Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Látogatnád az alkoholista szülődet, ha ő arra az időre sem mellőzi az ivást? fórum

Látogatnád az alkoholista szülődet, ha ő arra az időre sem mellőzi az ivást? (beszélgetős fórum)


1 2
28. de82bd5a12 (válaszként erre: 24. - Tumbo2)
2022. nov. 1. 08:30
Nekem nagymamám idősek otthonában volt, gyakorlatilag ott raktak neki félre minden költség mellett majdnem 1,5 millió forintot, 3 év alatt. Előtte ő egy forintot nem tett félre, a házával nem foglalkozott (tehát abban gondozni sem lehetett volna), de tipikusan az az ember volt, aki elvárta, hogy őt mindenben támogassák... Mondom még egyszer, a házára egy fillért rá nem költött, már a fürdőszobát, wc-t sem lehetett használni. Emiatt tartom felháborítónak ezt a törvényt. Na meg az a tapasztalatom, hogy ahol a szülők segítik a gyerekeket, pont ott nem várja el a szülő, hogy majd a gyerek gondoskodjon róla, ellenkezőleg, amíg tud, addig segít.
27. simple (válaszként erre: 20. - Timycat)
2022. nov. 1. 08:30
Érdemtelenség esetén nem kötelezhetnek rá. Ezekben az esetekben pedig ez pont fennáll.
26. timycat (válaszként erre: 21. - De82bd5a12)
2022. nov. 1. 08:28

Gyakorlatilag igen. Megnézik a szülő anyagi, jövedelmi helyzetét, egészségi állapotát és ha megállapítják, hogy önhibáján kívül nem képes magáról gondoskodni, más tartásra kötelezett nincs (pl. házastárs, élettárs) akkor a gyerek nyakába varrják. Mentesülhet a gyerek ha önhibáján kívül képtelen a tartásra, pl veszélyezteti a saját gyereke, családja eltartását.


Másrészt lehet a szülő érdemtelen is a tartásra, de olyan extrém peldákról hallottam csak, hogy pl a szülő bűncselekményt követ el a gyermeke sérelmére, vagy ő maga mulasztotta el anno a gyermeke tartását, egy "snassz alkoholbetegség" szerintem nem üti meg a mércét, hogy mentesülhessen a gyerek.

25. levarosbukta (válaszként erre: 22. - Napsugár8)
2022. nov. 1. 08:26
Ne beszélj hülyeségeket jó? A szülőről való gondoskodás nincs az örökléshez kötve, és mint az előbbiekben irtam pont az alkoholizmus kizáró ok.
24. tumbo2 (válaszként erre: 21. - De82bd5a12)
2022. nov. 1. 08:25
azt nem tudom,hogy egy munkanélkülit,hogy kötelezhet a jogszabály.ott van még az idősotthon,horror árakkal.
23. levarosbukta (válaszként erre: 21. - De82bd5a12)
2022. nov. 1. 08:24

Pont az alkoholizmus a kivétel. Ha alkoholista bármelyik szülő nem vagy köteles gondoskodni róla.


[link]


pirgáld végig, megtalálod az ide vonatkozó jogszabályt.

2022. nov. 1. 08:13

Igen! A jogszabály kötelez! Éppen most akarják még szorosabbra fogni a rászorulók környezetében élőket, hogy az állami ellátás mindinkább háttérbe szoruljon.


Ha van másik örökös is, és ő fog örökölni, akkor az ő elsődleges kötelessége az idős szülőről való gondoskodás.

Itt valóban: gyámság alá helyeztetni, és befektetni egy elvonóba. Utána lehet olyan elhelyezést keresni neki, ahol a napi ellátását biztosítják.


Hallottam már olyat is, hogy idősotthonok lakóingatlan + havi nyugdíj fejében vállalják élete végéig a teljeskörű felügyeletet, és ellátást.

Tehát ezt a két lépést kell megtennie annak, aki egyébként örökös lenne: gyámság alá helyeztetni. Ehhez ha jól tudom orvosi szakvélemény kell és elvonó! Utána idősotthoniba elhelyezni. Ott már lehet úgy látogatni, hogy nem piás.

21. de82bd5a12 (válaszként erre: 20. - Timycat)
2022. nov. 1. 07:39

Minden esetben kötelez a jogszabály? Csak kérdezem, mert szerencsére nem vagyok ebben a cipőben, sőt.

Sajnálom, hogy rossz irányba mennek a dolgok, ezzel nagyon nem értek egyet.

20. timycat (válaszként erre: 18. - De82bd5a12)
2022. nov. 1. 07:37
Ez nem érdemfüggő, jogszabályi kötelezettség, és egyre inkább ebbe az irányba haladunk, az állam minden eszközzel igyekszik kivonulni a beteg- és/vagy idősápolásból.
19. de82bd5a12 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 1. 07:34
Semmit, ne látogasd meg, nem tudsz mit tenni, és ne érezz emiatt lelkiismeretfurdalást!
18. de82bd5a12 (válaszként erre: 14. - Timycat)
2022. nov. 1. 07:32
Miért kellett volna ápolnod a te pénzedből? Amikor - ha jól értelmezem - kb. semmit nem adott neked? Én ezzel nem értek egyet.
17. simple (válaszként erre: 16. - Aszparagusz)
2022. nov. 1. 07:16
Az ilyeneket szokták jól lehúzni az ivócimborák, a lakásukat is simán átiratják valaki más nevére.
16. aszparagusz (válaszként erre: 12. - Andi6020)
2022. nov. 1. 07:05

Ha egyáltalán van/lesz örökség.

Életében még eladhatja, elajándékozhatja, köthet eltartási szerződést, stb.

Így teljesen vagyontalanként hal meg.

15. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 1. 06:59
Én is ebben a helyzetben voltam, "anyám" alkesz volt mióta az eszemet tudtam. Le sem írom, hogy nálunk mik mentek gyerekkoromban. Én amint tudtam dobbantottam, és azóta sem voltam nála, azt sem tudom él-e még. Mit tudsz tisztelni egy ilyen emberben?! Azt ajánlom éld a saját életed, mert neked is csak egy van. Ami még maradt azt ne cseszd el, ő már változni nem fog. Az idő drága, hogy ilyenre pazarold.
14. timycat (válaszként erre: 12. - Andi6020)
2022. okt. 31. 23:36
Egy alkeszről van szó... Én a seggemet vertem a földhöz örömömben, hogy kitartott a pénze élete végig, sem ápolnom, gondoznom, kezeltetnem, befizetnem valahova nem kellett. Anno volt háza, nyaralója, földjei, autója, hajója, de mindent leengedett a torkán, nem is örököltem semmit (vagyis pont annyi volt a számláján amibe a temetés került), így hála Istennek egy fillérembe sem került.
13. Epresturmix (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 31. 22:32

Rà áldozod a hétvégéidet, aztán csak a szart kapod! 😑

Se pihenni, se szórakozni, semmi. Hazamész és a vasárnapod abban a hangulatban telik el, amiben otthagytad. Mert agyalsz. Gondolom agyalsz.

12. andi6020 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 31. 22:25
Ez azért nem ilyen egyszerű. Van köteles rész pl.
11. Ágio8405 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 31. 22:21
Nem hiszem hogy ezt ő írásba is adta ilyen állapotban, úgyhogy ha van tulajdona azt örökölni fogják a hozzátartozók.
2022. okt. 31. 22:01

Nagyon nehéz helyzetben vagy 😔 Őszintén sajnálom. Nálam kb ugyanez volt, annyi különbséggel hogy az én apámnak volt egy élettársa, aki gondozta, ápolta mikor már rottyon volt.


Én nagyon haragudtam apámra azért amilyen, ahogy bánt velem, hogy mennyire semmibe vett és megnyomorított. Nincsenek is róla pozitív emlékeim, mindegyik vele kapcsolatos emlékemben ott az alkohol. Mikor hívtak, hogy meghalt (egészségileg még nem volt indokolt, váratlan volt) megkönnyebbültem 😕 Ez már 10 éve volt.


Csak pár éve van az, hogy el tudom engedni, hogy harag nélkül tudok rá visszagondolni és hogy nem szégyellem magam azért mert megkönnyebbülés volt számomra a halála és egy könnycseppet sem hullattam érte azóta se.


Az amit látsz az már nem az apukád, az az alkohol. Nem tudom, hogy neked vannak-e szép emlékeid apukádról, azokra emlékezz! Ha úgy döntesz meglátogatod, mert úgy érzed neked ez kell, magadért teszed, készülj fel minden látogatás előtt és utána is vezesd le a stresszt. Mert ez vitathatatlanul stressz. Valahogy hitesd el az agyaddal, hogy ez nem is igazi, csak egy film, engedd el a rossz érzést, mert megmérgez és magával ránt.


Tényleg őszintén sajnálom, hogy ezt kell megélned, de ő menthetetlen, légy önző és védd magad!

Sajnos anno én ezekre már csak későn jöttem rá. Nekem az volt a szerencsém, hogy a férjem mellettem volt és ő segített feldolgozni, elengedni ezt az egészet.

2022. okt. 31. 21:17
Bennem van egy kényszer, hogy ő az idős ő a szülök, nekem KELL látogatni, menni, érdeklődni, egyszer nem hívna fel élek halok e. soha nem hív fel évek óta, de mást se. egyoldalú az egész.
2022. okt. 31. 21:16
Minden alkalommal elmondja, hogy -elnézést- mikor dö*lök már meg, majd megd*glök összeesek már valahol. És ezt kell hallgatni, még ezzel is csak gyötör, én meg mondom neki ne mondjon ilyet.
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - 9b10f3d7ff)
2022. okt. 31. 21:15
Nem fogok örökölni semmit, kerek perec megmondta, hogy ő nem hagy senkire semmit. az életét mindenki maga oldja meg.
6. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 31. 21:00

Szerintem olyat vársz egy alkoholistától, amit nem tud teljesíteni. Tudom, hogy nehéz, meg az ember hajlamos azt hinni, hogy ez a kötelessége, de nem ez. Szerintem ne menj többet, nem fog megváltozni, lévén ő azt sem érzékeli, hogy baj van, még ultimátumot sem tudsz neki adni.

Én nem mennék többet. De elkezdenék utánajárni miként tudom akár erőszakkal is bejuttatni egy elvonóra úgy, hogy gondnokság alá helyeztetem...

2022. okt. 31. 20:52

Nem látogatnám, ha érzelmileg nem fűz hozzá semmi.


Még akkor sem, ha a lakás amiben él a sajátja és nem én örökölném.


Nem engedném magam zsarolni.

4. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 31. 20:36

Nagyon nehéz lehet.

Nem tehetsz jóformán semmit.

Talán a legjobb az hogy csak minimálisan látogatod.

3. 3cafcf40fb (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 31. 20:36

Ha ez a saját életed, lelki állapotod rovására megy, akkor én a helyedben minimalizálnám a látogatást...

Épp egy könyvet olvasok, Susan Forward: Mérgező ​szülők. Van benne egy fejezet az alkoholista szülőkről is, hogy milyen hatással van a már felnőtt gyerekekre.

2022. okt. 31. 20:24
A saját életedet ne tedd tönkre más hülyesége miatt!
2022. okt. 31. 20:21
Egyik szülőm alkoholista, nagyon régóta. Pár éve volt két kisebb műtétje, akkortól kezdve járok hozzá heti rendszerességgel valahogy ez kialakult. Évek óta minden hétvége egyik napján ott vagyok. Viszont már egyáltalán nem kontrollálja az ivást amikor ott vagyok és ez nagyon nyomaszt. Annyira részeg, hogy sokszor azt is elfelejti, hogy 5 perce mi volt, fetreng stb. de rászoktattam arra, hogy minden hétvégén ott vagyok. kértem többször ne igyon, ha tudja megyek abban a pár órában, sokat utazom és tiszteljen meg azzal, hogy nem issza le magát délelőtt. Ezt nem teszi. Hónapok óta részeg és közben is iszik mig ott vagyok "mit zavar az téged, ne foglalkozz vele, más nem iszik mégis részeg"címszavakkal. nagyon nyomaszt ez az egész, mert én tiszteletből, m int szülőt látogatom. Elmaradozom hétvégente mert nem bírom ezt már és csak gyötör vele, hogy most sem mentem. Egész gyerekkoromat végig alkoholizálta rendőrök is sűrűn jöttek, nem értik a ház lakói minek látogatok egy részeg trógert. Fetreng a lépcsőházban összeesik a liftben.. öregek otthonáról, orvosról hallani sem akar! abból mindig vita van kézzel lábbal tiltakozik. Meddig mehet ez? én külön élek 20 éve. Mit tegyek?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook