Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lehet egyformán szeretni egy anyának a gyermekeit? fórum

Lehet egyformán szeretni egy anyának a gyermekeit? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2007. jún. 10. 23:16
Nem! Én teljesen máshogy szeretem a két gyerekemet! Az egyik fiú, a másik lány. Nem a szeretet nagysága más, hanem a formája! Teljesen mást igényelnek. A fiam azt szereti, ha agyon babusgatom, tehát őt látványosan szeretem. A lányom nem szereti, ha ölelgetem. De ha ránézek, csordultig tellik a szívem büszkeséggel, mert ő is gyönyörű és nagyon okos. Őt csendben imádom. Ezért szerintem senkit sem lehet elitélni, mert te úgy látod, hogy az egyik gyerekét jobban szeretné. Lehet, hogy egy kívülállónak úgy tűnik én is a kicsit szeretem jobban! Pedig dehogy. A lényeg, hogy ők tudják, nem így van.
2007. jún. 10. 23:12
Én egyformán szeretem a gyerekeimet.Elég ha rájuk nézek,a szívemben ugyanaz a szeretet van mind3 irányában.
8. 4916977221 (válaszként erre: 6. - CILUSKA)
2007. jún. 10. 23:08

lehet, hogy az egyforma szó nem a megfelelő erre!

Persze hogy mindened a gyerek és mindent megtennél érte, de a gyerekek viselkedése, természete más-más viselkedést hoz ki belőled. Van amelyiket többet lehet puszilgatni, van amelyiket nem, van amelyik bűbájos és van amelyik tehetséges, stb. Ezek a tulajdonságok mind-mind más érzést váltanak ki belőled. Persze hogy a szeret nem változik, de akkor is máshogy viselkedsz, máshogy szeretgeted őket.

7. mazsi-drazsi (válaszként erre: 6. - CILUSKA)
2007. jún. 10. 23:04

Ez az egyformán azt jelenti, hogy ugyanolyan fokon?

Hogyan lehet egyformán szeretni??? Mert azt értem, hogy bármit is tesz a gyerekem, én szeretem őt, legfeljebb nem értek egyet azzal, amit éppen csinál. De két különböző embert, külön személyiséget, hogyan lehet egyformán szeretni? Ez olyan sablonszerű...

2007. jún. 10. 22:56

Nem lehet, KELL !

Más dolog az , hogy melyikre mennyi idő jut, melyikkel kell esetleg többet foglalkozni, stb. Minden ember más-más, a gyerekek sem egyformák, de :

SZERETNI EGYFORMÁN KELL !

5. 4916977221 (válaszként erre: 4. - Mazsi-drazsi)
2007. jún. 10. 22:53
Egyetértek! Szerintem sem egyformán szeretjük őket, mert hiszen ők sem egyformák.
2007. jún. 10. 22:50

Szeirntem nem egyformán szereti az ember a gyerekeit. Az egyiket ezért, a másikat azért a dolgáért, tulajdonságáért imádja.

Önmagáért, mert olyan, amilyen.

És hát mindegyiket nagyon-nagyon!!!!!!!

3. 5d3fac1d2b (válaszként erre: 2. - 5d3fac1d2b)
2007. jún. 8. 22:36
Nekem is két gyermekem van,de maximálisan odafigyelek/és remélem sikerül is/ ezekre a dolgokra!Egyformán szeretem őket!
2. 5d3fac1d2b (válaszként erre: 1. - Teráz)
2007. jún. 8. 22:32
Én pedig pont az ellenkezőjével találkoztam:az elsőszülöttnek a popóját is kinyalják,a kicsi meg olyan szinten el van hanyagolva,hogy rossz látni.-(((
2007. jún. 8. 22:29
Gyakran tapasztalom ismerőseim körében,a második baba érkezése után az első teljesen "háttérbe" szorul.Én magam is átéltem...mármint gyermekként.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook