Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Meghiúsult ingatlanvásárlás esetén, mennyi a határideje a foglaló visszafizetésének? fórum

Meghiúsult ingatlanvásárlás esetén, mennyi a határideje a foglaló visszafizetésének? (tudásbázis kérdés)


17. birebora (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 15. 04:56
Ez nekem is csípte a szemem, erre írtam, hogy mennyi rosszindulatú ember van itt.
16. birebora (válaszként erre: 9. - Aszparagusz)
2022. okt. 15. 04:54
És hány témában nem tudnak érdemit adni? Ha az ember ide kiír valamit akkor kérdése van és tájékozódni akar, vagy tapasztalatokra kíváncsi.
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Napsugár8)
2022. okt. 14. 20:21

Köszönöm Napsugár!

Mi is erre jutottunk, nem találtunk semmi érdemlegeset a neten.


A szerzõdésünk tartalmazza az eseteket, hogy a foglaló mikor jár vissza, szóval valóban meg kellene kapnunk a pénzünket, de határidõt nem tartalmaz.


Hétdõn reggel találkozunk az ügyvédünkkel.

14. Napsugár8 (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 13. 15:26

Keresgéltem a net-en. Mindenütt csak annyit írnak, hogy visszajár! De hogy azt mennyi idő alatt, hogyan kell visszafizetnie a szerződést szegőnek, arról nem találtam semmit.

Marad az az egyetlen megoldás, amit olvasom, hogy megléptetek: ügyvéd.

Írnak benne olyasmit is -kérdezz rá!- hogy a visszajáró foglalón kívül felmerült egyéb károtokat is követelni lehet???? De ez előttem is eléggé kérdőjeles. De ha több százezer, millió Ft-ról van szó, érdemes utánajárni!

13. simple (válaszként erre: 12. - Sirga)
2022. okt. 13. 14:47
Ebben az esetben a foglaló duplája jár vissza a vevőnek. Az, hogy mennyi időn belül kell megkapnia, benne kell legyen a szerződésben.
12. Sirga (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 13. 13:38
Engem ugyan - jelen pillanatban - nem érint a téma, de később még jól jöhet, ha tudok ilyenekről, úgyhogy én is köszönöm az információkat. :)
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Aszparagusz)
2022. okt. 13. 11:39

ISMÉTLEM! Mások laikus tapasztalatát kérdeztem, az hogy nekem mi érdemi felvilágosítás, és mi nem, had döntsem már el én ... sok segítő szándékú válasz érkezett, ami szuper és köszönöm.

Azt is írtam, hogy az ügyvédünket már megkerestük.

Az, hogyha valaki érdemben nem tud segíteni, és mégis hozzászól, az pedig a hozzászólót minősíti!!

10. simple (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 13. 11:39
Mihez kell az ügyvéd? Csak tudod, mi volt a szerződésetekben, mit írtatok alá.
9. aszparagusz (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 13. 09:55

Nincs ebben semmi bunkóság.

Szerinted az itteni laikusok hogyan tudnak érdemi felvilágosítást adni, ha nem látják, mi van a szerződésedben.

Az ügyvédeteket kellene megkeresni, hogy mi a további teendő.

Az, hogy egy ilyen esetben még a konzultációs időpontra is várni kell, az az ügyvédet minősíti.

8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Cc7a88f96d)
2022. okt. 13. 09:50

Igen, tök jó tanulni mások tapasztalataiból, támpontot is ad, hogy mire kérdezzek rá pontosan az ügyvédünknél.


Ha segíteni nem tudsz, miért nem lapozol tovább?

Ha bunkó vagy, az szerinted segít?

2022. okt. 13. 09:01

A f.i.-nak az ügyvédjével kellene egyeztetnie, hogy mi van a szerződésben.

Általánosságban igaz az, hogy a foglaló duplája jár vissza, ha az eladó miatt nem jön létre a szerződés.

Lehet benne olyan kitétel, ami szerint a foglaló összege jár vissza.

De az mindenképp.

6. globus (válaszként erre: 3. - Birebora)
2022. okt. 13. 06:49

Nekem is igy rémlik.

Ha a vevő hibájából hiúsul meg a vétel, akkor nem jár vissza semmi. Ha az eladóéból, akkor sz összeg duplája.

5. 3922e0e3cc (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 13. 06:46

Foglaló esetén duplája igényelhető vissza előleg esetén csak az az összeg amit letettetek,amennyiben az eladó meggondolja magát. Gondolom az okiratban van ilyen megállapodás,hogy mennyit és mikor köteles azt visszafizetni nektek. Én már jártam így,de nekem benne volt az szerződésben,hogy 24 órán belül kell vissza adnia,igaz nálunk az ügyvédnek kellett visszafizetni,mi a dupláját kértük,mert nagyban károsultunk.

Hivatkozzatok erre,amennyiben "foglalót"adott!

4. Channa* (válaszként erre: 3. - Birebora)
2022. okt. 13. 06:41

Igen, jól emlékszel! A foglaló duplája jár vissza.


Persze, az ember örül, ha visszakapja a saját pénzét.


Úgy szeretik húzni az időt.


Az első ház amit meg akartunk venni nem jött össze, mert nekünk későn fizetett a mi vevőnk a ház eladója szerint és azt nem akarta kivárni az eladó, így azt mondta, hogy nem nekünk adja el. Vételi szándék nyilatkozatunk volt, nagy nehezen visszakaptuk a letett pénzünket, kb. 1 hetet vártunk rá. Ami tudom, hogy nem nagy idő, de azért kicsit aggódtunk...

2022. okt. 13. 06:07

Nem tudom mi a pontos határidő, de gondolom a pénz a kezében, tehát már azonnal utalhatott volna.

Az előleg vagy a foglaló duplája jár(hat) vissza ha meghiúsul az adásvétel ha jól emlékszem. Nézz után.

2022. okt. 13. 05:12

Erre ott vannak a megfelelő hivatalok

Ha itt 10ember mond 15félét az segít?

2022. okt. 13. 01:59

Sziasztok!


Lakásvásárlásra adtuk a fejünket, le is raktuk a foglalót, aláírtuk az előszerződést, azonban az eladó saját hibáján kívüli okra hivatkozva (eon nem biztosítja a közművet a telekre, s majd az arra felépülő ingatlanra) időközben elállt a szerződéstől vállalva az eredeti állapotok visszaállítását, vagyis a foglalónk visszafizetését. Mindezt írásban eljutatta hozzánk ügyvédjén keresztül kérve a számlaszámot, ahova utalhat.

Igen ám, a napok azonban telnek-múlnak, s az összeg még mindig nincs a számlánkon ..

Amíg az ügyvédünk kozultációs időpontjára várunk, volna esetleg valaki, aki tudja mi a határideje a foglaló visszafizetésének?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook