Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lehet faleveleket tüzelni heteken át mindennap az utcán? (Szembeszomszédunk teszi.) fórum

Lehet faleveleket tüzelni heteken át mindennap az utcán? (Szembeszomszédunk teszi.) (tudásbázis kérdés)

1 2
2014. okt. 14. 07:13
Mindenki úgy éget, ahogy akar. Viszont van rá korlátozás, ha az önkormányzat hozott ilyen rendeletet. Nálunk, abban a faluban, ahol lakok, csak hétfőn lehet nyílt téren tüzet rakni.
42. kriszta773 (válaszként erre: 41. - 8c6db4224f)
2014. okt. 10. 19:21

de láthatóan nem csinálsz semmit sem :) nekem fura a hozzáállásod, mert ha normális viszonyban lennék a szomszédommal, simán megmondanám, hogy juliskanéni, átjön a sok füst és korom, nem tudok kiteregetni a kertben, meg bemocskolódik a ruha, nem tud a gyerek sem játszani, meg lehet oldani, hogy csak egyszer éget a héten? nem hiszem, hogy hacsak nem utál a szomszéd, azt felelné, hogy bakker, csakazértis füstöt eregetek mindennap, mostantól többször is :)


persze az is megoldás, hogy az ember fórumot nyit róla, és szidja az öreglányt :)))))))))))

41. 8c6db4224f (válaszként erre: 39. - Kriszta773)
2014. okt. 10. 19:11

Utoljára, bár tök felesleges, mert semmit nem vettél, azokból, amiket leírtam.

Nem akarlak meggyőzni arról, hogy meddig, milyen füsttel, mennyi levéllel, mennyire finom rámutatásokkal stb. zajlott eddig az, ami, hisz te látatlanban minden látsz és tudsz onnan nézve is. :)

Sem vele, sem mással nem játszom feljelentősdit, de még csak kötőzködőset se, mint te, láthatóan 0 információ birtokában és unalmadban. :)

Helló!

40. kriszta773 (válaszként erre: 38. - 8c6db4224f)
2014. okt. 10. 18:35
persze lehet, hogy neked pont ez hiányzik, hogy valakit szidhass mindennap, sok ilyen emberke van, aki unalmában feljelentgetősdit játszik :)
39. kriszta773 (válaszként erre: 36. - 8c6db4224f)
2014. okt. 10. 18:34

ezt nem kötekedésből írtam, de ha engem például irritál, hogy a szomszéd az ablakom alatt cigizik, már attól felmenne bennem a pumpa, ha látnám cigit vásárolni :) ami ugye normál esetben kit érdekel, de ha engem zavar a cigizésével, akkor már ki vagyok hegyezve rá :)


de abból, hogy te nem tudnál azóta sem normálisan beszélni egy idős nénivel, és itt is rögtön felkapod a vizeket, megértem, hogy nem tudsz zöldágra vergődni vele :) ennek ellenére is azt tanácsolnám, beszélj vele normálisan, mert ha szép szóval megy, akkor könnyen és gyorsan elintézed a problémát mindenféle hivatalos hercehurca és plusz idegeskedés nélkül :)

2014. okt. 10. 18:30
Hoppsz, ez kétszer ment át, remélem, legalább egyszer eljut a tudatodig a tartalma! :D
37. 8c6db4224f (válaszként erre: 35. - Kriszta773)
2014. okt. 10. 18:29

Figyu, azt hiszel, amit csak akarsz, keress valaki mást, akivel kötözködhetsz, tök okos vagy látatlanban, de ennyi elég is volt belőled.:)

A többieknek meg már megköszöntem a hasznos és jóindulatú véleménynyilvánítást.

36. 8c6db4224f (válaszként erre: 35. - Kriszta773)
2014. okt. 10. 18:26

Figyu, nem akarlak győzködni, úgyis tök okos vagy látatlanban, mint az kiderült. :)

Részemről a társalgást veled befejeztem, a többieknek meg már megköszöntem a jóindulatú, segítőkész értelmes, okoskodás és kötözködésmentes véleménynyilvánítást. :)

35. kriszta773 (válaszként erre: 34. - 8c6db4224f)
2014. okt. 10. 16:21

azért elég nagy különbségek bírnak lenni a nekitámadás és aközött, hogy normálisan megkéred, ne csinálja, mert ezért és azért nektek zavaró :) te is gyorsabban eredményre jutsz, ha simán megmondod neki ezt, és nem önkormányzati köröket meg feljelentési köröket futsz


ha normális szomszédi viszony van köztetek és nem olyan, hogy direkt keresztbe tesztek egymásnak, akkor szerintem az ilyesmit meg lehet beszélni simán


azért szerintem te is picit túlzásokba eshetsz, néhány fa lehullott levele, amit naponta eléget a nőci, nem is felhalmozva, több napi vagy heti mennyiséget, valahogy nem hiszem, hogy tömény füstorkányt visz a kertbe, ami egész délután és este elsötétíti az eget és maszkban lehet csak kilépni ;)

34. 8c6db4224f (válaszként erre: 33. - Kriszta773)
2014. okt. 10. 16:10

Pedig, iszonyú füst volt és 3 hétig. Nem dzsungelben lakunk. Jó lett volna még koradélutánonként kint lenni az udvaron ilyen szép időben, de ekkora büdös füstben ugye nem lehet. Nem akartam nekitámadni, gondoltam, a jelzésekből csak észre veszi, hogy csak nem kéne minden nap tüzelni.... Tegnap nem tüzelt. Amúgy meg a 4 diófa leveleinek a fele még fent van a fán, úgyhogy fog még, de most már nem idegesítem magam rajta.

A heti 1 égetéssel ő semmire sem ment volna ekkora mennyiségnél pont ezért. Ha ma tüzel, arra meg fogom kérni, hogy legyen kedves úgy tenni legalább, hogy délelőtt vagy kora délután, amikor nem vagyunk otthon. Ha nem, akkor felolvasom neki a heti 1 tüzelést engedélyező önkormányzati rendeletet és a 30 ezres büntetést. :)

33. kriszta773 (válaszként erre: 26. - 8c6db4224f)
2014. okt. 10. 15:56

ha arra vagy kíváncsi, mi ennek a szabályozása, akkor hívd fel az önkormányzatot, és megtudod :)


az, hogy megpróbálsz "szépen rávezetni" valakit, az nem azt jelenti, hogy te megmondod kerekperec, hogy mi a probléma, és megkéred, hogy ne csinálja :)


őszintén szólva én valahogy nem tudom elhinni, hogy annyi levél lenne, amit a nőci mindennap délutántól estig éget, és az akkora füstöt gyárt, hogy nem lehet kilépni se az utcára. melyik dzsungelben laktok? :)


viccet félretéve, én odamennék, és megkérném, hogy hetente egyszer égesse csak a leveleket, mert számunkra nagyon zavaró. ha te ezt megtetted, mégis mit felelt rá, mert azt nem írtad, csakhogy próbáltál célozgatni és burkolt megjegyzéseket tenni - ami kábé egy idős nő esetében falrahányt borsó

2014. okt. 9. 20:52
Helyi önkormányzati rendelet szokja szabályozni,mikor lehet égetni. Tessék tanulmányozni a település honlapját.Ha nem sikerül a kedves szomszéddal emberi hangon rendezni,a jegyzôhöz,v nagyobb településeken a hatósági irodához lehet bejelentést tenni,írásban.
31. 80ASIQ (válaszként erre: 26. - 8c6db4224f)
2014. okt. 9. 20:15

"sőt a segítségemet is felajánlottam zsákhozás és teletöltést illetően..."

Figyelmetlen voltam, ez elkerülte a figyelmem. Hát ez esetben valóban tovább kell lépni. Ha van rokona, akkor azzal kellene beszélni (legalábbis szerintem.) Ha ez sem segít, akkor marad a hatóság... Gondoltam arra is, hogy mégiscsak muszáj vele veszekedni, az érdekérvényesítés sajnos néha konfliktusokkal jár. Amikor tüzel, akkor odamenni néhány veder vízzel és ráönteni a tűzre.

2014. okt. 9. 20:13
Legalább annyi esze lehetne/lehetett volna, hogy napközben tüzel, amikor senki nincs otthon.... de akkor nézi a sorozatait, nem ér rá. :)
29. 8c6db4224f (válaszként erre: 28. - C****)
2014. okt. 9. 20:11

Egy 55 éves lánya van, aki 200 km-rel arrébb lakik, és kéthavonta egyszer egy hétvégére idedugja az orrát.

Most már úgyis rossz idő lesz, nem fogok az udvarra vágyni. :)

28. C**** (válaszként erre: 26. - 8c6db4224f)
2014. okt. 9. 19:54
Nyugi má! Nincs rokona, fiaborja, akinek szólhatnál?
27. C**** (válaszként erre: 2. - 8c6db4224f)
2014. okt. 9. 19:53

Jajj. Szegény. Hát nem emlékszik, elégette-e már a leveleket. Lassan itt a tél, kitartás! :D


Ha hivatalból leállítod, még infarktust kap! Csukd be az ablakot! :)

26. 8c6db4224f (válaszként erre: 23. - Kriszta773)
2014. okt. 9. 19:21

Furán? Te hogy állnál ahhoz, ha 3., hete délután fél 5-től nem tudnád egy nap se kitenni a lábadat még 5 percre sem a saját udvarodra - holott ráadásul tök jó idő van, az udvaron hintaágy, lehetne délutánonként pihenni, de a szembeszomszédod jóvoltából ömlik hozzád a büdös, fekete füst???

Igen, így a 3., hét után, már tele van ezzel a hócipőm.


Ha figyelmesen olvastál volna - amit nem tettél -, akkor olvashattad volna, hogy én nem akarok vele veszekedni, és már többször is próbáltam neki normálisan jelezni a nemtetszési véleményemet, sőt a segítségemet is felajánlottam zsákhozás és teletöltést illetően...


Egy szóval nem írtam, hogy feljelentem! Azt mondtam, hogy meg fogon neki említeni, hogy ez a tüzelésdi korlátozva van, és ennyi idő után már nagyon kellemetlen, s, hogy 30 e a büntetés, és abból sok 280 ft-os zsák kijönne...


A fórumot azért indítottam, mert kíváncsi voltam, hogy mi ennek a szabályozása, menete... azért nem véletlen, hogy van rá szabályozás, hogy ész nélkül és non stop nem lehet a családi házas részeken tüzelgetni, nem gondolod?


Az értelmes - és az engem értő - emberek hozzászólásait köszönöm szépen! :)

25. 0a13a7d41c (válaszként erre: 1. - 8c6db4224f)
2014. okt. 9. 16:28
Ezt általában helyi rendelet szabályozza. Nálunk csak péntekenként lehet égetni.
24. gkreka (válaszként erre: 16. - 8c6db4224f)
2014. okt. 9. 12:41
Nem hiszem, hogy a feljelentgetősdi lenne a helyes út. Még akkor sem, ha zavar a füst...
23. kriszta773 (válaszként erre: 17. - 8c6db4224f)
2014. okt. 9. 12:12

hát furán állsz a dolgokhoz, de lehet, a füst zavart meg ennyire :) előbb küldenéd rá az idős szomszédnénire a hatóságokat, minthogy normál emberi módon megmondd neki, hogy számotokra nagyon zavaró, és mi lenne, ha egyszerre égetné el a leveleket?


komolyan nem értem az embereket, a hisztéria az megy, meg fórumindítgatás, a szomszédnak két normális szó az nem? mert megérteném, ha a szóltál volna neki nyíltan, és a néni annak ellenére csinálja és tesz rátok, de így...

22. 8c6db4224f (válaszként erre: 21. - F8db0709b8)
2014. okt. 9. 10:56

Itt se tüzel az utcában senki, csak ő, és itt is mindenki vesz 280 ft-ért zsákokat - rajta kívül...

A diófalevél sok, de nincs súlya, rengeteg bele menne 1-be... de neeeeeeem, ő erre nem... miközben... áááá.... tényleg csinálná heti 1-szer, meg napközben, de tegnap is 3/4 7-kor est még égetett, majd meg fulladtam fél 5-kor mikor hazaértem az utcán... szépen próbáltam már jelezni, rávezetni, hogy ez nem okés, de falra hányt borsó volt.

2014. okt. 9. 10:45
Nálunk nem lehet égetni egyáltalán...minden héten elviszik a zöld hulladékot és ennyi..diófa levelet meg egyébként sem lehetne égetni,mert mérgező...nálunk erre van 3 nap amikor ki lehet tenni zsákban és csak azt viszik el.(persze ez nekem ez furcsa volt,mert mondom hogy működik így,szólok a fának hogy most gyorsan essen le minden levél?érdekes,de nálunk ezek beváltak)Hozzáteszem az egész kicsike városunk szelektíven gyűjti a szemetet:)
20. 6b006fc769 (válaszként erre: 17. - 8c6db4224f)
2014. okt. 9. 10:36
De hát látod, hogy szólni kell, mert magától nem jön rá. Én először szépen kérném, hogy hetente egyszer csinálja csak, és elmondanám neki, hogy míg jó az idő ki szeretnék teregetni, de nagyon bebüdösíti a ruhákat a füstje (vagy bármit, szellőztetni stb. )
2014. okt. 9. 10:16
2 m-re
2014. okt. 9. 10:15
Ja, hozzáteszem, ez a néni tüzelésmániás, olyannyira, hogy kb. 10 éve, amikor még vezetett, kint állt a kocsijával a ház előtt, akkor is tüzelt... apukám ment oda kérdezni, hogy nem gondolja, hogy a benzines autótól km-re nem igazán kellene tüzelni??? Az egy dolog, hogy magával meg a butaságával mi kárt tehet, de élnek körülötte mások is...
17. 8c6db4224f (válaszként erre: 8. - Kriszta773)
2014. okt. 9. 10:13

Nem hinném, hogy mondani kell.... neked nem lehetne kellemetlen, hogy nem tudsz egész délután és este kimenni az udvarodra, mert 3. hete minden áldott nap este hétig száll a koszos, büdös, fekete füst???

Marhára nem vicces, meg pitiáner dolog ez a valós életben.

2014. okt. 9. 10:09
A néni GAZDAG, és közölte, hogy ELVBŐL nem ad pénzt ilyenekre... továbbá mint írtam: a levelek zöme, annak ellenére, hogy már 3. hete minden nap tüzel, még fent... szívesen segítenék neki, sőt felajánlottam neki, hogy amikor mi megyünk zsákokért, akkor hozok neki is (nem gondolom, hogy nekem kellene finanszírozni az ő zsákjait is, és akié a dió, meg annak az ára, azé a levél is, nemde? )Nem akartam vele kötözködni, de ma ha megint tüzel, akkor közölni fogom vele, így a 3. hetes mindennapi tüzelés után, hogy heti 1-szer lehet, és a 30 ezres büntetésből nagyon sok 280 forintos zsák kijönne...
15. 80ASIQ
2014. okt. 8. 19:32
A naplóm 30-31. bejegyzésében fényképek vannak arról amikor több napon keresztül sem tudtam hozzájutni ahhoz, hogy összeseperjem az udvart. Szerintem nagyon jól nézett ki...
14. 80ASIQ
2014. okt. 8. 19:26
Hadd panaszoljam el, hogy nekem otthon két diófa levelét kell naponta összesepernem és zöldkukába helyeznem mert az a szüleim dilije, hogy az udvarnak állandóan tisztának kell lennie. Ha van olyan nap, hopgy nem érek rá és elmarad a levélseprés akkor anyám hisztizik. De legalább mozgok. Rám fér. :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook