Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Laparoszkópiával epekő eltávolítás menete fórum

Laparoszkópiával epekő eltávolítás menete (beszélgetős fórum)


2014. jan. 29. 19:59

Köszi az infókat ;-)


Ma azt hallottam, hogy nem sebészeten van a bentfekvés, hanem a belgyógyászaton.

Ez igaz?

2014. jan. 29. 09:26
Előzetes vizsgálatok: kell egy altatóorvosi konzultáció és olyan laborok, amit a sebész előír, ez változó, ki, mit szeret. Vért vesznek és vizeletvizsgálat is valószínű, valamint ekg, s van, ahol tüdőröntgen is. Illetve friss, műtét előtti hasi uh is kell.
16. 7a3a05277b (válaszként erre: 15. - Bogyesz1122)
2014. jan. 29. 09:25

Igen, ezt megértem. :) Azt hittem, hogy az orvosoddal már megvolt a megbeszélés és nem tájékoztatott.


Magam is hamarosan átesem ezen a beavatkozáson, de másutt. Három pici , egy centis vágásról beszélt nekem a sebész, egy köldöknél, egy a jobb bordaív alatt és a harmadik is hason.


Az kórházfüggő, hogy egy nappal korábban be kell-e menned vagy sem, azonban a műtét utáni éjjelen általában bent szoktak tartani, pontosan a kis dréncső miatt. Ha minden rendben, akkor másnap reggel haza mehetsz.


Általában egy hát-tíz nap múlva van varratszedés, addig óvatosabban kell mozogni, de után vissza lehet fokozatosan térni a normál étkezésre és életmódra.


Mi is volt még? A műtét előtt véralvadásgátlót adnak be elővigyázatosságból és hashajtót. Ez utóbbit le kell nyelni, ha nem akarsz beöntést, mert sajnos van, ahol ez protokoll, de mindegy, milyen módon, csak kiürítsék a beleket.

15. Bogyesz1122 (válaszként erre: 13. - 7a3a05277b)
2014. jan. 28. 18:13
ajd 13.-án fixálunk, akkor mindent megkérdezek. A múlt héten a meglepettség varázsában nem jotottak eszembe ilyen jellegű kérdések.. De minden képpen utána kérdezek a dokitól.
14. Bogyesz1122 (válaszként erre: 12. - Globus)
2014. jan. 28. 18:12
Volt olyan, akinek műtét előtt csináltak...ezért kérdeztem, hogy minden esetben vagy csak esetenként...
13. 7a3a05277b (válaszként erre: 8. - Bogyesz1122)
2014. jan. 28. 13:33
Elég furcsa, hogy előjegyeztek műtétre, de semmiről nem tájékoztattak. Nem kérdezted az orvost? Hiszen mindenütt más a protokoll.
12. globus (válaszként erre: 11. - Bogyesz1122)
2014. jan. 27. 10:37
Nálunk senkinek sem csinálnak, miért is?
2014. jan. 27. 10:33
Minden képpen csinálnak előtte gyomor tükrözést?
2014. jan. 26. 10:20

Kimodottan rosszul én sem voltam eddig soha, sírtam arra emlékszem.

De voltak mellettem az őrzőben olyanok, akik kutya rosszul voltak és hánytak.

9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 8. - Bogyesz1122)
2014. jan. 25. 22:27

Nekem nem fájt a levegő. Egyet a köldökömnél vezettek be, egyet jobb oldalon olyan 5 cm-re a köldök mellett és egyet felette.

Nekem a Transzplantációs És Sebészeti Klinikán végezték a műtétet. Én sosem tudok aludni altatás után, már a műtőben felébredtem, utána olvastam. 10-kor vittek a műtőbe, 12 órakor toltak ki, 3 órakor már mentem pisilni.

2014. jan. 25. 21:44

Volt màr laparos műtétem petefészek cysta miatt, azzal kèpben vagyok...sajnos.

Debrecenben a Kenézy-ben lesz.

Olyat is olvastam, hogy reggel bemegy az ember ès este engedik is haza. Nem szeretek nyilván kórházban lenni, de azért min 1 nap nem árt utána sztem.

Hol vannak a vágások?

Őszintén szólva majdnem jobban félek a bent maradt levegő okozta kellemetlen fájdalomtól mint magától a műtéttől.

2014. jan. 25. 19:16

Nekem ami rossz volt, amikor felébredtem égett gumiszagot éreztem. Mint kiderült ez a gázíze volt, amivel felfújtak.

Én citromot nyalogattam, hogy ne érezzem. Vigyél be magaddal csőrős kupakú üveget, amikor tudsz, lehet már inni könnyebb legyen inni, mint pohárból.

6. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Bogyesz1122)
2014. jan. 25. 19:08

Én voltam ilyen műtéten. Egy kedd este kellett befeküdnöm,akkor már se ebéd, se vacsi, másnap délelőtt megműtöttek, altatásban. Előtte természetesem az altató orvossal volt egy rövid konzultáció. Én eléggé félős vagyok és még ezelőtt nem voltam altatva, kaptam egy kis nyugtatót is a műtét előtt. Betoltak a műtőbe, a bal vénámba kaptam valami szurit, de azonnal jött a maszk és talán kettőig tudtam számolni, aztán se kép, se hang.

Arra ébredtem, hogy a kórteremben szólítgatnak elég erélyesen. Kérdéseket tettek fel, válaszolnom kellett (hogy hívnak, vannak-e gyerekeim stb)Válaszoltam, aztán hagytak aludni. Nagyon mélyen és nagyon pihentetően. Amikor aztán felébredtem csövek lógtak ki belőlem, ami a belső váladékot hivatott elvezetni. Maga a vágás kb 2 cm a szegycsont alatti részen. 3 ponton van még pinduri heg, a csövek helye. Pár napig voltam bent, már másnap fel kellett kelni és járkálni.Mielőtt kiengedtek eltávolították a kivezető csövet. Mondták, hogy vegyek nagy levegőt, és húzta kifelé a doki.Nem fájt, csak egy kicsit kellemetlen volt, mert azt gondoltam rövidebb, de hihetetlenül hosszú volt:) Szombaton már itthon voltam és a következő héten kellett visszamennem varratszedésre.

Ami azután kellemetlen volt, hogy nagyon kellett figyelnem mit eszek. Ugyanis sok minden csinált hasmenést. Sokáig úgy indultam el itthonról, hogy az útközbeni wc-ket is felmértem!:)

De miután én nem nagyon diétázgattam, hanem mindent ettem, kiindulva abból, hogy hurrá lehet!, így ez a hasmenéses időszak hamar elmúlt.

Csak azt tudom mondani, ne félj!:) Az altatás egy kicsit a vegetatív idegrendszert megkavarja, de elmúlik hamar. Pl egy alkalommal arra ébredtem, hogy rendesen fáj a fogam. Tudtam, hogy teljesen egészséges, tehát nem fájhat, kb 1 órán át tartott, aztán elmúlt!:) Amúgy, ha fáj a műtét után a seb, adnak fájdalomcsillapítót.

Hol fognak műteni? Túl leszel rajta, sokkal jobb lesz, meglátod!:)

5. bnedora (válaszként erre: 1. - Bogyesz1122)
2014. jan. 25. 19:01
Az, hogy meddig maradsz kórházban több októl is függ. A nővéremet hétfőn műtötték és csak pénteken mehetett haza.
2014. jan. 25. 18:56

Csütörtökön műtöttek,vasárnap már otthon voltam.

A műtét gyorsan megy,kb:45-50 perc volt amit a műtőben töltöttem (ezt a szoba társamtól tudtam meg).Nem kell izgulni minden rendben lesz:)

3. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Bogyesz1122)
2014. jan. 25. 18:47
Ne izgulj, és gyors felépülést!
2014. jan. 25. 18:46
Nagyon ramaty állapotban kerültem be. Vénásan kaptam gyulladáscsökkentőt 2 napon belül műtöttek,szerdán műtöttek, pénteken délelőtt mehettem haza.
2014. jan. 25. 18:36

Sziasztok,



Március elejére vagyok előjegyezve laparoszkópiás epehólyag eltávolításra epekő miatt.

Az lenne a kérdésem, hogy mi a menete pontosan? Az elővizsgálatoktól a hazaengedésig. Hány napot foglal magába a kórházban lét? Debrecenben lesz a műtét.

Sok fórum van ebben a témában, de egyik sem friss infókat tartalmaz. Ezért kérném a friss tapasztalatokat.

Köszönöm a hozzászólásokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook