Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » “Legjobb barátnő” fórum

“Legjobb barátnő” (beszélgetős fórum)


1 2
50. Channa* (válaszként erre: 49. - Af86a99684)
2019. nov. 21. 18:37

Igen, mert?


Te szívesen töltenéd az idődet egy olyannal, akivel csak szenvedni lehet?


A fórumindítónak sürgősen meg kell változnia, és nem ezen a "barátnőn" agyalnia.

Már egy éve megszakított vele minden kapcsolatot és lám, így 1 év után szerzett egy újabb sérelmet, amin lehet újra és újra keseregni.

Mire jó ez?

Nem volt elég a rossz gyerekkor és az erőszak? Kellett még egy?

Nem lehetne vidám dolgokkal foglalkozni? Persze, lehet bogyókat is kapkodni és pszichológushoz járni, ahol viszont kötelező újra és újra elmesélni az elmúlt x év traumáit. De én nem gondolom, hogy ez lenne a megoldás...

49. af86a99684 (válaszként erre: 48. - Channa*)
2019. nov. 21. 18:06
Te miről beszélsz? Végigolvastad, amit eddig írt?
48. Channa* (válaszként erre: 46. - Babyapocakban)
2019. nov. 21. 18:00

Pedig az vagyok, de a barátnőm nem azért van, hogy állandóan együtt siránkozzunk a múlton, hanem szórakozni is szoktunk, felszínes dolgokról beszélgetni, együtt nyaralni, bulizni és ha valaki épp mélyponton van, akkor segítünk egymásnak.


Csúnya dolog egy barátnak nevezett valakit ennyire kihasználni lelkiszemetesládának.


Gondolom nem egy gyerek a fórumindító, így simán felnőhetne már és megpróbálhatna barátokat szerezni, akikkel szórakozik és nem csak picsog.

2019. nov. 21. 08:29
Ez egy megfelelési kényszer. Mit szól ez, mit szól amaz, inkább nyelek, de ne kelljen konfrontálódni, mindenki problémáját magamra veszem, mindenkin segítek, csak magamon nem. Mérlegelés kell, amiben több a rossz, mint a jó, ott önzőnek kell lenni. Olvass néhány önismereti, segítő könyvet.
46. babyapocakban (válaszként erre: 37. - Channa*)
2019. nov. 21. 08:26
Te se vagy egy kimondott empata 😁
45. af86a99684 (válaszként erre: 42. - 69d04815df)
2019. nov. 21. 07:12
Nem igaz, nem azért tűrsz el mindent, mert lelkiismeretes vagy, és szereted az embereket, hanem azért, mert ezt szoktad meg. Szokjál le róla, mert sokszor leszel még kellemetlen helyzetben, ha nem változtatsz a hozzáállásodon! Nem vagy senkinek a lábtörlője.
44. 69d04815df (válaszként erre: 35. - Af86a99684)
2019. nov. 21. 00:20

Zaklatásnak ezt így nem tudnám mondani , de mindig mikor elhatározom/ határoztam , hogy soha többet nem beszélek vele akkor rà 4-5 hónapra mindig megjelenik .( gondolom itt kezd el unatkozni.)

Úgy viselkedik mintha semi nem történt volna , csak megkérdezni , hogy mi van velem ? hogy vagyok?

Aztán természetesen elkezdünk beszélgetni , mert jönnek az emlékek , és mindig olyan szarnak érzem magam amiatt ,hogy megharagudtam rá , mikor mellettem volt sokszor .Majd eltelik egy kis idő megint nem keres , vagy tesz valami bántót ,megint nem szólok egy ideig , aztán mikor ez már sokkallom utánna, megharagszom ..Ez egy ördögi kör..

Gondolkoztam azon amit írtál , az előbb és nagyon igaz.. Két problémás ember vonzza egymást , a különbség csak annyi , hogy én őt soha olyan módon nem bántottam ,mint ahogy ő engem .. Nagyon jó meglátás volt ! Köszi 😊

43. 69d04815df (válaszként erre: 38. - Monty)
2019. nov. 20. 22:24

Én nagyon szívesen meghallgatom a barátaim problémáit , nem csak a jó dolgokban tartok mással a rosszban is ! Attól , hogy valaki sok rossz dolgon ment keresztül nem energia vámpír ,számomra ... Vannak , terveim és álmaim a munkámban az utolsó két évben kimagasló eredményeket értem el , és nem fogom fel adni a céljaimat soha !

Szerintem egy igazából negatív töltetű ember nem úgy áll mindennek ellenére amin keresztül mentem az élethez ,mint én ! Nagyon kedves vagy , hogy írtál és én is hasonlóan vélekedek , ahogyan te ! Legyen szép estéd !! 😊

42. 69d04815df (válaszként erre: 40. - Channa*)
2019. nov. 20. 22:18

Igen , ezért hoztam létre ezt a beszélgetés , hogy ezekről a sérelmeimről beszéljek , és kérjem ki az emberek véleményét ...

Szerettem volna kicsit betekintést engedni ebbe az egészbe ,ezért próbáltam minél részletesebben leírni ezt az egészet , hogy érthetőbb és átláthatóbb legyen ,viszont úgy fest a dolog , hogy most te közelíted ezt meg negatívan ... Én már szó szerint szenvedtem ebben a barátságban , ezért léptem ki ..A baj velem , hogy nagyon lelkiismeretes vagyok , és rengeteg mindent eltűrök annak akit szeretek legyen az barát vagy párkapcsolat..viszont egyre rosszabbul éreztem magam ebben a barátságban màr ,őrlödtem amiatt ,hogy mit fognak gondolni rólam az emberek , ha lezárom ezt az egészet .Ezért hoztam létre ezt a beszélgetést , hogy számomra idegen emberek véleményét kérjem ki akik mindenféle elfogultság nélkül tudnak ebben segíteni nekem ! Köszönöm , hogy írtál !

41. 69d04815df (válaszként erre: 39. - Channa*)
2019. nov. 20. 22:08

Ez így egy vélemény ! Nem haragszom érte .

A lentiekben viszont leírtam , hogy attól , hogy ezek a dolgok megtörténtek , én még nem feltétlen tartom magam negatív embernek , tudok kis dolgoknak is örülni , vannak céljaim és álmaim!

Csak sajnos volt ez a 15 év az életemben , amiről ő is tudott ..

És volt olyan sokszor , hogy ezt ki is adtam magamból , de én úgy gondolom , hogy egy igazi barátnak , sosem leszel sok , nekem se volt ő az ...Neki sem volt egyszerű én is próbáltam , őt támogatni , akkor is ha a karácsonyok csak a sírásról szóltak a nevelő apukája miatt ,mégsem neveztem őt egy percig sem energia vámpírnak ..és akkor sem mikor az egész családja miatta sírt ..

Ott voltam végig mellette , végig néztem az egészet ..

Ő szeret az emberek felett uralkodni meg mondani ki és mit csináljon ..

Évekig kapott gyógyszeres kezelést , mert nála is kialakult a múltjából adódon lelki betegség , még sem egy percig sem mondtam rà , hogy energia vámpír .. Mindenben támogattam amiben , csak lehetet..

Biztosítottam arról , hogy nincs egyedül , segítek bármiben .

Ő viszont idegen emberekkel sokkal inkább beszélt mint velem...Én elfogadtam őt olyan kis okoskodnak amilyen volt , az nem zavart az viszont sokkal inkább ,amikor minősíthetetlen módon beszélt vagy viselkedett velem ..Köszönöm , hogy írtál ! Szép estét !

40. Channa* (válaszként erre: 39. - Channa*)
2019. nov. 20. 18:21
15 hozzászólás, amiben semmi másról nincs szó, csak az őt ért sérelmekről...
39. Channa* (válaszként erre: 38. - Monty)
2019. nov. 20. 18:20

Nem számoltam össze a hozzászólásait, amik hosszúak is, de semmi jót nem sikerült neki írni, csak dől belőle a panasz.

Minek nevezzem?


Mindenkivel történnek rossz dolgok, de nem kell abban élni örökké. Meg kell próbálni jól érezni magunkat, különben energiavámpírok leszünk és senki nem áll velünk szóba szívesen.

38. monty
2019. nov. 20. 18:13
Azért nem igazán értem ezt. Ha valakivel szar dolog történik, esetleg több is, és beszél róla,azt egyből energiavámppírrá kiáltjuk ki?
2019. nov. 20. 18:05

B@sszus! Én se szívesen lennék veled kettesben.

Ne is haragudj, de csak átfutottam az írásaidat és teljesen leszívtad az energiámat...

36. birebora (válaszként erre: 1. - 69d04815df)
2019. nov. 20. 17:23
Hagyd a fenébe.
2019. nov. 20. 12:28
Nem zaklat?
34. viva70 (válaszként erre: 23. - 69d04815df)
2019. nov. 20. 12:21
Ezt a nem létező "barátságot" mindenképp le kell zárni.
33. af86a99684 (válaszként erre: 30. - 69d04815df)
2019. nov. 20. 12:00
Terror alatt tartott... Most erre mit írjak? Diagnosztizáljam? 🙂 Semmi értelme. Örülj, hogy megszabadultál tőle. És szedd össze magad, erősödj meg, építsd az önbizalmad, hogy az ilyenek elkerüljenek.
2019. nov. 20. 11:51
Igen , ebben is lehet igazság ! Köszönöm szépen , hogy szánták időt a válaszokra !😊
31. af86a99684 (válaszként erre: 28. - 69d04815df)
2019. nov. 20. 11:38
Értem. Úgy tűnik, a problémás emberek vonzzák egymást. 🙂Nem biztos, hogy velejéig rossz ember a barátnőd. Szerintem nála sincs minden rendben, azért viselkedik így. De ez nem mentség... Idegesítetted, mert nagyon különbözőek vagytok. Nem illesz a képbe.
2019. nov. 20. 11:37

Lelki terror alatt tartott , amikor bele untam abba , hogy nem keres én sem kerestem őt , amit szóvá tett és hozzám is vágott ,ami furcsa volt , hogy ez csak akkor történt meg szinte kivétel nélkül mindig ,amikor épp szakított az aktuális pasijával .

Hogy én ezt hogy tudom megtenni ? Mikor ő mindig mellettem állt .. Olyan volt mintha , minden felelősséget le akart volna söpörni magáról , és próbálta úgy alakítani a helyzetet , hogy ő jöjjön ki nyertesként belőle . Ő nagyon is igényt tartott a barátságomra , mert tudta azt , hogy én őszintén tiszta szívből szeretem és testvérként tekintek rá ..

A baj azzal volt , hogy ő a barátságot úgy képzelte el , hogy csak akkor jelentkezik , ha ő akar , aztán ha már nem voltam ebben annyira partner ,akkor össze vesztünk , ott voltam mindenféle fogyatékos ..Többször meg szerettem volna szakítani ez a a barátságot ,mert már szorongtam a közelébe ,olyan intelligens , és tökéletes úgy sem tudtam lenni amilyen ő , viszont az esetek többségében , ő keresett meg. Ha esetleg energia vámpírnak tartott volna akkor őrült volna , hogy már nem vagyok jelen az életében nem ? Én komolyan gondoltam akkor , hogy lezárom ezt a barátságot , mert nagyon fájtak a tettei és a mondatai , viszont ő ilyenkor általában mondta , hogy a családjához tartozom, szóval nem tudom ..

2019. nov. 20. 11:01
Ne haragudjatok néha a telefonom elír szavakat
28. 69d04815df (válaszként erre: 26. - Af86a99684)
2019. nov. 20. 11:00
A baj az , hogy amikor megerőszakoltak , mindenkivel megszakítottam a kapcsolatot , mert szó szerint el kellett menekülnöm otthonról , nem nem beszélhettem senkinek se a dologról . Egy új életet akartam kialakítani máshol másokkal , amikor jött ez a borzasztó kapcsolatom . Ő segítet fel állni belőle ,viszont ez a kapcsolatot ezután sem tartottam senkivel ,abba az irányba buliztunk , ültünk össze ismerősökkel amerre ő lakik .. Így aki őt ismeri az engem is ismer . Egyébként sokat nevettünk is rengeteget együtt .. Kártyáztunk , kocsikáztunk ,de ezt csak akkor , ha több ember volt körülöttünk , ha ketten maradtunk teljesen elzárkózott a köztünk levő kommunikációtól is szinte már .. láttam rajta , hogy idegesítem őt , ami nagyon aggasztót és többször megkérdeztem tőle haragszik rám ? Valami rosszat tettem ? A válasz , mindig nem vagy dehogy is volt ..
2019. nov. 20. 10:46

Én magamat egyébként a sok rossz ellenére sem tartom negatívnak .

Rengeteg , tervem és vágyam van apróságoknak is tudok örülni , szerettem volna egy igaz barátnőt ,csak akivel lehet jönni , menni nagyokat sétálni és beszélgetni ehhez sajnos néha , ha éppen mélyponton voltam , hozzá tartoztak a rossz dolgok is , viszont én őt a testvéremnek neveztem , mindenkitől aki rosszat mondott rá védtem ,biztosítottam afelől , hogy soha nem fogom elfelejteni amit tett értem és mindig számíthat rám . Nem csak rossz dolgokat szerettem volna , vele megosztani , de valahogy akkor soha sem volt sehol mikor boldogan meséltem az álmaimról neki és kértem , hogy menjünk valahova és igyunk meg valamit , minden idegen fontosabb volt nálam , velük hamarabb telefonált órákig mint velem , és ez nagyon rosszul esett ..

Egy ideig azt hittem , csak sajnálatból foglalkozik velem ..amiben valószínűleg volt is igazság ..

26. af86a99684 (válaszként erre: 21. - 69d04815df)
2019. nov. 20. 10:45
Hagyd, mondjon, amit akar! Aki ismer, tudja, milyen vagy. Náluk nem ér el semmit.
25. af86a99684 (válaszként erre: 23. - 69d04815df)
2019. nov. 20. 10:43
Az ilyen addig érzi jól magát, amíg uralkodhat valakin, amíg függnek tőle. Jól tetted, hogy kiszálltál ebből a barátságnak nem nevezhető valamiből!
24. 69d04815df (válaszként erre: 22. - Andi6020)
2019. nov. 20. 10:37
Rengetegszer , mondtam neki hogy csináljunk közös programot csajos estét mennyünk el , sétálni vásàrolni vagy akármit , nem irt vissza , nem vette fel a telefont általában 10-ből 9-szer én kerestem , csak akkor reagált a megkereséseimre mikor , jeleztem felé , hogy baj van .. Ha energia vámpírnak tartott volna , akkor nem ellenkezőleg kellett volna , hogy reagáljon ? Akkor miért jelent meg csak a bajban ? Akkor ez elől pont menekülni-e kellett volna nem ? Nem tudom , lehet igazad van elgondolkodom rajta ! Köszönöm szépen a válaszod !
23. 69d04815df (válaszként erre: 19. - Viva70)
2019. nov. 20. 10:29

Azért , mert nagyon rossz gyerekkorom volt , és utánna bele menekültem egy kapcsolatba ami szörnyű volt , mellettem állt segítet talpra állni , eljönni ettől az embertől, elmeséltem neki mindent a gyerekkoromat , azt hogy verbálisan és fizikálisan is bántalmaztak sokat gyerekként , majd azt , hogy 17 éves koromban megerőszakoltak , akkor ott abban a pillanatban úgy éreztem , hogy megtaláltam a másik felem és egy angyalt küldtek le nekem ! Nagyon szerettem , őt igazi barátnőnek tekintettem rá.Mikor meghalt apukám nagyon depressziós lettem és nem tudtam dolgozni , ki segített akkor és néhányszor még anyagilag amit természetesen mindig maradék nélkül vissza kapott ! Idővel viszont azt vettem észre , hogy a férfiak sokkal fontosabbak nálam , volt olyan ,hogy vonatoztam hozzá több óra hosszàt aztàn lelépet egy fiúhoz .. Megpróbált ezek mellett irányítani mondok egy példát , kaptam egy CD-t valakitől és más emberek szeme láttára kapta ki a kezemből , hogy ezt nem hallgathatom , mert drogos zene ( Disco zene volt rajta ), lehúzta a kocsi ablakot kikapta a kezemből és kidobta az ablakon , nagyon kellemetlenül éreztem magam. Olyan volt mint ha ő egy felettem álló személy lenne aki irányít engem , aztán kapott ő is egy CD-t úgy gondoltam talán feltudja fogni milyen kellemetlen helyzetbe hozott , és megszerettem volna ugyan ezt tenni vele , hogy talán akkor át érzi azt amit én , erre utánna mindenki előtt mondta nekem , hogy nincs saját szemèlyiségem , ledegradált és megalàzóan viselkedett velem , de úgy voltam vele , hogy sokszor mellettem állt , valószínűleg csak rossz napja van , és eltűrtem neki , aztán ezek a dolgok gyakoribbá váltak , mondta nekem , hogy én hülye vagyok mert nincs iskolai végzetségem , pedig meséltem neki a családomról és a gyerekkoromról is , ő konkrétan meg mondta nekem , hogy ő milyen intelligens és sokkal okosabb nálam , és hogy ő az állatokat is jobban szereti mint én , mert , hogy ő vegetáriánus volt egy évig ,csak az egészségi állapotára hivatkozva újból elkezdett húst enni ,ami egyébként fura volt , hogy ennek ellenére voltunk egyszer mekibe és a hamburger zsömlét olyan szinten össze nyomta a kezével miközben ette , hogy feltűnő volt , tudtam hogy eszik húst , de nem szóltam neki semmit , meg hogy ő neki otthon ahol lakik állat menhelye van .., nem tudom lehet ,hogy volt az előtt mikor még nem ismerkedtünk meg ,de egy ember akinek állat menhelye annak biztosan több teendője van annál , hogy néha felhívja az anyukáját és az otthoni kutyáiról beszéljenek , semmi arra utaló dolgot nem tett , hogy ez igaz lenne .. Amikor elmentem hozzájuk sem láttam sehol menhelyet ami az ővé lett volna , egy ilyen ember a kutyáknak szenteli az egész életét biztosan megmutatta volna nekem , ha igaz lett volna , a mostani páromnak is ezt mondta mikor megismerkedtek , pedig akkor már biztosan nem volt neki , mert rengetegszer voltam náluk egyszer sem láttam 3- nál több kutyát , mindegy ezek csak példák voltak .Én szándékosan nem kérdőjeleztem meg a szavahihetőségét ,nekem a barátság nem a rivalizálásról szólt ,csak egyre jobban kezdett bántani ez a sok kis apróság .Bántott az ,hogy lekezel és hülyének néz , és ezek a dolgok miatt kezdtem szorongani akár miről is beszéltem vele ezek után már ..

Köszönöm szépen , hogy írtál !

22. andi6020 (válaszként erre: 16. - 69d04815df)
2019. nov. 20. 10:18

Jó lenne ismerni a másik fél véleményét is.

Sajnos elég sok a problémád, lehet ő egy idő után már energiavámpírként érzékel téged.

21. 69d04815df (válaszként erre: 13. - Napsugár8)
2019. nov. 20. 09:57

Próbáltam hasonlóan eljárni , ismerem őt most mindenhol azt beszéli rólam , hogy milyen hálátlan vagyok és sajnos nagyon a szívemen viselem azt amit beszélnek rólam az emberek ...😐

Köszönöm szépen , hogy válaszoltál !

1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook