Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutya leszoktatása a rágásról fórum

Kutya leszoktatása a rágásról (beszélgetős fórum)


1 2 3
83. Spike18 (válaszként erre: 82. - Zoknis kacsa)
2011. nov. 27. 10:16
Sziasztok! Az én kiskutyám 4-5 hónapos, és 10 percre nem lehet magára hagyni a szobában. Ha véletlenül nem rakjuk el a telefon töltöt, cafatkra rágja szét, az asztalt is feléri ha 2lábra áll, és hiába rakjuk a falhoz közel a tárgyakat, megoldja h megszerezze magának. Volt már példa arra is hogy egy fontos iratot szedett szét. Mit lehetne csinálni hogy erről leszokjon? Ezek szerint a játékai és a rágócsontjai nem elég neki=/
2011. szept. 28. 19:07

Szia:)

Örülök, hogy jól mennek a dolgok:)

81. Ancsa19860211 (válaszként erre: 80. - Zoknis kacsa)
2011. szept. 28. 19:00

:)

Kis elefánt memóriáját felfrissítettem. 7végén kapott egy új játékot is, ezen aztán élesítheti a fogát, nem fog egykönnyen szétmenni.

2011. szept. 23. 14:51

jaj szegényke jobbulást*!!


Kutyus kis elefánt, hamar felejt.:)

2011. szept. 23. 13:44
Hát újra nekikeseredtem: ma délután kimegyek, és 5-6 új rágásnyom a kerítésen:( Ecetes pakolás újra bevetve. Igaz, az utóbbi 2 napban nem igazán foglalkoztam a kutyával, elkaptam a hányás-hasmenéses vírust, ma délután merészkedtem ki először, addig azt hittem, az utcaajtóig se jutnék el:(
2011. szept. 20. 15:01

Kóbor kutyák, vagy tudjátok , hogy kiéi??

A mienk is nyüstőlik a kerítést, de az kő meg vas, úgyhogy csak a körmeiket koptatják, de a minap be kellett parancsolnom őket, mert olyanok voltak mint a nemnormálisok.Valami kutyus kint mászkált és még meg is állt a kerítés előtt.

Nem nézted ma a póráz két végén-t, hát az a nő gazdi egy komplett idióta volt...

77. Ancsa19860211 (válaszként erre: 76. - Zoknis kacsa)
2011. szept. 20. 13:22
Reméljük. Bár most kicsit aggódni kezdtem: vhonnét elszabadult 2 nagy testű kutya és itt rohangálnak az utcán, hát a mi kutyánknak ez a gyengéje, ilyenkor, mint az őrült, rohan neki a kerítésnek, szóval míg azt a másik kettőt be nem zárják, veszélyben a kerítés.
2011. szept. 19. 14:40

örvendek neki:)

Aztán majdcsak kinövi:)

75. Ancsa19860211 (válaszként erre: 74. - Zoknis kacsa)
2011. szept. 19. 14:22
Idáig - lekopogom - működik az ecet. Bár csak 1x fújtam le, de mindennap ellenőrzöm az egyik szakaszát (ahol még nem olyan nagy a kár és minden sérülésre emlékszem), jó látványosan, hogy a kutya is lássa. Azóta nincs új harapásnyom. Minden ilyen ellenőrzés után megdícsérem, kap simit a buksijára. Mára még esőt mondanak, most nem fújom újra a kerítést, mert úgyis lemosná, de ha az esős idő elmúlik, folyt. köv.
2011. szept. 19. 11:39

Szia. A mi keverékünk is ilyen, minden megenne:)

Az enyémek szárazat kapnak, néha egy kis kutyakonzerval megbolondítva.

Hogy van a kutyus? Ja és a kerítés, használ az ecetes pakolás,Kétnaponta érdemes újrafújni:)

73. Ancsa19860211 (válaszként erre: 72. - Zoknis kacsa)
2011. szept. 19. 11:34

:)

De tényleg nem koszos ám sosem a tálja, amit kap, azt mindig azonnal be is dobja és ki is nyalja a tálat:) Olyan mohó, ha egy vödör kaját kapna, azt is biztos mind megenné, még ha rosszul is lenne utána. Anyósomék kutyája pl nem így csinálja, a száraz tápból van, hogy napokig van előtte, szépen beosztja, csak házi kosztot és vizet kap mindig újat. Nem tudom, a miénk vhogy máshogy működik. De lehet, hogy azért, mert még fiatal.

72. zoknis kacsa (válaszként erre: 71. - Ancsa19860211)
2011. szept. 18. 17:47

Nagyon ügyes:)

A keverék kint van, az ő táljával ugyanez a történet:)

71. Ancsa19860211 (válaszként erre: 70. - Zoknis kacsa)
2011. szept. 18. 14:33
Persze, érthető, lakásban tartott kutyáknál fontosabb a higiénia. A mi kutyánk maga mosogat:)
2011. szept. 17. 18:56
Hát én nem így rakom nekik,minden kajálás után elveszem a táljukat és elmosom, aztán abba rakok kaját.
69. Ancsa19860211 (válaszként erre: 68. - Zoknis kacsa)
2011. szept. 17. 17:04

Igazából nem is mindig ugrik, hanem mikor már hajolok le a táljához az edénnyel a kezemben, akkor kapkod bele az edénybe. Múltkor pl majdnem a villát is lenyelte, amivel raktam át a kaját. Amúgy vegyesen kap tápot és házi kosztot. Házit legtöbbször akkor kap, ha selejtezünk a hűtőben és a kicsit régebbi maradékok a kutya előtt landolnak. Na azért nem majdnem mászó, zöld cuccokról van szó:)

De ki fogom próbálni, hogy úgy teszek, mintha enném a kajáját:) Köszi

2011. szept. 16. 20:01

oh hát ilyen gondom nem volt,mert én a konyhába készítem a kaját:)

Amúgy szoktam azt csinálni, hogy úgy teszek,mintha enném a kajáját...csináld meg és amíg ugrál, nem nyugszik ne add neki , ha ugrik fordulj el....ez arra jó , mert az állatoknál a falkavezér eszik először.

Tápot kap,vagy házikosztot?

2011. szept. 16. 10:37
Nekem van a kutyámmal mégegy bajom is: Ha kaját adok neki, sose várja meg, míg kiöntöm az edényébe, hanem kapkod érte, bele a lábasba, vagy a konzervdobozba, amiből a tápot szoktam önteni. Próbáltam már, hogy ráparancsoltam, hogy ül, és akkor önteni, de csak egy pillanatra ült le, meglátta, hogy lejjebb engedtem a lábast, már kapott is oda. Az orrára is koppintottam már a kanállal, de az sem használt. CSak az vált be, hogy felemeltem az ő tálját és átöntöttem bele a kaját, úgy tettem le elé, de ez már nem működik, mert ugye akkoriban még kiskölyök volt és kisebb tálból adtunk neki, de mióta nagy melák lett, már nagyobb tál kellett, ezzel meg nehéz fél kézzel egyensúlyozni, miközben a kutya folyamatosan ugrál. Erre van vmi tippetek?
2011. szept. 16. 08:12
A lényeg, hogy szeressük a kutyusunkat:)
65. ee8583e1f3 (válaszként erre: 64. - Ancsa19860211)
2011. szept. 16. 06:43
Köszönöm szépen!:)
64. Ancsa19860211 (válaszként erre: 59. - Ee8583e1f3)
2011. szept. 15. 18:59
Ha ez megnyugtat, a mi kutyánk is kb ennyi idős volt, mikor elkezdte felfedezni a világot. Ő is mindig elszökdösött, mikor kijártunk a kocsival, és a szomszéd kerítése rossz, arrafele is. Volt, hogy egy nap 5x hozta vissza, mindig valaki más az utcából. Egy idő után magától megnyugodott és már nem csinálja. Ha a párom megjön a melóból a kocsival és nyílik a kapu, max kimegy, fut egy kört a kocsi körül és visszajön. Szerintem a tiéd is elnövi majd.
63. zoknis kacsa (válaszként erre: 61. - A02179052b)
2011. szept. 14. 16:08

ne hagyd kint a papucsot:)


jaj az enyém is mindig elvitte a bódéjába, nem rágta, de elvitte:)

62. 609a143c94 (válaszként erre: 61. - A02179052b)
2011. szept. 14. 15:57
Nekünk is rágott egy ideig....és mikor megláttuk...megcsapkodtuk az orrát....azóta nem rág:)))))))))).
2011. szept. 14. 15:37

Sziasztok!

Valaki tudja miért lopkodja el a kölyök kutya a papucsokat a bejárati ajtótól? Hogy lehet erről leszoktatni?

2011. szept. 14. 15:27

nagyon fiatal , ne félj nincs veszve semmi.Építsd a bizalmat, mert az a legfontosabb.

Kezdi felfedezni a világot.Ha kan a kutyus nem árt ivartalanítani, ezzel megelőzhetőek a jövőbeni csavargások.

59. ee8583e1f3 (válaszként erre: 57. - Zoknis kacsa)
2011. szept. 14. 13:36
Nem szoktam bántani! Inkább csak beszélek neki, mint egy gyerekhez:) mint pl ma, hogy ez nem volt szép, azt hittem engem vársz, erre ki akarsz szökni stb Amúgy 6 hónapos spániel, pár hete van nálunk! Ahol eddig volt nem foglalkoztak vele és bántották is! Én azóta megtanítottam pórázon sétálni, ha bejön a házba, már tudja hogy a szobákba nem mehet be, az ugrálásról is mondjuk úgy szépen leszokott, mert azért még előfordúl, hogy felugrik, de látszik rajta hogy tudja nem örülök neki! Eddig mikor kijött velem az utcára, 3-4 méternél nem ment messzebb Tőlem, és ahogy szóltam hozzá egyből jött oda és simogattam, de ma...szinte Rám sem hederített...mikor mentem is érte távolodott! Pedig hétvégén is olyan ügyes volt a tónál! Kíváncsi vagyok délután mit alkot!
58. zoknis kacsa (válaszként erre: 55. - Ancsa19860211)
2011. szept. 14. 12:29

Nem mondhatnám , hogy félnek, sőt a szilveszteri petárdásokat nagyon utálják. A kan shar pei nem elszalad , inkább a hang irányába szalad, ha látja, hogy eldobnak egyet. A nőstény nagyon aranyos ,mikor dörög az ég, úgy odabújik közénk ,mint egy gyerek olyankor.

A keverék kutyusunk meg a füle botját se mozdítja, pedig nyáron egy vihar alkalmával lestem , hogy ha dörög viszek ki neki valami finomat...ugye ,hogy összekapcsoljam a két élményt, de úgy aludt,mint a bunda, abszolút nem zavarta a dörgés.

57. zoknis kacsa (válaszként erre: 56. - Ee8583e1f3)
2011. szept. 14. 12:25

Szia Szívárvány, hát először is sose bántsd.

Valami elvonja a figyelmét és azért nem megy vissza? Vagy csak engedetlen.

A legjobb amit tehetsz, hogy mindig megdicséred mikor sikeres a visszahívás, vagy buksisimogatást kapjon, vagy jutalomfalatot.Szóval sose tudja, hogy most épp kap-e.

A múltkor az enyém is, szóltam neki, nem ő odarohan a kapuhoz, aztán odajött és leült. Mondtam is neki, hogy na mi van , semmi érdekes ,akkor már idejössz:)

Mennyi idős a kutyusod? Bár lehet ezt már írtad.

56. ee8583e1f3 (válaszként erre: 8. - Zoknis kacsa)
2011. szept. 14. 11:44

Szia! Sikerült leszokatnom a kutyát az ugrálásról, szóval mégegyszer köszönöm a jó tanácsot!:)

Abban tudnál segíteni, hogy mit csináljak vele, hogy ha kimegy az utcára egy szóra visszajöjjön? Pár hete van nálunk, eddig egyből visszajött! Most hétvégén, a közeli tónál voltunk, ahol el is engedtem szabadon...minden rendben volt, viszont tegnap reggel, mikor kiálltam a kocsival, és kiment hiába szóltam neki, rám nézett és ment elfele, úgy kellett érte mennem, megfogni és bevezetni! Ma reggel már megkötöttem míg kiálltam! Mikor hazajöttem, az ajtóban várt, de a lábamnál ki akart szökni, csak nem sikerült neki! Hogy kezdjek hozzá, most miért lett ilyen? Előre is köszi ha segítel!


Ancsa ne haragudj, hogy a Te fórumodba kérek tanácsot!

55. Ancsa19860211 (válaszként erre: 54. - Zoknis kacsa)
2011. szept. 14. 11:21
Én is szeretek itt lakni, tök szép a táj az udvar hátuljából nézve. Nyugi van, míg dolgoztam, tiszta felüdítő volt hazajönni, érezni a fű illatát, madárcsicsergés, minden. A mi kutyánk szerencsére a hátsó kerítéssel nem nagyon tud mit kezdeni, mert drótból van, max nagyokat ugat. A szomszéd felőli kerítés nagyon vacak (már akkor szóltunk nekik, mikor a telket megvettük), arrafelé sokszor megszökött a kutya, mikor felfedező hóbortja támadt. Alig győztük befoltozni, pedig ez nem a mi dolgunk lenne. Szerencsére azóta a megszökésről leszokott. Illetve múltkor a kapun kifutott, mikor a párom kijárt a kocsival, de akkor a vihartól félt. A Te kutyáid nem félnek a vihartól? A miénk régebben nem félt, de legutóbb még a garázsba is befutott és bebújt az autó alá. Nem is értem.
2011. szept. 13. 15:14

Szia


Juj milyen szuper helyen laktok!! Imádnám , bár akkor a mi kutyáink is viaskodnának a kerítéssel.:)

Holnap is lesz az a műsor nyugi:)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook