Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lehet bízni egy ilyen állásközvetítőben? fórum

Lehet bízni egy ilyen állásközvetítőben? (tudásbázis kérdés)

20. 5236d12e25 (válaszként erre: 18. - Ca43169457)
2014. ápr. 1. 12:27
Ezt tudom , és ezért is kérdeztem azonnal kell e valamit fizetni előre, mert akkor ott már 100% biztosan tudni lehet hogy átverés
19. 5236d12e25 (válaszként erre: 16. - Zebracsikó)
2014. ápr. 1. 12:26

Elsősorban mert tényleg szeretném kiszűrni hogy igazam van e, és nem szeretnék befutni egy másiknál ami szép és jót igér, közben meg átverés. :)

Sajnos muszáj lépnünk mivel itthon mint ti is tudjátok 1 fizetésből megélni nem lehet, munkát találni ide haza még csekélyebb az esély. Viszont egyedül ismét havi váltásban kimenni képtelen vagyok.

2014. ápr. 1. 12:26
Amennyiben neked, mint munkakeresőnek kell befizetni összeget, hogy egyáltalán címet kapjál, szerintem nem lehet bízni benne.
17. Jasmine24 (válaszként erre: 15. - 5236d12e25)
2014. ápr. 1. 12:19
Felejtsd ezt el aztan nezzetek valami normalisat!
16. zebracsikó (válaszként erre: 14. - 5236d12e25)
2014. ápr. 1. 12:14
Mi a fenének túráztatod még ezen magad? Minek kutatsz utána? Átverés az egész, ez nyilvánvaló.
2014. ápr. 1. 12:00

Az a baj hogy bár tegnap elmentettem a hirdetést, hogy majd ma utána nézek, de eltűnt. Nem volt cégnév se semmi egyébb, a város neve meg most nem ugrik be. Mivel én már dolgoztam kint, de mint házi betegápoló az meg teljesen más tészta.

A legtöbb betanított munkára nem kérnek német nyelvet, van ahol persze azonnal megjelőlik hogy kérnek. Nekem ezzel nem lenne gondom mivel beszélem a nyelvet, csak férjem nem.

2014. ápr. 1. 11:57
Épp próbálok utána kajtatni, facen 1 találat akadt egy 3 gyermekes hölgy. Se semmi infó az oldalán.
13. Jasmine24 (válaszként erre: 1. - 5236d12e25)
2014. ápr. 1. 11:56
Hat ez felejtos! Ez nem igy mukodik, ez komoly dolog! Ne doljetek be neki semmikeppen sem, mert ez mar messzirol buzlik! Mi az hogy nem tudja leirni a pontos tajekoztatast a munkarol? En biztos nem vagnek bele a helyetekbe. Egyaltalan kert nyelvtudast vagy hasonlo? Csak ugy mindenfele interju nelkul felvenne? Ez nagyon nem tetszik!
12. tamtamano (válaszként erre: 1. - 5236d12e25)
2014. ápr. 1. 11:53

Kolléganőm futott bele pont húsüzem... szállás.. stb, kb 2 éve..feladta a munkáját, illetve fizetés nélkülit vett ki. Kiment, munka az volt bőszen, szállás lepukkant valami, fizetni persze nem fizették ki őket... 2 hónap után úgy menekült haza...


Biztos, hogy nem mennék ki egy ilyen ajánlatra..

2014. ápr. 1. 11:53
El ne induljatok!!Ez nem normális dolog!
2014. ápr. 1. 11:52

Ha korrekt cég lenne, akkor lenne név, telefonszám, cégnév, stb. Hogy te is el tudd érni őket.

Én így akkor sem indulnék el, ha "biztosra" ígérné a dolgokat...

9. zebracsikó (válaszként erre: 7. - 5236d12e25)
2014. ápr. 1. 11:52
hagyd a francba ...
2014. ápr. 1. 11:51

Kicsit büdi a dolog. Próbálj meg a neten utánuk nézni. Ha van cég név, vagy annak a neve akivel felvetted a kapcsolatot.


Ha csalásról van szó, lehet találsz fórumot, ahol már pórul jártak leírták a tapasztalatukat. Vagy akár a fordítottja is igaz lehet.

7. 5236d12e25 (válaszként erre: 4. - Zebracsikó)
2014. ápr. 1. 11:51

Nekem már az gyanús hogy egy ismeretlen hölgy, ha még fiatal is és én is az vagyok letegezzen ismeretlenül ha közvetítőként van megjelőlve. Vagy nem?

Egy kérdésemre sem válaszólt ha azt vesszük.

2014. ápr. 1. 11:50
azért én ovatos lennék,felmondod albérletet meg férjed a munkát aztán ha ki mentek és átverés az egész akkor oda a pénzetek,és mindent kezdhettek elöröl munkahej keresés albérlet stb
2014. ápr. 1. 11:50
Én nem indulnék el a helyetekben.
2014. ápr. 1. 11:49
kizárt dolog, hogy ez legális, tiszta, korrekt dolog legyen... se egészségügyi alkalmasság igazolása, se semmi se kell, csak jelenj meg valahol azonnal ismeretlen munkára??
3. 5236d12e25 (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2014. ápr. 1. 11:48
Hát ez az, én nagyon gyanakvó vagyok, és nem is merek lépni, még így sem hogy "nem kell fizetni előre".
2. andi6020 (válaszként erre: 1. - 5236d12e25)
2014. ápr. 1. 11:47
Én ennyi infóra nem adnám fel a munkám, az albérletem...
2014. ápr. 1. 11:44

Tegnap egy hírdetésre jelentkeztünk a férjemmel Németországban húsipari gyárban keresnek csomagolásra dolgozókat, szállás 20 km belül biztosított. A hirdetést nem tudom bemásolni, mivel már levették az oldalról, amit furcsálok hisz csak tegnap került fel, de akár sokan is jelentkezhettek rá.

A hölgy még tegnap este válaszólt, de egyáltalán nem formálisan , se megnevezés , se aláírás csak lazán. Amit én egy "közvetítőtől" elvárnék.Még telefonon sem hívott fel, mikor a hirdetésben telefonszámot is külön kértek a gyorsabb szortírozás miatt.

Csak annyit kérdezett most hétvégén tudnánk e indulni, és van e még kérdésem.

Kérdésem természetesen van/volt. Kell e közvetítői díjat vagy bármit fizetni ( itt már lehet sejteni csaló e vagy sem) A szállásról és a gyárról valamint a munka felől érdeklődtem. Ki intézi a bejelentést, kell bármi féle papír mint erkölcsi egészségügyi papír, valami.És persze csak a következő hétvégén tudnánk indulni, mivel fel kell mondani az albérletet,kipakolni, férjemnek a munkahelyén felmondani,és egyébb dolgokat gyors elinzézni.

Mire a hölgy ismét csak lazán ennyit válaszólt a sok lényeges fontos kérdésemre.


Nincs semmilyen közvetítői díj. Aszállás 80€,de nem előre kell fizetni. Mivel hétvégén nem tudtok indulni így nem tudom hova kerülnétek a 3 üzem közül,így a munkát majd akkor részletezem mikor esetleg kijuttok. Egyenlőre 7 emberre van szükségünk hétfői kezdéssel.


Megírtam hogy csak is a következő hétvégén tudnánk indulni, és nekem biztosra kell tudnom a munkát hisz ha felmondom az albérletet, párom a munkahelyét és még sem jön össze itt állok albérlet és pénz nélkül.


Mire ismét a válasz csak ennyi volt


Jövőhétre nem tudok biztosat igérni. Sajnos most kellenek az emberek. Sose tudjuk 2 hétre előre hogy hová kell ember. Sajnálom.


Szerintetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook