Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kutya dolog.. fórum

Kutya dolog.. (beszélgetős fórum)


1 2 3
39. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 37. - F1e23b97ee)
2013. jan. 8. 22:42
Ilyen esetem nekem is volt gyerekként!! :)) Egy autószerelő műhelyben meg kellett állnunk nagybátyámmal, és amíg ő meg a szerelő a kocsival foglalkoztak, én befészkeltem magam az udvar végén megkötött óriási németjuhász kutya mellé. Az utószerelő csak nézett, hogy nem szedett szét az eb, azt mondta, még ő is tart tőle...:)
38. timycat (válaszként erre: 35. - Ee1dc9ba06)
2013. jan. 8. 22:37

A kisebb ebek sokkal jobban hajlamosak harapni, itt sem a méret a lényeg ;)


Anyuéknek volt tacsijuk, soha senkit nem harapott meg csak egyszer engem :D, júj nagyon csúnya volt, elkékült-feketült az egész combom, fene gondolná hogy ilyen nagyot tud harapni egy földszintes jószág, de az véletlen volt, nem akart megharapni csak így sikerült


A westiem volt harapós, de igazából ő is csak egy embert, de azt meg is harapta 3szor; minek jött be mikor tudta hogy "rágerjed" a kutya


Juhászom házőrző volt, ő sosem jutott el a harapásig, épeszű ember nem ment be hozzá


Az óriás schnauzer pedig képzett kutya volt, jó pár embert elkapott (tipikusan a kutyában kihívást látó magukat erősnek vélő szomszédokat, ismerősöket), de csak lefogott, nem harapott... gyereket viszont soha semmilyen körülmények között nem támadott volna meg.


A juhász meg a westie ellenben rühellte a gyerekeket, mindkettőt kölyökként terrorizálták a szomszéd kölkei :S így gyerekutálat rögzült beléjük, a későbbiekben nem egyszer majdnem "baleset" lett belőle


De olyan sohasem fordult elő, hogy kerítésen kívülre haraptak volna, nem is tudtak volna, ez a gazda felelőssége, az hogy valaki, egy gyerek benyúl a kerítésen meg már a szülő felelőssége

37. f1e23b97ee (válaszként erre: 35. - Ee1dc9ba06)
2013. jan. 8. 22:37

Erre is van egy nagyszerű történetem. Nagyjából 10 éve történt. Keresztlányom ekkor 2 éves volt. Anyu megkért, hogy az egyik ismerőséhez vigyek át valamit, már pontosan nem tudom mi volt az. Velem jött a keresztlányom is, aki imádta a kutyákat, neki sem volt semmi félelem érzete. Akivel csak találkozott az úton megkérdezte, hogy ,,Neked van kutyád? " :-))


Tudtuk, hogy ahova megyünk ott is van egy nagy kutya, de láttuk, hogy ott a lánc a nyakörvén, ezért nyugodtan elindultunk befelé. Azt vettük észre, hogy a a kutya, aki nagyobb volt a keresztlányomnál, csak jön felénk, a lánc nem fogja meg. Igazán meglepődni sem volt időnk, mert a kutya megállt közvetlenül előttünk. Nem ugatott, és nem is morgott. Keresztlányom azonnal átölelte a nyakát és hozzá bújt.


Ekkor jött ki a házból a gazda, aki ijedten csak annyit mondott, hú ba..szátok meg hogy tudtatok bejönni?

Mondtam, hogy nyitva volt a kapu és úgy gondoltam meg van kötve a kutya.

A gazda miután elhívta a kutyát azt mondta, hogy valóban megkötötte, de feltehetőleg elszakította a láncot, illetve ami még ennél is nagyobb baj, hogy a gyerekeket nem szereti. Ekkor kicsit én is megijedtem, hogy csúnya dolog is történhetett volna, de szerintem a kutya is meglepődött azon, hogy valaki ilyen bátran és szeretetteljesen közeledett felé.

36. f1e23b97ee (válaszként erre: 13. - Rózsaszál:-))
2013. jan. 8. 22:25

A postaládára még a legbarátságosabb kutyák is nagy figyelmet fordítanak és azt az életük árán is védelmeznék :-))


Szüleimnek volt egy kutyájuk, akiről a postások azt terjesztették, hogy a város legvadabb kutyája.


Pedig a világ legbékésebb jószága volt. Egyedül a postaládát védelmezte. Ha afelé nyúltak akkor morgott és ugatott. De ha valaki bejött a kapun rögtön hozta a labdáját, hogy játszanak vele :-))))

35. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 34. - F1e23b97ee)
2013. jan. 8. 22:24

Én tényleg kutyabarátnak vallom magam (illetve kifejezetten állatbarátnak), de amikor gyereke van az embernek, kicsit másképp játszódnak le a dolgok a fejében. Úgy vettem ki, hogy Brigodásnak sem a kutyákkal van alapvetően baja, hanem a gyerekét félti.

Az én másfél éves kisfiam már most gyorsabban szalad, mint én, és ha kimegyünk az utcára, rohan a kerítésekhez, ahol kutya van, én meg frászt kapok, mert dugdossa be a kis kezét mindenhova. Nincs félelemérzete még. Arra nevelem, hogy nem kell félni az állatoktól, de az ilyen önálló akcióktól hátast dobok:)) Ráadásul az utcánkban lakó - szinte - valamennyi kutya nagyobb a gyerekemnél, nem tudhatom, melyikből milyen reakciót vált ki, ha egy kis törpe hadonászik az orruk előtt. Jobb az óvatosság.

34. f1e23b97ee (válaszként erre: 1. - C8ec504c40)
2013. jan. 8. 22:17

Igazából semmi rosszat nem gondolok. Mikor tudom, hogy olyan kapu mellett megyek el, akkor jobban odafigyelek. Általában ahol ilyen kutya van az nem lábujjhegyen közelíti meg a kaput, hanem elég hangosan. Mikor ilyen dolgot észlelek, akkor arrébb lépek egy kicsit és ugathat, moroghat, fogait csattogtathatja a kutya úgysem tud mit kezdeni velem.


A tapasztalataim szerint nagyon kevés olyan kutya van aki ha elcsavarog otthonról, akkor csak úgy nekimenjen az embernek.


Békén kell hagyni ezeket a kutyákat, és akkor elmennek az ember mellett.

33. 4244093cd0 (válaszként erre: 31. - C8ec504c40)
2013. jan. 8. 21:58

Akkor írj ki fórumot felelőtlen gazdák címmel,de ne kösd össze az ugatós kutyákat ,akik védik a kertet házat ,emberevő fenevadakkal.

Ha pedig számodra problémát jelentenek azok a kutyák akik túl komolyan veszik a dolgukat ,akkor próbálj másfelé közlekedni a lányoddal,vagy keress más munkahelyet.


A felelőtlen gazdákról nekem is meg van a véleményem ,az valószínüleg egyezik a tiéddel,és pl akinek a kutyája kétszer harapott meg embert azt pl megbüntetném ,ha nem tudja kordában tartani a dogját!


De egy falusi utca ,ugatós kutyákkal ugyan már ......

32. c8ec504c40 (válaszként erre: 25. - Noncsi18)
2013. jan. 7. 08:22
Nekünk is volt olyan szomszédunk, ráadásul emeletesben(!), hogy alig tudtunk bemenni a lakásba sokszor, mert nyitva hagyta az ajtaját, előtte egy kis kerítéssel, amin az a nagy fekete kutya (nem dobermann, hanem a másik, nagytestű, most nem jut eszembe a neve), simán kilógott, a mi ajtónk meg pont mellette nyílt... s ezek meg direkt úgy nevelték a kutyájukat, hogy mindenre rárontson, ami csak él és mozog, volt, hogy a férjemnek is nekiugrasztotta az udvaron... persze ez is kirívó eset, mert ezek bolondok voltak, de azért ez is mutatja, hogy a gazda tehet a kutya viselkedésről nagyrészt. Amiből viszont az következik, hogy egyes emberek nem fogják megszeretni a kutyákat, pedig alapjában véve az emberek barátai..
31. c8ec504c40 (válaszként erre: 24. - 4244093cd0)
2013. jan. 7. 08:18

Ha neked ez nem probléma, miért mondasz véleményt? :)

Félreértés ne essék, mondhatsz, negatívot is, de ne kérdőjelezd meg más ember problémáját.

Ha egy ilyen kutya - ahogy már az előzőekben is írták - már 4x harapott meg embert... az bizony baj. Mint ahogy az is, ha felelőtlenül nyitva hagyják a kapukat, amiken aztán simán kiugrik a kutya... s ki tudja, kinek támad neki? S mi lesz a végeredmény?

Miért nem lehet úgy végigmenni egy utcában, hogy ilyesmi ne történjen meg? Ez itt a kérdés.

Mert az igaz, hogy a kutyának az a dolga, hogy védje a házat. Viszont a gazdáknak arról is gondoskodni kell, hogy ha egy járókelő arra téved, akkor ne rögtön a kutya fogaival találkozzon..

30. c8ec504c40 (válaszként erre: 23. - 5146e98818)
2013. jan. 7. 08:13

:(

S ezek az emberek ezentúl félni fognak a kutyáktól..

29. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 26. - 4244093cd0)
2013. jan. 4. 19:27
Semmi balyom vele:))
2013. jan. 4. 19:25
Az én környékemen is van egy ami nagyon érdekes mert van olyan,h meglát és azonnal nagyon ugat,de úgy,hogy majd össze sz...om magam,főleg ha álmos vagyok még jajj az nagyon rossz :( de van amikor pont lesz...ja,hogy arra megyek én v. bárki más. Elvileg ő nem tud kijönni,de azért néha bennem van a félsz,h esetleg kiugrik fent a keritésen át mert elég nagy a kutya és nem olyan magas a kerités. Én szeretem az állatokat,bár én cicás vagyok,és értem,hogy miért kell kutyát tartani,de azért oda kellene figyelni és egyáltalán nem mübalhé ez.
27. 4244093cd0 (válaszként erre: 23. - 5146e98818)
2013. jan. 4. 17:25
Na ,a harapós kutya az viszont probléma.
26. 4244093cd0 (válaszként erre: 22. - Ee1dc9ba06)
2013. jan. 4. 17:24

Bocsika,az a magyartanár dolga lett volna,akinek épp lógtam az órályáról amikor ezt tanította!:)))


Amúgy odavagyok az elipszilonoslyélyért!Gondod van vele?:)))

25. Noncsi18 (válaszként erre: 1. - C8ec504c40)
2013. jan. 4. 17:23

Szerintem borzaszto, hogy valaki kutyat tart, es ennyire felelotlen!! Anno nekunk volt egy szomszedunk, vagyis a szomszedunk szomszedja, es neki 3 kutyaja volt egy husky egy kuvasz meg valami nagytestu, arra mar nem emlkeszem.... Mindig kiragtak a keritest vagy kinyomtak, es arra ebredtunk, hogy az a 3 kutya a mi kertunkbe van!! Szoval ket udvaron is atjottek! Meg a husky nem volt olyan agressziv na de egy kuvasz?? Es raadasul volt egy uszkarunk is. Volt olyan reggel, hogy nem tudtunk elindluni iskolaban, mert a kutyak ott voltak a kertunkben... Es a gazdajat egyaltalan nem erdekelte!

De nagyon utaltam mindig is amikor csak setalsz valahol es ugy nekiront a kutya a keritesnek, hogy azt hiszed kiugrik....


En nagyon elvezem itt, egyaltalan nincs is kerites, es se kutyaugatast nem hallani, se kobor kutyat nem latni semmi.....

Az allamnak kene szigoritani ezt a dolgot :S

24. 4244093cd0 (válaszként erre: 17. - C8ec504c40)
2013. jan. 4. 17:21

Igen.És?:)))

Mire gondolsz mit kellene tennie annak,aki egy ilyen kutyát fog ki?Altassa le?


Én megértelek,de ez mindig is így volt,nem kéne minden piti hülyeségből problémát gyártani.

23. 5146e98818 (válaszként erre: 16. - C8ec504c40)
2013. jan. 4. 15:36

Ismerek olyan kutyagazdát, akinek a kutyája már négy embert harapott meg. Megkérdeztem: ez hogy fordulhatott elő??

Egyszer még valahogy...na de négyszer?

22. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 15. - 4244093cd0)
2013. jan. 4. 15:20
Azért van az anyja, hogy megtanítsa: a papagáj pontos "j" :)).... Hogy ne menjen közel a kerítéshez... na igen, azt is. De lehet, hogy neked nincs gyereked, és azért gondolod így.
21. c8ec504c40 (válaszként erre: 15. - 4244093cd0)
2013. jan. 4. 12:29
Hidd el, a lányom már tudja, hogy nem megy közel a kerítésekhez. De mégis csak gyerek, így akármikor nem figyelhet egy pillanatra...
20. c8ec504c40 (válaszként erre: 10. - Édesmandula)
2013. jan. 4. 12:28
Néha én is szórólapozok, s előfordult, hogy majdnem ottmaradt a kezem. Pedig isten bizony, nem ingerlem a kutyákat, sőt, egynémelyikkel még "beszélgetek" is. Alapjáratban szeretem a kutyákat, ahogy már írtam is, kedvenc állataim, de mostanában egyre több ilyen kerítésnek nekirontó, őrjöngő ebbel találkozom, amik igenis veszélyesek az utcán elsétáló emberekre.
19. c8ec504c40 (válaszként erre: 9. - Ee1dc9ba06)
2013. jan. 4. 12:26
Egyik betegünk szerint az ő kutyája idegbeteg volt :) ezért adott is neki nyugtatót...
18. c8ec504c40 (válaszként erre: 8. - Ee1dc9ba06)
2013. jan. 4. 12:26
Én azt megértem, ha pl. valaki botokat dobál rájuk, vagy mit tudom, ingerli őket. De azt nem, ha ok nélkül nekirontanak (vagyis neki rontanának az embernek), aki éppen elhalad arra, gyanútlanul. S azt sem értem, hogy miért rontanak neki a postaládába bedobó küldeményesnek is.
17. c8ec504c40 (válaszként erre: 7. - 4244093cd0)
2013. jan. 4. 12:24

A kutyaugatás egyáltalán nem zavaró, nonsense lenne, hiszen az a kutyához "tartozik" :) a zavaró az, ha a kutya őrjöngve nekiugrik a kerítésnek, már akkor, ha valaki arra halad át. Nem kell nekem szórólapot sem bedobnom, hogy egynémely állat nekirontson teljes erőből a kerítésnek.

Hozzáteszem, vannak szelíd, "normális" ebek is, akik csak állnak, vagy ülnek és néznek, akiktől simán be tudsz tenni egy szórólapot, de közben védik a házat is.

16. c8ec504c40 (válaszként erre: 6. - 5146e98818)
2013. jan. 4. 12:22
Az emberek legtöbbje nem utálja a kutyákat, én sem. Más emberek viszont félnek tőlük, mert vagy megharapta őket gyerekkorukba, vagy már van rossz tapasztalatuk valamilyen téren.
15. 4244093cd0 (válaszként erre: 12. - Ee1dc9ba06)
2013. jan. 4. 11:29
Azé van az anyja ,hogy megtanítsa a gyerekét arra,hogy nem nyúlkálunk kutyákhoz,pláne kerítésen belül,és arra ,hogy a kutya ugat,a macsek nyávok,a papagály meg néha tud beszélni.:)))
14. emi1206 (válaszként erre: 5. - 5146e98818)
2013. jan. 4. 10:49
Velem megtörtént. Szerencsém volt, hogy tél volt és volt rajtam pulóver meg télikabát. A kabátom kiszakadt, viszont a karomon csak véraláfutásos lettem.
13. Rózsaszál:-) (válaszként erre: 5. - 5146e98818)
2013. jan. 4. 10:26
Pedig az enyém megcsinálta már 3x:-)Hibbant kicsit a drágám,de tény a postaládára megbolondul.De ha kint vagyok vagy az ablakból kiszólok akkor nem csinálja.A gazdin kívül a fajta is mérvadó,nekem a bullmasztiffom csak akkor ugatot amikor közvetlen a kapunál álltak és idegen volt.A mostani(snaucer-labrador keverék)már más tészta.
12. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 11. - 4244093cd0)
2013. jan. 4. 10:19
Nem írtam, hogy pszichológushoz kell fordulni, de ha gyereked kontra idegen kutyáról van szó, mégiscsak a gyerek a fontosabb. Nekem legalábbis igen.
11. 4244093cd0 (válaszként erre: 9. - Ee1dc9ba06)
2013. jan. 4. 10:06

Pff:))))

Engem is ijesztett már meg kutya gyerekkoromban(sőt ,meg is kergettek jó párszor) is ,most is ,de nem kellett pszichológushoz fordulnom,hogy feldolgozzam ,és gyanítom a mostani gyerekeknek sincs szüksége erre,csak a szüleik spirázzák túl a dolgot.

2013. jan. 4. 09:57

:))) nálunk elég ha megpiszkálom a postaláda bedobónyílását és az összes kutya megőrül az utcában :D várják a kajla fülű szórólapos nénit, pedig az aztán egy annyira kedves nőci :D tényleg nem heveskedik, normális a járása, de az inger hogy a postaláda bedobójának zörgésére ugatni kell, az kialakult a blökikben és kész :)))

a kerítésnek ugrálást én se szeretem, erről is simán le lehetne szoktatni akármelyiket, de ugye kell a látszat hogy milyen véreb. ha meg tényleg kijön és nekiront az embernek akkor ott tényleg baj van :/

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook