Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyatáplálás? Segítsetek! fórum

Kutyatáplálás? Segítsetek! (beszélgetős fórum)


1 2
16. csigu77 (válaszként erre: 1. - 8a8125e283)
2010. szept. 19. 11:54

Szia!

Nekünk két AMSTAFFunk van, 4 hónaposak.

Mi is hallottunk a tápokról és a főtt csirke- és kacsafarhátról,házi kosztról jót és rosszat, pro- és kontra.

Kipróbáltuk mindegyiket. A csúcs szupernek mondott, a létező legdrágább tápot NEM eszik meg. Maradtunk egy másiknál - de nem a legolcsóbbnál. Ezt kapják minden nap + kálciumot. De beiktatunk nekik rendes húst is, tésztával. Semmi bajuk sincs tőle.

Én sok rossz gazdit láttam, ne kövesd el azt a hibát, hogy éjjel - nappal etetik a kutyát. Gyorsan elhíznak, utána meg lehet szenvedni a diétával, meg a betegségekkel.

A mieink is bármit megennének egész nap. Legyen az májkrémes kenyér, rántotta, keksz... :)

15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 13. - Szanád)
2010. szept. 19. 11:52
Annyira cuki a kutyád, a fiaméknak van, 6 éves és mindennel etetik, kutya baja ....ja és azt mondják gyerekhez nem való ...nagyon nagy cimbik, imádják egymást. :)
14. szanád (válaszként erre: 12. - Mendra)
2010. szept. 19. 11:50

...igen...Mint írtam szinte magától rászokott a szárazra , és mot már nem problémázok rajta.Amíg eleinte ez probléma volt , most már szerencsére nem.

változatosan eszik ,mindenből egy keveset.

13. szanád (válaszként erre: 10. - 9b10f3d7ff)
2010. szept. 19. 11:49

Valami hasonlót akartam írni : hogy azt mondják sokan hogy a kutya ne kapjon emberi kaját mert az szemét.

Akkor ezek szerint mi emberek szemetet eszünk , ami valahol igaz is mert tele van mindenféle e-vel stb...

De kérdem én hogy akár a minőségi száraz és nedves tápokban vajon mi van ? az nem szemét kaja ? csak mondjuk a minőségi pulykasonka.?..)).

12. mendra (válaszként erre: 9. - Szanád)
2010. szept. 19. 11:47
Azt mondom épp ,hogy ne szárazat mindig .
11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 10. - 9b10f3d7ff)
2010. szept. 19. 11:45
most van egy cicám akit a tenyésztője csak táppalű(minősigi) etetett, nem is eszik mást meg. A széklete bűzös stb. Kiderült az emésztésével van gond, miről beszéltem túltenyésztés, de már nincs szívem visszaadni.
10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - 8a8125e283)
2010. szept. 19. 11:41

Én ha tehetem nem száraz eledellel etetem /etettem/ az állataimat,kutya,cica. Gondollj bele egészséges emberi étkezésre mennyi szemetet etetnek velünk, akkor az állat eledelekbe mit tesznek. amennyiben a normál eledeltől a kutyádnak baja ven, akkor az nem a "házi étel" a túltenyéstés hibája.

Fajtatiszta állataim voltak, vannak 14-18 évet éltek akik elmentek. Nekem az állatorvos sem javasolta. Senkivel vitába nem kívánok bonyolódni. Nekem ez a tapasztalatom és a véleményem, másnak más. Úgy gondolom most sokkal okosabb nem leszel, mert van aki egyik és van aki a másl oldalon áll. :)

Élvezzétek egymás szeretetét jó sokáig, akármelyikre is teszed le a voksod. :)

9. szanád (válaszként erre: 6. - Mendra)
2010. szept. 19. 11:41

Hagyjátok már a száraztáppal.. ))

Most 4 hónapos yorkink van ,mindenki itt a yorkis fórumon is azt mondták ,hogy ne adjak neki semmi mást csak szárazat,akkor kb 2 hónapos volt.

De nem ette , csoró sokszor olyan éhes volt ,én meg már a családdal is vitatkoztam , mert ugye azt mondták hogy csak szárazat adjak neki.

Elkezdtünk neki adni sonkát , csirkehusit stb....a konzerv kutyakaját sem eszi meg...de szárazat is közben. Most ott tartunk hogy magától rászokott a szárazra , reggelire száraztáp este meg valami husi vagy sonka vagy ami van..esetleg száraz.

Száraztápban sokfélét kipróbáltunk most a proplan originált eszi.

2010. szept. 19. 11:39
Szerintem az állatorvos tudja mit mond (bár sok "emberorvos" sem tudja néha mit mondd...), nagyon törékeny fajta, nem biztos h jó neki az, ami más kutyáknak.
2010. szept. 19. 11:36
A minőségi száraztápot azért ajánlják, mert benne van minden vitamin és egyéb, amire egy fejlődő kutyunak szüksége van. De tényleg csak a minőségi tápokban. én is tudok ajánlani neki megfelelőt, ha érdekel.
6. mendra (válaszként erre: 1. - 8a8125e283)
2010. szept. 19. 11:22
Isten ments csak száraztáp!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Semmi értelme annak ,hogy sokat iszik rá és csak eldugul töe semmi laza széklet .Ne adj neki pörköltet az biztos de csinálsz huslevest egykis husi aprora vágva zödség nyugodtan add szeretni fogja.A minöségi nem ARO márkáju kis konzervek amik direkt JUNIOR falatok azokat is megeszik szivesen .De mindig szárazkaja csak szorulást és puffadást idéz elö.
2010. szept. 19. 11:21

"...etessem rendesen is."

Ha a "rendesen" házi kosztot jelent, felejtsd el.

Amire szüksége van: junior száraz táp. Lehetőleg minőségi, tudom, nem olcsó, de kis mennyiséget eszik, tehát egy 5-10 kilós adag elég egy évre.

Naponta egy kis (400 gr) konzerv, ha lehet, ebből se aro vagy spar gazdaságos. A konzervet most még nyugodtan széthúzhatod két adagra, egy éves korától naponta egyszer etesd majd, de a száraz táp ott lehet előtte egész nap. Ha túlenné magát - ami nem valószínű -, úgyis lefutja.

4. andi6020 (válaszként erre: 1. - 8a8125e283)
2010. szept. 19. 11:17
CSAK TÁPPAL etesd, de ne az agyonreklámozott cuccokat vedd (pedigree, frisk.. chappy, mert ezek tele vannak szeméttel). Szerezz be minőségi prémium tápot priviben írok neveket is, ha gondolod.
3. daroki (válaszként erre: 1. - 8a8125e283)
2010. szept. 19. 11:17

Szia!


Nekem havaneseim vannak,de én házi koszttal etetem őket.Úgy értem,hogy általában főzök nekik,de előfordul,hogy ami megmarad kajánk,abból kapnak enni.

Semmi bajuk nincs a főtt kajától,nincs hasmenésük,se bélcsavarodásuk,se semmi.

Amíg konzervet és szárazat kaptak zabálták a fűvet,többször hánytak,amióta ezeket tiltólistára tettük,azóta semmi bajuk.Én is a dokim tanácsát követem és bevált.

2010. szept. 19. 11:13
Most mennem kell de este benézek hátha addígra valaki tud valami épkézláb tanácsot adni.
2010. szept. 19. 11:10

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne hogy van egy 5 hónapos kiskutyánk egy törpe pinscher. Az a kérdésem hogy mivel lehet etetni mert a doki szerint csak száraz táppal, mert hogy kicsi a bélrendszere és problémákat okozhat neki a másfajta kaja (házikoszt).Például bélcsavarodást vagy hasmenést.Más azt ajánlotta hogy nyugodtan etessem rendesen is. Valaki tudna ezzel kapcsolatban tanácsot adni, esetleg akinek ilyen kutyával van tapasztalata? Előre is nagyon köszönöm!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook