Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nyáron külföldre költöznék kiskorú gyermekeimmel fórum

Nyáron külföldre költöznék kiskorú gyermekeimmel (beszélgetős fórum)

19. a7eb88768b (válaszként erre: 15. - Ilián)
2018. jún. 11. 19:13
Igen igy van ahogy irod most meg is néztem,szüneteltetni csak úgy tudom ha a másikbol van befigadó nyilatkozat.
18. a7eb88768b (válaszként erre: 10. - Babyapocakban)
2018. jún. 11. 19:12

Na azon nevettem amennyire tudtam idegemben hogy a gyámhatóságon a hölgy is azt mondta hogy mit csinál eljön a határra?

Ott fog várni és megállit??

Tiszta vicc ...

2018. jún. 11. 19:08

Elnézést a késői válaszért,hamarabb feljöhettem volna mert akkor láttam volna hogy valaki irta a szüneteltetésr,sajnos erről lecsúsztam!:(

Millió helyen jártam,köztük az tanügyön is ahol a hölgy kézségesen mindent elmondott,bár ezt a verziót nem,a szüneteltetést.

Ő a magántanulói stàtuszra vonatkozó paragrafusokat kereste ki nekem,irtam is levelet az igazgatónak.

Erre reagálva ő környezettanulmányt kér...

Teljesen elképesztő amit müvel.

14,10,7 éves gyerekeim vannak de még gyámhatóság közelében se jártam/eddig!/ez az egész olyan megalázó.

Szerencsére a gyámhatóságon lévő hölggyel is lepacsiztam,na nem megvesztegettem elég volt csak elmesélni a sztorit és kiakadt mert azt mondta rengeteg ilyen eset van nem érti miért akadékoskodik az igazgató.

Huu most nagyon bánom hogy nem láttam hamarabb ezt a szüneteltetés dolgot!!!

Megkiméltem volna magam sokmindentől,borzalom hogy mi megy itt!!

Ne kérdezze senki miért dobbantunk inne!! 😁

16. Ilián
2018. jún. 4. 18:14
Mondjuk Mo -on a tanév hivatalosan aug.31ig tart.Tehat nem értem,mi a gond mert így a gyereket a következő tanév elejéig a kutya se keresi. Ha meg nyáron talál iskolát, szeptemberig tudja igazolni.Ezert kérdeztem, hova költöznek. Pl Németországban tartományonként változik az iskolakezdés, van ahol augusztus elején kezdődik a tanév.Ha pl. éppen ilyen helyre költözik, akkor a probléma könnyen megoldható.
15. Ilián (válaszként erre: 14. - Vica973)
2018. jún. 4. 18:07
Sztem egyelőre nincs még új iskola, anélkül meg nem tud szüneteltetni, mert onnan iskolalátogatási igazolás kell.Legalabbis úgy tűnik a fórumindító szavaiból, bár így, hogy nemigen reagál semmire, így csak tippelni tudunk.
2018. jún. 4. 14:23

Ne magántanulói státuszt kérj, hanem a tanulói jogviszony szüneteltetését. (Nkt. 91.§.) Ez nem engedélyhez kötött, hanem csak bejelentési kötelezettséggel jár.


91. § (1) * Magyar állampolgár engedély nélkül folytathat tanulmányokat külföldön és tankötelezettségét külföldi nevelési-oktatási intézményben is teljesítheti. Magyarországon élő magyar állampolgár a tankötelezettségét magántanulóként Magyarországon működő nevelési-oktatási intézményben teljesítheti.


(2) * A tanköteles tanuló tanulmányainak külföldön történő folytatását - a tanköteles gyermek nyilvántartása céljából - be kell jelenteni a lakóhely, ennek hiányában tartózkodási hely szerint illetékes köznevelési feladatokat ellátó hatóságnak, vagy, ha a tanuló már hazai iskolába beiratkozott, az iskola igazgatójának.


(3) * A külföldi tanulmányok alatt a tanuló magyarországi tanulói jogviszonya szünetel, kivéve, ha tanulmányait magántanulóként Magyarországon folytatja.

13. babyapocakban (válaszként erre: 1. - A7eb88768b)
2018. jún. 4. 09:43
Majd megírod mi lett a vége?
12. VendrinerPiroska (válaszként erre: 9. - A7eb88768b)
2018. máj. 31. 21:04
Ez azért remélem nem igaz, mert szerintem az egyházi iskolákat is felügyeli az önkormányzat szakmailag és a törvény felett nem állhatnak ők sem. Szerintem a leveles megoldásban is van valami, de úgy sem tud veletek mit csinálni, ha elköltöztetek. Ott csak az adott ország szabályainak kell megfelelni. Legalábbis Angliában. Viszont a másik országban jó lesz elkezdeni intézkedni.
2018. máj. 31. 09:36

Nem "beszélni". Írni... akár a felettesének, ezt és ezt szeretnétek, kéred, hogy tájékoztassanak a lehetőségekről!


Ha már ismered a lehetőségeidet, akkor simán add be, szintén írásban, hogy mit szeretnél. Majd megválaszolják, ha nemleges netán a válasz, akkor benn van (elméletileg) a levélben, hogy merre menj tovább.

Nem kell beszélni, felesleges... ÍRNI! :)

10. babyapocakban (válaszként erre: 9. - A7eb88768b)
2018. máj. 31. 09:03

Ez röhejes. Nem dönthet a ti sorsotokról. Mivel külföldre mentek, nem másik magyar iskolába, szerintem kb semmit sem tehet az ellen, hogy ti elmenjetek.


Én azt csinálnám, hogy az iskola utolsó hetének végén, vagy évzáró után egy ajánlott levélben közölném az iskola felé, hogy viszlát, mert elköltözünk. Ezzel jelzed a változást, mire bármit tudnának tenni, már vége a sulinak, a bizonyítványt megkaptátok.

9. a7eb88768b (válaszként erre: 8. - Ilián)
2018. máj. 29. 22:36

A diri elmondása szerint neki

Kell döntenie errôl..,

És kb tudod hova mehetek?

A sóhivatalba panaszra

Konkrétan ez a pali úgy be akar regulázni mint annak a rendje ...

8. Ilián (válaszként erre: 5. - A7eb88768b)
2018. máj. 29. 22:26
Bárki lehet magántanuló, ez törvényben rögzített jog.
7. a7eb88768b (válaszként erre: 6. - VendrinerPiroska)
2018. máj. 29. 21:25

Egyházi igen :(

El se tudom mondani hogy bánom hogy ide irattam őket,mondjuk igazgatóváltás most volt.tavaly szeptembertôl

6. VendrinerPiroska (válaszként erre: 5. - A7eb88768b)
2018. máj. 29. 20:05
Nem is kicsit. Egyházi iskola? Onnét hallok ilyen vadakat. Különben hová költöznétek?
5. a7eb88768b (válaszként erre: 2. - Ilián)
2018. máj. 29. 19:57

Nem engedi a magántanulói jogviszonyt sem,arra hivatkozva hogy nagyon komoly pszchiológiai betegsége kell hogy legyen hogy ezt ő engedélyezhesse.

Kicsit vicc.

4. a7eb88768b (válaszként erre: 3. - Babyapocakban)
2018. máj. 29. 19:55

Konkrét baja tudtommal nincs,de ma ismét bementem azt sem engedi hogy magántanulók legyenek.

Rengeteg embernek van panasza erre az új igazgatóra.

De végig jártam mindent némi igazság van abban amit mondott de nem 10 óra után indul meg az eljárás.

3. babyapocakban (válaszként erre: 1. - A7eb88768b)
2018. máj. 29. 08:10

Bocs, hogy nem szorosan ide tartozik, de az azért vicces, hogy a felelős szülőket így fenyegetik egy költözés során, de mikor iskolaköteles gyerekek csoportosan lógnak a városban napközben, az senkit nem érdekel.


Szerintem túlzás, amit az igazgató mondott egyébként. Kizártnak tartom, hogy RENDŐRSÉGI ELJÁRÁS (wtf???) indulna 10 óra hiányzásért. Van valami konkrét baja veled, hogy ennyire durván fenyegető a hozzáállása?

2018. máj. 28. 22:59
Hová költözöl? Erről nem írtál.Hányadik osztályba jár? Kérhetsz magántanuló jogviszonyt, ehhez kell írni egy kérelmet az igazgatónak.Ilyenkor ugye nem gond, ha nincsen ott.Aztán ha beírattad külföldön, akkor igazolod a magyar iskolának.
2018. máj. 28. 21:28

Aki jártas ebben légyszi segitsen! Mit kell tennem?

Nyáron külföldre költöznék kiskorú gyermekeimmel,ezt jeleztem az iskolában,az igazgató azt mondta hogy csak úgy irathatom ki ha szeptember 1-töl már a másik iskola igazolást ad hogy oda fel vannak véve.

1

Itt várólista van,nem biztos hogy addig felveszik

2

Ha innen iratom be őket az sem járható mert két helyre nem járhatnak

Mi ennek a menete?

Az igazgató azt mondta hogy 10óra hiányzás után rendőrségi eljárás indul ellenem

Ez igaz ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook