Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lehet ennyi pénzből egyedül élni? fórum

Lehet ennyi pénzből egyedül élni? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
2011. okt. 20. 19:52
Így van ahogy a többiek is írják, vágj bele, nagy körültekintéssel ki lehet jönni, Én is a három kis manómmal kijövünk! Paradicsomlevese, köménymagleves, zellerkrémleves, fokhagymakrémleves, husi leves amiből a húst ha kiszeded le sütheted, hozzá bármilyen köret! Tésztafélék, slambuc, paprikáskrumpli stb Ha meg elakadnál, majd itt kapsz segítséget! A Sipos utcán van egy tejdiszkont, ott meg ha akció van, bolti ár töredékéért megkapod! Csak ügyesen!
86. c1e9612cd3 (válaszként erre: 76. - 5af2186c13)
2011. okt. 20. 19:43

Nem midig! Ezért szoktam vadászni :)

Viszont, amin most még spórolni szeretnék, az a kenyér. Megsütöm magamnak, és jobb, tovább eláll, és olcsóbb is.

Amúgy, ha figyelsz ilyenekre, h pld. a kenyeret is hűtőben tartsd, akkor sokáig eláll az is, nem szikkad meg olyan hamar, és máris mégegy dolog, amin megfogtál pár Ft-ot.

Tésztás ételek, főzelékek, paprikás krumpli virslivel, krumlis tarhonya... mind-mind olcsók! És finomak, táplálók! Ha húst sütsz, akkor zsírban tedd (ugyan egészségtelnebb...), mert a sültzsrt utána megeheted zsíroskenyérként bmilyen zöldségfélével/ savanyúsággal. Apró trükkök, de beválnak! :)

2011. okt. 20. 19:42

Szia.Szerintem vágj bele,ha nem próbálod meg nem is tudod meg hogy sikerült e volna.

Kajából jobban kijössz ha főzöl.Pl egy csomag csirkemáj 250ft egy doboz gyorsrizs olyan 150 pár fej hagyma egy kis olaj ami egyébként is kell és kész a resztelt máj.Akár kétszer háromszor is tudsz belőle enni.De pl egy kb disznóhúsból tudsz pörköltet főzni és abból elég sok lesz.nálunk négyen szoktunk belőle enni.És akár le is fagyaszthatod ami megmarad és akkor egy nap már nem is kell főznöd max köretet.Tésztából is szerintem neked egy negyed csomag elég.Vagyis olyan négy főzéshez elég egy csomag tészta ami 250ft körül már kapható jó minőségű is.

Ha az alap dolgokat meg veszed akciósan utána már csak pótolgatni kell hozzá.

A zsemle se drága de fél kg-s kenyér se az.Írd össze hogy otthon mit és mennyit szoktál enni az alapján kb ki lehet számolni hogy mennyi menne el.De szerintem menni fog.

sok sikert.

84. b4ca0947f4 (válaszként erre: 83. - Monika1225)
2011. okt. 20. 19:40

Kár, hogy ezt a fórumot "odafent" nem olvassák.

monika gratulálok , minden elismerésem a tiéd.

83. monika1225 (válaszként erre: 1. - 5af2186c13)
2011. okt. 20. 19:37
Nem olvastam (még) a válaszokat, de első gondolatom az volt, hogy én mire mindent kifizetek, lakás,+ rezsi.Marad 35 ezer forintom... Igaz ,én nem egyedűl vagyok Hanem a 4 kiskamaszommal! S akárhogy is nézem . Még mind élünk!!! Szóval neked egyedűl igenis mennie kell a dolognak! Legfeljebb nem fogsz nagy lábon élni .De legalább önállóan!
2011. okt. 20. 19:34

Ha menuben gondolkozol,akkor ajanlom a Godor nevu helyet!A Csokonai szinhaz mellett van a Kossuth u es a Csapo u kozott a kisszokokutas parknal.Belvaros.Le kell menni a pincebe.Olcso es sok kajat adnak.Delben van a menu,most nem tudom mennyibe kerul(reg jartam otthon)ha viszel etelhordot el is lehet hozni,es nagy adag.


Ezen kivul jo az Arany Janos utcai kinai(Piac utcabol nyilik a Mc-i melletti utca,es a vege fele van).Sokat adnak,finom es olcso!Ha mosolyogsz meg tobbet kapsz!:)


Hova jarsz egyetemre,merre fele fogsz mozogni?Hol keresel alberletet?

81. mona180 (válaszként erre: 56. - 0b18315731)
2011. okt. 20. 19:32
köszönöm még 5 év és lesz ennél jobb remélem akkor jár le a hitelünk az egy megváltás lesz
2011. okt. 20. 19:32

Sokan kezdik így, nem könnyű. Nagy segítség lenne, ha néha otthonról tudnál vinni ezt-azt. A szüleid nem tudnak egy kis kajával besegíteni? gondolom pénzzel nem, mert azt akkor írtad volna. Az is nagyon jó, ha anyukád készít akár lefagyasztva egy pár adag kaját előre. Bármi jó, mikor az embernek nincs otthon semmi, akkor kiolvasztva a krumplis tészta is jól esik. Kész konzervkajákat is bespájzolhatsz párat, néha meg lehet enni, pár száz forintért vannak pl. a pennyben, azelőtt a liedl-ben is, most azt nem tudom. Hideg kaját is kis fantáziával lehet olcson, jól lehet lakni pár kiflivel és egy tejföllel is pl.

Ki kell probálni, hogy elindulhass az életben. Utána ha beadod a jelentkezésed máshova, legalább már tudsz gyakorlatot igazolni. Ha nagyvárosba mész, akkor a helyi bérlettel számolnod kell, az sokba kerül.

2011. okt. 20. 19:30
Ha tuszd napokig pl. paradicsomos tésztát enni, akkor igen. Meg kell tanulnod figyelni az akciós termékeket, és az olcsóbbb boltokat felkutatni.
78. kimni
2011. okt. 20. 19:30
Akik azt mondják, hogy ennyiből ki lehet jönni, azok valószínűleg egészségesek. Jó nekik. A fórumindítónak én is azt üzenem, hogy szerintem is próbálja meg, nála ugyanis nem az életben maradásról van szó, ha nem sikerül ennyiből kijönni, nyilván még mindig haza tud költözni vagy tud segítséget kapni otthonról (szerintem nagyon nem bűn, ha a kezdő háziasszonynak hetente 1-2x az anyukája visz enni...). Én így kezdtem, albérlet, minimálbér, de én cukros vagyok, nekem nem mindegy, mit eszem és ezért, amikor kellett még pénz, apám segített egy kevéssel, de nem sokkal. És 1 éven belül találtam jobb állást, jobb fizetéssel (és utána mentem egyetemre).
77. 9536810fa1 (válaszként erre: 75. - F1fee9d062)
2011. okt. 20. 19:30

Jééééééééééé, tényleg... a lányom mellet 1-2. osztályban főiskolás fiú volt angolból... nagyon helyes, aranyos srác. (utána csak azért szakadt meg, mert végzett, és az ország túlsó végén lakott)

(Lányomnak 16 évesen középfokú angol nyelvvizsgája volt. ;))

76. 5af2186c13 (válaszként erre: 72. - C1e9612cd3)
2011. okt. 20. 19:28

De azok gondolom külön vannak helyezve, AKCIÓ címszó alatt. Tehát azokat lessem.


Most mennem kell, tanulnom kell, de írjatok nyugodtan, benézek még közben-közben ma is. Szép estét addig is mindenkinek!

75. f1fee9d062 (válaszként erre: 69. - 5af2186c13)
2011. okt. 20. 19:27

az nagyon drága! :( Mármint ebben a helyzetben.


Szerintem nappal egyél zöldeket, almát, egy szenyát, este meg főzhetnél, jobban kijössz.


Nem tudnál kisiskolást korrepetálni?

2011. okt. 20. 19:27

[link]


[link]


[link]


Ezeken a helyeken is jó ötletek vannak spóroláshoz!

73. 5af2186c13 (válaszként erre: 70. - Brad)
2011. okt. 20. 19:26
Levelezőn nincs ösztöndíj. Csak a 200 főből 16 fő kapott állami támogatást.
72. c1e9612cd3 (válaszként erre: 64. - 5af2186c13)
2011. okt. 20. 19:25
ahova én járok, ott több helyen is vannak ilyen áruk. Van a tejes pultok körül (tejtermékeknek, sajtok és társai), van a felvágottak környékén (kolbászok, felvágottak, stb), illetve a húsáruknál (itt csak nyers husik vannak). Körbe kell bóklászni, de sztem megéri! Én mindig találok köztük fogamra valót! Jah, és van a zöldségeknél is ilyen.
2011. okt. 20. 19:24

Ha van háttered vészhelyzetre, vágj bele! :)

Nem lesz könnyű, nem lehetsz beteg, nem romolhat el a zár!


Drukkolok neked! :)

70. Brad (válaszként erre: 65. - Brad)
2011. okt. 20. 19:23

ja, meg ha jol tanulsz, akkor kapsz ösztöndijat, meg megpalyazhatod a szoc.tamot is...

Maris több penzecsked marad ;)

69. 5af2186c13 (válaszként erre: 66. - C1e9612cd3)
2011. okt. 20. 19:23

Köszönöm a segítségeteket, aranyosak vagytok. Na erről beszélek, ha pár ilyen dologra odafigyelek, már azzal sokat spórolhatok.


Kérdeztétek a sulis kaját? Húúú, fogalmam nincs, soha nem ettem még ott. Mindig viszek magammal. Talán, ha nem tévedek menü / 800 ft.

68. Zorkusz (válaszként erre: 37. - 5af2186c13)
2011. okt. 20. 19:21

Debrecen?Foldim!:)


Na szoval.Fozes.Hogyne erne meg?!Alap dolgok nehany fuszer,olaj,hagyma.Gondolom edenyek vannak,ha nincsenek vigyel otthonrol,nem sok minden kell:kes,evoeszkozok,tanyer,vagodeszka,labas,serpenyo.

Attol is fugg miket szeretsz enni.Szendvicsek:felvagott,paprika,kenyer.Tojasrantotta,sult tukor tojas,Virsli.Slambuc,paprikas krupli,sult csirke,rizs,egytaletelek:rakott karfiol,rakott krumpli(ezer fele van)ezen tul frissen sultek.Barmilyen tesztas etel,pl bolognai szoszos,sima tejfolos sajtos teszta,kaposztas teszta,krumplis teszta.Rantott hus.Sutoben osszedobott:krumpli radoba a szelet hus,pici hagyma karikak,esetleg tejfollel leboritva.Levesek:egyszeru zoldseglevegy,benne 2 csirkeszarnyal.Vagy krumli leves,frankfurti,babgulyas(ebbol is ezer fele van)Fozelekek,+fasirt,pipiropogos,tukortojas...amiket szeretsz.


Irni kell egy havi menut,es kiszamolni mennyibe van.Ugy hogy jol is lakjal.Es ne legyen draga.Szet kell nezni a nagy bevasarlo kp-okban mi mennyibe kerul,es kalkulalni.


Ezeken kivul a hideg kajak tarhaza:szendvicsek,majkremes,sonkas,parizsis,szenvicskremesek,tojas ezer variacioja,muzlik,joghurtok...Ha tudsz sutni is(ha nem megtanitunk:))pizza,edes cuccok...

A sor vegtelen.

67. danina (válaszként erre: 59. - 5af2186c13)
2011. okt. 20. 19:21

Istenem,ha ennyi idősen nekem ennyi eszem lett volna,mint Neked,nem itt tartanék...

Néha megingott a hitem a mai fiatalságban,de Téged olvasva minden tiszteletem a tiéd!

Minden jót kívánok Neked az önálló,sikeres életedhez,kedves!

66. c1e9612cd3 (válaszként erre: 54. - 5af2186c13)
2011. okt. 20. 19:21
jah, és akkor már inkább csináld azt, amit sokan szoktak! Veszel husit, amiből először elkezdesz levest főzni, aztán, mikor félfővésben van a hús, kiswedik, és megsütik! Így aztán a kecske is jóllakik + a káposzta is megmaradt! Illetve, ha pld. veszel karajt, abból levest főzöl (úgy, h teljesen megfőjjön a hús), aztán kiveszed, felszeleteled, és főtt krumplival+ aradicsom mártással ott a második is!
65. Brad (válaszként erre: 54. - 5af2186c13)
2011. okt. 20. 19:20

A suliban tucc olcson ebedelni nem? Nalunk par szaz forint volt mindig a 2 fogasos kaja... reggelit meg vacsit megoldod a többi par szaz forintbol. (kifli, tejföl, parizsi) :)

Napi egy ezres-t ha szansz a kajadra, akkor nem lesz gond sztem.

64. 5af2186c13 (válaszként erre: 61. - C1e9612cd3)
2011. okt. 20. 19:20

Na pl ebben segíthettek. Soha nem figyeltem eddig. Pl a Spárokban külön részen helyezik el az ilyen "hamarosan" lejár a szavatossága cucokkat?


Nincs azzal semmi gond, ha minden nap bemegyek, akkor gyerek vele, nem veszek előre semmit, csak aznapra és kész. Jó ötlet.

63. 5af2186c13 (válaszként erre: 57. - Ageeca)
2011. okt. 20. 19:18
600 ft most nálunk, csak felsaccoltam, mert nem tudom városban mennyi most, nyilván változó.
62. 9536810fa1 (válaszként erre: 59. - 5af2186c13)
2011. okt. 20. 19:18
Csináld! ... nem véletlenül sikerült, bízz abban, hogy semmi nem véletlen! :)
61. c1e9612cd3 (válaszként erre: 54. - 5af2186c13)
2011. okt. 20. 19:18

aha... utána meg a folytonos betegeskedés elviszi a maradék pénzedet.... Ne butáskodj már! nme lehet egyoldalú táplálkozással egészségesnek maradni s, nemhogy dolgozni + suliba jári!

Én pld. mindig figyelem a Spárban a közeli lejáratú cuccokat, és bizony húsokat is szoktam így venni! Ha aznap, vagy másnap megcsinálom, akkor pont jó!

60. 0b18315731 (válaszként erre: 51. - A2d0ded793)
2011. okt. 20. 19:17
Nah hova tüntél?Mi lett a kódolt üzivel?csak annyit árulj el,hogy célbaért?Vigyorex viszont indított újat:-)azóta a te kódodat elemezzük és röhögtünk fél délután nagyokat:-)Én ezért hálás vagyok neked,hatalamas volt:-)
59. 5af2186c13 (válaszként erre: 52. - 9536810fa1)
2011. okt. 20. 19:16

Tudom, sok egyetemi barátom szenved , hogy alig megy együtt a munka suli. Csak van egy különbség. PL egyik barátom 120 ezret keres és az anyukájánál él.


De még mindig jobb, mint otthon ülni a fenekemen. Itt van lépési lehetősgém, egy kisfaluban nem lesz. Nagyon rég keresek már állást. Bepróbálkoztam itt és és csoda, sikerült. Hülye lennék eldobni.

58. 9536810fa1 (válaszként erre: 54. - 5af2186c13)
2011. okt. 20. 19:16
Fizess be valahova menzára (ne suliba ... szeerintem :))... az párezerből megvan, és minden nap van főtt kaja. Még jobb, ha éthordóban hordod el, úgy vacsorára is jut. :) Érdeklődj, hogy hol főznek finoman ilyen "menzás kaját". ((kérdezd meg a Kormányhivatalosok hova járnak :)))
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook