Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Látogatnád az alkoholista szülődet, ha ő arra az időre sem mellőzi az ivást? fórum

Látogatnád az alkoholista szülődet, ha ő arra az időre sem mellőzi az ivást? (beszélgetős fórum)


1 2
58. tumbo2 (válaszként erre: 57. - De82bd5a12)
2022. nov. 3. 13:40
az első jólesett,de a második a bőséges reggeli után volt,mondom én rosszul vagyok.mondjuk egyiket sem a saját pénzemből fizettem,az elsőt nyertem egy fogyókúrás dobozzal,mondtam is,velem ne szórakozzanak,nem akartam elhinni.a másodikat akkor kaptam,mikor nyugdíjba mentem,mindenki órát kapott,nekem ugyan nem kell,aztán a munkatársnőmnek jutott eszébe.igaz,halálra untam magam,úszni nem tudok.de este,mikor kimentünk sétálni,azok a gyönyörű sült csülkök,így vettünk egy deci rozét,aztán sétálgattunk.
57. de82bd5a12 (válaszként erre: 55. - Tumbo2)
2022. nov. 3. 12:33
Szaunázás?
56. tumbo2 (válaszként erre: 52. - Mimóza07)
2022. nov. 3. 09:25
én nézem az élet 250 kilón felült.gyakorlatilag egész nap esznek,mert az okoz boldogságot.de alkoholistát ritkán láttam hatvan év előtt meghalni,a kövéreket,akik fel sem tudnak kelni az ágyból,talán gyakrabban fenyegeti az a veszély.mondjuk itt nem igen . néha a vacsora egy szelet kenyér tejjel.nem is értem,hogy milyen pénzből rendelnek annyi kaját,segélyből?a lányom még régen volt Amerikában a vőlegényével,amennyi kövér fiatal lányt látott?
55. tumbo2 (válaszként erre: 51. - De82bd5a12)
2022. nov. 3. 09:10
régen,mikor tudtam fogni a klubrádiót,ott mondta egy orvos,hogy az alkoholnál jobb stresszoldót,nyugtatót még nem találtak föl.pedig idő az volt rá.
2022. nov. 3. 09:03
Nem tudom, milyenek lettek volna a szüleim alkoholistán. De ha olyanok, mint voltak és közben piálnak mint a kefekötő, persze hogy nem szakitottam volna meg semmilyen kapcsolatot.
53. de82bd5a12 (válaszként erre: 52. - Mimóza07)
2022. nov. 3. 08:25
*butaság*
52. Mimóza07 (válaszként erre: 51. - De82bd5a12)
2022. nov. 3. 02:41
Aki szenvedelybeteg az mind gyenge jellem. Tökmindegy milyen szenvedelye van. Én is az vagyok. Csak én nem az alkoholtól függök. De az enyem se jobb mint az alkohol.
51. de82bd5a12 (válaszként erre: 49. - Mimóza07)
2022. nov. 2. 16:29
Még csak nem is gyenge jellem egy alkoholista, hatalmas tévedés. A tudomány nem ismeri a mögöttes okokat, de aki alkoholistává válik, annak a szervezetére másként hat az alkohol, mint az átlagemberére. Mindenkinek van valamilyen gyenge pontja, e szerint a megközelítés szerint mindenki gyenge jellem.
50. tumbo2 (válaszként erre: 49. - Mimóza07)
2022. nov. 2. 14:30
mint a nagyapám,okos,szellemes ember volt.
2022. nov. 2. 13:57
Apam az volt. Sose szakítottam volna meg vele a kapcsolatot, csak azért meg alkesz. Ha erőszakos lett volna, ha bántott volna biztosan, de nem volt ilyen. Nem volt rossz ember. Csak gyenge jellem. Így aztan nem volt okom rá hogy mellőzem a társaságát.
48. Napsugár8 (válaszként erre: 45. - Regin_a)
2022. nov. 2. 13:50
👍
47. tumbo2 (válaszként erre: 46. - De82bd5a12)
2022. nov. 2. 12:59
depresszióval.
46. de82bd5a12 (válaszként erre: 45. - Regin_a)
2022. nov. 2. 12:51
"Megvan az oka amiért egész életében ivott." - hát persze, az igaz, hogy valaki nem tehet róla, ha alkoholista lesz. Arról sem tehetsz, ha influenzás leszel, de arról már igen, ha nem mész el orvoshoz, nem veszel be gyógyszert stb. Ugyanez a helyzet az alkoholizmussal.
45. Regin_a (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 1. 21:35
Ne tégy semmi mást csak látogasd, nem lesz lelkiismeret furadalásod ha meghal. Megvan az oka amiért egész életében ivott. Öregotthonba amúgy sem fogják befogadni
44. pteri
2022. nov. 1. 21:24
Nem látogatnám, lecserélném a telefonszámomat, hogy ne is keressen. Ha gyerekkorodban is ilyen volt, nem tudtál mit tenni ellene, de most már tudsz. Azért, mert ő a szülőd, nincs joga tönkretenni a te életedet! Heti 1 napot sem belőle. Neked is csak ez az egy életed van, ne áldozd rá!
43. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 1. 19:20
Szerintem saját érdekedben nem kéne vele foglalkozni. Találj ki helyette magadnak jó hétvégi programokat .Emberi jogai vannak semmire se kötelezhető...
42. tumbo2 (válaszként erre: 41. - Simple)
2022. nov. 1. 10:04
a nagyapám volt ilyen,persze csak öregkorára.okos volt,szellemes,még novellát is írt róla a barátja unokája.de állítólag fiatalabb korában borzasztó volt.még a macskát is a tűzbe akarta dobni.minket,sem a feleségét sosem bántotta-
41. simple (válaszként erre: 40. - Timycat)
2022. nov. 1. 09:23

Igen, de sajnos nem ez a jellemző. Van olyan ismerősöm, akinek az apja alkesz, egész életében borozott, de ő olyan kis kedves ivós, nem dől, nem fetreng, nem okádik, nem ordít, csak elmosolyog szépen. Az ilyennel nincs is gond.

De amiket velem tett "anyám" azt nem lehet elfelejteni.

40. timycat (válaszként erre: 36. - Simple)
2022. nov. 1. 09:14

Persze minden eset más, de csak általánosságban nem lehet kimondani azt, hogy az alkoholista érdemtelen. Gondolj bele orvosilag az is alkesz, aki megiszik napi 2 üveg sört és ettől még simán lehet abszolút odaadó szülő.


A másik, már nem csak a szülő követelheti a tartást, hanem az a személy is aki gondoskodik a szülőről a tartásra kötelezett helyett. Tehát ha a szülőnek egyébként eszébe se jutnak pereskedni, az aki gondoskodik róla megteheti. Itt volt egy joghézag, ezt ezzel áthidalták. Nem követem ezeket az ügyeket, nem tudom hogy ez javaslat vagy már elfogadott jogszabály, de ha már hallottam róla gondolom utóbbi.

39. Napsugár8 (válaszként erre: 38. - Aszparagusz)
2022. nov. 1. 09:08

Jééé! Te is megérkeztél drága?

Olvass még egy kicsit tovább, és meg is világosodsz!

38. aszparagusz (válaszként erre: 22. - Napsugár8)
2022. nov. 1. 09:07

Megint hülyeséget írsz!

Az esetleges majdani örökléssel nem függ össze, hogy melyik gyereknek/örökösnek kell gondoskodnia a szülőről.


Idősotthoni elhelyezés: "államiban" éves várólista. Akarata ellenében senkit nem lehet ott elhelyeztetni. Magánotthonok: jóval rövidebb a várólista. Feltételek: apartman/férőhely megvétele több milliós, tizenmilliós tétel. Plusz a havi ellátás, mostanában 300-400 ezer forint/hó átlagban.

2022. nov. 1. 09:06
Senkit nem lehet megváltoztatni, mèg a szülőket se. A gyermekben èl a szülői szeretet, ami sajnos olykor egy ábránd, egy állomkèp, mert nem azt kapjuk amit szeretnénk. Akár hány èvesek is vagyunk. Mit tegyünk ebben a helyzetben? Amit èrzel. Nem kell hetente látogatni, hanem èld az èleted. Ünnepekkor menj haza. Ő is felhívhat telefonon, hogy menj haza, ha szeretnè. Ha olyan rèszeg állapotban találod, hogy nem tud magáról èrdemes mentőt hívni, ès a detoxikálòba kimossák a gyomrát. Ha sokszor kerül be akkor talán az orvosok is segítenek a helyzet megoldásában.
36. simple (válaszként erre: 33. - Timycat)
2022. nov. 1. 09:06
32-es hozzászólásban leírtakat olvasd el. Én a saját esetemben biztos vagyok, hogy meg lehet állapítani az érdemtelenséget. Egész életemben ivott, szerintem még akkor is amikor terhes volt velem, mert az idegrendszerem nem a legjobb. Súlyosan el voltam hanyagolva, állandóan vert, és még ettől sokkal durvább dolgokat is csinált. Ezer ember tudja ezeket tanúsítani, a környezetünkben mindenki látta, az iskolámban is mindenki tudott róla. Valamint nem önhibáján kívül nem tudja eltartani magát, hanem az alkoholizmusa miatt nem dolgozik. Szerencsére nem áll fenn a helyzet, hogy szülőtartást követelne tőlem, de ha mégis megtenné biztos, hogy tőlem egy forintot nem kapna.
35. Napsugár8 (válaszként erre: 24. - Tumbo2)
2022. nov. 1. 09:00

Munkanélküli! Jó kérdés!

Amikor meghozták a törvényt, hogy a munkanélküli csak akkor részesülhet ingyenes orvosi alapellátásban, ha fizeti saját maga után a havi x összegű tb-t. És megkérdeztük, hogy miből???

A válasz: valamiből a munkanélküli is megél!

Abszolút élet-idegen törvények, melyeket olyan emberek hoznak, akik nem a földön élnek. Akik a saját jólétüktől azt sem tudják, mi fán terem a munkanélküliség.

34. timycat (válaszként erre: 31. - Levarosbukta)
2022. nov. 1. 08:53
Na és itt a bökkenő, egyedi elbírálás, tehát nem automatikus a kizárás, épp ez az hogy nem pontosan meghatározott. Már eleve azt megállapítani, hogy ki az alkesz? Ezt bizonyítani kell, ezenfelül fent kell állni az ok és okozatnak. Nehéz terep és ha azt nézzük hogy az állammal kell szembemenned... Nem mondom, hogy nem nyertem még pert állammal szemben, de az mindig erősen kétesélyes, és buktam el ügyet állammal szemben úgy hogy totál igazunk volt, a bírói indoklás pedig annyi volt, hogy "csak". Minden fokon elkaszáltak, pont az egyedi elbírálás miatt, ami szembement minden jogszabállyal, gyönyörű jogesetet kreáltak belőle 😕
33. timycat (válaszként erre: 27. - Simple)
2022. nov. 1. 08:45

Sajnos automatikusan nem. Mindig egyedileg mérlegelnek. Eleve meg kell állapítani hogy valaki alkoholista, már ez sem egyértelmű, aztán azt hogy az alkoholizmus ok vagy következmény, az alkohol milyen szinten befolyásolja a körülményeit stbstb. Évek és koránt sem biztos, hogy a gyerek mentesül.


Érdemtelenség esetére az a tuti amit már lentebb leírtam.

2022. nov. 1. 08:43

"Jó tudni! Az alkoholizmus, a gyermek korábbi bántalmazása, elhanyagolása, netán intézetben történő elhelyezése, nem kötelezi a felnőtt gyermeket a szülőtartás későbbi fizetésére. A szülő és a gyermek közötti rossz viszony sem jogosítja fel az előbbit arra, hogy pénzt követeljen gyermekétől.


A bíróság minden esetben egyedileg bírálja el a családok ügyeit, tekintettel a hatályos jogszabályra, mely a Polgári Törvénykönyvben nyomon követhető, vagy annak internetes változatában letölthető ide kattintva!"


A ptk idevonatkozó jogszabályát már korábban belinkeltem.

31. levarosbukta (válaszként erre: 30. - Napsugár8)
2022. nov. 1. 08:41

Nem is értem minek fórumozik olyan aki arra sem veszi a fáradtságot hogy legalább rákeressen arra amiről szó van.


Pontosan hogy meg van határozva és a bíróság minden egyes esetben egyénileg bírálja el a szülőtartást, vizsgálva a körülményeket és az alkoholizmus kizáró ok!

30. Napsugár8 (válaszként erre: 25. - Levarosbukta)
2022. nov. 1. 08:34

Egyetlen szóval sem írtam, hogy ez törvényben van lefektetve! De az u.n. "szokásjog" alapján évszázadok!!! óta így mennek a gyakorlatban a dolgok!


Egyébként pedig, ha már a törvényről beszélünk, te beszélsz hülyeségeket! Egyetlen törvényben sem tesznek különbséget, hogy eltartásra érdemes szülő, vagy arra érdemtelen! Csak "szülőtartási kötelezettség" megfogalmazás van!

29. simple (válaszként erre: 22. - Napsugár8)
2022. nov. 1. 08:33
Nincs ilyen, nem lehet velük kezdeni semmit, ha ők nem akarják. Nem tudsz orvosi szakvéleményt csináltatni, ha ő nem akar orvoshoz menni. Kényszerelvonó meg végképp nincs! Ha ő nem megy be, nem lehet berakni sehogy. Álomvilágban élsz.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook