Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Krém extra száraz bőrre fórum

Krém extra száraz bőrre (beszélgetős fórum)


1 2
2014. jan. 7. 09:20

[link]


ahh, nem is olyan olcsó!!

2014. jan. 2. 19:00

Pedig nem ártana odafigyelni, én már megtapasztaltam, voltam nagyon beteg, azt hittem, hogy...., de ezt most hagyjuk. Az orvosom világosított fel, hogy mi az, amit kerülnöm kell, és ajánlom tiszta szívvel, hogy mindenki kerülje azokat a termékeket, amik bizony nagyon súlyos betegséget okozhatnak idővel. Nem rögtön, alattomos dolog ez...

Nézz utána, aztán gondolkodj el, mennyi bőrbetegségben szenvedő embert ismersz?


Sok kozmetikum szinte mesébe illő változásokkal kecsegtet, de igazán csak azokban a készítményekben bízhatunk, melyek hosszadalmas tesztelési eljárással lettek kifejlesztve. Egy kozmetikumnál nemcsak az számít, hogy a fő szépészeti célt (ránctalanítás, feszesítés, bőrhibák eltüntetése) elérjük vele, hanem az is, hogy lehetőleg ne károsítsuk vele bőrünket.


Sok esetben sajnos csak hosszú ideig tartó használat után derül fény a kozmetikum káros hatásaira, de az is előfordul, hogy pár napos, hetes használat után már jelzi bőrünk, hogy az adott szer rossz hatással van rá.


Egyik leggyakoribb probléma a kozmetikum bizonyos alkotórészeivel szemben fellépő allergiás reakció. Nagyon gyakran az illatanyagra lesz a használó allergiás, tévhit az, hogy ez csak érzékeny bőrűek (száraz, kipirosodásra hajlamos bőr) esetén alakul ki. Minél több mesterséges anyagot adnak a kozmetikumhoz annak érdekében, hogy jobban eladható legyen, annál nagyobb a veszélye az allergiás reakciónak.


Számos szokványos szappanban, krémben és egyéb kozmetikai termékben vannak olyan összetevők, melyek bizonyítottan, vagy alaposan vélelmezhetően károsak az egészségre, és nem kívánt reakciókat válthatnak ki.

Nem csak a levegőben és az élelmiszerekben találhatunk szennyeződéseket és mérgező anyagokat, hanem számos kozmetikum és háztartási tisztítószer is tartalmaz veszélyes anyagokat, melyek káros hatással lehetnek az egészségre. Olyan kémiai anyagokat tartalmaznak, melyek egészségkárosító hatásukról ismertek. Az ilyen kémiai anyagoknak általában kicsi a molekulasúlyuk, így a bőrön keresztül a szervezetbe juthatnak, ahol a vérkeringés elszállítja őket a létfontosságú szervekhez és ott súlyos károsodásokat okozhatnak.

42. tavasz007 (válaszként erre: 41. - Lilibeth)
2014. jan. 2. 18:19
oh, nekem az nem számít. eleég, ha használ és jól érzem magam vele. :)
41. Lilibeth (válaszként erre: 40. - Tavasz007)
2014. jan. 2. 17:51

Az Oriflame elvileg termékei előállításánál igyekszik természetes anyagokat felhasználni, bár az összetevő listákat nézegetve nem tűnnek az Oriflame termékek az átlagnál természetesebb kozmetikumoknak.


Te tudod, mit kensz magadra, én megnézném, hogy mit/miket tartalmaz ez a krém......

2013. dec. 27. 14:18

köszönöm a válaszokat.

muttikám ért a krémekhez, karira adott nekem egy jó krémet, rég éreztem ilyen jó krémet az arcomon:


Oriflame Ecollagen (3D+)

Deep Wrinkle Corrective Care


ajánlom, és megfizethető.

amúgy abszolut nem voltam Orflame rajongó...

39. Csicsi25 (válaszként erre: 38. - D41005143d)
2013. dec. 20. 13:00

Szerintem a víz egy dolog. Én tudatosan figyelek rá, hogy sokat igyak, mégis rendkívül száraz a bőröm. Sokszor már féltem kezet mosni, annyira fájt utána.

Viszont a napokban vettem a gyógyszertárban fürdetőkrémet, belenyomtam egy szappanos flakonba, kissé felhigítottam vízzel és szappan helyett azt használjuk. Ezen kívül vettem egy narancssárga kis dobozos körömvirág krémet. Nem túlzás: néhány használat után észrevehetően javult a bőröm - már nem fáj, nem sebesedik. Mindenkinek csak ajánlani tudom, próbáljátok ki!

2013. dec. 19. 04:18
iszol te eleg vizet?mert az is nagyon kiszaritja a bort.
2013. dec. 17. 23:07

Gyógyszertári alapkrémet használok(cremor aquosus).

Rengetegféle fajta kencével nyúztam az arcom,mindig teli voltam pattanásokkal.Próbáltam már mindenfélét,de eddig egyik sem volt ilyen jó és hatásos mint ez.És sokkal tisztább az arcbőröm is azóta.A krémezés előtt a Müllerben kapható 2féle Lux szappant használom,de szeretem még a Baba illetve a Dove Original szappant is.Ja,és ami a kedvencem volt az az Eucerin szappanja,amit már kivontak a forgalomból sajnos de neten azt hiszem még rendelhető.Isteni finom a szappanja!

2013. dec. 16. 18:54
Clarins Multi - Activ
35. Lilibeth (válaszként erre: 23. - Krisz42)
2013. dec. 16. 17:43

Körömvirágos krémet én magam készítek, körömvirág virágszirmot áztatok olíva-, kókusz-, avokádó-, édesmandula olajba, vagy ami épp van itthon, lényeg, hogy hidegen sajtolt legyen az olaj. 2-3 hét, majd leszűröm, jól kinyomkodom. ezt az olajat aztán lehet shea/kakaóvajjal keverni, méhviasszal, propolisszal, E-vitaminnal (ez természetes tartósító is), argán/avokádó olajjal keverni, kinek milyen típusú a bőre, és persze, hogy mi van otthon...

Van, aki a tisztított vajra esküszik, az is jó lehet, én még nem próbáltam, de készülök rá.

34. Lilibeth (válaszként erre: 18. - Krisz42)
2013. dec. 15. 19:13

Sheavaj, kókuszolaj jó, de egy tuti recept vízhiányos száraz bőrre:

2 rész shea vaj

2 rész kókuszolaj

2 rész jojoba olaj

1 rész avokádó olaj, ha vízhiánnyal küzdesz

pár csepp geránium illóolaj 100 %-os!

33. Lilibeth (válaszként erre: 18. - Krisz42)
2013. dec. 15. 19:02
Vannak tusfürdők és szappanok, amik nem szárítják a bőrt, persze nem a marketekben kell a polcokon keresni.
32. Lilibeth (válaszként erre: 11. - Csicsi25)
2013. dec. 15. 18:58

Csak hidegen sajtolt, szűz olajat használj, legyen az bármi (olíva, kókusz, mandula, avokádó, argán stb.), és arra is oda kell figyelni, hogy nedves bőrre nedves/vizes kézzel kell finoman, körkörösen felvinni, mindig pótolni a vizet a kézen, ahogy érzed, hogy már nem elég nedves a kezed. Mégjobb, ha pár perc múlva megismétled vizes kézzel a gyenge masszírozást, aztán pedig még mindig jó vizes kézzel, vagy vattacsomóval jól átpaskolni az arcot, vagy a kezed, tehát amire olajat vitted fel.


A glicerinnel csak óvatosan. Sziruphoz hasonló folyadék, melyet víz és zsír kémiai reakciójával állítanak elő. Puhítóként és oldószerként kerül felhasználásra. A bőr alsóbb rétegeiből a bőr felületére vonzza a nedvességet, és ott is tartja azt, hacsak a levegő nedvességtartalma el nem éri a 65%-ot. így a bőr belülről kifelé haladva fokozatosan kiszárad.

Száraz bőrnek nem igazán tesz jót, idővel még szárazabb lesz a glicerintől.

31. grizus
2013. dec. 15. 05:56

Kókuszolaj? Elkeverve egy kis sheával és egyéb olajokkal.

Amúgy a drága krémekben is gyakran ott figyel a paraffinolaj meg a parabének meg egyéb káros anyagok, és nagyon gyakran csak a brandet, a reklámot meg a csomagolást, a luxus látszatát fizeted meg. Tisztelet a kivételnek.

30. Vikyci
2013. dec. 14. 19:22
Physiogel hidratáló nagyon jó! Arcra és kézre is használtam. Télen nekem is extra száraz az arcom, és ez a krém nagyon sokat segített.
29. Krisz42 (válaszként erre: 28. - Tavasz007)
2013. dec. 14. 15:18
Én Kanadában használtam citrusillatú Biotherm-et.Itthon nem is volt olyan,de lehet,h most már azt sem használnám.Az pl.egyértelműen bizonyított,h a mellrák azóta emelkedett,mióta az aluminiumos dezodorok a piacon vannak.Ugyanis azóta a ffiaknál is egyre többen lesznek rákosok,most már minden 4.ffi,de ez a jövőben emelkedni fog.
28. tavasz007 (válaszként erre: 27. - 9b10f3d7ff)
2013. dec. 14. 15:07
koszi, mar neztem, meg azt mondom, h vennek is legalabb telre, de bakker megszunt az a krem, ami nekem volt evekig :))
2013. dec. 14. 14:54

[link]

és a facén is van oldaluk, valamint eBay -on is megrendelheted, azt ami már neked bevált. De én gyógyszertárakban is láttam ezt a márkát.

2013. dec. 14. 14:50

amugy lealltam a tusfurdokkel, es kecsketejes szappant hasznalok, mar egy eve pont, hat szerintem tok ugyanolyan a borom.


ekcemam is van, arra is adtak kremeket, .... semmi valtozas, max megallom, hogy nem vakarom, de ha stresszes vagyok, siman sebesre vakarom magamat.

25. tavasz007 (válaszként erre: 22. - C114183a1c)
2013. dec. 14. 14:45

hat en sokszor vettem olcsobb kremet, mert azt mondtam, hogy nem lehetnez aok olyan rosszak, de nem sok sikerem volt.

most ez az uj hubele banc, hogy lehgyen minden termeszetes. en azt sem hiszem el, hogy minden termesszetes egy termeszetes kremben, szerintem az egesz biznisz.


eltem kulfoldon, kint hasznaltam egy jo clinique kremet, meg tudtam venni, itthon nem, azota sem volt olyan kremem, es mar sokat probaltam...

24. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 21. - Tavasz007)
2013. dec. 14. 14:27

Természetesen nem vitatom, hogy neked a natúr termékek nem segítenek, de hogy nem hiszed el a drágább termékek sem jobbak sok esetben, mint ami töredékébe kerül, nagy hiba.

Voltak tesztek Angliában, Németországban 100-100 fős mintavétellel. Mindenki kapott valamilyen krémet, aki kapta fogalma sem volt milyen értékű a készítmény. Döbbenetesek lettek az eredmények, a leghatásosabbnak egy olcsó kategóriás krém lett, világmárka név nélküli vitte el a pálmát.

Egyébként ez egy összetettebb kísérlet volt, mert volt akinél aranyszálakat ültettek az arc bőrbe, volt akit hámlasztottak. A kísérletben krémek, aranyszál beültetés egyebek közül a lézeres archámlasztás volt a leglátványosabb és legtovább tartó. Tehát az ár, nem mindig képviseli az igazi értéket.

23. Krisz42 (válaszként erre: 21. - Tavasz007)
2013. dec. 14. 13:27
Lehet,h most ment tönkre a bőröd a sok szeméttől,de egyenlőre csak az olivát írtad,h nem használt.Akkor vehetsz naturkozmetikumot pl.a Biolától,ők kimondottan olyanokat gyàrtanak,ill.forgalmazzàk más cégekét,amikben nincs semmi kàros anyag.Nem olcsó,de nem is anbyira drága,làttam már szemetet is drágán,amit bionak adtak el.Nekem 41évesen lett tele kiütésekkel az arcbøröm,holott előtte mindig tiszta volt.Akkor kezdtem áttérni a natur dolgokra,mert senki nem tudta miért van.Most kezd rendbejönni a bőröm,de nekem se lett jobb egyik pillanatról a másikra.A körömvirágos krèmek is jók,persze nem az,amire rá van írva,de csak mutatóba van benne.
22. c114183a1c (válaszként erre: 21. - Tavasz007)
2013. dec. 14. 09:56
Pedig érdemesebb lenne egy natur kozmetikumot találnod. Ne haragudj, de ha majd később probléma lesz az arcoddal, akkor is ezt mondod? Kizárt! :(
21. tavasz007 (válaszként erre: 18. - Krisz42)
2013. dec. 14. 09:45

nem használok arcra szappant...

az nem igaz, hogy a markas kremmek nem jobbak, mint a kokuszolaj...


engem nem erdekel ,hgy mennyi mereg van bennuk, ha az arcborom utana viszket, faj, es durvan szaraz...

kokusz meg oliva meg termeszetes kremek nekem nem jok..utana rosszabb..

20. c114183a1c (válaszként erre: 16. - Ae79610b55)
2013. dec. 14. 09:25
Pedig ez így van. Mamám nagyon vékony volt, inkább gebe! 38 kg vasággyal! Papám verte a 100-at simán. A fiának nézett ki!
2013. dec. 14. 08:58
Sanatopic. Gyógyszertárban kapható homeopátiás cucc.
18. Krisz42 (válaszként erre: 17. - Tavasz007)
2013. dec. 13. 23:11

Pròbáld a sheavajat.A márkàsabb krémek se érnek semmit,ugyanannyi méreg van bennük.A kókuszolaj is jó.

Egyébként nem lehet,h a tusfürdő,szappan miatt ennyire száraz?Azok is tönkretehetik,ugyanannyira mint a krémek.

17. tavasz007 (válaszként erre: 16. - Ae79610b55)
2013. dec. 13. 22:40

hát szélsősőégesen tálleg igaz.

ha a bőr szépsége a legfontosabbbb....... :)

16. ae79610b55 (válaszként erre: 15. - Tavasz007)
2013. dec. 13. 22:32

Igen,ez így van.


Egy magyar színésznő mondta valamikor, hogy választhatunk mi nők: Vagy soványak leszünk és ráncosak, vagy kerekebbek, de rántalanabbak.


Hát én ezzel nagyon nem értek egyet, de tisztelem a színésznő munkásságát, ezért elnézem neki ezt a bölcselkedését. :)

15. tavasz007 (válaszként erre: 8. - Kisj)
2013. dec. 13. 22:29
hát igen, aki duncibb, annak kikerekednek a ráncai :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook