Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutya leszoktatása a rágásról fórum

Kutya leszoktatása a rágásról (beszélgetős fórum)


1 2 3
23. Nala63 (válaszként erre: 10. - Ancsa19860211)
2011. szept. 8. 13:38
Ez meg természetesen mindenkinek szive joga,hogy megtűri-e a kutyákat a házban vagy nem.Ezt most nagyon nagyon komolyan mondom nálunk 2 labrador,és 2 spániel van.Mindegyik hol a kertben futkos hol a nappaliban,mert bejöhetnek.Nem bántanak semmit,de bárki bármikor bejöhet hozzám minden ragyog,és senki nem mondaná meg,hogy kutyáink vannak,a padlóról lehet enni:))Nem kevés munkába kerül,de én így érzem jól magam,ha éjjel bent szuszognak.Természetesen ezt sem mindenki teheti és teszi meg,azért még jó állattartók,de én ilyen vagyok:))
22. Ancsa19860211 (válaszként erre: 15. - Nala63)
2011. szept. 8. 13:36
Nem arról van szó, hogy nem törődünk vele. Annyit mondtam csak, hogy kutyaiskolára nincs idő. Ez egy rendszeres elfoglaltság, és én 2 szoptatás között, ami ugye nem minden nap pontban ugyanakkor van,nem tudok bevállalni pontos időhöz kötött programokat, plussz nekünk 1 óra lenne csak az út oda-vissza. És nem "kicsaptuk az udvarra", hanem születésétől fogva udvaron volt tartva. Van saját háza, edényei, játékai és egy nagy udvar, ahol futkoshat. Felénk sohasem volt divat lakásban tartani állatot.
21. ee8583e1f3 (válaszként erre: 18. - Zoknis kacsa)
2011. szept. 8. 13:32
Igen, igénylik a szeretgetést! Nekünk 6 hónapos spániel, nem rég kaptuk, de mikor kilépek a lépcsőre már ott van, hogy szeretgessem, ahogy megszeretgetem mennék tovább, de alig tudok, elém áll, hogy még még, majd ugrál!:)
2011. szept. 8. 13:31

Ancsa nem kell senkit elhanyagolnod, ha alszik a pici kimehetsz egy kicsit kutyuzni.Egy kis jutalomfalat és tanítgatni, az ül a fekszik és egyebekre.

Kutyasuliba se kell mindennap járni, elmentek egyszer beszéltek az oktatóval és otthon folytassátok.

19. Ancsa19860211 (válaszként erre: 3. - Nala63)
2011. szept. 8. 13:28
Köszi, ezt megnézem
18. zoknis kacsa (válaszként erre: 14. - Ee8583e1f3)
2011. szept. 8. 13:27
Mikor hazaérek, én mondjuk meg tudom oldani, hogy ne menjek az udvaron keresztül , csakhogy nekünk bent is vannak, úgyhogy letámadnak úgy is:D
17. Nala63 (válaszként erre: 12. - Zoknis kacsa)
2011. szept. 8. 13:27
Így van:((
2011. szept. 8. 13:26
2 hónapos kutyusnak játszani kell ,semmi értelme megtanítani neki semmit 5 hónapos koráig, de aztán jöhet a póráz, sétálni tanítás.Visszahívás.
15. Nala63 (válaszként erre: 10. - Ancsa19860211)
2011. szept. 8. 13:26
Megértelek,de ilyen esetben nem kellett volna kutya.Nagyon nagy felelősség,és kicsapva az udvarra,így ne várjatok tőle semmit.Ha viszont neked van időd a lentebb említett módszert eltudod te is sajátítani a netről,és ha naponta 2x fél órát foglalkozol vele akkor már szép élete lesz.Nem okoskodni akarok,és senkit sem megbántani,de ők ugyan olyanok mint egy gyerek.Velük is törödni kell nem kicsit.
2011. szept. 8. 13:25
Köszönöm szépen a tanácsot mindkettőtöknek, megfogadom úgy fogok tenni!:)
13. Bcicus (válaszként erre: 10. - Ancsa19860211)
2011. szept. 8. 13:24
Pedig egy vizsla nem nagyon alkalmas arra, hoyg egyedül tartsátok a kertben, társaágra van szüksége. lehet tényleg jobb lenne új gazdit keresni neki az ő érdekében.
12. zoknis kacsa (válaszként erre: 10. - Ancsa19860211)
2011. szept. 8. 13:24
Itt van a kutya elásva.Nem törődtök vele:(
11. Ancsa19860211 (válaszként erre: 5. - 432d0af620)
2011. szept. 8. 13:23
Nem, nem egész kiskorától rágcsál, legalább volt 8-9 hónapos, mikor elkezdte. Ráadásul szinte mindent olyankor rongált meg, mikor nem voltunk itthon, vagy nem voltunk kint az udvaron. Mikor hozzánk került 2 hónaposan, elkezdtünk foglalkozni vele, de a pacsiadáson kívül semmire sem sikerült megtanítani. A labdát is pl visszahozza, de nem adja oda, minden praktika ellenére sem. A nyakörvet (volt neki 2 is) letépkedi magáról, nem tűri meg, így a pórázt se.
10. Ancsa19860211 (válaszként erre: 2. - Bcicus)
2011. szept. 8. 13:20
A házban nincs helye a kutyának. Pláne egy ekkora testűnek,így nincs velünk a házban. Falun lakunk, itt nincs kutyasuli, ahhoz utazni kellene, amire egy 2 hónapos gyerek mellett nincs idő, párom szinte állandóan túlórázik, szabadidejében a házat rendezi, mivel az építkezés még mindig nem fejeződött be teljesen.
9. Nala63 (válaszként erre: 7. - Ee8583e1f3)
2011. szept. 8. 13:20
Van,de 2 hétig is eltart.Ha mentek haza hiába örül ne vegyél róla tudomást fordítsál hátat neki,persze ugrálni fog,de ne törödj vele,nézd levegőnek,ne szólj rá csak folyamatosan fordíts a hátat neki.Aztán ha abba hagyta az ugrálást akkor te hívd oda és simogasd meg.Lassan összekapcsolja hogy úgy szeretgeted ha nem ugrál fel.Nehéz megállni,mert én is mindjárt körbe csókólom őket ha haza érek,de most már nem ugrálnak megtettem amit az oktató mondott.Igaza volt.Ha ezt következetesen csinálod le fog szokni róla.
8. zoknis kacsa (válaszként erre: 7. - Ee8583e1f3)
2011. szept. 8. 13:19

Sajnos csak az elfordulás segít, vagy ha megszoktatod, hogy nem kell annyira odalenni attól ,hogy hazaérsz:)

Ezt úgy kell csinálnod, hogy kimész a kapun és vissza, kimész vissza.....amíg már abszolúte leszarja, hogy mit csinálsz..

2011. szept. 8. 13:16
Így van unatkozik, A Mi kutyánk is folyton rág, de ha lefárasztom, csak hever! Viszont állandóan ugrál ránk, hiába mondom, hogy lefele, ahogy hátat fordítok, már érzem is a lábamon a mancsait! Ma is, ebben az esős időben roppant örültem neki, hogy összesározott, erre van valami ötletetek?
2011. szept. 8. 13:14

Szia Ancsa, remélem nem "passzoltátok" el a kutyát ,hisz ő is érző lény.Nagyon nehéz pláne, ha akkor csinálja , ha nem látjátok.Nem szabad rászólni, inkább hangriasztást alkalmazzatok.Az úgy néz ki, hogy mikor kilesed a kutyust, hogy rágcsál valami nem nekivalót,egy éktelen zajt kell csapni, hogy megijedjen.

Nem tudom mennyit foglalkoztok vele, de a vizsláknak nagy a mozgásigényük.A párod eljárhatna vele szaladni, vagy akár Te is.

2011. szept. 8. 13:14
A magyar vizsla nagyon értelmes, jól tanítható kutya, nekünk is az volt, nagyon kis korától kellett volna tanítani neki h mit szabad és mit nem, gondolom már akkor rágcsálta a dolgokat. Kutyaiskolát próbáljátok meg, ott sokat tudnak segíteni.
4. Nala63 (válaszként erre: 2. - Bcicus)
2011. szept. 8. 13:11
Itt a pont:))
3. Nala63 (válaszként erre: 1. - Ancsa19860211)
2011. szept. 8. 13:10

Szia.

Nem a kutyát kell lepasszolni.Untakozik,nincs lefárasztva azért rombol,tehát nem Ő a hibás.Keress rá a neten Korom Gábor :tükörmődszer .!

Nagyon sok segítséget kaphatsz.Nekünk 4 kutyánk van egyik sem rág,de elkezdték és akkor jöttek a foglalkozások.Nem elég ha dobálsz neki fél órát,az agyát kell lefárasztani feladatokat adni neki,és meglátod azután nem rág semmit,mert pihenni fog inkább.

2. Bcicus (válaszként erre: 1. - Ancsa19860211)
2011. szept. 8. 13:09
Valszeg magányos és unatkozik. Mennyit van veletek a házban. Egy kutyasuli mindenképpen jót tenne neki.
2011. szept. 8. 13:05

Sziasztok!

Van egy 1 éves magyar vizsla kan kutyám, aki nagyon kajla egyébként is, de már nagyon-nagyon sok kárt tett nálunk a ház körül. Az a gond vele, hogy mindent megrág. Kezdte azzal, hogy a kapu mozgató motorjának a kábelét elrágta, ezt még csak megoldottuk egy acél bevonattal. Azután nekilátott a kerítés léceinek. Olyan szinten, hogy a fél kerítést le kell majd cserélnünk emiatt (nem kis pénz). Az előkertben piszkított sokáig, ezért kitaláltuk, hogy ezt a pár négyzetméteres részt elkerítjük, mert ide inkább virágok illenének, mint kutyagumi. Most azt a kerítést is nekiállt szétrágni. Az utánfutó világításának a kábelét is kinyírta, valamint az egyik táskámat és a babakocsi esővédőjét, amiket a babakocsi alsó kosarában hagytam. Ezekért meg is büntettem, rajtakaptam ugyanis, az orra alá dugtam a széttépett cuccot és kapot pár pofont. Ennek ellenére ugyanúgy ki akarja szedegetni a babakocsi aljából a cuccokat. Párom már azon gondolkodik, hogy el kéne passzolni a kutyát, de én sajnálnám mindezek ellenére is. Van valami ötletetek arra, hogy lehetne leszoktatni erről a rágcsálásról? Játékai egyébként vannak, sőt még a tüzifát is rágta, amiért sosem büntettük meg.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook