Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lehet befolyásolni a magzat nemét? fórum

Lehet befolyásolni a magzat nemét? (beszélgetős fórum)


2009. dec. 13. 18:25
nekem van egy ismerősöm, akik úgyan ezt az eljárást választották és a gyermek daunkóüros lett. Én inkább a természetre bízom, hogy mi lesz
2009. dec. 10. 16:08

bocs:kimaradt


de ha belegondolok abba....


igy teljes a mondat,csak hulla vagyok és most irni sem nagyon tudok.

2009. dec. 10. 16:06

igazatok van.

és köszi a részvétet,

oké most már értemmiért irtad azt,igen az én példámra helyes lenne ha meg lehetne választani a gyerek nemét de ha bele abba amit te és zizil ir akkor igen igazatok vn világméretü katasztrofa is lehetne belöle.

maradjunk a humbukoknál,

Czeizelt zárjuk ki innen.

16. 1c4f1f6e5a (válaszként erre: 14. - 1a7db11ff0)
2009. dec. 10. 14:54

Anettka mi nem értjük egymást!!

Felhoztál egy példát a csak férfiakat érintő betegségről ezzel sokat foglalkozik az orvostudomány is többek között Czeizel Endre .Bizony az általad említett családnak nagyon jó lenne ha meg lehetne választani a gyermek nemét de még nekik sem lehet.Ez komolyabb dolog és nem egyenértékű a nyitott illetve csukott szájjal történő szeretkezésnél.Egy normál egészséges családban nem tartom elfogadottnak hogy választani lehessen a születendő gyermek neméről.A csiribí-csiribá-ban nem hiszek és kész.A kisfiad miatt részvétem!!

15. bec1f7f165 (válaszként erre: 9. - 1a7db11ff0)
2009. dec. 10. 13:51

Szerintem ez nagyon kis eseten lehet ok. Ha pl. ha valaki festőt akar nevelni a gyerekéből, akkor nem kell neki a fiú, inkább a lányt akar, hogy ne legyen színtévesztő, mint az apja. Vagy olyan pályára szánja, ahol jó több irányba figyelni, ezért lányt, esetleg egy kemény igazgatót a családi cég öröklésére, és a fiút esélyesebbnek látja.

Ha megengednék a tragédiák megelőzésére, akkor ezzel vissza is élnének. Ugyanazon a lokikán nem lehet megelőzni a visszaélést, mint az eutanázia esetén.

14. 1a7db11ff0 (válaszként erre: 13. - 1c4f1f6e5a)
2009. dec. 10. 13:24

van okom rá.Gyerekkoromban leforráztam magam és egy kuruzslo által készitett de egy orvos áltl elöterjesztett krémnek köszönhetem hogy a combom közepétől a köldökömig nem maradt semmi nyoma a forrázásnak,Kisfiam orvosi hiba miatt halt meg mint már azota kiderült,perelni nem tudok sajnos.nagyon sok olyan dolog történt még velem amiben az orvosi dolgok semmit sem értek,csak a hokuszpokok,

remélem érted miért ingott meg bennem az orvosok bizalma

13. 1c4f1f6e5a (válaszként erre: 12. - 1a7db11ff0)
2009. dec. 10. 13:17
Az orvostudományban nem hiszel a babonában igen???Ez meglepő!!!
12. 1a7db11ff0 (válaszként erre: 10. - 1c4f1f6e5a)
2009. dec. 10. 13:06

én nem dokis dolgokat hoztam fel alapul,és nem ez a célom hanem az hogy igen is jo dolognak tartom azt ha valaki azokon a napokon pobálkozik amikor amilyen nemü gyermeket szeretne.engem a genetikai dolgok nem érdekelnek csak példa a csajszi és családja,hogy igen is ilyen esetekben lehessen választani,mint amiben ők is vannak -voltak.mi annak idején nem foglalkoztunk azzalmilyen nemü gyerekünk legyen mert 3 gyerekem van 1.fiu,2.lány,3 fiu,de ő meghalt,nem tudom miért és hogy mi okozta,de ebből kifolyolag mi ujra szeretnénk babát és igen is arra gyurunk hogy ujra fiu legyen és minden boszis praktikát bevetünk ezért majd kiderül sikerül e.

Orvosi dolgokban nem hiszek még egyszer is mondom,csak példa volt.

11. ae920c90e4 (válaszként erre: 7. - F303be5590)
2009. dec. 10. 13:05

Szerintem teljesen helytelen. Pl. egy gondolkodás beli trend felboríthatja a populáció számát.

Kínában sokáig fiút akartak, és nem csak akarták, hanem tettek is érte elég kegyetlen módszerekkel. Ez azt eredményezte, hogy egy a generációban lényegesen több a fiú, mint a lány. Mivel ezeknek a nőknek csak egy gyereke lesz, ezért mikor ez a generáció eljut a gyerek vállalás idejéhez, lényegesen visszaesik a lélekszám. Ez nem Kínában nem probléma, de szerintem rámutat a lényegre, hogy milyen súlyos következménye lehet annak, ha ez a szelekció megengedett.

10. 1c4f1f6e5a (válaszként erre: 9. - 1a7db11ff0)
2009. dec. 10. 12:27
Czeizel Endre az egészségügyi szaktárcához benyújtott egy javaslatot ahol a születés előtt meg lehetne választani a gyermek nemét.Etikai szakmai elutasításon kívül büntetőjogi akadályokba is ütközött.Természetesen ez a módszer csak mesterséges megtermékenyítés útján valósulhatna meg és semmi köze az itt felsorakoztatott babonaságokhoz.
2009. dec. 10. 11:05
Én csak annyit szeretnék hozzá szolni még hogy az utcánkban lakott egy fiu aki nem olyan régen meghalt 18évesen veleszületett betegségben addig nem tudták hog örökletes de csak fiukon keresztül mig ő meg nem született és beteg nem lett,van egy nővére,Na de neki milyen kilátásai leszenk a jövöre nézve?mert ha fia lesz ugyan ezt kell végig élni mint a tesojánál és az édesanyja az öccsével,(mert az anyukájának a tesoja is ebben a betegségben halt meg csak ő 16 évesen)Igen én helyeslen hogy meg lehessen a nemeket választani vagy akármilyen praktikákkal a nemét befolyásolni,nincsen ebben semmilyen kémiai vagy akármilyen beavatkozás fizikálisan vagy mentálisan a szervezetbe,ezt ezért tallták ki az okosok,hogy ilyen szörnyü betegségeket-tragédiákat megprobáljanak kiküszöbölni.
8. lovebird (válaszként erre: 7. - F303be5590)
2009. dec. 9. 18:36

Szerintem semmi rossz nincs benne. De a legfontosabb az, hogy egészséges legyen a baba. Sajnos a családunkban van beteg gyerek, és én mindennap hálát adok a jó Istennek, hogy nekünk egészséges gyerekünk lett.

Egyébként köszönöm az eddigi hozzászólásokat!:)

2009. dec. 9. 17:55
ha esetleg lehet is, helyes szerintetek?
2009. dec. 9. 17:18

Nekem a kínai fogamzásnaptár bejött. Persze lehet hogy csak véletlen. Olvastam a neten, hogy másoknak nem jók a tapasztalatai ezzel a módszerrel.

Én csak fogantatás után néztem utána. Egyébként első baba. Tehát nekünk mindegy volt, hogy fiú-e vagy lány.

[link]

2009. dec. 9. 17:15

Szia.

én a neten utána néztem ovulácios teszteknek,és van egy portál ahol megirja mikor van a peteérésed-terhességi tesztet mikor kell csinálnod-és ha negativ az eredmény akkor mikor jön meg.De ezen a portálon azt is megirja hogy melyik nap melyik nemü gyermekre vagy a legesélyesebb.

Ez az oldal a Timmermann.hu.termékenységi tesztje.

De viccesre fogva a figurát a sogoromnak két lánya van,ő azt mondta nyitott szájjal csinálták,a másik sogoromnál két fiu van ők csukott szájjal csinálták.nálunk két külömbözö nemü van.

remélem segitettem

szia Anett

2009. dec. 9. 17:12
NEM!!!!!
2009. dec. 9. 17:12
akkor viszonylag egyszerű dolgotok van, mert fiút könnyebb összehozni, mint lányt. a lényeg a peteéréskor legyetek együtt és inkább utána mint előtte...:o)sok sikert!
2009. dec. 9. 17:11

Szia!

Sokaknak bevált a jónásmódszer...

Ott elméletileg megvan hogy melyik hónapban milyen nemű baba lehet...

M.

2009. dec. 9. 17:10

Szerintetek lehet befolyásolni a gyerek nemét?

Már van egy kislányunk, és nagyon szeretnénk egy kisfiút is. Végül is a lényeg az, hogy egészséges legyen, de ha lehet valamit tenni azért, hogy fiú legyen, akkor szívesen meghallgatnám a tapasztalatokat. Köszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook