Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Külföldön családot tervezők fórum

Külföldön családot tervezők (beszélgetős fórum)


17. Buborek21 (válaszként erre: 15. - Nevaeh)
2014. febr. 19. 21:18
Baden-Württemberg,Heidelberg közeleben.A tarsasag hianyzik leginkabb,ugy mindenben benne lennek,de egyedül nem vagyok bevallalos,meg rutintalan vagyok a picivel idegen emberek között.
2014. febr. 19. 21:14

Munkahely valtas van tervben a paromnal,ha az sikerülne akkor valoszinü megoldodna sok problemank.Itt is van villamos,de ket települest kell utazni a boltig,ami 2Euro+vissza,amit soknak tartunk rendszeresen.Az auto a ferjemnek kell,es eddig ez a "legolcsobb" lakas,amiben most vagyunk.:) :(

Egy evet adok a törtenetnek,ha nem lesz valtozas,a picivel en szeretnek hazaköltözni.Neki is szüksege lesz a csaladra,es jatszo pajtasokra.

15. Nevaeh (válaszként erre: 12. - Buborek21)
2014. febr. 19. 16:36
Mi is most "faluba" költözünk városból, de persze teljesen más itt a falu jelentése mint otthon. Nem tudtok esetleg biciklivel vagy valami mással szabadabban mozogni? Melyik részen laktok Németországnak?
14. Jasmine24 (válaszként erre: 11. - Nevaeh)
2014. febr. 19. 11:39
Remeljuk! :)
13. Jasmine24 (válaszként erre: 12. - Buborek21)
2014. febr. 19. 11:38
Ez igy tenyleg nem lehet konnyu! Nincs lehetosegetek inkabb a varosba koltozni? Vagy neked kocsi?
2014. febr. 18. 23:14
Mi 3 eve vagyunk Nemeto.-ban.Szeptemberben szuletett meg a kisbabam,de en nagyon rosszul viselem.Nincs segitsegem,se barataink akik kicsit is hasonlo cipoben jarnak.Elso baba,es a kornyezet is uj,egy eve lakunk a mostani faluban.Mindenhova a paromnak kell elkiserni,egyedul nem tudok bevasarolni mert nincs kocsim.En nem akarok itt lenni,csak a gyerek miatt,hogy neki jobb legyen.Jobb levego.orvosi ellatas de egyenlore nincs baratja engem lat napi 24-be,meg az apukajat valtomuszakban.A szules megerte itt kint.de oda is 9 honapon at a ferjem hordott be a varosba.
11. Nevaeh
2014. febr. 18. 19:27
Egyben mindenesetre biztos vagyok, hogy ezzel majd a gyerekek járnak a legjobban mármint a külfölddel. Ket nyelv, ket kultúra. Mar mi is alig varjuk h végre legyen egy kis ember akit minderre megtanithatjuk
10. Jasmine24 (válaszként erre: 9. - Nevaeh)
2014. febr. 18. 14:38

Akkor vagjatok bele! Minden rendben lesz! PLusz amig ilyen fiatal az ember, addig kell utni a vasat! :)

Beni kozottunk csak Magyar beszedet hall, de a mama minden heten 2x-3x viszi jatszohazba es ott meg hallja az angolt. En nem idegeskedem meg ezen, majd raer, ha elkezd tenylegesen beszelni, mert meg csak 14 honapos. De ugy velem, nem lesz ezzel gond, a gyerek majd szepen szet tudja valasztani a 2 nyelvet.

9. Nevaeh (válaszként erre: 8. - Jasmine24)
2014. febr. 18. 14:13
:) koszonom a biztatást, most nagy szükség van ra :)en 25 éves vagyok, a férjem lassan 29. Három éve házasok vagyunk es azóta gondolkozunk rajta, de most van ra megfelelő háttér. Csak igen, sajna a rossz otthoni tapasztalatok, meg amiket hallani.nektek gratulálok a babahoz, hogy tervezitek a kétnyelvűséget?:)
8. Jasmine24 (válaszként erre: 7. - Nevaeh)
2014. febr. 18. 13:14

Gratulalok a hazhoz!

Nezd! Ugy gondolom, foleg most, hogy mar van is gyerekem, hogy mielobb "esik" tul ezen az ember, annal job. A korulmenyeitek megvannak ahoz, hogy gyereket vallaljatok, a tobbi meg megoldodik! Szerintem nyugodj meg! Itt kulfoldon, meg szerencsere nem ugy allnak a terhes nokhoz, mint otthon. Igaz, szerencsere nincsen benne tapasztalatom, de hallottam mi van! Szoval szerintem alljatok ra a babaprojectre! Mennyi idosek vagytok ha kerdezhetem?

7. Nevaeh (válaszként erre: 6. - Jasmine24)
2014. febr. 18. 13:07
En oktober 1.-tol dolgozom, annyi a szerencsém h rögtön határozatlan idejű szerződést kaptam. De valamiert tartok a munkahelyi reakcioktol, bár a főnököm is nagyon emberséges. Jovoheten költözünk az első saját ( persze hiteles) házunkba. A babával áprilisban szeretnénk elkezdeni próbálkozni. De sajna nekunk nem lesz aki vigyázzon ra így vissza a kell mennem dolgozni, meghozza 10 héttel a szülés után. Ezért vagyunk nagy dilemmában, bár ha belegondolok évek múlva is ezek a problémák lesznek...
6. Jasmine24 (válaszként erre: 5. - Nevaeh)
2014. febr. 18. 12:53

Angliaban elunk. Nekem nagyon jo munkahelyem van, en mar 6. eve itt dolgozom es mikor terhes lettem nagyon jol vettek. Akkor mar 4 eve dolgoztam a cegnel, igy nem volt gond belole. Nekem cask pozitiv tapasztalataim vannak szinte minden teruleten, szulest is beleertve.

Mikor tervezitek a babat? A kozeljovoben?

5. Nevaeh (válaszként erre: 4. - Jasmine24)
2014. febr. 18. 12:38
Melyik országban vagytok? Es neked a munkahelyen h reagáltak a terhessegedre?
2014. febr. 18. 12:11

Szia! Mi 8 eve vagyunk kulfoldon es itt is szuletett mar a fiunk. Van sajat lakas, munka is. 1 ev utan nekem mar vissza kellett mennem dolgozni. Foleg a gyerek elhelyezese miatt aggodtunk, hogy mi less, ha majd en mar dolgozom. Ugy volt, majd bolcsibe iratjuk, en meg reszmunkaidon leszek. De az a szerencse ert minket, hogy anyosom otthagyta miattunk az allasat, hogy nekunk segitsen. Igy nekem is megmaradt a teljes munkaidos allasom, plusz tudom, hogy a fiam jo kezekben van, mig en dolgozom. Ennel jobban nem johetett volna ki a dolog. Az az egy hatrany, hogy kicsi a lakas, igy nem olyan kenyelmes az egyutt eles, szoval most egy nagyobbra gyujtunk.

Nem konnyu kulfoldon csaladot alapitani, de nem is lehetetlen. Ugy gondolom, minden problemaval meg lehet kuzdeni. :)

2014. febr. 17. 21:05
Hat igen a döntés sem egyszerű h maradni vagy menni, mi is sokat rágodtunk rajta, de az idő eldönti, ha ott van lehetőségetek ki kell használni, aztán jöhet a baba!
2014. febr. 17. 20:49

Szia!

Mi is egy ève vagyunk kint, de Ausztriában. Most nekem a nyelvet kellene megtanulni, ès kèt èven belül szeretnènk gyermeket. Sok kèrdès van bennünk, főleg, a hazatèrèssel kapcsolatban, de nagyon sok szòl amellett, hogy itt kint alapìtsunk családot.

2014. febr. 17. 19:50
Sziasztok, olyan emberekkel szeretnek beszélgetni, akik kint élnek külföldön es ott terveznek babát, családot. Mi egy éve élünk kint Hollandiában. Most vettünk egy hazat, van munkánk es tervezgetjuk az első babát. Persze rengeteg aggódás, kétely van bennünk minden terén. Szívesen várom a történeteket! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook