Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kutya dolog.. fórum

Kutya dolog.. (beszélgetős fórum)


1 2 3
9. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 7. - 4244093cd0)
2013. jan. 4. 09:52
Jelenthet problémát, ha megijesztik a gyereket, vagy ha olyan utcában laksz, ahol örökké őrjöngenek a kutyák. Zavarhatnak másokat. De szerintem ez nevelés kérdése, idegbeteg kutya nincs, csak rossz gazdi.
8. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 4. - C8ec504c40)
2013. jan. 4. 09:50
A kutyák valahogy ki vannak hegyezve az olyan emberekre, akik valamit bedobnak a postaládába... Örök rejtély a postás elleni gyűlöletük pl. :))
7. 4244093cd0 (válaszként erre: 6. - 5146e98818)
2013. jan. 4. 09:21

Dehogy nem .Azért építenek kerítéseket többnyire.


Most komolyan,tényleg problémát jelent bárkinek is ,hogy a kutyák ugatnak?

6. 5146e98818 (válaszként erre: 4. - C8ec504c40)
2013. jan. 4. 08:54
Azzal egyetértek, hogy a kotyás gazdák eléggé elvakultak ebben a témában. Nem hajlandók figyelembe venni, hogy más utálja a kutyákat, vagy fél tőlük.
5. 5146e98818 (válaszként erre: 1. - C8ec504c40)
2013. jan. 4. 08:44

Ez akkor lenne valós probléma, ha történnének ilyen esetek, hogy a kutya kerítésen keresztül kiharap.

Én ilyenről még nem hallottam

4. c8ec504c40 (válaszként erre: 2. - Ee1dc9ba06)
2013. jan. 4. 08:29

Teljes mértékben egyetértek, mert egyértelműen a gazdája a hibás, a kutya ösztönből cselekszik, ez tény, de ez utóbbi nem vigasztalja meg azt, akit mondjuk megmarnak.

Valóban - én is találkoztam olyan kutyusokkal -, amelyek ugyan éberen figyelnek, hogy mit csinálsz, de közben üldögélnek a hátsójukon. Gondolom így vannak szoktatva. Még az sem zavarna, ha fel-le futkosna a kerítés előtt.


Azonban, amikor be akarok rakni valamit a postaládába, vagy nem mehetünk be úgy egy utcába, hogy előtte ne figyelmeztessem a lányom, tartson egy kis távolságot a kerítés mellett (bár inkább az utca felől engedem menni), mert egynémely kutya őrjöngve vágódik neki a kapunak/kerítésnek, hát ott már baj van!


Én sem félek a kutyáktól (mert még nem haraptak meg:), de jócskán előfordult már, hogy pl. amikor időnként szórólapozok, a kutya lesben ül a postaláda alatt (ahol nem látszik!), s ahogy a kezem a postaládához ér, őrjöngve szét akar szedni. Hát, az ilyen kutyákat nem szeretem, pedig egyébként a kutya a kedvenc állatom.

3. 4244093cd0 (válaszként erre: 1. - C8ec504c40)
2013. jan. 4. 00:42
Hogy műbalhé:)))
2. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 1. - C8ec504c40)
2013. jan. 4. 00:06

Jó kérdés... én nagy állatbarát vagyok, és érdekes módon meg is érzik a kutyák, mert engem nem ugatnak, ha elmegyek a kerítés előtt, de tudok olyan esetet, amikor két hatalmas kutya átugrotta a kerítést, és jóformán szétszedtek egy gyanútlan járókelőt. Nem tudom, mi váltja ezt ki a kutyákból, milyen késztetést éreznek, hogy támadjanak, ugassanak.

Kicsi a gyerekem, de már pár hónapos korától szokatom a szomszéd kutyákhoz, nem akarom, hogy féljen, mert a kutyák megérzik.

Egyébként, amiről te beszélsz, szerintem ebben a gazdi is hibás... ha a kutya "dilis", tehát ok nélkül támad, akkor ott portán belül valami bibi van. Keveset van foglalkozva az állattal, nincs elég mozgástere, ingerszegény környezetben él.

2013. jan. 3. 23:53

Sétál az ember lánya egy utcába...

vagy

Ugra-bugrál egy kisgyermek, kezét lóbálva egy utcában...

vagy

A postás/vagy a szórólap szóró leveleket/szórólapot akar bedobni a postaládába egy utcába...


AMIKOR IS

Egy-két kutya majd leharapja a gyanútlan járókelő, a kezét lóbáló gyermek, vagy egy kézbesítő kezét!

Szerintetek ez normális??? Hogy nem lehet úgy elmenni egy-egy kapu előtt, hogy némely kutya nemhogy veszettül ne ugatna, de valósággal nekiront az ajtónak, kapunak?!

Persze, az a dolga, hogy védje a házat, de akkor sem normális, hogy ennyire ki tudja dugni a fejét, s így az éles fogait is a kerítésen át.


Nem beszélve azokról a kutyákról, melyek simán kijönnek a kapun át, mert a kedves gazdi nyitva felejti az ajtót...


Mit gondoltok erről?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook