Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lefagyott a telefonom! Mitől lehet? fórum

Lefagyott a telefonom! Mitől lehet? (tudásbázis kérdés)


2009. júl. 10. 19:53
Az az izé a csúszkálós telefonok lelke... Sajnos, mivel mozgó alkatrész, simán megtörhet. Azokban a típusokban, amiket volt szerencsém belülről látni, valami szalag, párhuzamos csíkokkal. Néhány szervizes szerint fogyóeszköz... :(
12. Bobett
2009. júl. 10. 19:05

Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a segítséget! Telefonom a szervízben pihen :((((((((, megszakadt benne valami szál az kijelző meg valami izé között, de holnapra megcsinálják, úgyhogy megnyugodtam! Most a húgomtól kaptam egy őskövületet, holnapig kihúzom azzal!

Még egyszer köszike Nektek!

2009. júl. 10. 08:57
Amúgy, ha gombbal van gond, vagy koszos lett, vagy beázott... Ha az utóbbi, nem vonatkozik rá a garancia, mert "beázásból eredő hiba garanciálisan nem javítható", vagy mit szoktak ilyenkor írni...
2009. júl. 10. 08:55
Szétszedés: ahol a rovátkázás van, nyomd be középen a fedőlapot. Ne félj, nem törik el!!! Nekem úgy szokott sikerülni, ha nem húzom, hanem tolom, másik kezemmel meg tartom, meg ne röptessem... :)
2009. júl. 10. 08:49

Nos, akkor én megmondom a "tutit": 2,5 évig dolgoztam az egyik szolgáltatónál...

1.) A telefont jó minden nap min. 20 percre kikapcsolni. A kék szolgáltató pl. 20 percenként frissíti a SIMkártyákat, és csak kikapcsolással frissül.

2.) Powerpuffemo-nak abban igaza van, hogy meg kell várni az akksi lemerülését, de!!! CSAK a régi nikkeles akksikkal van így, azokat mindig le kell meríteni teljesen. Az újabb, lítiumosokat elég félévente egyszer!

3.) Lefagyás pedig lehet 2 dologtól:

A.) A telefonnal baj van... Ha még garanciális (1évesnél fiatalabb), menj be egy szervízbe, vagy a szolgáltatóhoz, ingyér van a szoftverfrissítés. Ha helyben nem tudják megoldani (mert pl. vidéki vagy és csak a szolgáltatóhoz tudod bevinni, nem a gyártóhoz), adnak cseretelcsit, mert fel kell küldeniük a központba. Ha régebbi, párezer forint a frissítés, viszont a cseretelcsi nem jár...

B.) Régi a SIMkártya... Ha 2 évnél régebbi, simán meghibásodhat, még akkor is, ha nincs rajta karc... Go szolgáltatóhoz, habozás nélkül azt mondani, hogy a SIM miatt fagy le, és akkor hibásnak minősítik. Ha nem változott, mióta eljöttem, akkor ez ingyen van, de csak akkor, ha kiatrtóan és egyértelműen állítod, hogy a SIM hibája. Ha vacillálsz, rád húzhatják a párezres cseredíjat...

3.) Lehet az akki is a probléma, bár kevés az esélye. Esetlg beméretheted... A jobb használt telcsis boltokban van ilyen mérő, de szerintem nem ez lesz a baj...


Ha lefagy a telcsi, először mindig azt próbáld meg, hogy a kikapcsoló gombot hosszan nyomod, min. 5 másodpercig. Uúgy, mint a számítógépnél. Ha így se kapcsol ki, csak akkor szabad kivenni az akksit, mert ez a művelet nagyon gyilkolja a szoftvert!

Ha ki is kapcsol, akkor is szedd szét, vedd ki az akksit és a SIMet is, majd újra rakd össze. AZt nem tudom, miért, de ez segíteni szokott...

2009. júl. 10. 08:41
Nekem is ilyen van...Akkor valami elfüstölt benne, sztem vidd szervízbe, nézzék meg hogy egyáltalán mi a baja aztán eldöntöd hogy megcsináltatod-e.
2009. júl. 10. 08:40

Vidd be egy szervízbe, ha nem sikerül levenni az aksit, és nem tudod kipróbálni, hogy ez segít-e!

Lehet, h vmi szoftver probléma, lehet, hogy érintkezés.. ezt így nehéz megmondani!

2009. júl. 10. 08:35
Kikapcsolni kitudtam, de vissza már nem! Két gombbal van gond, a két legfontosabb!
2009. júl. 10. 08:35
Samsung SGH 250-es! Egyelőre szét sem tudom szedni! :((((((
2009. júl. 10. 08:34
Ha nincs kikapcsolva néha a telefon akkor a szoftvere megbolondul. Van aki sosem várja meg míg teljesen lemerül és ki sem kapcsolja, csak mindíg feltölti bekapcsolva ha már kevés rajta a töltés és ettől tönkremehet. Néha ki kell kapcsolni és újra be.
2009. júl. 10. 08:32
Nekem is volt már ilyen.Próbáltad már kivenni a sim kártyát?Lehet azzal van a baj.Szerintem vidd el szervízbe.
2009. júl. 10. 08:32
Milyen fajta? Nekem néha a 3410-es fagyott le, kikapcsolni sem tudtam. Ki kellett vennem az akkumulátort, úgy tudtam csak leállítani.
2009. júl. 10. 08:30
Lefagyott a telefonom! Mitől lehet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook