű elkészíteni...
2010. szept. 9. 13:58
Lehet kapni hagyma teát, vagy ez csak házilag készíthető el?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook