Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Külföldön tanul/tervez tanulni a gyerekem fórum

Külföldön tanul/tervez tanulni a gyerekem (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
801. levia
2021. szept. 27. 19:43
800. akinomuj (válaszként erre: 798. - Somam)
2021. szept. 27. 13:26
Én is voltam kint Tempussal anno, igaz, előtte másfél hónapot meg ismerősöknél előző nyáron, 18 évesen. Se telefon se net (azért nyelvtudás volt). De mivel nem szoktuk meg, nem is hiányzott. Más világ volt.
799. Chelsey (válaszként erre: 798. - Somam)
2021. szept. 27. 12:01
Anno 22 évesen indultam el, kicsit hosszúra sikerült európai és ázsiai kiruccanásomra. Nekem nem voltak ilyen érzéseim, inkább az ellenkezője, nagyom izgatott, hogy ismeretlen környezetben, mindenféle új dologgal találkozom. Vannak jelenetek, amelyekre még most is részletesen emlékszem. Utólag néha azért beleborzongok, hogy indulhattam én nulla nyelvtudással, telefon és kvázi pénz nélkül világgá :D Biztosan nagyon eltérő a személyiségünk.
798. Somam (válaszként erre: 796. - Chelsey)
2021. szept. 27. 11:46
iegn tudom, anno 1995- ben fél évet tanultam Tempus ösztöndíjjal ( talán ez volt az erasmus elődje - de nagyon jó ösztöndíjat kaptunk) az Amszterdami Egyetemen:-) életemben először repültem és ugyan vidéki egyetemista voltam, durva volt a távolság és a rám szakadt önállóság - igen mobil és internet nélkül....
797. Chelsey (válaszként erre: 794. - Akinomuj)
2021. szept. 24. 13:45
Mivel sok a gyakorlati rész, amit nem tudnak kiváltani otthon készüléssel, ezért elhúzódhat az egész kurzus. De attól még lehet az is, hogy több az anyag. Csak akkor lehetne ezt megítélni, ha egymás mellé tennénk őket, de még akkor sem igazán, mert nagyon függ attól is, hogy ki tanulja és attól is, hogy milyen formában kérik számon. A lényeg, hogy szeresse, érdekelje, ha már ennyit kell vele foglalkozni :)
796. Chelsey (válaszként erre: 795. - Somam)
2021. szept. 24. 13:21

Nem akarlak lebeszélni az utazásról, manapság ezt sokkal könnyebb megoldani, mint amikor én kint éltem 25 évvel ezelőtt. Akkoriban még a telefonálás is húzós volt a vonalas telefonok idejében, ha emlékszel a nemzetközi hívások tarifáira. Most egy videóhívás nem kerül plusz költségbe és még látja is az ember a másikat. Nyilván nem fogható egy személyes találkozáshoz, de azért sokkal jobb, mint pár tíz évvel ezelőtt volt.


Gyors felépülést a lányodnak! :)

795. Somam (válaszként erre: 772. - Chelsey)
2021. szept. 24. 11:11

Én együtt dolgoztam anno Eszterrel egy nemzetközi rekémügynökségen:-) illetve sokszor beszéltünk Panni tanulmányairól és továbbtanulásáról.

Mellesleg a lányom másodéves Angliában és a tavalyi 2 hónapnyi kintlét és 7 hónapnyi online tanulás után, idén beoltva újralete két het alatt a welcome!freshers' weeket, tegnap estére belázasodott. Egész éjjel fent voltam, annyira aggódtam és próbáltam racionálisan nézni a dolgot, de bevallom nem igazán sikerült...milyen , amikor először jó messze tőled fekszik remegve-izzadva-aggódva lázasan tök egyedül .... épp előtte olvastam Eszterék naplóját és bizony elkezdtem tervezni, hogy hétvégén kimegyek repcsivel....kétlányos anyaként nekem is ilyen szoros a kapcsolatom a lányaimmal, bár most a 15 éves eléggé kamaszodik, nagyon mellette kell lenni. jó ez az 5.5 év korkülönség, 5 év múlva leszek bajban:-)

PErsze függ a gyerek személyiségétől is, a naggyal mi totál egyformák vagyunk, a kicsi inkább apja...

794. akinomuj (válaszként erre: 793. - Chelsey)
2021. szept. 24. 08:56

Nem tudom, rengeteg beadandójuk is van, számolások, jegyzőkönyvek (még az online 2. trimeszter alatt is voltak szimulált kísérletekhez megírandók, amit sosem a labor alatt kell megírni).

Május végétől már nem voltak laborok, de beadandós órák bizony igen. Ezért gondolom, hogy egyszerűen valahogy több az anyag.

Sőt, szeptemberben el kellett az első év alatt végezniük online előkészítő kurzust, ami szintén nem volt más szakokon.

Az első év a TTK-n kint nagyon széles spektrumú, a másodiktól lehet specializálódni, de még harmadikra is módosíthastz kicsit, ha csak elméleti tárgy "hiányzik" - igaz, ez esetben a nyarat végig kell tanulnod.

Nagyon épít a rendszer a rengeteg önálló készülésre és a sok személyes (jellegű) visszacsatolásra, ahogy én látom.

Itthon a TTK-val kapcsolatban csak több évtizedniy régiségű tapasztalat van a családban, így nem érdemes azzal összevetni.

793. Chelsey (válaszként erre: 792. - Akinomuj)
2021. szept. 24. 07:50

Értem, de ez a több jelenlétet igénylő órák miatt van, nem? Mindenféle gyakorlati jellegű órákat otthon nem tud olvasással pótolni.

Igazad van, a végeredményt tekintve teljesen mindegy, ki mennyit tanul ilyen-olyan szakon, mert az fontosabb, hogy valakit érdekel-e igazán az a terület, amit választott. Ha igen, akkor úgyis rászánja az időt, bármennyi is legyen az.

792. akinomuj (válaszként erre: 788. - Chelsey)
2021. szept. 24. 00:07

Két nyelvszakon végeztem, plusz tanári kieg. Úgyhogy van rálátásom. :-)


Most nyilván más a helyzet, de kis szakokon nyelvből sokszor nem is volt elég példány az olvasmányokból, beszerezni kb. lehetetlen volt. Ott beosztottuk és részletes jegyzeteket cserélgettünk. Időt spórolni nagy szakokon a magyarra fordított művekkel lehetett.

Természetesen le a kalappal azok előtt, akik mindig, mindent, időre és eredetiben olvastak.


C-ben az tuti, hogy sokkal hamarabb készek a vizsgáikkal a fentebb említett szakosok. Enyémnek és a medikusoknak júni első harmadáig végig voltak órái - sőt, egyes vizsgák között IS -, a bölcsészeknek meg a május közepi/végi vizsgák után már nem. (Láttam az online vizsgarendet, nem szóbeszéd, ki mikor tette le a lantot).

De nincs jelentősége. Ha valakit érdekel a tárgya, akkor is sok időt szán, ha nem kénytelen rászánni.

791. levia (válaszként erre: 789. - Virgilius)
2021. szept. 23. 15:13
Kigugliztam az auktor szót. Jó volt a tippem a jelentésére. :-)
790. Chelsey (válaszként erre: 789. - Virgilius)
2021. szept. 23. 15:00

Orvosira járt az egyik lakótársam, szinte mindig mindenből ötöst kapott. Nem tanult többet, mint a biológia-kémia szakos lakótársam. Elég jól követtem, mert párszor nekem jutott a megtisztelő feladat, hogy szúrópróbaszerűen kikérdezzem. Persze könyvvel, jegyzettel a kezemben :D

Azt hiszem ez is egyén függő, meg talán szerencse is, hogy kiket kapnak oktatónak.

789. virgilius (válaszként erre: 788. - Chelsey)
2021. szept. 23. 14:56

Köszi :) Mi spec rengeteget készültünk anno, majdnem minden nap éjjel 2-ig olvastam az auktorokat.

De amennyire én láttam, legtöbbet az orvosisok tanultak.

788. Chelsey (válaszként erre: 787. - Akinomuj)
2021. szept. 23. 14:41
Lehet, hogy óraszámban kevesebb egy infós vagy bölcsész képzés, de mindkettőhöz nagyon sokat kell készülni (már, aki komolyan veszi). Programozni pl. órák után gyakorlás utján tanulnak meg a hallgatók, de a műveket sem olvassák fel a bölcsészeknek, ez otthoni feladat. Míg mondjuk a labor nem annyira iskolán kívüli elfoglaltság.
787. akinomuj (válaszként erre: 786. - Levia)
2021. szept. 23. 14:27
Ebben van valami, ott is a medikusok és a TTK-sok szívnak, a matekos, infós, bölcsész stb. hallgatóknak kevesebb órájuk van.
786. levia (válaszként erre: 785. - Akinomuj)
2021. szept. 22. 10:34
A ttk-sok itthon is full napra be voltak/vannak táblázva. A labor az labor. Sok órás és végig valamifajt aktivitast igenyel. Pláne, ha egy napra kettő is jut.
2021. szept. 22. 10:22
Cambridge-ben hat napon a munkahét, és a trimeszterek közti szünetekre is rengeteg minden van föladva. Én egy itthoni tanulós trimesztert láttam, és ténylegbe van táblázva a gyerek. Nem véletlenül tilos is dolgozniuk. Vannak ugyan egyetemi programok elvben, de el nem tudom képzelni, hogy jut idő rá majd (szerintem jobb, ha csak nagyon elvétve).
784. Chelsey (válaszként erre: 783. - Levia)
2021. szept. 22. 09:13

Nem találtam dupla tehernek, de ez lehet, hogy azért volt, mert nekem nem német volt a MBA nyelve. Bár az is igaz, hogy nem azonnal kezdtem, csak miután a C2 szintet angolból (az volt a jelentkezés feltétele). Ha C1-el kellett volna kezdenem, biztosan sokkal nehezebb lett volna. Úgyhogy lehet, hogy mégse a nyelv. Ha a lányodnak lett volna lehetősége, hogy az egyetem előtt C2 szintre feltornázza a németnyelv-tudását anyanyelvi környezetben, akkor könnyebb lenne (hiszen most a kettőt egyszerre ugorja meg, i.e. nyelv és az új tárgyak tanulása magas szinten).


Ami a munkatapasztalatot illeti, az meg tényleg függ a tanulmányok jellegétől, a kurzustól, egy csomó mindentől. Ahogy mondod, lehet hozzáadott értéke a diákmunkának és lehet inkább plusz teher, illetve féke a tanulásnak.


Nyilván nem mindegy, hogy melyik egyetemről, milyen munkalehetőségről van szó. A Princeton toplistás egyetem, a közelében sem jártam, nem tudom, hogy milyenek a programjaik valójában. Meg ez is egyéni. Biztosan van olyan, aki legalább négyszemközt azt mondaná, hogy az sem ennyire izzasztó, de illik misztifikálni. Vagy ki tudja...

783. levia (válaszként erre: 782. - Levia)
2021. szept. 22. 08:16
Lehet, hogy nincs értelme, de úgy vélem, sokszor kell az a pénz is, meg a munkatapasztalat is, amit ez alatt az évek alatt a diak szerez magának. (Nincs USA specifikus ismeretem, de azt látom, hogy nem anyanyelven tanulni minimum dupla teher eleve.)
782. levia
2021. szept. 22. 08:08

Az új BCE rektorral keszült interjúból:

"...Ami meghatározó volt számomra, az az élményszerű tanulás. Ott [Princeton] sokkal intenzívebben kellett készülni az órákra, és ha az ember mindent elolvasott, megoldotta az otthonra kiadott feladatokat, sokszor még akkor is kapaszkodnia kellett az órán.


Mit csinál az ember egy amerikai egyetemen szombat este? Én az otthonra kiadott házifeladatot próbáltam megoldani, és amikor felhívtam egy hallgatótársamat, ő is épp ezt csinálta. Annyira intenzíven kellett készülni az órákra, hogy ott nem lehetett például a tanulmányok mellett dolgozni. Nincs is amúgy értelme ennek. Kiszámolták, hogy bármilyen munka óradíja, amit az ember 18 évesen el tud végezni, az nem éri el annak az árnyékóradíját, amit azzal ér el, ha tanul, fejleszti a tudását, és ezt majd később a munkaerőpiacon pénzre váltja..."

781. virgilius (válaszként erre: 780. - Chelsey)
2021. szept. 21. 22:49
Azt hittem generaliter :)
780. Chelsey (válaszként erre: 779. - Virgilius)
2021. szept. 21. 22:48
Én legalábbis úgy értettem, hogy erre céloz Akinomuj.
779. virgilius (válaszként erre: 778. - Chelsey)
2021. szept. 21. 22:44
Ja hogy ez csak az elutazasra vonatkozik, hogy egymasra vannak cuppanva?
778. Chelsey (válaszként erre: 776. - Chelsey)
2021. szept. 21. 22:27
Én nem vagyok fiú és évekig éltem külföldön. Erre mondtam, hogy hasonló sem volt. A fiam nem élt még külön tőlünk :)
777. virgilius (válaszként erre: 776. - Chelsey)
2021. szept. 21. 22:16
Ti fius anyak vagytok. Lanyokkal jo esetben ilyesmi a kapcsolat, bar nekem fiammal is.
776. Chelsey (válaszként erre: 775. - Akinomuj)
2021. szept. 21. 20:14
Szerintem igen, ez az ő sajátos kapcsolatuk miatt lehet. Nálunk se volt ilyen, de még hasonló se.
775. akinomuj (válaszként erre: 772. - Chelsey)
2021. szept. 21. 19:59

Olvastam én is, és meg vagyok döbbenve, hogy ehhez képest mi milyen ridegtartást alkalmazunk, meg nem kevés ismerős is.

Ez vajon anya-lánya specifikus, hogy ennyire egymásra vannak cuppanva? :-O

774. Chelsey (válaszként erre: 773. - Virgilius)
2021. szept. 21. 19:10
Nahát, milyen kicsi a világ! :)
773. virgilius (válaszként erre: 772. - Chelsey)
2021. szept. 21. 18:30
Lányom ovis társa volt ;)
772. Chelsey
2021. szept. 21. 18:10
Egy sorstársatok tollából (vagyis nem teljesen, mert anya-lánya páros): [link]
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook