Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lehet egyformán szeretni egy anyának a gyermekeit? fórum

Lehet egyformán szeretni egy anyának a gyermekeit? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
70. nitán
2008. febr. 23. 19:00

Lehet egyformán szeretni, nem teszek közöttük kü-

lömbséget.Azt a gyermekemet amelyik éppen bajban van vagy gondja van, kicsit több gondoskodással veszem körül.Olyab is van hogy egyszerre kell őket kicsit jobban dajkálnom

69. csuby
2008. febr. 18. 14:24
Én ettöl nagyon félek nem szeretnék külömbséget tenni.
68. direne
2008. febr. 11. 16:26
A szeretet hőfoka persze, hogy lehet ugyanakkora, a megnyilvánulása meg lehet különböző, hisz tényleg nem egyformák a gyerekeink.:-)
2007. nov. 24. 09:40
Akár milyen hietetlen még hármat is.Hisz a barátaid között is vannak olyanok akiket egyformán szeretsz.
2007. nov. 14. 14:12
Szeretni ,természetesen egyformán ! Nincs semmi ami ezt megingatná ! Ha az egyik miniszter, a másik egy gyilkos akkor is ,mert mindkettő az én vérem lenne ! És én akartam Őket ! :)))) Habár nekem csak egy gyermekem van !
65. Amena
2007. nov. 9. 13:29
Szeretni persze. hogy egyforma mértékben szeretem a gyerekeimet (3 van), de a szeretetem megnyivánulása minden gyermekem esetében más és más, hiszem más a természetük, más a habitusuk. Van olyan, aki az ölelgetést igényli, de van olyan is, aki pont az ellenkezje. Volt már, hogy kívülállónak úgy tűnt, hogy nem egyformán szeretem Őket, és ezt szóvá is tette, de nekem nyugodt a lelkiismeretem és tudom, hogy mindhárom gyermekemt úgy szeretem, ahogy Ők ezt igényléik.
2007. okt. 28. 22:47
Szerintem is minden gyerek mást más törödést igényel.Nekem a nagyfiam 14 éves nem igazán bújós de azért szereti ha este miután a kicsik lefeküdnek örül ha bemegyek a szobájába és amit ír könyvet a gépen azt kell vissza olvassam esti mesének.Míg a másik két kicsi 8 éves fiu és 3 éves kislány nagyon bújós főleg a középső fiú.
2007. okt. 28. 20:29
Nem lehet de nem is kell, ugyanis minden gyerek más és más fajta szeretetet és törődést igényel.
2007. okt. 28. 19:38
Azt az oldalt még nem ismerem.Azért.
2007. okt. 19. 10:58
Azon tűnödöm,miért azt taglaljátok,hogy a gyerek milyen mennyiségű szeretetet igényel....Itt az a kérdés,hogy az anya egyformán tud-e szeretni.Attól,hogy egy gyerek nem bújos...lehet jobban szereti épp azt az anya!Itt nem az a kérdés milyen szertetre van szűksége mik az igények.Hanem az hogy mi bennünk anyákba hogy zajlik a szeretés ha több gyerek van.
2007. okt. 18. 12:44

Ez így igaz, minden gyereknek másféle szeretetre van szüksége, és más lehet az igénye is.

De mindegyik gyereket nagyon kell szeretni, de mindegyiket a maga módján

59. LoLiNa (válaszként erre: 58. - 5d6df9fb5b)
2007. szept. 12. 13:03
ezzel teljesen egyetértek :) mindenkinek más az igénye mindenben, még ebben is :)
2007. aug. 10. 12:25
Szerintem nem lehet, nem is kell ugyanúgy. Mindenki másmilyen "mennyiségű és minőségű" szeretetet igényel. Van aki bújós, puszilós, van aki csak messziről igényli, van akinek mondogatni is kell...Ehhez persze jól kell ismerni a gyerekeinket. Az a fontos, hogy mindenki megkapja a neki való szeretetet, törődést, odafigyelést, és akkor elégedett, boldog lesz.
57. Teráz (válaszként erre: 56. - Fe20557d00)
2007. aug. 10. 12:12
Kívánom,hogy nagyon jó döntést hozz majd.Légy nagyon boldog!!!
56. fe20557d00 (válaszként erre: 55. - Teráz)
2007. aug. 10. 12:00
Így van!Pont ezért még éveket hagyok magamnak,és ebben szerencsére a párom is társ.
55. Teráz (válaszként erre: 52. - Fe20557d00)
2007. aug. 10. 11:51

Nagyon megfontolandó,hogy még egy gyermeket bevállalj,főleg ha ilyen helyzetben vagy ....

Nehéz döntés !!!!

54. Teráz (válaszként erre: 53. - Ccd9bb7d17)
2007. aug. 10. 11:49
Hogy gondolta ezt ?? Nevetséges,hogy némelyik ember olyan gyorsan el tudja felelteni,hogy megbántott embereket .... nekem biztos nem lenne " képem " hozzá,hogy ilyen legyek !
53. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 47. - Teráz)
2007. aug. 10. 11:30

exanyós,örökölte lőtem az új asszony,aki nekem szokott rá panaszkodni,mert velük él...nem igazán lett volna jó neki ha akkortájt összefutunk...egyzserüen nem birom már elviselni...tűrtem én mindent szó nélkül évekig,mert velünk élt a mami,akkor jó voltam neki .képzeljétek,mikor elváltunk a fiával,velem akart maradni:-)vicces lett volna....

igaz nem offolok,csak most jött ki belőlem...bocsi,ez egy másik fórumtéma:-)

52. fe20557d00 (válaszként erre: 51. - Teráz)
2007. aug. 10. 10:51
Hát igen!Ettől félek én is. Ráadásulnekem még testvérem sincs így a családi modell számomra 1 gyerekes.Azonban az élet érzem hogy tőlem még kívánni fog egy gyereket.Egyedül maradtam a kislányommal és még elég fiatal vagyok,család alapítás még várat rám....vagy egyedül maradok.Szóval félek ettől!A mostani párom igaz nem most...de szeretne majd gyermeket és ha bele gondolok hogy mit fogok iránta érezni...elképzelhetetlen.
51. Teráz (válaszként erre: 50. - Fe20557d00)
2007. aug. 10. 10:46

Én mindig ugyanezt éreztem,nem igazán vágytam másik gyermekre.Így az összes anyai szeretetem

csak az ÖVÉ !

50. fe20557d00 (válaszként erre: 49. - Fe20557d00)
2007. aug. 10. 10:38
Folyt....szóval a lányom után a másikat is így tudom majd szeretni?
2007. aug. 10. 10:36
Jó a téma,olvasgatlak is titeket!Nekem egy gyermekem van,és most el se tudom azt képzelni hogy tudnék majd szeretni egy másikat ugyanígy?Őszíntén megvalva félek is egy kicsit ettől,hogy mi lesz ha lesz tesó?Nekem mindig a lányom lesz a LÁNYOM
2007. aug. 10. 10:28

természetesen erre mindenki rávágja, hogy IGEN.

Egyetértek vele, de attól, hogy ugyanúgy szeretm őket nem biztos, hogy ennek ugyanolyan útja van.

nálunk a két lányom mást és mást igényel

A nagyobbik nem bújik, sőt úgy kell puszit csikarni tőle, de kell, hogy minden percben érezze ott vagyok melette és szeretem. a kicsi bújik, mint egy macska, csókolgat, majd megy játszani és akár rám sem néz ....

47. Teráz (válaszként erre: 46. - Ccd9bb7d17)
2007. aug. 10. 10:16

Nagyon kedves anyósod lehet !!! :(

Nem irigyellek érte,nehéz lehet nem megtörténté tenni az esetet.

Én nagy ívben kerülném a társaságát!

2007. aug. 10. 09:32

.A szeretetből nem egy adott mennyiséggel rendelkezünk,hogy minél többfelé kell osztani,egy-egy főre annál kevesebb jut.A szeretet valahogy megsokszorozza önmagát.


A volt anyósomra talán haragudhatnék sok minden miatt,de nem teszem,túlléptem mindenen ami vele kapcsolatos,DE....egyetlen fájó pontom van: a fiam hazafelé készült tőlük,ment köszönni mamának,aki azt mondta,így szószerint:"minek mész te oda,ott van anyádnak Máté"

szegény csak pislogott,szerencsére hallotta az exem,aki ott nyomban leteremtette,hogy hogy tud ilyet mondani az,akinek magának is van 3 gyereke...

megbeszéltem a fiammal az esetet ahogy hallottam,de egy darabig tartottam tőle hogy nyomot hagy,érzékeny gyerek...sajnos mami nem szerette egyformán a gyerekeit,egy lányával nem törődik,egy lány a kedvenc,de ennek ellenére a fiával él és sokszor hangoztatta rég,hogy miért is nem vetette el anno...azért szereti elvileg...nem értem

45. Teráz (válaszként erre: 44. - Panni11)
2007. aug. 10. 09:19

A gyermekkorom nagyon mély sebet hagyott a lelkemben,viszont megtanított arra,hogy mit tegyek másként.Mindig igyekszem a maximumot nyújtani ,a lányomnak,és a férjemnek is.Engem nagyon nagy örömmel tölt el ha Őket boldognak látom,ezáltal én is nagyon boldog vagyok.

Sámomra sokkal nagyobb öröm adni,mint kapni .

Mi nagyon nagy szeretetben élünk,számomra még a kutyuskáink elégedettsége is nagyon fontos.

Ők is "családtagnak" számítanak :)

Mindkettőt EGYFORMÁN szeretem :)

44. Panni11 (válaszként erre: 41. - Teráz)
2007. aug. 9. 19:53
Sajnálom,hogy olyan gyerekkorod volt.Szép családod van,sok szeretetet adsz,kárpotol a mostani életed a gerekkorodért.
2007. aug. 9. 19:51
Ha jol belegondolsz abba,hogy "Egyformán sereted" tényleg úgy érzed,vagy csak azért mondod,mert úgy akarod érezni?Mi 4-en vagyunk testvérek.Az én anyukám a legjobbak kozé tartozik de nem mondhatom,hogy a legjobb,mert azt Te is mondhatod.Nagyon szeret bennunket de mindenkit másként.
2007. aug. 9. 19:39
En úgy érzem egyformán nem lehet szeretni.Nekem két gyerekem van,mivel kulonbozo a természetuk,mindegyiket más miatt szeretem és máshogyan.Szeretem,imádom oket de másként.
41. Teráz
2007. aug. 9. 19:31

Az én öcsém veseelégtelenségben 10 évesen meghalt,akkor voltam én 15.Talán emiatt is kegyetlen gyermekkorom volt.Az édesanyám velem sohasem törődött,mindig az öcsém volt a fontos, (akit én imádtam,nagyon jó testvérek voltunk)rám sosem volt ideje,hozzám sosem volt türelme.A testvérem mindig új ruhát kapott,míg nekem csak az unokatesóm kinőtt ruhái jutottak.Amikor kikerültem a nagybetűs életbe,nagyon gyorsan megtanultam bánni a pénzzel,beosztottam azt a keveset,és mindig haladtunk is egy kicsit.Az én édesanyám engem mindig bántalmazott,mindig rajtam töltötte ki a dühét.Okkal,ok nélkül bántott,fizikailag,lelkileg.

Írigylem azokat akiknek ilyen édesanyjuk van,nekem sajnos ez nem adatott meg.Én már gyermekkoromban eldöntöttem,szeretnék a világ legjobb édesanyja lenni.Időközben rájöttem,hogy ez talán az életünkben a legnehezebb feladat.

Ma már felnőtt lányom van,akivel nagyon jó a kapcsolatunk.Mindig hangoztatja,hogy a világ

legjobb édesanyja az ÖVÉ.

SIKERÜLT !

Sajnos nem minden édesanya szereti egyformán miden gyermekét :(

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook