Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lecsökkent tejmennyiséget fejéssel fent lehet tartani vagy csak tovább fog apadni? fórum

Lecsökkent tejmennyiséget fejéssel fent lehet tartani vagy csak tovább fog apadni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. okt. 18. 21:57
Szerintem segít. De fontos, hogy sokat igyál és egyél rendesen. És nem idegeskedj, mert a stressz és a kevés folyadék nem tesz jót a tejtermelődésnek.
8. gatto4 (válaszként erre: 2. - Pritta)
2010. okt. 18. 21:53

Szia!

Biztos írták már, de gyakori mellretétel és fejés. Mondjuk a kézi fejéshez nem értek, de ha többször cicizteted a babát, biztos lesz több tej!

Kitartást és sok sikert!

2010. okt. 18. 21:53
szia, kitartás, és szerintem azért próbáld olyan sokszor mellre tenni a picit, amilyen sokszor csak tudod, és elfogadja. sok sikert és boldogságot kívánok Nektek!
2010. okt. 18. 21:52

Szia!


Biztos, hogy kell a tápszer pótlásnak? Én azt olvastam, hogy 3 hósan van egy növekedési ugrásuk a babáknak, és akkor átmenetileg többet esznek, és ilyenkor gyakrabban kell szoptatni, így nő a tejmennyiség. Az én babám még csak két hónapos, de emlékszem az első gyereknél én is aggódtam nehogy éhezzen, de a védőnő lebeszélt róla, hogy pótlást adjak. Így sose kapott tápszert, és sokáig tudtam szoptatni.

2010. okt. 18. 21:51
Meg vannak homeós tejserkentő bogyók is.Az is érdemes kipróbálni.Nekem az Avvvvve....ntnak a kézi fejője nagyon jól bevált!
2010. okt. 18. 21:50

Szia!

Minél többet stimulálod a melled annál jobban küldi a jeleket az agynak hogy tejci kell!Fejjél jó sokat !Én is napi 200 és 400mlket fejtem le szopi mellett és még mindig szoptatok.1 éves mult a fiam.:)

3. Pné Veronika (válaszként erre: 2. - Pritta)
2010. okt. 18. 21:49

Szia.

Nekem amikor a kis lányomat hazahoztuk a kórházból 10 nap után, csak tápszert evett.

A kitartó és rendszeres fejésnek köszönhetően viszont 1 hónap után már nem kellett a tápszer sem, és 23 hónapos koráig szopizott.

Nincs lehetetlen, legyél nyugodt és kitartó, rendszeresen fejd ki a melled (mindkettőt, bármennyi is jön ki belőle), mert minél többet fejed, annál több tud termelődni. A kicsi mindig szopizza ki a magáét, majd fejd ki teljesen és minden okés lesz. Jó egészséget nektek.

2010. okt. 18. 21:44
3 hós múlt a baba és 1,5 hete tápszert kap kiegészítésként, mert kevés tej volt. Mellette fejek, mert sokszor nem fogadja el a mellet. így naponta max. 150-200ml jó ha lefejek. csökkeni fog vagy fenntarthaó csak kézi fejéssel?
2010. okt. 18. 21:43
Lecsökkent tejmennyiséget fejéssel fent lehet tartani vagy csak tovább fog apadni?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook