Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Látás romlás 10 éves gyereknél. fórum

Látás romlás 10 éves gyereknél. (beszélgetős fórum)


2013. máj. 16. 16:57
Vén Péter szemtornaponthu
22. Csipkerózsika (válaszként erre: 21. - Petrus Kicsi)
2013. máj. 16. 16:51
Azt ő is észreveszi. Vagy ha nem, akkor az évenkénti vagy félévenkénti vizsgálatnál kiderül.
21. Petrus Kicsi (válaszként erre: 20. - Csipkerózsika)
2013. máj. 16. 11:26
De honnan tudom azt ha a gyereknek javúl a szeme?
20. Csipkerózsika (válaszként erre: 5. - Martini64)
2013. máj. 12. 23:43

Egyetértek, ezeket én is tanácsolnám. Plusz egy, ami nagyon fontos és hatásos: SZEMTORNA!

Van egy pici kis füzet: Tökéletes látás szemüveg nélkül Henry Benjamintól. Ezt nagyon ajánlom. Néhány egyszerű gyakorlat, ami sokat segít, napi szinten maximum 20 perc az egész.

Nekem ovis korom óta van szemüvegem, most is elég rossz a látásom (20-30%-os a doki szerint, én ennél azért sokkal jobbnak érzem), viszont amikor csináltam a gyakorlatokat, akkor sokat javult, nem is hordtam szemüveget. Csak ugye miután már évtizedekig hordtam szemüveget, állandóan kéne csinálni a gyakorlatokat és az ember lusta, meg nincs ideje, stb.

Nem kell amúgy kétségbeesni, 25 év alatt rengeteget ingadoztak a dioptriák nálam is, egy év alatt akár egy dioptriát javult, illetve olyan is volt, hogy ugyanannyit romlott. Most 30 vagyok és kb. 6 éve nem változik. (Ez egyébként lelkiállapottól is függ, olvastam, hogy stresszhatásra az egészséges, amúgy szemüvegre nem szoruló ember is mutathat akár 1 dioptriás látásromlást, ami nyugalomban rögtön visszaáll.)

Én is javaslom, hogy ne hordjuk állandóan a szemüveget, mert valóban a szemizmok teljesen "bekötnek" az állandó, fix pontba nézéstől.

19. cicakaktusz (válaszként erre: 18. - C9f9b53798)
2013. máj. 12. 13:55
Mindig rövidlátó voltam. Mivel nem ismertem a tiszta, éles látás örömét, nem is zavart. Sokáig nem is fogtam fel, hogy bibi van. Az első szemüvegem 15 évesen csináltattuk. Nagyon rossz volt jól látni! Akkor már -1.5 volt a dioptria. Most -3 körül van.
18. c9f9b53798 (válaszként erre: 17. - Cicakaktusz)
2013. máj. 12. 13:49
igen, ez nagyon rossz felismerés gyerekkorban... emlékszem milyen érzés volt:(
17. cicakaktusz (válaszként erre: 16. - C9f9b53798)
2013. máj. 12. 13:04
Én elölről sem sokat.
16. c9f9b53798 (válaszként erre: 15. - Cicakaktusz)
2013. máj. 12. 11:49
én faluban nőttem fel, és valóban nem volt kellemes szinte egyedüliként hordani, és nem tudom, hogy még valójában kellett volna-e másnak, vagy sem?!?! mindenesetre én magam szóltam otthon, hogy bizony van valami "gebasz", mert hátrébb ültettek dolgozatírásnál, és SEMMIT se láttam a táblából!
15. cicakaktusz (válaszként erre: 9. - C9f9b53798)
2013. máj. 12. 11:46

Egyetértek veled, de egy kicsit megtoldom. Régen attól is függött a szemüveg hordása, hogy hol élt az adott gyerek. Én egy nagyon picike faluban nőttem fel, és ott gyerekcipőben járt a látásvizsgálat. Többen mentünk be a védőnői rendelőbe, és mire rámkerült a sor, nagyon jól tudtam fejből a két oszlopot a táblán. Fel nem merült senkiben, hogy emlékezetből mondom az alsó sorokat, pedig a vnal fölöttit is alig láttam. Nem voltam egyedül, ráadásul szégyelltük volna a szemüveget, megtanultunk titkolózni, színészkedni. 17-en voltunk az osztályba, egy szemüveges volt, komoly szemtengelyferdüléssel. Ő sem hordta a szemüvegét, műtétről meg abban az időben nem nagyon beszéltek.

Szerintem egy városban más lehetett a helyzet, nem tudom. Csak a saját tapasztalatomat. De ennek a nagyfokú általános romlásnak nagy szerepe lehet a civilizációnak, ebben igazad van. Bár a lányom szemét nem a civilizációs ártalmak rongálták, ő három éves kora óta szemüveges, és iszonyú szerencsénk, hogy nagyon szereti!

2013. máj. 12. 11:42
Még annyit, hogy mindenképpen évente legalább egyszer orvos nézze meg a szemet!!! és nem optikus, mert az semmit sem ér, jobb, ha sztk-ban, kórházban, magánorvos nézi meg, szemfenékvizsgálat, erek lefutása, kelhet cilinder is, stb... jó a gépi vizsgálat, de nálam sokszor nem tökéletes!!!
2013. máj. 12. 11:41

Még annyit, hogy nekem is voltak stagnálók évek, aztán újra romlott... igaz a húszas éveimben már kétévente max. negyed dioptriákat, de nem állt meg a romlás, sem nekem, sem a férjemnek!!!


Tény, mindketten napi nyolc órát minimum!!! számítógép előtt ülünk, vagy még többet.

12. c9f9b53798 (válaszként erre: 9. - C9f9b53798)
2013. máj. 12. 11:39
elnézést, nem az öregkori rövidlátás, hanem távollátás, mert most vagyunk rövidlátók, csak már kapkodva írok
2013. máj. 12. 11:38

Én sokat olvastam, olvasok még mindig, a férjem nem szeret olvasni - sokáig arra fogták a szemem romlását - mivel mindkettőnknek egyformán romlik, romlott a szemünk, ez ugye nem lehet megfelelő indok.


Gyerekként nem ültem a tévé előtt, nem volt számítógép, igaz sokat tanultam. Ahogy a férjem is. Én inkább ezzel látom az összefüggést, főleg amit az előző hozzászólásomban is írtam, ahogy haladtam előre a tanulmányaimban, egyre több szemüveges vett körül.

2013. máj. 12. 11:37

nekem nyolc eves korom ota van szemuvegem, negyed evente kellett uj keretet venni olyan utembe romlott.. most beallt -2,75re -1,75re. kb 10 eve van uyganaz a lencsem..


a rovid latas gyerekkorban iylen, viszont miutan beall stagnalni fog, ésahogy elottem irtak, az idovel javulni is

2013. máj. 12. 11:35

Én harmadikban még tökéletesen láttam, negyedik év végére szinte semmit, másfélessel kezdtem az ötödiket, negyedikben nőttem egy év alatt közel tíz cm-t.


Férjemnek is hatodikban lett szemüvege, szintén egyes-másfelessel kezdett.


Most mindkettőnknek 4,5-5-ös a szeme, és sajnos romlik még mindig!!! nem is biztatnak azzal minket, hogy megáll, esetleg az öregkori rövidlátás, ami negyvenéves kor körül jelentkezik, az fogja kikompenzálni, ha nem - és ez a valószínűbb - bifokális szemüvegre lesz szükségünk.


Ez van.


Általánosban ketten voltunk szemüvegesek, elit középiskolában végeztem, ott már az arány több mint ötven százalék volt, az egyetemen pedig kb. 75%, de ez csak tipp, mert sokan kontaktlencsét hordtak, vagy épp már műtéten is túlestek.


Civilizáció. Negyven éve alig voltak optikák, most normális üzlet, de hallásszalonok is gomba mód szaporodnak, most ez "furcsa", de tíz év múlva egy hallókészülék pont olyan elfogadott lesz, mint egy szemüveg (sajnos) - ez is civilizációs ártalom, és egyre fiatalabbakat érint.

8. Petrus Kicsi (válaszként erre: 5. - Martini64)
2013. máj. 12. 11:33
Mikor feles volt mi se hordtuk csak suliban,de sajnos így is romlott.Most én is szoktam mondani,hogy néha vegye le ,de zavarja,hogy nem lát,és ez persze érthető.
2013. máj. 12. 11:30
Köszi mindenkinek!Valahogy én nagyon megijedtem de most megnyugodtam kicsit.Répát szereti nyersen jó ötlet,nézek majd vitamint is.A lányom osztályában is idén sok lett a szemüveges gyerek.Nagyon sokba kerül 2 szemüveg +a sport szemüveg,mert kézilabdázik.Kész vagyon fél évente ,de ez van.Remélem megáll,de rémisztő,hogy fél évente több,mint 1 diopria.Nem gépezik,keveset tévézik inkább iszonyúan ráhajol írásnál a füzetekre.Itthon rászólok,de a suliban ki szól rá???
2013. máj. 12. 11:25

Az én fiam is így járt......


2 éve szemüveges, most -1,75 és -2,75.

Sajna nekünk is azt mondta a dokinéni, hogy folyamatosan romlani fog, de majd valamikor kamasz korában megáll és 18-20 éves kora körül meg lehet műttetni. Addig fél évente kontrol!


Szerencsére nem zavarja, büszkén hordja.

2013. máj. 12. 11:23

Szia. Adj vitaminokat, vannak kifejezetten szemerősítő összetételek, sok sárgarépát (vajas vagy zsíros kenyérre kell reszelni), és nagyon fontos a nagyon jó megvilágítás a tanulásnál. No és minél kevesebb számítógépezés, tévézés. Vannak jó gyakorlatok is a neten, keress rá.

Nekem az a tapasztalatom, hogy 4,5-5 dioptriánál megáll a romlás.


Illetve (ezért majd meg fognak kövezni engem, de leírom), ha nem muszáj, ne hordja a gyerek a szemüveget, mert elkényelmesedik a szeme.

4. mosolyka1111 (válaszként erre: 3. - Mosolyka1111)
2013. máj. 12. 11:23
Bocs, úgy értem, hogy megállt 15,5 éves korában a szem romlása!
3. mosolyka1111 (válaszként erre: 1. - Petrus Kicsi)
2013. máj. 12. 11:22

Lányomnál is 10 évesen kezdődött, 1,5-össel. Most 17 éves, 5-ösnél tartunk. De megállt, kb. 1,5 éves korában végülis.

Nekünk is azt mondta több doki is, hogy ez sajnos teljesen normális, simán "belefér".

Amúgy lányoméknál a gimiben (tizedikes), de 10 éves koruktól járnak együtt, mert nyolcosztályos, szóval 32 gyerekből 28 (!) szemüveges.

(Azért borzasztó arány, az én időmben 1-2 szemüveges volt az osztályban.)

Nem tudsz mást, félévente (vagy negyedévente) viszed kontrollra, nem jó, de próbálj megnyugodni. (Legyen mindig tartalék szemüvege is.) Kitartás!

2013. máj. 12. 11:21
Nekem 11 évesen lett valami -1 körüli, aztán megint nem láttam semmit, 12 éves koromra hirtelen -2,5 lett... Nekem is azt mondták, hogy sokat nőttem.. Aztán azután évente olyan negyeket romlott majd olyan 22 éves koromra kb beállt -4,5-re, azt mondták már max kicsit fog romlani, mikor megöregszem akkor meg vissza fog kicsit javulni. Szóval nem egyedi eset a tiétek, de én is sokat aggódtam, hogy most akkor mi lesz, egyszer csak olyan rossz lesz, hogy semmit se látok majd?! Remélem se nálam nem lesz már gond, és nálatok is be fog állni. Sajnos elég sok káros terhelésnek van kitéve a szem . :/
2013. máj. 12. 11:16
Van valakinek tapasztalata?10 éves lányom másfél éve kapott szemüveget.Felest,rövidlátó.Októberben 1.5-öst.Ma panaszkodott,elvittem 2.75.Nagyon megijedtem meg fog ez állni????Az orvos szerint ez nagyon gyakori mostanában a gyerekeknél.Lányom 150 cm,nagon magas azt mondják ezzel is összefügg,hog ilyen mértékben normlik,a gyors növés miatt.Igaz lehet?Van ilyen jellegű tapasztalata valakinek???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook