Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kútvölgyi kórház. Valaki aki szült már ott, leírná a tapasztalatait? fórum

Kútvölgyi kórház. Valaki aki szült már ott, leírná a tapasztalatait? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2011. febr. 17. 18:05

Férjem aggódó apukaként a legjobbat szerette volna adni nekünk, és mivel végig dolgoztam is - ami mellett nehéz eljárni a vizsgálatokra – a terhesgondozást illetően egy magán orvosi központ mellett döntöttünk. A terhesség 8. hónapjában eljött az idő, hogy megkeressem az intézményt, ahol szülni fogok; két lehetőségem volt, ahol az akkori szülészem dolgozott: az István Kórház és a Telki Magánkórház. Mivel a telkit értelmetlen pénzkidobásnak tartottam, maradt az állami rendszer, gondoltam, négy napot kibírok. TÉVEDTEM!

Zavartalan terhességemnek és felhőtlen örömömnek egy pillanat – de legalábbis egy kórházlátogatás alatt - vége lett. Nem vagyok egy nyavalygós típus, de sokkolt, amit tapasztaltam. Piszok, igénytelenség, eszközök és felszereltség teljes hiánya, a minimálisnál is kevesebb személyzet… Nem szeretném elvenni senki kedvét, de úgy érzetem, innen, ha élve kijövünk, szerencsések vagyunk! Elképesztő, hogy ilyen körülmények között kell megszületnie babáknak, és szülni nőknek!

Minden kismamának van egy-két rögeszméje, amitől tart, hiszen annyi legenda keveredik a szülés körül. Nekem a fájdalom volt az, amitől féltem. Persze nem abszurd módon, de fontos volt számomra, hogy az EDA lehetőségével éljek, ha úgy érzem majd a nagy napon. Állami kórházunkba az erre irányuló kérdésre a válasz a következő volt: ha ráér az aneszteziológus, akkor van fájdalomcsillapítás, ha nem, akkor kap majd egy-két szurit!!! Na, itt levert a víz! Ha ráér??? Mint kiderült az egész kórházban – nem csak a szülészeten - két altatóorvos van, akik éjjel-nappal műtéteknél vannak. Tehát nem fog ráérni! Egyágyas szobára az esélyem a lottó ötösével egyenlő, és még sorolhatnám, hogy egy darab pelenka sincs az osztályon, ételért a szemközti benzinkútra járnak a kispapák stb., de nem hallgattam végig, mert már ez is sok volt! Rám telepedett a kétségbeesés: hogyan tovább, akkor most hol fogok szülni?

Itthon egy nagy kád nyugtató fürdő után felmentünk az internetre, megnézni, milyen magánkórházi lehetőségek vannak, és mennyiért. Még azon a hétvégén több intézményt is megnéztünk, és azt érzetük, az akkor frissen átadott Kútvölgyi – Maternity lesz a mi helyünk.

Képzelhetik, milyen volt a kiábrándító állami kórházi látogatás után arról csevegni, hogy apuka a napi ötszöri étkezésnél kér-e vegetáriánus menüt, hogy a szakmai vezető professzor személyesen beszélgetett velünk, hogy a szobák a legújabb, ötcsillagos szállodai dizájnt idézték…

No, de most mindenki mondhatja, hogy könnyű annak, akinek van rá pénze?! Mi számoltunk!

Állami kórház:

Szülész orvos (zsebbe) 150 000 Ft – ennyit kért, ezt meg is mondták előre

Szülésznő, altatóorvos stb. (zsebbe) 50 000 Ft

Egyágyas szoba 3 éjjel 45 000 Ft

Pelenka és minden egyéb kellék 5 000 Ft

Szoptatási tanácsadó óránként 10 000 Ft

____________

260 000 Ft

Magánkórház:

400 000 Ft, számlára, luxus körülmények között, ami egészségpénztárral is fizethető. Számunkra nem volt kérdés! 140 000 forint nem elképzelhetetlen összeg. Inkább vettünk olcsóbb kiságyat, babakocsit, hiszen ezek csak tárgyak, de a szülés élménye egy életre megmarad!


A várt napon a kicsinyünk éjfél után 4 perccel elindult, boldogan és teljesen nyugodtan mentem be a kórházba, mert tudtam, a legjobb helyre megyek, ahol mindenki értem fog küzdeni azokban a pillanatokban.

Hét és félóra vajúdás után megszületett Liza lányunk, aki egy csoda, mint minden gyermek a szüleinek! (Ennek külön fejezetet is szánhatnék.)

A vajúdás a kért időpontban, EDA mellett, lágy fények között, labdán és meleg zuhany alatt, halk jazz zene mellett zajlott, kávéházi hangulatban. A szülés után mindenki értünk volt, naponta többször látogattak meg minket, a szoptatási tanácsadó minden etetésnél, napokon át segített, a szülészorvos – Dr. Vida Gábor -, mint régi jó barátját ölelt meg, biztatott, segített, izgult és örült velünk együtt… Fantasztikus élmény volt, felejthetetlen!

Az utána benntöltött napok is csodásak voltak, akár egy szállodában.

Mindenki értünk volt: a recepciós megkérdezte, beengedheti-e a látogatót; a takarítónőknek csak ki kellett tenni a táblát, hogy kérünk új törölközőt, takarítást; az ápolók mindenben segítettek, a szoptatási tanácsadó számtalan módot mutatott, ahogy etethetem a babócát, az orvosok pedig fantasztikus emberséggel álltak mellettünk azokban a napokban, amikor mi hárman egy igazi család lettünk!

2009. szept. 22. 15:29
En julius kozepen szultem itt es akkor meg nem volt szo ilyesmirol...
73. horvica (válaszként erre: 66. - Julianna3)
2009. szept. 21. 13:44

Szia! Csak most kapcsolódtam be. Látom, hogy augusztusi a kérdésed, de gondoltam írok Neked. A Sipos dokit már 17 éve ismerem, az egész család nőtagjai hozzá járnak. Én a 3. babámat készülöm Nála szülni 2010. január közepén. Hosszú évek tapasztalata alapján írhatom, hogy megbízható! Éjjel-nappal, télen-nyáron jön, ha kell. Nála nincs olyan, hogy nyaralok, mert ha kell, akkor is jön. Bár az első gyerekem születése hasonló volt, mint amit egy másik hozzászóló leírt, nekünk szerencsére mégsem császár lett belőle!! Bár én is kivéreztem, de a babával rendben volt minden. az Ő orvosi tapasztalatainak, és a kivárásának köszönhetjük, hogy a 3. babánkat is (ha minden jól megy) hüvelyi szüléssel hozhatom majd világra!

Anyagilag is korrektnek nevezem, nem pénzéhes fajta. Inkább a szolidabb kategória.

Sokat beszélgettem Vele.Néhány orvossal szemben(akik kisistent játszanak) Ő legalább tisztában van avval, hogy hibázhat, és nem csinál büszkeségi kérdést abból,hogy ha nem tiszta az eset lefolyása, behívja az ügyeletes dokit(mint ahogy ezt tette az én esetemben is.

A 2. babánk lényegesen gyorsabban és egyszerübben, probléma mentesen 1,5 óra alatt megvolt. Éjjel ugrasztottuk a dokit, aki kócosan bár, de 20 perc alatt a kórházban volt.

Az orvosválasztás nem egyszerű. Hallgass a saját ösztöneidre, az első benyomásra! Nem lehet Valaki Mindenkinek kedves. Nincs olyan, aki ne hibázott volna.

Sok sikert kívánok!

Üdv:Viki

72. rencsilany (válaszként erre: 71. - Dorottya84)
2009. szept. 19. 14:31
akkor csak igaz...:(
2009. szept. 18. 17:28

Sziasztok! Sajna én is hallottam a hírekbe hogy a Kútvölgyinek annyi..............még jövő nyár elejéig az oda járó kismamákat ellátják de aztán az ott dolgozók a 2 Semmelweis egyetem korházába dolgoznak tovább

Én nagyon bereccsentem a hír hallatán mert szerettem volna a következő babót is a Kútvölgyibe szűlni ... :0(

70. rencsilany (válaszként erre: 69. - 1fb4953049)
2009. szept. 18. 14:35

köszi.nekem az ismerősöm júli végén szült ott,ő mesélte.

most momentán nem lényeges,mert a babó 6 hónapos:)csupán kiváncsiság vezérel:)

69. 1fb4953049 (válaszként erre: 68. - Rencsilany)
2009. szept. 18. 12:55
Szia! Én június elején szültem ott és szó sem volt semmi ilyesmiről. Lehet azóta történt ilyen,de nem hiszem,legalábbis én nem tudok róla. Maximum próbáld meg megnézni a honlapjukon...jobb ötletem nincs
2009. szept. 18. 12:09

most hallottam egy ismerősömtől,hogy privatizálták a kórházat.És valamennyi időre a Kaáli intézetnek adták bérbe.Ki mit tud erről?

Az ottani dokik hová mennek akkor?

2009. aug. 25. 10:05
Ebben az esetben én ajánlom a Szakácsdoktor urat! Bármikor hívhatom, ha problémám van és mindig készségesen segít nekem. Szerintem szakmailag is a helyén van...
2009. aug. 24. 15:02
Köszönöm,a sok válasz levelet, a Vida doktort még régebbről ismerem én is egészségügyben dolgozom, volt szerencsém hozzá a gyakorlati időm alatt nem az én "emberem". egyébként a Szalay főorvosúrnál szültem a kilenc hónap alatt nekem nem volt gondom, de a szülésnél nem állt a helyzet magaslatán aztán pár hónap múlva gondjaim lettek, ő pedig nem foglalkozott velem. Aztán egy másik orvoshoz mentem kiderült méhszájsebem van ill. nem záródott a méhszájam, mert a szülés alatt teljesen szétroncsolódott plasztikázni kellett. Ezért keresek olyan orvost most aki ha gondom van bizalommal fordulhatok, és körültekintőbb lesz. Most Sipos doktorúrat ajánlották, ezért érdeklődöm felőle.
2009. aug. 24. 13:16
Én a Szakács Zoltánnál szültem. Nekem ő az orvosom 10 éve. Csak ajánlani tudom mindenkinek. Visszafogott, higgadt, normális orvos. Amikor én szültem és úgy döntött, hogy császár legyen, be kellett hívni az ügyeletest, mert két dokinak kell kimondania, mi legyen. Éppen akkor a Vida doktor volt ügyeletes. Kedves volt, de nekem nem szimpik az ilyen mézes-mázas dokik. De ki mit szeret... Üdv.
64. 1fb4953049 (válaszként erre: 62. - Julianna3)
2009. aug. 22. 09:29

Szia! Én június 3.án szültem Hegedüs Tibor dokinál,nem tudom hogy Őt fel tudod e kérni,de szívből ajánlom! Nem az a hűde barátkozós tipús,de a legfontosabb neki a baba és ezért mindent megtesz,nem számít neki a pénz én pl csak a szüléskor adtam neki,de akkor is csak egy jelképes összeget. A szülésznőm Bíró Zsuzsi volt és nagyon kedves aranyos segítőkész nem is tudom mi lett volna ha nincs ott velem!

Sok sikert az új bébihez és sok egészséget Nektek!

63. Dorottya84 (válaszként erre: 62. - Julianna3)
2009. aug. 21. 15:38

szia!

Megkérdezhtem miért akarsz másik dokinál szűlni kinél szűltél előszőr??

Én következőleg a Vida Gábor doktor úrhoz mennék,ő róla csak jót hallottam

2009. aug. 20. 21:40

Sziasztok!

Most csatlakoztam a fórumhoz, a második babára készülünk a kisfiamat a Kútvölgyiben szültem, és most is itt szeretném, csak másik orvosnál. Én Sipos doktorúr nevét kaptam meg, de nem tudok róla semmit,jó lenne ha írnátok nekem tapasztalataitokról, mivel nem biztos hogy sima terhességről, szülésről lenne szó. Olvastam Dorottya esetét kicsit elbizonytalanított mivel lehetséges a komplikáció. Nem vagyok már fiatal(37) így olyan orvos kellene aki megnyugtató, érti a munkáját és mindenben támaszkodhatok rá. Köszönöm

61. Dorottya84 (válaszként erre: 59. - Cooltim)
2009. aug. 1. 17:43

Huhh nos röviden csak annyi hogy nem volt a helyzet magaslatán mikor már haspréssel meg vákummal sem akart kijönni Dorka .......a kollégáját hívta hogy mi legyen mire a kolléga totál kiakadva nem látod hogy nem megy ekkor már leesett a baba szívhangja én azt sem tudtam mi van csak párom látta hogy özönlenek be a szülőszobába a dokik,nővérek.........majd még plusz pénzre akart lepumpolni mert az anesztesnek szólni kellett a műtét miatt!Elcseszte az őssejt levételt ami miatt ne sikerűlt tároltatni sajna addig hagyott minket szenvedni míg kivérzett a placenta és a köldökzsinórba nem maradt elég vér.......de azért ő azt mondta kűldjük el a futárral ......kb szülés után 2 héttel hívtak hogy nem elegendő a minta és sajnálják,nekünk ennek ellenére 50ezer ft-ot azért ki kellett fizetni,de nem is a pénzt bánom hanem hogy nem sikerűlt levetetni az őssejteket :0(


Az tuti nem hozzá megyek legközelebb hanem a Vida doktorhoz.

60. Goa83
2009. aug. 1. 15:58
Sziasztok!Én 2007.Október 27-én szültem a Kútvölgyiben.Nagyon jók voltak a tapasztalataim.Mindenkinek ajánlom a Keszegh Éva szülésznőt.Én nem fogadtam meg őt,hanem ő volt az ügyeleten amikor mentünk és nagyon rendes volt.Végig bent volt velem és mindenben segített.Szalay főorvos is nagyon rendes volt velem,mert elvállalt a 7.hónapban,mert senki nem akart már elvállalni.Aztán a szülés után kialakult egy méhszájseb,amit nem hogy nem hozott rendbe,csak folyamatosan tömte belém a gyógyszereket,aztán amikor tavaly augusztusban úgy begörcsöltem ettől a sebtől,hogy nem tudtam felállni,akkor megelégeltem az egészet és elkezdtem más dokit keresni.És sikerült,de még nem tudott teljesen meggyógyítani,mert már annyira ronda volt a seb,hogy hónapokba telik mire meggyógyul.De a kórházról jó véleménnyel vagyok,mert mindenki nagyon aranyos volt,és ha lesz rá módom a második gyerekemet is ott szeretném szülni.
59. cooltim (válaszként erre: 58. - Dorottya84)
2009. júl. 30. 22:24
Gratula neked is, nagyon édes a kislányod!!! A szülésznőm Krohné Klári volt. Nekem sajna azért lett császár, mert nem tágult a méhszájam 2 ujjnyinál tovább... Mi volt a baj a dokiddal???
58. Dorottya84 (válaszként erre: 57. - Cooltim)
2009. júl. 30. 15:09

Gratulálok a picurhoz!

Megtudhatom ki volt a sszülésznőd (mert nekem a Zsigáné Grazyna,egy tündér volt.....)

Nekem is sajna császár lett a vége pedig már jöttek a tolófájások de a kisasszony nem jól helyezkedett be.

Én a nővérekkel is jól kijöttem meg a csecsemősökkel is kivéve egy fiatalabb szőke nagyon vékony testalaktú spiné na ő inkább az éjszakai szoptatásnál valami manussal iwiwezeett......de mindenki segített,egy idősebb kis vékony nő még ringatta is a lányom mert a hashajtó amit adtak belement a tejembe és nagyon fájt a pocakja a törpillának.........no meg a 30-45 percig is ott űltek az ágyamon és tanítottak szopizni,folyamatosan ők tették bele a baba szájába a cicimet,csak lestem mennyire türelmesek kedvesek,pedig nem is kértem tőlük csak látták hogy nem megy........(pedig egy árva fillért sem adtam nekik)(nekem csak a dokimmal volt bajom a szülésnél és utána

2009. júl. 30. 13:59

Sziasztok!


Én július 11- én szültem a Kútvölgyiben... Leírom a tapasztalataimat, hátha van, akinek segít, vagy van, akit érdekel...

A tapasztalataim kellemesek, igaz volt fogadott szülésznőm és orvosom is. A szülésznőt csak ajánlani tudom mindenkinek!!! Nagyon kedves volt velem és nagyon sokat segített nekem!!! A többi szülésznő is, ahogyan én láttam és hallottam... Sajnos jó pár óra vajúdás után császározni kellett, de ezzel kapcsolatban is jó emlékeim vannak. Kb. 10 perc alatt összehívták az orvosokat, anesztest, asszisztenst, műtőst, stb. Mindenki nagyon kedves volt velem!!! Az anesztes látta rajtam, hogy nem igazán örülök a császárnak és próbált nyugtatgatni... Tényleg mindenki nagyon kedves volt! A szülést követően azonban volt egy-két olyan nővér, akik nem voltak egy cseppet sem szimpatikusak... Úgy viselkedtek, mintha én tehetnék arról, hogy ott és akkor dolgozniuk kell... A csecsemősök között volt, aki nagyon kedves volt, volt, aki kevésbé... De ott például a fő problémám az volt, hogy meg sem mutatták mit hogyan kell csinálni, pelenkázás, szoptatás, köldökkezelés, stb. Szerencsére nem voltak gondjaim ezekkel a dolgokkal, de akár lehettek is volna. Persze, ha kértél segítséget, segítettek, de elég érdekesen... De mindent összevetve nekem nem voltak különösebb gondjaim a kórházzal... A második babámat is ott fogom szülni! :-)


Sok sikert mindenkinek, és jó egészséget!


Üdv!

56. Dorottya84 (válaszként erre: 55. - Sissy80)
2009. júl. 28. 21:50
Szia! Én mindig kaptam képet,sőt mindig az elején szóltam mindenhol hogy majd képet kaphatok e???És talán egyszer fordúlt elő hogy pont nálam fogyott ki a papír.De az nst.zéseknél folyamaosan nálam sípolt a gép mert mindig akkor fogyott ki a papír.
2009. júl. 24. 09:58

Sziasztok!

Tudna nekem valaki abban segíteni, hogy valaki kapott uh-os képet a piciről? Ugyanis én már kétszer voltam a kórházban uh-on, s egyszer sem adtak, mert nincs rákötve nyomtató a gépre. Akkor egyáltalán soha nem fogok fényképet kapni a piciről? Van valakinek ezzel kapcsolatosan tapasztalata?

54. Borsi :-) (válaszként erre: 53. - Pineapple)
2009. jún. 23. 08:57
Írtam privit!
53. pineapple (válaszként erre: 52. - Borsi :-))
2009. jún. 22. 22:22

pont ma voltam nála :)

szeptember végén érkezik a kislány. elméletileg :)

a fiam két éve egy hónappal beelőzött :) gyorsan jött ő ős, szóval gondolom, most sem kell hosszú menetre számítanom (remélem :D)

kérdeztem ma, Keszeg Évát ajánlotta. én nem voltam még bent, talán majd júliusban. milyen? tényleg érdemes alapítványi szobába menni?

te mikorra várod?

52. Borsi :-) (válaszként erre: 51. - Pineapple)
2009. jún. 22. 08:34

Szia Pineapple!

Gratulálok!:o)Mikor fogsz szülni?

Igazából semmit nem tudok a szülésznőkről,egyszer voltam a kórházban,megnéztük a szülőszobákat,de semmi több.Én is innen a fórumról próbáltam,próbálok tájékozódni.

Nekem azt mondta a doktornő,hogy ne fogadjak szülésznőt,mert gyors szülés lesz...kiváncsi vagyok.Kérdezd meg Tőle,mit javasol Neked.Én is előbb megkérdeztem.

2009. jún. 21. 19:22

szia Borsi,


és is az elsőt a MÁV-ban a Piroskánál, és most szeptemberben is nála, vele. tudsz a szülésznőkről valamit? te választasz?

2009. jún. 17. 19:35

Sziasztok! Igérem lassan jövök és mesélek,de nem sok időm van :)) egésszégesek vagyunk szépen cseperedünk...


Csak jó tapasztalatom van a szülészetről és a dolgozókról, de egy jó tanács : aki teheti menjen alapítványi szobába ha lehet egyedül,sokkal jobban tudtok pihenni és az első éjszakát hagyjátok meg magatoknak,mert utána nem nagyon örülnek ha leadod a babát:)

49. cooltim (válaszként erre: 45. - Rencsilany)
2009. máj. 27. 14:07
Én Dr.Szakács Zoltánnál fogok szülni... Nekem 10 éve az orvosom, így egyértelmű volt a választásom... Régen ő a Schöpf Méreiben volt, most k. 1 éve van a Kútvölgyiben, azt hiszem... Én kedvelem, mindig kedves és normális velem!
2009. máj. 27. 08:24
Szia Én ugyan nem ismerem személyesen a dr urat mert én a Sipos Sándornál szűltem de azt tudom hogy legközelebb a Vidához megyek mert nagyon dícsérik:0)
2009. máj. 26. 22:40
Valaki ismeri Vidát?
2009. máj. 26. 22:36
Sziasztok. Én is Kútvölgyiben fogok szülni. DR.Vida Gábornál. Mi a tapasztalatotok vele kapcsolatban?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook