Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Olvasó szeműveg. Látás romlás? fórum

Olvasó szeműveg. Látás romlás? (beszélgetős fórum)


24. Channa* (válaszként erre: 23. - Michelle.r)
2021. júl. 8. 07:47

Hát nem tudom...

Nem jó az optikus. Erre csak azt tudom mondani.


Az első nekem se volt jó, de ez a második, szuper!


Máshol csináltattam.


Nem kell tekergetni a fejemet, még szoknom se kellett, rögtön jó volt.


Én 1-1 el kezdtem és utána 4 évvel csináltattam az új szemüveget, de ekkorra 1,75 - 1,75 lett minden irányba.



Szeretem-nem szeretem: amikor sasszemem volt, akkor mindig szemüveget szerettem volna. Azt mondják, hogy nagyon jól áll. Mivel a szemem jó volt, ezért napszemüvegeket vásároltam állandóan:D


Most, hogy kell, már nem szeretnék annyira szemüveget;)

23. michelle.r (válaszként erre: 8. - Guruljka)
2021. júl. 8. 06:58
De, baromira zavar. Két szemüveget kaptam, az egyiket garanciában kicseréltettem olvasóra, mert a csiszolás miatt csak bizonyos szögben/fejtartással láttam tisztán a monitort, nem mindegy, milyen messze van a könyv, amit olvasol. Engem nagyon zavar, hogy nyakból fordulva kell oldalra nézni, nem tudok benne a padlón hasalva a monitoron olvasni, mert úgy lett belőve, hogy a monitor az asztalon van. Első szemüveg, tuti nem lesz több. Ennyi pénzből akár meg is operáltathattam volna. Legközelebb az lesz, kell a francnak szemüveg 😝 Uram sem szereti, pedig ő egyetemista kora óta szemüveges.
22. michelle.r (válaszként erre: 7. - Channa*)
2021. júl. 8. 06:52
0,75 és 1 a dipotriám. Semmit sem változott az elmúlt egy évben.
21. Guruljka (válaszként erre: 20. - Channa*)
2021. júl. 7. 21:38

Ó, én láttam egyszer egy szemüveget egy nőn.

Egy angolul beszélő nőn, aki a budai Várnegyedben szállt fel a 16-os buszra és talán két megállót jött másodmagával. Bunda is volt rajta, és az a szemüveg...

Keret nélküli fazon volt, valami isteni csiszolással, a lencse sarkán rögzített keret is erősen aranyszínű volt. Annak a fazonja követte a lencse sarkának az üvegbe csiszolt vonalát. Csak néztem és néztem, ez maga volt az optikai segédeszköz költészete.

20. Channa* (válaszként erre: 19. - Guruljka)
2021. júl. 7. 21:31

De ez csak olvasó szemüveg.

Az enyém progresszív, ezért kerül ennyibe.

A keret a legolcsóbb...

2021. júl. 7. 21:20

Mindig van olcsó keret, ami még vészesen hasonlít is a drágára. Kicsit nyafogni kell és nem révületbe esni az első keretektől.

Az agyontaposott szemüvegem 5 éve készült, talán 10 ezerért. Eddig ez volt a legdrágább.

Nem adnék egy lencse-tartóért annyit, még ha kazalszám állna a pénzem, akkor sem.

18. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 7. 21:19
Szerintem csak kényelmesebb a szemednek olvasószemüveggel az olvasás.Máshoz nem is jó. Nekem már 3 éve van de két lépést nem tudok megtenni benne szédülés nélkül.
17. Channa* (válaszként erre: 15. - Guruljka)
2021. júl. 7. 21:06

Az enyémen semmi nem látszik.

Igen, a lencse bevonatok nagyon hasznosak.


Egyébként nagyon meglepett, hogy az előző szemüvegemet évekkel ezelőtt 60 ezerért csináltattam, a múlt évben pedig 30 ezerbe belefért...

2021. júl. 7. 20:23

Ja: és adoktornő, aki a makulát kezeli, szintén azt mondta, hogy gyakorlatilag nincs olyan, hogy erőltetés.

Táplálkozással is befolyásolható már a kialakulása is, a dohányzás mindenképpen káros, de én pl. azt is észrevettem, hogy a rutin+C-vitamin szedése jót tesz.

Ami nagyon árt, az a mostani erősebb UV-sugárzás és a monitor és egyes LED-izzók kékesfehér fénye.

Sehova sem lépek ki napszemüveg nélkül.

Az új szemüvegem éppen az ilyem fények ellen fog védeni.

15. Guruljka (válaszként erre: 13. - Channa*)
2021. júl. 7. 20:17

Bekem is össze volt csiszolva a bifok.

Annyit láttál a szemüvegen, hogy a lencse alsó részén kör alakban más a dioptria.

14. Guruljka (válaszként erre: 12. - Amaunet)
2021. júl. 7. 20:16

Az megvolt.

Akkor örültem,hogy tellett rá, csak sokára lett másik.

A legújabb látásomat még nem tudom, a jövő héten egyeztetek időpontot az optikával.

Egyelőre szemüveg nélkülvagyok, miután a legutóbbi szemüvegem amásodik rálépést nem élte túl.

A tévét tudom nézni, a monitort is, de a tévé feliraítait nemlátom.

Az olvasás is megy, csak a papírkönyveknél kicsit zavaróbb a makula degeneráció.

13. Channa* (válaszként erre: 11. - Guruljka)
2021. júl. 7. 20:14

A bifokális az más!

A progresszív lencse az össze van csiszolva és tényleg egy pici szemmozgatás kell ahhoz, hogy átválts a másik csiszolásra, észre se veszed, amikor ezt teszed.


Az előző szemüvegem nekem se volt az igazi, de ez...

Végre látom a feliratot is a filmeken:D

12. Amaunet (válaszként erre: 8. - Guruljka)
2021. júl. 7. 20:10
Szokni kell, mert kezdetben okoz némi kis szédülést.
2021. júl. 7. 20:10

Nekem volt egy darabig bifokális "szempüm", de zavart, hogy csak lefelé nézve tudtam olvasni, mert ebben nem volt benne az ágyban fekve olvasás.

Ha meg léápcsőn kellett lefelé mennem (mondjuk egy aluljáróba, ahol eleve a kevesebb fény is zavaró volt), sokszor erőltetve kellett lehajtanom a fejem, hogy ne az olvasón át lássam homályosan, hova lépjek.

Ami azért idővel javult, az a buszállomás falán levő menetrend elolvasása: most éppen egész jól sikerül szemüveg nélkül. Ami katasztrófa maradt, az a Stadion buszállomás fali menetrendje, mert az rosszul is van megvilágítva, de magas is. Szerencsére ahová én járok, azok jobb helyen (lejjebb) vannak az ABC-sorrendben.

10. Channa* (válaszként erre: 8. - Guruljka)
2021. júl. 7. 19:59

Nem, nem zavar a többféle csiszolás, nagyon jó!


Kipróbáltam!

Egy sima levelet szemüveg nélkül nem tudok elolvasni, így magam elé teszem és lefelé nézve elolvasom.


Ugyan ezt a levelet jó magasra felemeltem. Szemüveg nélkül semmit látok belőle. Ha így tartom a levelet, akkor nem az olvasó szemüveg részével olvasom, hanem a közepével, amivel a monitort látom. Gondolom a menetrendet is hasonlóan olvasnám.


Ja, a monitoron lévő szöveget sem látom szemüveg nélkül, az olvasóval kicsit homályosan, de a lencse közepe tökéletes.

9. Guruljka (válaszként erre: 7. - Channa*)
2021. júl. 7. 19:51
Bocs, az előzőt is tőled kérdeztem, csak elfelejtettem "nyomni".
2021. júl. 7. 19:50

Nem zavar a többféle csiszolás?

És hogyan látod, ha egy magasra helyezett táblán van apróbb betűs felirat? (Pl. menetrend.)

2021. júl. 7. 19:45

Én előadtam ezt az elméletet szemésznek és 10 percig nevetgélt rajta.

Nincs olyan, hogy ellustul a szem, nincs olyan, hogy romlik a szemüveg miatt, és nincs olyan sem, hogy hozzászokunk.

Egyszerűen romlik a szem és ennyi. és inkább azzal erőltetjük, ha nem tesszük fel a szemüveget.

Az időskori távollátás sajnos ha beindul, akkor évente több dioptriát is romlik, függetlenül attól, hogy hordunk e szemüveget vagy sem.


Olvasó szemüvegben csak olvasni kell! Nem szabad nézelődni, hát persze, hogy homályosan látunk a szemüvegben is és anélkül is.


Szerintem az a legjobb, ha az olvasó szemüveg helyett progresszív lencsés szemüveget csináltatunk, mert így nincs gond, ha felnézünk és a monitorhoz is megfelelő szemüveget használunk, mert úgy van csiszolva.

Tehát, ha lefelé nézek, akkor papírról tudok olvasni, ha feljebb nézek, akkor látom a monitort és ha rendesen, akkor a környezetemben mindent.

6. libikóka (válaszként erre: 5. - Michelle.r)
2021. júl. 7. 18:15

Ez igaz ,,,de akkor mi lenne jó?Nem régóta van nekem sem olvasó, de anélkül éppolyan fárasztó volt bogarászni.

Bár nekem a sima látásomat nem zavarta meg ,messzire sasszem v.ok:))

2021. júl. 7. 18:04
Igen. Életem legrosszabb döntése volt tavaly a szemüveg. Gyorsan elfáradt a szemem, amióta olvasószemüveget használok, úgy ráállt az agyam, hogy szemüveg nélkül egy sms-t sem tudok elolvasni 🙄
2021. júl. 7. 14:15

Köszönöm!

Ez nem jó hír. :(

2021. júl. 7. 14:07
A szemüveg nem gyógymód, csak egy segédeszköz, mint mondjuk a mankó. Ha gyenge a lábad, mankóval tudsz járni. Viszont a problémát nem oldja meg. Ellenben minél inkább igénybe veszed, hogy kíméld a lábad, annál inkább elgyengül az érintett testrész.
2021. júl. 7. 14:00
Ja... megszokja, ellustul. Általában gyengébbet írnak, mint amire valójában szükség van, hogy dolgozzon a szem. De ez csak egyre rosszabb lesz. :( Nekem elég lassú folyamat, 15 év után a 3. lencsém van, ami kb. 1.25 dioptria.
2021. júl. 7. 13:41

2 hónapja írtak fel olvasó szemüveget. 0.75-ös.

Azóta hordom napi 10 órában a munkám miatt.


Azt vettem észre mintha szemüveg nélkül rosszabbul látnék mint 2 hónapja. Ez lehetséges?


Romlott volna a szemem a szemüveg miatt? Más tapasztalt hasonlót?


40-es korosztály vagyok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook