Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Látás romlása fórum

Látás romlása (beszélgetős fórum)


15. delbuk
2019. júl. 11. 08:11

Kb. 20 éve hordok lencsét (szemüveget meg kb. 30).

Volt olyan időszak, amikor szemüveget utcára egyáltalán nem hordtam, csak otthon, most épp milyen kedvem van. Nyáron kb. csak lencse - kell a napszemüveg, télen sokszor inkább szemüveg.

Tartalék lencse soha nem kellett, jellemzően nem esik ki a szemből, 20 év alatt talán 1x bőgtem ki.

Nem feltétlen a legdrágább a legjobb, nekem például szinte a legolcsóbbakat szereti a szemem (havi és napi lencséből is), pedig sokat próbáltam. Az elmúlt pár évben szoktam át a napi lencsére, az talán még komfortosabb, igaz nagyságrendileg 2-3x annyiba kerül mindennapi használat mellett, mint a havi.

Az első illesztést mindenképp érdemes olyan helyen csináltatni, ahol türelmesek, és hozzáértőek, és, ha megvan az igazi, akkor lehet a netről rendelni. Én kb. 10 éve innen rendelek problémamentesen: [link]

14. Guruljka (válaszként erre: 13. - Amaunet)
2019. júl. 10. 23:49
Igen, engem ez győzött meg végképp, hogy ne nézessek kontaktlencsét. Annyit vacakolni, amit még akkor kellett volna, ugyanakkor mégis kell a szemüveg...
13. Amaunet (válaszként erre: 12. - Guruljka)
2019. júl. 10. 23:37

Évekig viseltem hol szemüveget, hol lencsét. Másként fókuszál a szem egy kontaktlencsével, mint egy szemüveggel. Szokni kell mindkettőt.

A fórumindítónak azt tanácsolom, hogy próbálja meg egy hónapig, mennyire jön be neki a kontaktlencse, de ne mondjon le a szemüvegről sem, készíttessen azt is, ha a vizsgálat szerint újat kell viselnie.

Nem váltja ki egyik a másikat teljesen.

12. Guruljka (válaszként erre: 11. - Amaunet)
2019. júl. 10. 22:44

Amikor nem volt a rövidlátásnál komolyabb problémám, én azt a havi 5 ezret simán másra költöttem.

Most meg ennyibe kerül az egyik fajta szemgyógyszerem havonta.

Gondolom, ha poros helyen van az ember, esetleg jobb hamarabb is cserélni, mint este kivenni. Szóval nem árt, ha van belőle kis tartalék.

Akárhogy is, saját döntés, mármint ha alkalmas a viselésére. Ha ennyire szeretné, érdemes megnézetni.

11. Amaunet (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2019. júl. 10. 22:38

5000-ért már lehet kapni egy hónapra, és optometrikus méri milyen görbülettel stb... kell rendelkeznie. Neten is rendelhető.

A napi annyiban kényelmesebb, hogy nem kell tartályba tenni este, csak ki kell dobni. Nem kell hozzá tároló folyadék.

(Én havit viseltem, és volt hogy elaludtam benne. semmi bajom nem volt. Kivettem megtisztítottam és mehet tovább.)


Nagyon finomak a mai lencsék, nagy kényelmet nyújtanak.

10. Guruljka (válaszként erre: 7. - Ab3b04af3d)
2019. júl. 10. 22:26

Nálam nemrég diagnosztizálták a makula degenerációt.

Eszembe jutott, hogy nemrég a szemüveg színe mennyire komoly probléma volt.

Mit mondjak--- az a kis kényelmetlenség, amit néha a szemüveg okoz, az lenne a legnagyobb bajom!

9. Guruljka (válaszként erre: 3. - Amaunet)
2019. júl. 10. 22:24

Én nem gondoltam a napi lencsére, ez praktikusabb valóban. (Az én fiatalkoromban még nem volt.)


Mindenképp előbb szakember mondjon véleményt.

8. ab3b04af3d (válaszként erre: 6. - Guruljka)
2019. júl. 10. 22:23
Mi az a napi kontaktlencse... Na mindjárt utána olvasok az egésznek
7. ab3b04af3d (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2019. júl. 10. 22:21
Hát igen megvan mindennek a maga előnye és hátránya is. Átgondolom még de már nagyon elegem van ebből szemüvegből
2019. júl. 10. 22:20
5. Guruljka (válaszként erre: 1. - Ab3b04af3d)
2019. júl. 10. 22:19

Én szemüvegesként szintén gondoltam kontaktlencsére, de mégsem próbáltam meg.

Tényleg nem mindenkinek alkalmas rá a szeme, ráadásul folyamatosan kell költeni rá. Nem csak a lencsét kell gyakran cserélni, de állandóan kell legyen kéznél tisztító folyadék, tároló folyadék, ehhez a tartályok; ha kiesne a lencse, tartalék lencse... A szemüvegem télen esetleg bepárásodik, de akár éveken át nem kell költenem rá.

A szemüvegem fel-és levehetem a strandon, de kontaktlencsével nem feltétlenül ajánlott vízbe menni, ha meg nem teszed be, esetleg nem látsz jól a parton.

4. ab3b04af3d (válaszként erre: 3. - Amaunet)
2019. júl. 10. 22:15
Köszönöm!
3. Amaunet (válaszként erre: 1. - Ab3b04af3d)
2019. júl. 10. 22:14

Ma már nagyon sokféle lencsét lehet kapni. Ne sajnáld rá a pénz! Válaszd a legjobbat, a legkorszerűbbet, a legjobb légáteresztőt. Nem szárad majd annyira a szemed.


Régebben, mikor még léteztek merev lencsék, betanítás volt a behelyezéshez és kivételhez.

Ma már a lágy lencsékkel ez pikk-pakk megy.


A tisztástartánra, higiéniára nagyon ügyelj!

A napi lencsékkel nincs annyi macera, mint a havival.

2019. júl. 10. 21:56
A hegesztéstöl eléggé elromlott a látásom,nem árzana már egy szemüveg.
2019. júl. 10. 21:53
Sziasztok Holnap megyek a szemészetre és eddig szemüveget hordtam de most szeretnék kontaktlencsét. Ismerőseim azt mondták hogy nem mindenki kaphat nem mindenkinek bírja a szeme.. egy kicsit elkeseredtem. Van valakinek valami tapasztalata?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook