Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baj -e ha 2, 5 éves fiamnak 4, vagy 6 éveseknek való multivitamint adok lecsökkentett mennyiségben? fórum

Baj -e ha 2, 5 éves fiamnak 4, vagy 6 éveseknek való multivitamint adok lecsökkentett mennyiségben? (tudásbázis kérdés)


2009. febr. 25. 09:09
Az én fiam 2,5 évesen kapta a marslakócskákat,azóta is azt szedjük.
16. benvik (válaszként erre: 12. - Ritamoto)
2009. febr. 25. 09:05
A drogériában meg aztán főleg fogalmuk sincs. Ha meg még vesebetegség is van, akkor főleg ne add neki. A gyógyszertárban millió neki való vitamin van, de vesebetegség esetén csak az orvos által meghatározott vitamint adnám neki amúgy is. Ha pl nem a korának megfelelő c vitamint kapja, akkor még jobban károsodik a veséje.
15. ritamoto (válaszként erre: 14. - Cbc7d5fe99)
2009. febr. 25. 09:03
Pici korában( 3-5 hónaposan) volt nagy gond, akkor tartósan betegnek nyilvánították, de ahogy nő, egyre kevesebb problémát okoz ez. Kb.1 éve semmmi baja se volt már, szerencsére, de próbálom is megóvni, amitől lehet.
2009. febr. 25. 08:55
akkor meg főleg kérdezd meg a dokit ha ekkora gondod van!!!!!!!
13. pmjudit (válaszként erre: 12. - Ritamoto)
2009. febr. 25. 08:48

Én a helyedben rákérdeznék az orvostól.Egy telefont megér.


A drogériában az a céljuk, hogy eladják a terméket.

2009. febr. 25. 08:46

A drogériában ahol vettem, a hölgy azt mondta, hogy felezzem meg az ajánlott adagot(szirup), és adjam úgy.

Csak most, az influenzától való félelem miatt adok neki, amúgy ő is kap minden nap gyümölcsöt is.

Krónikus vesebetegsége van(hál'Istennek tünetmentes), de ha megfázik, rögtön vesegyulladás lesz belőle.

Amúgy mióta adom neki, azóta elmúlt az egy hónapja tartó orrdugulása, és náthája.

2009. febr. 25. 08:45

Én semmit sem adok a gyerekeimnek , még vitamint sem az orvos véleménye nélkül.

Egyszer kapott a lányom 3 évesen lándzsás útifűszirupot, másnap mehettünk a doktor nénihez, kiütéses lett tőle. SEm addig, sem azóta nem volt allergiás semmire.


2,5 éves gyereknek szerintem nincs szüksége vitaminpótlásra - csak orvosi javaslatra.

2009. febr. 25. 08:45
IGEN HASONLÓKÉPPEN VAGYOK VELE ÉNIS..IGAZ ÉN NEMVAGYOK HÍVE A VITAMINNAK!!PEDIG A NAGYOBBIK LÁNYOM ÁLLANDÓ BETEG VOLT KICSINEK IS ÉS 3 ÉVESEN MÉG SZOPOTT
9. reni8018 (válaszként erre: 7. - Cbc7d5fe99)
2009. febr. 25. 08:40
Köszi.Nekem is van két gyerekem de az orvos tudta nélkül nem adtam nekik vitamint pláne nem olyat ami nem nekik való.A kórházba nekem azt mondták hogy sok vitamin káros lehet a májra ha nem olyan adagba kapja a gyerek ami a korának mgfelelő.Nekünk például nem is ajánlották pedig elég gyenge inmunredszere volt.
2009. febr. 25. 08:36
Igen. Lehet benne olyan, amit még kis mennyiségben sem kaphat. Nem véletlen van ráírva a korosztály. Ha kaphatná kis mennyiségben, akkor rá lenne írva, mint pl a Béres cseppnél.
2009. febr. 25. 08:35

reni8018-NEK IGAZA VAN CSATLAKOZOM A VÉLEMÉNYHEZ EZ KOMOLYABB PROBLÉMA MINT EGY FÓRUM ..VAGY CSAK ÉN LÁTOM ÍGY???

3 GYERMEK UTÁN!!

2009. febr. 25. 08:35
Hát ha olyan vitamint adsz neki, amit elfelezel, de a tablettában nem összekeverve vannak a vitaminok, hanem pl. egyik felében ilyen, másik felében olyan, akkor biztos hogy nem jó.
2009. febr. 25. 08:35
Szerintem inkább az orvosa véleményét kérd ki! De én is adtam a kislányomnak olyan vitamint, ami 3 éves kortól való. Kicsikém, akkor két éves volt és minden másnap adtam neki, vagy harmadnap.
2009. febr. 25. 08:35
én marslakócskát adok neki adjál neki azt 3 éves kortól ajánlják!!!!
2009. febr. 25. 08:34
HALI AZ ÉN FIAM 2 ÉVES DE GYÜMÖLCSÖN KÍVÜL NEM KAP VITAMINOKAT..PERSZE KIVÉTEL HA NEKTEK VM MIATT MUSZÁJ??
2009. febr. 25. 08:34
Szerintem erről jobb lenne a gyerekorvost megkérdezni,mert sok vitamin akár káros is lehet.
2009. febr. 25. 08:32
Baj -e ha 2, 5 éves fiamnak 4, vagy 6 éveseknek való multivitamint adok lecsökkentett mennyiségben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook