Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi az ideális tejmennyiség egy egy hetes babánál egy szoptatásnál? fórum

Mennyi az ideális tejmennyiség egy egy hetes babánál egy szoptatásnál? (tudásbázis kérdés)


2012. ápr. 6. 11:13

Sziasztok!

Az az ideális tejmennyiség, amitől hízik a babád. Figyeld a jelzéseit:ha naponta 5-6 pisis pelenkája van,2-3 aranysárga kakis,és a tiszta súlya emelkedik, akkor biztos, hogy jól szopik. 10-14 napos korra szokták visszahízni a születési súlyukat.

A szopi előtt és utáni méregetés felesleges, ugyanis nem mindig szopiznak egyforma mennyiséget, hisz a szopi nemcsak étel, hanem ital, vígasz, "altató" is egyben. Az anyatejes babáknak nincs minimum elfogyasztandó mennyisége, az a mesterségesen táplált babákra vonatkozik. Minden baba más-más mennyiséggel elégedett. Legyetek sokat együtt,szoptasd igény szerint naponta 8-12x, és szépen emelkedik is majd a súlya, ő is és te is elégedettek lesztek!

12. Hanata (válaszként erre: 11. - Homern)
2012. ápr. 5. 19:21
A sógornőmnél is ez a helyzet, 40-50-et eszik a kisasszony, de este kilenctől hajnal háromig alszik. :) :) :)
11. homern (válaszként erre: 10. - Hanata)
2012. ápr. 5. 11:21

én a méregetős-elsőgyerekes kategória voltam :))


a fiam 1 hetesen 40-60-at evett,3-4 hónaposan kb 90-et,utána 120-at egészen a szilárd ételre való átállásig.

más ennyivel éhenhalt volna,ő szép nagy baba volt :)

10. Hanata
2012. ápr. 5. 11:02
Ennek azért története is van, ne ítéljetek el... Nekem van egy 5 éves fiam, 9 hónapos koráig szoptattam, semmi baj nem volt. a sógornőmnél első gyerek, és kíváncsi, mert elég érdekes védőnője van, és csak annyit mondott, mérje, mert ha nem elég, pótlás kell, de azt nem mondta, mennyi az elég. Szimplán ezért kérdeztem. Én nem mértem a fiamat sosem, mert nyugodt volt. Ezért nem is tudok erről szinte semmit. Mondtam neki, hogy szerintem minden jó,mert este eszik 9-kor és utána csak hajnal 3-kor kel, így nem hiszem, hogy éhes lenne. Nap közben is jókat alszik. Csak még az anyuka bizonytalan kicsit, de szerintem ezen mindenki átesett, nem?
2012. ápr. 5. 09:43

nincs idealis es ne meregesd mert felesleges es csak idegbajos leszel tole, annyit eszik amennyit akar es ahanyszor akar!

a fiam ritkabban evett es tobbet egyszerre a lanyom tobbszor es kevesebbet...nem mertem, csak "erzesre" mondom. ne problemazz ilyesmin inkabb elvezd a babadat

2012. ápr. 5. 09:35
Tényleg nincs olyan hogy ideális. A gyerek dönti el. Ha éhes, úgyis a tudtára adja az embernek. Az én fiam 1-2 hetesen kb 7* evett egy nap, és akkor kb 70-80 ml körül. A lányom ellenben simán megette 2 hetesen a 110 ml-t is. Nagy kajás volt. Szóval nem kell aggódni. A lényeg, hogy igény szerint legyen szoptatva! :)
2012. ápr. 5. 08:58

De lesznek napok amikor jóval kevesebbet akar majd enni, azon sem kell kiborulni, majd bepótolja.


És csak plussz tippként keress rá a neten arra hogy ,,növekedési ugrás,,. Ez azt jelenti hogy olyan 6 hetes kora körül hirtelen több tejcsi kell majd neki és úgy érezheted hogy nincs elég tejed,de akkor sem kell izgulni pár nap alatt beáll a kereslet kínálat.


Bocsi hosszúra sikeredett... :)

2012. ápr. 5. 08:54

Nekem 3,5 hós a lányzóm, én is mindig azon aggódtam hogy eleget eszik e. :)

Tankönyv szerint testsúlykilónként 150ml/nap amire szükségük van, tehát a babódnak napi 500ml-t kell ennie kb. Ha egy etetésnél 80at eszik az nagyon jó.


Az én lányzóm 1 hetesen 3600 gramm volt, és majdnem 800at evett egy nap... :) Tehát minden babának más az igénye.


Bízz a babádban és igény szerint tedd mellre bárki bármit mond, amíg nő a súllya addíg nem lehet gond.

Sok sikert nektek.

2012. ápr. 5. 08:46
igazat adok az előttem szóklóknak, hogy nagyon gyerekfüggő, és változatos... de átlagos azért van, egy hetesnél 40-60 ml egy szoptatásnál, de sűrűbben is szopznak mint később, de elég hamar felmegy 80-100 ml-re ez az igény... pár hetes korra...
2012. ápr. 5. 08:34
olyan nincs... nekem 30-40 el lakott jól ha többet evett kihányta! a fiam 90-100 után még éhes volt...1 hetesen...
2012. ápr. 5. 08:29

Szerintem nincs ideális, pláne nem egy hetes babánál. Ilyenkor még össze-vissza szopiznak.

Kislányom pl. jó ideig nem szopizta a tankönyvi mennyiséget, viszont sokkal sűrűbben evett, az ő gyomrának így volt jó. Kisfiam most ritkábban eszik, viszont őt már nem mérem, így mennyiséget nem is tudok írni.

2012. ápr. 5. 08:27

Sógornőm kislánya 3300 gramm, szoptatás után 3380 gramm. Kíváncsiak lennénk, mennyi az ideális mennyiség.

Előre is köszönöm.

2012. ápr. 5. 08:26
Mennyi az ideális tejmennyiség egy egy hetes babánál egy szoptatásnál?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook