Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Extra száraz bőr ellen mi a legjobb megoldás? fórum

Extra száraz bőr ellen mi a legjobb megoldás? (tudásbázis kérdés)


1 2
31. Negi
2018. jan. 25. 17:15
Már régebbi a topic de azért leírom, hogy most próbálom az eucerin atopicontrol termékcsaládját és nekem ez az ami végre a száraz foltokat eltünteti a kezemről.
30. jyve25 (válaszként erre: 21. - KisBea)
2011. márc. 31. 22:35
Szia! Páromnak is folyton kirepedezett a szája, néha már vérzett is. Neki a Mananut shea vajas krém segített.
29. f64f0d9a69 (válaszként erre: 27. - Wanda8)
2011. jan. 5. 21:16
Azért nem segítenek a krémek, mert ezt belsőleg kell kezelni. Lehet étrendi hiba (tej, liszt is okozhatja - ekcéma) ásványi anyag, vitamin hiánya, sav-bázis egyensúly felborulása stb.
28. wanda8
2011. jan. 5. 21:00
valaki?
27. wanda8
2011. jan. 5. 17:10

sziasztok!Én már mindent kipróbáltam az itt leírtakból,de semmi nem segít huzamosabb ideig.Minden télen rossz a helyzet,annyira kiszárad a lábam hogy repedezik és menni is alig tudok,aztán mos már a kezem is,szinte fáj minden érintés,és most már szinte mindenhol viszketek.Iszok rendesen és kennem is magam,de semmi sem segít!

SOS!!

26. Göbe
2010. jún. 17. 23:02

Mandulaolaj, napraforgóolaj, akár fürdővízbe is.

Nivea babaolaj.

2010. jún. 16. 08:27
Fürdővízbe babaolaj,nekem bevált.
2010. jún. 15. 22:21
patikai testápoló és fürdető
2009. szept. 17. 12:48
B@be termékek!!!
2009. szept. 17. 11:33

Nekem is száraz a bőröm és a Bioderme krém segített rajta. A piros rich krémet kell megvenned.

gyógyszertárakban kapható

21. kisBea
2009. szept. 17. 11:31

Sziasztok.

Nekem a szám körül van úgymond kiszáradva a bőröm. Reggel felkelek és olyan mintha hámlana. Leszedegetem meg bekenem testápolóval de pár óra múlva megint látszik. Már kentem rá körömvirág krémet,az avon-nak van olyan kréme ami elvileg mindenre jó,de semmi. Tud valaki valamit amire erre lenne jó? Előre is köszi

2008. aug. 26. 07:17

1 dl extrasz?z olivaolajba cseppents 5 csepp valódi levendulaolajat. Nekem bevált, szép a bôröm, már nem száraz.

Persze nekem meggyôzôdésem az, hogy csak olyasmit szabad a bôrre kenni, ami egyébként ehetô. Mert ez a természetes.

19. Inesse (válaszként erre: 17. - Zsuzsmó)
2008. máj. 31. 14:37
Unguentum hydrophilicum nonionicum?
2008. máj. 31. 08:26
Nekem az Oriflame krémek váltak be.
17. Zsuzsmó (válaszként erre: 6. - Inesse)
2008. máj. 31. 08:02
Valami nagyon hosszú és furi neve van. A patikában keverik ki. Nonionicum ez a vége. Nekem bevált.
16. Inesse
2008. máj. 29. 18:13

Az Aloe Berry italt már próbálta valaki? Felhívtam egy ismerősöm, hogy mit tud ajánlani, azt mondta ez nagyon jó a száraz bőrre.

Csak elég drága.. Ha használ, akkor megveszem, csak így vaktában nem szeretnék 8-10e forintokat kidobni az ablakon.

2008. máj. 28. 15:30
Ilyen topic mar van, azokban leirtam amiket megoldasnak latok...
14. a26b2a1b7e (válaszként erre: 12. - Inesse)
2008. máj. 28. 15:15

Mindegy, hogy milyen vizet iszol szerintem. Talán annyi, hogy a csapvíz nem annyira tisztított (kivéve persze, ha otthoni víztisztítótok van), és az ásványvízben több az ásványianyag. De amúgy mind a kettő H2O, és ez a lényeg :)

Persze, a víz az nem marad ott teljes egészében a testben, de ez nem jelenti azt, hogy semmi haszna ne lenne. A tested tudja, hogy mire van szüksége belőle. Nem gondolnám, hogy létezne vízmegkötő vitamin... persze, lehet, hogy tévedek...

Mindenesetre a megfelelő vitaminbevitel is sokat számít, és persze az egészséges táplálkozás. Sok gyümölcs, zöldség. Aztán még lehet itt krémezni, ahhoz én nem értek, mert én csak bőrradírt használok tusolás után, meg csak ritkán krémezem a kezem, hogy ne repedezzen ki, ha fúj a szél.

13. Inesse
2008. máj. 28. 12:27
Ha van még ezeken kívül ötlete valakinek, szívesen fogadom! :)
12. Inesse
2008. máj. 28. 10:09

Köszi a segítségeteket! :)


Én is váltogatom a krémeket, mert egyik se jó! :)))

Vizet azt iszom, de tíz perc után már át is megy rajtam. :( Valami vitamin van, amitől jobban megkötődik bennem?


Víznek csak a palackos számít vagy a csapvíz is oké? Én főleg azt iszom, de lehet, hogy az olyan, mint hullának a csók. :)

2008. máj. 28. 09:10
Igyál sok vizet! Sose várd meg, hogy szomjas legyél, mert az már nagy baj a testednek is, és a bőrödnek is. Minimum napi 2 liter vizet meg kell inni egy nap. És persze, minél súlyosabb valaki annál többet... Én 80 kg vagyok, és 3-4 liter vizet iszom meg naponta.
10. Gigibaba (válaszként erre: 3. - Inesse)
2008. máj. 28. 08:50

Szia !

Én zuhanyozás után, a nedves bőrömet kevés (!!!)Johnson babaolajjal kenem be, aztán törölközővel csak leitatom a vízet róla.

Nekem is nagyon száraz volt a bőröm, ez a megoldás vált be :)))

2008. máj. 28. 08:40
Sziasztok!Nekem is nagyon száraz a böröm!Én is probáltam már mindenféle testápolokat,garniert is!Sok jót találtam,de mindeggyik csak 1-2 hétig használnak!Aztán váltanom kell!Szoval kb havonta váltogatom a krémeket és igy jobb!
2008. máj. 28. 08:39
Gyógyszertárban kapható egyszerű fürdető krémmel kell mosakodni. (Ezt használják az ekcémások is) Utána Stomic nevű, szintén gyógyszertári krémmel kend le magadat.
7. Inve
2008. máj. 27. 23:17

Szia!


Nekem a Garnier extra szárazbőrre való testápoló jött be.(piros flakon- juharfa kivonattal)

Már 1 heti rendszeres használat után megszűnt a kicserepesedés és a száraz bőr.

Remélem segíteni fog.

6. Inesse (válaszként erre: 5. - Zsuzsmó)
2008. máj. 27. 23:05

Melyik terméket használod?


Tusfürdőből is már sokmindent próbáltam, mind csak szárít. :(

2008. máj. 27. 23:04
Amit a babáknak adnak fürdető nekem bevált.
4. Inesse (válaszként erre: 2. - Ejmi)
2008. máj. 27. 23:04

Szia!

Már próbáltam, de attól hámlani kezd a bőröm és étvágyat csinál! :( Sajna nem vált be.

2008. máj. 27. 23:03

Sziasztok!

Nekem nagyon száraz a bőröm, főleg a kezemen és a lábamon, de már a mellkasomon is látszik. Iszom rendesen (napi 2 liter), minden nap kenem magam drága testápolókkal, de semmi változás sincs.

A kozmetikumok csak átmeneti megoldást nyújtanak.

Esetleg lehet valamit tenni belülről, hogy a víz jobban megőrződjön a bőrben? Vitamonok, táplálkozás, akármi?

A folyadék is nagyon hamar átfolyik rajtam. :(


Hasznos tippekért rendkívül hálás lennék!

2. ejmi
2008. máj. 27. 22:59
Vegyél be hetente 2x E vitamint, nagyon jót tesz a bőrnek, nem lesz száraz.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook