Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kreatívok klubja fórum

Kreatívok klubja (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
6154. vaczila (válaszként erre: 6153. - T.Ili)
2013. márc. 7. 05:11
Sikerült. A tojás is jó lett, meg a kiskosár is elég kemény, tartja a formáját. Viszont próbáltam még másnap is felhasználni a maradékot, az már nem jó, kicsapódott a cukor és ragacsos lett. Tehát csak frissen. Össze kell gyűjteni a keményíteni valót és egyszerre felhasználni a löttyöt hogy ne kelljen annyiszor a drága cukrot potyázni.
6153. t.Ili (válaszként erre: 6152. - Vaczila)
2013. márc. 7. 00:08
na, milyen lett?
6152. vaczila (válaszként erre: 6151. - T.Ili)
2013. márc. 6. 04:56
Keresgéltem a neten a keményítés arányait illetően, s találtam egy olyan arányt, hogy 1 dl vízhez 5 csapott kanál cukor. Tegnap este kipróbáltam, majd ma este leszedem a tojásokról a horgolmányt, s kiderül hogy jó lesz e. Mondjuk nem olcsó a cukorral, nem lehet 1-2 tojásonként nekiállni, érdemes összevárni amíg több is lesz hogy kicsit olcsóbban megússza az ember. De a textil keményítővel nekem soha nem lett igazán kemény, nem tartja jól a formát, az csak terítőhöz, vagy olyan dologhoz ó, ami amúgy is lapos. Ez úgy tűnik elég jó lesz most.
6151. t.Ili (válaszként erre: 6149. - Vaczila)
2013. márc. 6. 00:28
.....hát,nem egyszerű :))))))))
6150. amália78 (válaszként erre: 6149. - Vaczila)
2013. márc. 5. 13:21
köszönöm! :)
6149. vaczila (válaszként erre: 6148. - Amália78)
2013. márc. 4. 20:10
Ha csipketojást akarsz ami belül üres, azt kifújt tojásra dolgozd rá. A tojáshéjjal együtt mártsd meg a cukorszirupban, majd hagyd teljesen megszáradni. (1 nap) Kisolló hegyével óvatosan törd össze benne a tojáshéjat, majd a lukakon rázogasd ki a darabokat. Vagy megfestett tojáshéjra dolgozd rá a horgolt tojást és hagyd benne a szines tojást, ilyenkor keményíteni sem kell, mert a tojáson adott hogy megtartja a formát.
6148. amália78
2013. márc. 4. 19:56

hogy keményititek ki a tojást?

Az én mintáim mini tojásra valók...

Így összevartam hogy majd lufival kitömöm

na persze nem lehet benne felfújni a legnagyobb lyuknál ís megakad a levegő:(

de ha hungarocel tojáson keményítem utánna hogy varrom össze?

6147. szamóca41 (válaszként erre: 6146. - Korteforma)
2013. márc. 4. 09:01
Tegyél az egyik lyukba egy szívószálat és azt fújd,sokkal könnyebben kijön:))))
6146. korteforma (válaszként erre: 6143. - Vaczila)
2013. márc. 3. 21:25

Köszi a segítséget, elkezdem erősíteni a tüdőmet :)

Nehogy már ne menjen ;)

6145. vaczila
2013. márc. 3. 17:04
Lehet hogy kezdek szenilissé válni. A napokban horgoltam 2 csipketojást, ma akartam őket kikeményíteni és sehol sem találom őket. Már kiborítottam minden fonalas zacskót, kreatív dobozt , kerestem kutattam és mintha a föld nyelte volna el. Nem létezik hogy pár nap alatt így nyoma veszett a lakásban. Kell nekem mindig pakolni mi? Kissé pipa vagyok miatta. Tudom hogy majd egyszer előkerül ha nem keresem, csak az már lehet hogy húsvét után lesz.
6144. t.Ili (válaszként erre: 6139. - Vaczila)
2013. márc. 2. 21:42
Találtam valahol a neten :) Én is csodálkoztam, de gondoltam majd megmagyarázod :)
6143. vaczila
2013. márc. 2. 16:25
Alul és fölül hegyes kiskéssel apró lukat csinálok rá, a kisebb lukon fújom, a nagyobbon kijön a tojás, amit persze elhasználok. Hát tüdő az kell hozzá, de amíg nem jössz bele, addig nyugodtan vágj egy picit nagyobb lukat, 3-4 mm is elmegy. A tojáshéjba aztán meleg vizet folyatok, 3-4 x kiöblítem így később sem büdösödik meg és évekig eltartható.
6142. korteforma (válaszként erre: 6135. - Vaczila)
2013. márc. 2. 15:56

Köszönöm, ezek aranyosak! Ehhez ki kell fújni a tojásokat?

Egyszer próbákoztam vele sikertelenül. Hogy kell jól csinálni?

Köszi!

6141. vaczila
2013. márc. 2. 13:47
Barkából egyébként nyuszit is lehet formázni ajtódísznek.
2013. márc. 2. 10:38
Pont ma reggel hozott egy csokor barkát a szomszédnéni, úgyhogy nálunk is húsvétfázás lesz a hétvégén.
6139. vaczila (válaszként erre: 6138. - T.Ili)
2013. márc. 2. 10:17
Ezt kipróbáltad? Csak mert a liszten csodálkozom. Nem lesz tőle ragadós a fonal, nem látszik rajta hogy lisztes? Én csak sima cukros vizes sziruppal keményítek. Nem azt akarom mondani hogy ez nem jó, csak még nem találkoztam lisztes változattal és meglepett. Lehet ki kéne próbálni így is.
6138. t.Ili
2013. márc. 2. 09:33

CUKROS KEMÉNYÍTŐ RECEPT

Hozzávalók:

fél csésze liszt

4 csésze víz

3 evőkanál cukor

fonal

tál, lufi ... amit sablonnak/formának használunk majd

vazelin, olaj, műanyag zacskó


Készítsd el a ragasztó anyagot: ehhez a lisztet keverd össze 2 csésze langyos vízzel. A másik 2 csésze vizet forrald fel, vedd le a tűzről, és add hozzá lisztes-vizes keveréket. Folyamatos keverés mellett, forrald fel újra, majd vedd le a tűzről. Add hozzá a cukrot is, jól keverd el, és várd meg, amíg kihűl.

6137. vaczila (válaszként erre: 6136. - Amália78)
2013. márc. 2. 05:24
Most én is az ajándékokat készítem. Már elkészült több apróság, de csak a végén döntöm el hogy végül is mi kerüljön a dobozba, még meglátom.
6136. amália78
2013. márc. 1. 19:34

sziasztok!

Én is benézegetek de nagy a csend. Én a húsvéti ajándékot készítgetem.

Tojásom tojásfára sok van így idén csak 3-mat készítek a 3 locsolónknak. Többen nem járnak hozzánk.

6135. vaczila (válaszként erre: 6134. - Korteforma)
2013. márc. 1. 16:13
A tojásfa mindig szép dísze a lakásnak. Többféle képpen is díszíthetsz kifújt tojásokat, pl dekupázs technikával, vagy fonaltekeréssel, horgolással, gyöngyözéssel, vagy hungarocell tojásokba szúrhatsz gombostűvel flittereket, de lehet márvány festékbe is mártani a tojásokat, vagy berzselni, articsókázni, stb... Naplómban láthatsz több félére is mintát, 72, 73, 81, 83, 84, 85, 290, 294, 295, 307-es bejegyzésnél.
2013. márc. 1. 14:15

Sziasztok!


Vettem barkát és szeretném feldíszíteni "húsvétiasan".

Kreatív hobby katalógusban láttam jópofa -kész- dolgokat. Azok drágák és én szeretnék alkotni.

Tudtok ötletet adni? :)

6133. vaczila
2013. febr. 28. 13:16
Én itt vagyok, ti tűntetek el:)) De ha jöttök azt nem bánom, legalább lehet folytatni a beszélgetést. Mostanában horgolgatok, már a húsvét jegyében. Készültek tyúkocskák, meg pár apróka tojás, most egy kis kosárkán dolgozom.
6132. Zelma68
2013. febr. 27. 20:37
Hahó... jól eltűntetek csajok! :(
6131. lunafénye (válaszként erre: 6130. - Vaczila)
2013. febr. 3. 20:51
Én is ma délután, mikor a bejegyzést írtam, akkor láttam először, de tök ötletes! :)
6130. vaczila
2013. febr. 3. 16:51
Amikor elolvastam mit csinálsz, bevallom azt sem tudta hogy mi az. De rögtön rákerestem és meglepődtem hogy micsoda ötletes dolgokat lehet kihozni belőle. Nehogy még én is belevágjak:))
2013. febr. 3. 16:24
Meg van! Cake pop-ot fogok csinálni! Keressetek rá a google-ban, tök jó pofa!!!!! :) Találtam szuper egyszerű babapiskótás receptet is hozzá, és bárhogy variálható a díszítés, így lesz személyre szabott. :)
6128. lunafénye (válaszként erre: 6127. - Amália78)
2013. febr. 3. 15:03

Gratula Amália a 7 évhez, és még további 77-et kívánok együtt! :) És örült az ajcsinak?


Igen, Neked és Vaczilának is igaza van... Gondolkodtam valami egyszerűbb mütyűrön, de minek... Csak oda-vissza pakolnánk, porfogóként végezné, ráadásul tényleg nem is vagyok nagy Valentin napos. Azt hiszem marad valami fincsi süti. A kedvenc kajájához most nincs kedvem, a vadas ugyanis a kedvence zsemlegombóccal, és az nagyon macerás....:)

6127. amália78
2013. jan. 27. 14:37

tőlem kicsit hamarabb kapta meg a férjem igaz mi nem tartjuk a valentin napot hanem jan 23-án volt 7 éve hogy először találkoztunk

A madaras dobozt :)

Tavaly a kedvenc sütiét sütöttem meg neki.

Ö se szereti ezeket a szives piros csöpögős dolgokat.

Szerintem az a tizenéves korosztálynak való...

Kedvenc italát, filmjét, csokiját, ételét gondolnám én is jó ajándéknak

6126. vaczila (válaszként erre: 6125. - Lunafénye)
2013. jan. 26. 07:29
Az az igazság hogy a nőknek sokkal könnyebb szerintem adni valamit, mert hát a virág meg az édesség nem igényel nagy fantáziát, bárhol kapható is. Egy férfinek nehezebb szerintem ajándékot adni, legalábbis olyat aminek örül is, mert a hülyeségeket nem minden férfi szereti. A Valentin meg tényleg olyan ünnep ami nem magyar hagyomány, nem is olyan rég vettük át az amcsiktól és ezért nem is tartja mindenki. De ha te kaptál ajándékot rá, akkor mindenképp készülj valamivel mert azt úgy illik. Én biztosan nem adnék férfinek szivecskés mütyűröket, mert nagyon giccsparádénak gondolnám. Ezért gondoltam valami alkalmi kis sütit, mindenképpen olyat, amit szeret is. A kedvenc kajáját főzném, esetleg egy gyertyafényes vacsorával várnám. Vagy vennék két mozijegyet, ilyesmit tudnék egy férfinek elképzelni.
6125. lunafénye (válaszként erre: 6124. - Vaczila)
2013. jan. 25. 21:36
Lehet, hogy valami ilyesmi lesz a megoldás végül... Én sem tartottam eddig, de a Párom olyan édes volt tavaly, hogy hozott nekem virágot meg csokit, én meg ott álltam üres kézzel... majd még meglátom, hátha eszembe jut valami...
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook