Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Különleges kávéreceptek fórum

Különleges kávéreceptek (beszélgetős fórum)


5. Gourmilla (válaszként erre: 1. - Andorka26)
2011. jún. 17. 08:55

Érdekesen hangzanak, ki is fogom próbálni :) Az ananászlé hogy nem csapja ki a tejet, azt nem értem :/


Én készen veszek ízesített kávét. A Cafe Culttal jelzett német pörkölő cég készít pl. narancsos, áfonyás, amarettós, mogyorós kávét, azok nagyon finomak.

Nekem viszont a fő kedvens a makadámdió szirupos. Nyam.

2011. jún. 16. 14:54
Én olyat szoktam csinálni hogy a főzött kávéhoz egy üveg pohárba kb 2 újnyi tejet teszek, és annyi cukrot amivel amúgyis innám, van ez a kis capuccinó habosító elemes kis kütyü, avval a cukros tejet jól felhabosítom és óvatósan megdöntve a pohár szélén öntök bele kávét, ha ügyes voltál 3 részre válik, tej, kv, és hab. Csodás és finom, a tetejére vagy kakaóport vagy fahélyat szórok, de lehet még legalúlra a kv elött még mézet csúrgatni, akkor 4 felé válik, ezhívják mézes melang-nak.
2011. jún. 16. 13:06
Fivérem épp tegnap kotyvasztott az ír kávé mintájára "magyar kávét": whisky helyett barackpálinkával. Az íze hagyott némi kívánnivalót maga után (-:
2. kisnejulcsi (válaszként erre: 1. - Andorka26)
2011. jún. 16. 12:33
:))
2011. jún. 16. 12:30

Az eszpresszó, capuccino, hosszúkávé, és ilyenkor nyáron persze a jegeskávé a jól bevált koffeinforrásaink, de ezek is unalmassá válhatnak egy idő után, találtam néhány jó kis kávé receptet:)



Habos Malibu kávé

8-10 személyre


Hozzávalók:


2 és fél csésze / 550 ml tej

4 evõkanál / 60 ml ananász juice

1 csésze / 100g száraz (reszelt) kókuszdió

2 és fél csésze / 550 ml forró erõs feketekávé

4 evõkanál / 60 ml fehér rum


Elkészítés:

Melegítsük együtt a tejet, ananász juicet és kókuszdiót addig, míg habossá, krémszerûvé válik. Szûrjük le, tegyük félre a folyadékot, és a kókuszdiót enyhén grillezzük meg. Utána keverjük össze a feketekávét a félretett folyadékkal, majd öntsük hozzá a rumot.


Felszolgálás: A keveréket töltsük elõmelegített csészékbe és a tetejére szórjunk egy kicsit a megpörkölt kókuszreszelékbõl.


Calypso kávé

6 személyre


Hozzávalók:


5 csésze / 900 ml forró kávé

2 evõkanál / 30 ml fehér rum

4 evõkanál / 60 ml ananászlé

2/3 csésze / 150 ml tejszínhab


Elkészítés:

A hozzávalókat, a tejszínhab kivételével, melegítsük meg, de ne forraljuk fel.


Felszolgálás: Melegítsünk elõ hat konyakospoharat és osszuk szét köztük a folyadékot. A tejszínhabot óvatosan kanalazzuk a tetejére, hogy az a saját súlyánál fogva ne süllyedjen le a pohár fenekére.



Noggin kávé

6-8 személyre


Hozzávalók:

2/3 csésze / 150 ml tej

2/3 csésze / 150 ml tejszín

1 1/4 csésze / 275 ml forró édes kávé

4 tojás

4 kiskanál / 20 ml kakaókrém

2/3 csésze / 150 ml tejszín felverve

reszelt szerecsendió


Elkészítés:

Egy edényben lassú melegítés mellett keverjük össze a tejet, tejszínt és az édes kávét. Ne forraljuk fel. Keverjük hozzá a tojássárgáját. A keveréket addig melegítsük, amíg össze nem sûrûsödik. Utána szûrjük le és hagyjuk kihúlni. Keverjük hozzá a kakaókrémet és tegyük a keverék tetejére a felvert tejszínhabot. Felszolgálás elõtt verjük keményre a tojásfehérjét és adjuk hozzá a kávéhoz.


Felszolgálás: Pohárban, csészében vagy csuporban szolgáljuk fel. A tetejére szórjunk reszelt szerecsendiót.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook